Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

flamenga
22. jan 2010

ahojte, môžete mi niekto opísať, ako sa pociťuje to pravé tvrdnutie bruška? Lebo mne sa občas počas dňa a hlavne večer zdá, že ho mám ako skala, ale neviem, či to je to tvrdnutie alebo či je to normálny prejav toho, že sa najedeným žalúdkom akokeby viac spevní, natiahne to bruško

lucia169
22. jan 2010

no mne ked stvrdne tak to citim ako stiahnutie svalov, hlavne v spodnej casti bruska, mam ho ako skala, ale niekedy sa musim aj zohnut a predychat, neboli to ako pri porode, len je to neprijemne a tym predychavanim mi vzdy povoli a vzdy citim ako to tvrdnutie zacina a potom ustupuje.

renabr
22. jan 2010

flamenga, to tvrdnutie brucha nemá s najedením nič spoločné, toto je iné, tak ako píšeš, že sa natiahne a je ako skala, to je tvrdnutie brucha 🙂

martinka17
22. jan 2010

flamenga
ak máš pocit tvrdého bruška, tak radšej utekaj k doky aby si potom neľutovala. Možno ti len predpíše Magnezium

miriam21
25. jan 2010

ahojte mohla by som sa opytat som v 25tt a brucho mi tvrdne pri orgasme, je to normalne alebo nebezpecne?? Mala by som prestat so sexou ci masturbaciou??

garonka
25. jan 2010

maternica reaguje na sťahy tak to asi nevadí ak ti bude bolestivo tvrdnuť leť k lekárovi 😉

miriam21
25. jan 2010

garonka: dakujem, inak mi vobec netrvdne.

garonka
25. jan 2010

miriam no to je super držkam prsty aby bruško netvrdlo vôbec 😉

elikuk
23. feb 2010

Ahojky! Mohli by ste mi poradiť? Som v 31.tt a už nejaký čas sa mi zdá, že občas (veľmi málo) mi zvykne tvrdnúť bruško.Dnes večer, keď som sedela v klude na posteli, tak mi tiež tvrdlo ale za 15-20.minút mi stvrdlo asi 6krát. Je to ešte v norme alebo to značí nejaké problémy?

flamenga
28. feb 2010

Ahojte.... chcem sa opýtať... tie, ktoré ste brali magnézium (ja mám magnezium lactici 4x1)... uľavilo sa vám od tvrdnutia bruška hneď alebo to chcelo nejaký čas? Ja ich beriem dnes tretí deň a nejaký extra veľký účinok nepociťujem 😖 😒

denisocka
28. feb 2010

flamenga, mne aj teraz tvrdlo,včera som zas trocha krvacala a dali mi diazepam 2-2-4mg . so šimonom mi tvdlo v 24tt a nakoniec som mala nejakeho bacila v pošve a po Macmirore to prestalo

renabr
2. mar 2010

Ahojte, som v 37tt a brucho mám viac tvrdé ako makké, myslíte že to je v poriadku???Tvrdne mi asi od 25tt ale tak v norme, beriem aj magnezium odvtedy, no teraz mi už velmi často tvrdne, mám sa znepokojovať? Do poradne som mala ísť v piatok no doktor má do zajtra dovolenku, tak idem až zajtra, čiže neviem čo...

irsina83
2. mar 2010

flamenga ahoj,

ja uz som ti pisala cez IP predtym, bola som u lekara a mne predpisal Magezium galvex 500mg 3xdenne a guaracan od zentivy 2x denne a tvrdnutie mi preslo 😉 a ked sa mi to prejavi tak len k magneziu si dam guaracan a hned to zaberie inak kej mi netvrdne tak len magneziuem 🙂

renabr ak by to bolo moc intenzivne tak chod na pohotovost, tak mi to vravel moj dr. a radsej lez a odpocivaj.

renabr
3. mar 2010

Dnes som bola v poradni, oficiálne som v 37tt aj 3 dni, brucho tvrdne ako divé, no čo ma šoklo, je že podla sona mu ukazovalo až 40tt, čo myslíte že to može znamenať? Že to bude velké dieťa, alebo že už idem rodiť?

blondinka42
3. mar 2010

No to tvrdnutie bruska je velmi nebezpecne hlavne na zaciatku,moze to vyvolat predcasny porod,ja sa toho velmi bojim,lebo v prvom tehotenstve mi tvrdlo uz v 17 tyzdni a potratila som.Cchem sa opytat ci magnezium zabera proti tvrdnutiu bruska a co je lepsie ciste magnezium alebo magne B6 a v akej davke je dobre ho brat aby brusko netvrdlo.dakujem za radu.a moze sa magnezium brat cele tehotenstvo?

flamenga
3. mar 2010

blondinka ja som si z vlastnej iniciatívy kúpila v lekárni Magne B6, lebo všade čítam, že toto predpisujú gynekológovia... brala som ho asi 3 dni, kým som šla do poradne... lekárka mi však povedala, že mi predpíše čisté magnézium - Magnesii lactici, že to je lepšie, pretože Magne B6 obsahuje aj ten vitamín B6, s ktorým sa dá predávkovať.... Magnesii lactici môžeš brať viac tabletiek.... 3x2 🙂

blondinka42
3. mar 2010

flamenga a to magnesiii lactici kolko mg je v jednej tabletke lebo v lekarni maju rozne,no ja magne B6 beriem len 2 na den koli tomu vitaminu B6

denisocka
3. mar 2010

mne magneszium nepomaha,mama čiste z DMky . pomohol mi teraz až ten Diazepan

flamenga
3. mar 2010

deni mne našťastie magnézium zabralo, beriem ho 6 dní a je to oveľa lepšie, bruško mi stvrdne tak max. 2x na deň... predtým som bola v stave, že bolo nonstop tvrdé 😒 tak som zvedavá, čo mi povie zajtra na kontrole.... snáď bude všetko ok a nešupne ma do nemocnice, lebo sa fakt cítim lepšie.... len či sa aj kŕčok cíti dobre ☹ 🙂

blondinka v letáčiku čo mám ja tabletky je napísané: liečivo: magnesii lactas dihydricus 500 mg (čiže predpokladám, že jedna tabletka má 500 mg), a ďalej: čo zodpovedá 51 mg čistého horčíka v 1 tabletke.... 🙂 Lekárka mi vravela 3x1 a keby večer veľmi tvrdlo, tak 1-1-2.... ale čo čítam diskusie a gynekologické poradne, tak to magnesii lactici nasadzujú aj 2-2-2.... ale mne pomohla už dávka 1-1-2

denisocka
3. mar 2010

flam, mne v 25tt tvrdlo z bacila,čo som mala v pošve,prestalo tvrdnuť po macmirore. a je pravda,že od soboty bedirem nielen Diazepam,ale aj macmiror,tak búh ví čo zabralo

miriam21
3. mar 2010

mne zacalo tvrdnut brucho asi od 26tt,a lekarka mi predpisala guajacuran, su to nejake upokojujuce lieky, niekedy mam pocit ze posobia skor na mna ako na to brucho...v kontraindikaciach bolo napisane ze nieje vhodny pre tehotne zeny a ked som volala lekarke tak ma sestricka odbila slovami ze inak by mi to lekarka nepredpisala..tak dufam ze to babatku neublizuje.
vsetci tu pisete o tom magneziu da sa to kupit aj mimo lekarskeho predpisu a je to lepsie??

habibi78
3. mar 2010

miriam, mne tvrdlo brusko uz od nejakeho 15 tt, brala som len magnezium 500... v nemocnici magneziove infuzie 5 krat denne, doma lieky..... nic ine....

lucy1990
3. mar 2010

Aj mne zacalo tvrdnut brusko v 15 tt a beriem magnezium b6 2x denne 350 mg a tvrdne mi stale v priemere 2x denne...

habibi78
3. mar 2010

lucy, tak nech ti lekar zvysi davku, mozno 350 je malo.....
2 krat denne je v norme ak jedno tvrdnutie netrva dlhsie ako max 30 sekund.....

lucy1990
3. mar 2010

Fuuha, tak to som nestopovala, ale tak myslim ze to do pol minuty ustupi...spytam sa ho nabuduce 😉

habibi78
3. mar 2010

drz sa a dohovor babu nech nevymysla..... 😵 😵 😵 😵 😵

denisocka
4. mar 2010

ale zas su baby,čo im tvrde a krčok a zvyšok su OK. moja teta vravela,že pri 3.dcere mala tvrde nonstop a ešte aj preťahovala

lucy1990
4. mar 2010

Tak dnes mi stvrdlo brusko na dobre 2 minuty 😒 a dvakrat po sebe...

lenocka84
4. mar 2010

babizne brusko mi tvrdne tiez, ako kedy, ale neda sa to obcas pomylit aj s tym ze babulo sa natlaci na nejaku stranu?
musi pri stvrdnuti byt cele tvrde ci len cast, aby slo o tvrdnutie bruska?

garonka
4. mar 2010

leni môže ti stvrdnuť len časť bruška hlavne ta strana kde sa ti maly vyduva ono to nieje nič hrozne ine je ak ti cele bruško tvrdne bolestivo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre