Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

lilimonika
22. aug 2009

ďakujem pekne za pekné slová 😉 si zlatá 🙂
určite sa nestrachujem prehnane, ale rozmýšľam aj tak o tej návšteve u lekárky, aby som si bola istá, že je všetko v poriadku
našťastie ja som zatiaľ nemusela ísť do nemocnice ležať tak dúfam, že ani nebudem musieť
neviem si aj tak ani takto predstaviť že moju 3ročnú slečnu ako nechám doma ☹

lilimonika
22. aug 2009

ešte som zabudla držím ti palčeky aby bolo všetko OK 😉

csina
22. aug 2009

Ďakujem.. 🙂 Verím , že ti to dobre dopadne... Daj vedieť, ako si pochodila u lekárky...pa

pizicek
18. sep 2009

ahojte chcela by som sa opitat od vcera mi tvrdne brusko ,ale je to aj s bolestou najprv 20 minut a potom 15 minut potom to preslo a dnes zas ale teraz to je vo vecsich intrvaloch ked som bola u doktora tak mi povedal ,ze som na 2cm otvorena tak neviem ci mam este cakat alebo uz mam ist nechcem tam chodit s kazdou hlupostou.

doublemamca
18. sep 2009

ahoj pizicek, na tvojom mieste by som este pockala..ked budu intervaly kratsie..napr. kazdych 8 minut a bolest sa bude zvacsovat..potom uz asi treba ist...
joooj,ved ty uz mas jedno babo za sebou-takze ja ti nemam co radit 😀
mno ale ja som otvorena na 2cm uz par tyzdnov a stale je dobre 🙂

noellia
18. sep 2009

ahojte ja som v 27 tyzdni a od 6 mesiaca mi tvrdne za den aspon 20 30 krat kedy ako...ja som bola ku gynke s tym ona mi vypisala ten magneb6 vraj to pomoze..u mna to bolo a je bolestive ze ani pohnut nedokazem ale vraj je vsetko v poriadku tak dufam

adka12
19. sep 2009

Noellia hlavne veľa oddychuj, mne trvdlo brucho od 16tt, ležala som aj v nemocnici a od vtedy som brala magnezium od galvexu 2tbl 3x denne a aj tak som porodila predčasne v 37tt+1. Tak ako píšeš ty, tých 20-30 krát za deň mi začalo tvrdnúť po cca 30-32tt, takže fakt oddychuj veľa a nohy vykladaj aby si neporodila skôr. Nie je to sranda a v tvojom týždni by to asi bábo neprežilo ☹
Neber to na ľahkú váhu, radšej chod do nemocnice a tam oddychuj pod dozorom...

adka12
19. sep 2009

pizicek ešte počkaj, mne sa spustil pôrod tak, že mi bolestivo tvrdlo brucho každých 10 minút od večera a ráno o 4-tej mi odtiekla voda a malá sa narodila až o 23.10.
Inak baby aj ja som bola otvorená na 1cm už asi od 34tt a ked mi odtiekla voda ráno o 4-tej tak nie a nie sa otvárať, tak mi nakoniec museli dať o 21.00 vyvolávačku a malá sa narodila po tej 23-tej, takže tak.
Ja som si tiež myslela, že to pôjde skôr a veľké bingo, som sa vytrápila 19 hodín 😖

garonka
19. sep 2009

oh mňam bryndzove halušky so slaninkou som musela prepnuť 😠

garonka
19. sep 2009

jaj baby sorry to som chcela napísať do inej temy 😅 😅 😅

janulka182
21. sep 2009

Baby ja by som sa chcela opytat: ako to boli, ked vam stvrdne brusko? Ja mam taky neprijemny pocit v lavo dole pri lonovej kosti a uz viem, ze mi zasa stvrdlo brusko. Taky slabsi krc. Ked sa nehybem, tak to skoro ani vobec necitim. Len taky blby pocit. Mavam to vacsinou, ked musim ist na malu, ked mam plny mechur. Ale byva to dost casto. Isto viac ako 10 krat za den. Ale tvrdne len nejaka cast v podbrusku, nie cele brusko. Hovorila som to doktorovi, pozrel ma a vsetko je ok. Mam oddychovat. Mavate to aj vy? A ako to teda boli?

janulka182
21. sep 2009

Poradi niekto? ☹

ivkamt
21. sep 2009

janulka myslím, že tvrdnutie to asi nieje 😨 . ja ked mi tvrdne bruško, tak stvrdne skoro celé..taký divný pocit, ale krč to nieje. a bruško je vtedy naozaj tvrdšie a po chvílke to prejde bez toho aby si sla na wc ko..ked máš krč len pred malou, tak to ti asi len malinké tlačí na mechúrik..ale treba sa spýtať dokiny..to mi niesme 😉

janulka182
21. sep 2009

Ahojky ivkamt. Dakujem za odpoved. Mne sa tam vtedy urobi taka tvrda hrca, niekedy aj pri pupku. Obcas sa mi to stava aj ked sa malinka oprie o brusko, ale nie vzdy. Nestvrdne mi cele brusko, ale iba cast. Ako som uz pisala, vacsinou to citim, ked musim ist na wc, taky blby pocit, ze sa nemozem ani zdvihnut. Potom za par sekund to prejde a mozem bezat 🙂 . Doktora som sa na to pytala a on povedal, ze to su tie cvicne kontrakcie, ze to sa maternica pripravuje. Ale citala som, ze to ma byt tak cca 10 krat do dna. A ja to mam isto castejsie.

janulka182
24. sep 2009

Baby a moze mat vplyv tvrdnutie bruska na babo?

mannerka
24. sep 2009

janulka,
ja som sa pytala Dr a on mi povedal, ze tvrdnutie bruska babatko vnutri vobec neovplyvnuje 😉
Ze tam je skor problem s krckom maternice, ten sa moze z tych stahov otvarat, ale baby je ok.

lia
24. sep 2009

ahojte,
mozem sa pridat??
mne tvrdne brusko casto,ale krcok mam ok,nechapem co to sposobuje 😒

inka28
24. sep 2009

mne tiez tvrdne brusko vzdy vecer ale doktormi pokazde kontroluje ci sa neotvaram a doteraz boo vsetko ok, ja mam skor pocit ako keby sa tam malinke vzpieralo a tak tlacilo smerom von... ale neviem.

janulka182
24. sep 2009

Dakujem mannerka za odpoved. Uz som trosku kludnejsia 🙂 .

mannerka
24. sep 2009

lia,
uzivas aj nejake lieky?
A kedy ti tvrdne? Ono to moze byt od stresu, prilisnej namahy, ale mozes mat aj citlivejsiu maternicu a ked sa babatko vrti a opiera, alebo ked mas plny mechur tak sa to moze tiez stat.
Lekar mi povedal, ze ked je to skor pri tych pohyboch babatka, alebo ked sa ti chce ist na WC, tak to vacsinou krcok maternice neotvara,horsie je to vraj, ked su to stahy "len-tak"...

veva2
29. sep 2009

Ahojte babenky, chcem sa opytat mozem povazovat za trvdnutie bruska aj vtedy ked sedim je makke a ked sa postavim tak ho mam take napnute?

svezami
8. okt 2009

ahojte babenky, dnes zacinam 39 tt a uz cca dva dni mam tvrde brucho, nie neustale, skor po namahe a poobede, je tvrde len hore, dole nie, citim ako je velmi napnute, akoby mi chcelo prasknut, maly je vsak aktivny a dost kope, moze to byt aj tym, ze sa mi nejako opiera chrbatikom o brucho? dost ma to taha dopredu, zda sa mi tazky....pred tyzdnom doktor odhadoval vahu na 3040 g, no ja mam pocit ze je to viac (nemyslim len to, co pribral za tyzden)....

garonka
28. okt 2009

babenky som v 24tt, pred včerom mi začalo troška tvrdnuť bruško, je to len na 5 sekund, asi 5x denne doktorka ma poradni nepozera zospodu, mam ísť hneď rano nech ma kukne? inač papam banany, pijem vodu magnezia a magne B6 beriem od 12tt odkedy som bola v nemocke

matula01
28. okt 2009

garonka, mne tiez tvrdne brucho poriadne dlho. Niekedy aj 10 -15 krat za den a to najma po namahe. Lekar mi povedal, ze to je normalne. Vraj mam povedat, az ked to tvrdnutie budu sprevadzat aj bolesti. A takto fungujem uz dva mesiace 🙂 Takze podla mojho nejde o nic vazne, ale ak naozaj potrebujes istotu, tak chod radsej k lekarke.

garonka
28. okt 2009

matula

inak by som nespozorovala to tvrdnutie ale take zvlaštne to bolo dole v podbrušku ma na 5sekund naplo a potom oki, no radšej zbehnem pre istotu 🙂 inač mňa nebolí tvrdnutie tak neviem neviem 😒

matula01
28. okt 2009

Mne tvrdne brucho tak, ze mam pocit, ze mi ho niekto silou taha dolu. Chvilami sa ani nadychnut nemozem. Ale nejako som si zvykla 😝

garonka
28. okt 2009

juj no pozeram že si v 32tt tak ešte par týždňov a chrustíka maš v naruči 😉 inač môže aj z toho tvrdnuť bruško keď mi maly kope?

matula01
28. okt 2009

No tak to naozaj netusim... Ono si tvrde kedy sa mu chce 🙂 Ako hovorim, najma po namahe. Ale stava sa mi, ze stvrde len tak, bez nejakej priciny, ked si v klude pozeram telku.

garonka
28. okt 2009

no veď aj to u mňa niekedy je a hlavne keď si ležím v kľude a kuki telku 🙂 no len dufam, že to tvrdnutie nieje nič važne

csina
30. okt 2009

no ja som sa včera zverila lekárke na uzv, že mi zvykne tvrdúť brucho. najprv som sa celkom pobavila, lebo mi vravela, že tak 2-3 krát do dňa nič neznamená, ale ja som sa zasmiala a vravím, že u mňa je to skôr tak 10 krát... 🙂 tak na mňa vážne pozrela až ma myklo...mám jesť magnezko a veľa odpočívať. povedala, že u mňa to bude skôr tým, že mi malá leží priečne cez brucho a naťahuje maternicu do neprirodzeného smeru, tým je citlivejšia a reaguje sťahmi. pozrela krčok, vraj je o.k., tak sa nemusím báť.
v akej polohe máte detičky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre