Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

janka108
23. mar 2010

dulka a do ktoreho tyzdna pred porodom sa moze to magnezium brat? som v 35.tyzdni, mam to predpisane 2x1denne na tvdrnutie bruska a tiez mam skrateny krcok .

zuzana39
23. mar 2010

ahojte,ja by som tiež chcela vedieť do kedy sa magnézium vlastne má brať,ja beriem 3 x 2tabletky,moj doktor mi povedal,že ho už nemám brať a dnes som bola na kontrole v nemocnici a tam mi doktor kázal pokračovať,tak neviem,neviem ☹

blondinka42
23. mar 2010

baby mne doktorka povedala,ze magnezium sa moze brat aj cele tehotenstvo,ze to neskodi,len to pomaha,je to dobre na placentu aj aby brusko netvrdlo a tak.

blondinka42
23. mar 2010

dulka ja musim brat magnezium koli vyssiemu tlaku aj tvrdnutiu bruska,radsej brat magnezium ako potratit hm?

irsina83
24. mar 2010

blondinka a aky mas tlak??? problemy s tlakom zacali aj mne, tak uzivam magnezium galvex 500mg 3x denne a k tomu dopegyt 2 x denne...ja mavam tych 140 na 85, 150 na 90 ☹ magnezium je vhodne pocas celeho tehu, ja uz ani nepamatam kedy som ho zacala brat, tiez najprv kvoly krcom a tvrdnutiu....

evina0
24. mar 2010

dulka dakujem za odpoved.
vcera som sa o tomto bavila s pani co robi tehu cvicenie( dlhorocna porodna asistentka je) a vravela ze magne B6 nemoze uskodit ale je dobre tak v 36 tt ukoncit uzivanie. dobre je na prekrvenie babetka aj placenty..takze asi okolo 36 tt to vysadim ak nebudu nejake ine dovody uzivania. tlak mavam tak 105 na 70 takmer stale.

deniskateniska
24. mar 2010

no s tym tlakom, ja som prekvapena ako sa mi zvysil,... ja som mavala nizky tlak.. strasne nizky.. stale ma bolievala hlava, a kazdu znemu pocasia som zned citila.. a teraz.. ked som prisla do poradne tak mi skoro oci vyskocili 😕 130/70 😕 moj najvyssi tlak v zivote 😀

dulkagabulka
24. mar 2010

evina0 ..rada som to pre teba urobila 🙂

blodninka 42..pisala som o tom ,skus is pozriet moje prispevky predchadzajuce k tejto teme 🙂

maminy želam vam pohodove tehu 🙂 a krasne porody

dulkagabulka
24. mar 2010

evina0..a zdovodnila ti to vysadenie magnezia tak ako ja? alebo je aj iny dovod na vysadenie?

carrie84
26. mar 2010

Caute babule - od minuleho tyzdna mi zacalo tvrdnut brusko (som v 24tt), tak ma lekarka nechala hned doma s tym, ze mam len lezat a predpisala MagneB6 ... lezim relativne poctivo, nevarim, neupratujem ... aj sa mi to celkom upravilo, ale dnes v noci som sa zobudila na velmi neprijemny tlak/bolest v podbrusku asi 2x a stale to pretrvava .... Volala som dr. - mam zvysit davky magnezia a ak nie, tak sup do nemocnice. Nastastie maly kope ... Mate s tym niektora skusenosti? Myslim nielen tvrdnutie, ale dlhodoby tlak, resp. pocitovanie podbruska ...

juju
26. mar 2010

carrie, ja to mam tiez, ale od 32 tt a lekar mi povedal, ze je to normalka a vobec sa tym netrapi, len ked to bude v pravidelnych intervaloch mam prist ihned do nemocnice. ja kvoli tomu ani poriadne nemozem spavat 😒 maly kope tiez a bola som na sono a vsetko ok. tak sa s tym netrap, tehu je trosku narocne 😉

carrie84
26. mar 2010

Tak som rada, ze nie som sama ... Tvrdnutie beriem v poho - to uz k tehu patri, len tie bolesti, a ze ich citim vkuse ... 1. babo, tak stresujem 😉 Hlavne mam stale nejake problemy od zaciatku a ked sa mi to upravilo, tak zacalo tvrdnut brusko a zase musim lezat 😒 Ale co clovek nevydrzi pre babatko, ze? 😉 😉

juju
26. mar 2010

carrie ja nelezim, ale bezne robim vsetko ako predtym a vela chodim, cvicim a byvame na 2.poschodi bez vytahu a manzel lekar mi da v poho 6litrov mlieka do ruky a sup hore 😀 a tiez mi hovori, ze len stresujem a mam to brat v poho a naozaj len pri kontrakciach byt opatrna a utekat do nemocnice 😵 samozrejme ze ked som total unavena, tak ma tlaci hore 😀 😀 ale inka sam vravi, cim viacej zena cvici, hybe sa a sportuje tym lahsi porod a naozaj je to tak 😉

carrie84
26. mar 2010

juju ... len ked ja sa mozem spolahnut len na doktorov, kt. nie su v pribuzenstve a ti mi kazali lezat 😝 😀 Ono mne to brusko vazne tvrdne dost vela aj ked nic nerobim a som este len v 24tt. A do toho mam este ine zdravot. problemy ....Cely I. trim. som trpla, ci babo nepotratim, tak odmietam cokolvek riskovat teraz. Ale uprimne - radsej by som behala povonku a upratovala ako sa valala v posteli 😝

juju
26. mar 2010

carrie rob samozrejme ako sa citis, porodit v 34tt a 24tt je dost velky rozdiel a manzel je fakt takmer vzdy (ked nesluzi) nablizku, takze sa s nim citim bezpecne. ja to brusko mavam tiez velmi tvrde, velmi ma boli a nemozem kvoli tomu spavat (kamoska v 39tt ho ma take iste tvrde ako ja) ale aj manzel aj lekar povedali, pokial to nie je pravidelne a babo sa hybe (toto je najdolezitjsi ukazovatel ku koncu tehu) tak netreba stresovat, lebo to tiez nie je dobre. pokial nemas ziadne ine problemy len tvrdnutie, skus mozno nie len lezat, ale chodit na kratke prechadzky, kde si mozes hocikedy oddychnut a robit doma nejake lahke veci ako varit, polievat kvietky a pod 😉 a bolesti su normalne, je to sposobene rastom maternice, baba, roztahovanim panvy a kazde telo reaguje inak - mne moj gyno-lekar ktory je fakt spickovy povedal, pozor na ozajstne kontrakcie!!! ale inak toto je ku koncu tehu normalne 😉 a nejem ani magnezium a ani nic okrem zeleza ale to mam proti hyperventilacii 😉 a nizkemu hemoglobinu v krvi

janka108
26. mar 2010

carrie, mysli pozitivne, babo vsetko citi. dobra psychika je zaklad. co z toho, ked lezis a stresujes sa. ver svojmu babatku, ze sa chce narodit. ta pohoda je v kludovom rezime velmi dolezita. a taktiez veci funguju v suvislostiach. to , co mame v hlave, castokrat aj pritahujeme. ja som kvoli skratenemu krcku a tvdrnutiu bruska doma lezmo uz 5tyzden. prave som docitala skvelu knizku od Z.Jordanovej : Dite jako sance pro tebe. doporucujem! kde okrem ineho pise, ze ak ma zena napr. problem s "udrzanim" si dietata, tak na nejakej urovni ho vlastne nechce. najprv ma to prekvapilo, ale potom ked som sa uprimne nad sebou zamyslela, tak mi docvaklo, ze nejaky cas som pochybovala o tom, ci je dobre ze som tehotna, a mozno by som chcela , aby veci boli inak, no a potom sa spustili tie "problemy"... takze hlavu hore, situacia sa ti moze lahko zmenit, vyuzi ten cas na cerpanie novych informacii. vsetko je na nieco dobre. drzim palce!

carrie84
26. mar 2010

Ja sa na maleho tesim 🙂 A s tou teoriou, ze ked ma zena pochybnosti, tak ma problemy s tehotenstvom nesuhlasim. Kolko bab by tak zufalo chcelo a nedokazu babatko donosit .... Mna len ubija, ze nemozem byt aktivna tak ako predtym ...(som doma od novembra) v zime sa to dalo zvladnut uplne v poho (to bolo vonku hnusne) a ked som uz mohla ist von a bolo pekne, tak som si zase lahla do postele 😖 Ale ako hovorim - pre babo cokolvek 😉 Hlavne, ked viem, ze tie bolesti su v norme a nemusim sa bat 😀

janka108
26. mar 2010

viem, ze je vela takych zien, , ale veci sa deju tak ako sa maju. a my to tak casto nevidime, a ani nechceme vidiet. chcela som len povedat, ze nic sa nedeje nahodou..
tak sa drz, nech ti to rychlo ubieha!

flamenga
26. mar 2010

carrie ja mám bolesti a tvrdnutie bruška cca od 18tt... kým sa nemení nález na kŕčku, tak je to "v pohode" 🙂

juju
26. mar 2010

vy ste s tym na PN? 😕 my zijeme v Belg a tu tomu ani nevenuju poriadne pozornost nie to aby ma vypisali a choru 😅 to sa mate... inak mne to brusko tvrdlo najma ked som dlho sedela a lezala (spala). ked sa prechadzam je to lepsie. som vypozorovala, ze na SK sa vela veci berie strasne opatrne a tu sa tomu nevenuje pozornost. napr. kupanie vo vani, sportovanie, pitie bylinkovych cajov a pod. 😖

flamenga
26. mar 2010

juju ja som s tým na PN, lekárka mi nariadila ležanie, prísny kľud a takmer žiadne prechádzky.... a poviem ti.... akonáhle som sa viac prechádzala, namáhala chôdzou, hneď som mala zo spodu tlaky a brucho ako skala... nestálo mi to za to... akonáhle som si ľahla na bok, brucho povolilo, tlaky prestali a bolo mi oveľa lepšie.... tak neviem, či sa oplatí riskovať 😖

deniskateniska
26. mar 2010

no ja som na PN uz dlhsie, ale doktorka mi nakazala zkludneny rezim... a presne tak aj mne tvrdlo brusko pri chodzy, teraz ked beriem lieky, tak uz netvrdne ked lezim,len ked dlho chodim, alebo mam namahu vacsiu

dulkagabulka
26. mar 2010

juju , janka108..suhlasim s vami 🙂

janinna11
26. mar 2010

Ahojte kocky, ahj Dulka, spominas si?? Bola som uz na tej amnio, predbezne vysledky su ok, este 2 tyzdne a budem vediet komplet. Chcem sa vas opytat, ake su to pocity...to tvrdnutie, ja som posledne dni na spodku bruska najma dost citliva a svrbi ma, nevieme mi povedat, co to je?? Je to normal?? 😉

deniskateniska
26. mar 2010

janinina svrbenie bruska je normalne, lebo sa ti natahuje koza 😉 a tvrdnutie je taky stah a ked sa dotknes bruska tak je ako skala tvrde a normalne nahmatas kde konci maternica... je to ako taky krc alebo ako ..

janinna11
26. mar 2010

Dakujem Deniska, no tak to tvrdnutie zatial nastastie nemam, ale niekedy svrbi uplne ze hrozneee 😀

deniskateniska
26. mar 2010

janinna nemas zac 😀 a to svrbenie.. no to je normalne, najlepsie bude ak si to budes natierat aby sa ti koza prisposobovala.. aspon mne to dost pomohlo 😉 a uz ma nesvrbi klop klop klop 😀

juju
26. mar 2010

janina 😀 svrbenie je normalka, ak chces tomu aspon trosku predist tak si urcite brusko natieraj 2x denne, najlepsie nejakym rastlinym olejom (specialen bio oleje alebo uzasny je krasicky olivovy olej!!!) a to tvrdnutie, nuz ku koncu to je normalne a vlastne sa tomu hovori aj falosne kontrakcie, treba vydrzat 😉 a sledovat ci je babatko ok, ci sa hybe a potom no problem!

dulkagabulka
26. mar 2010

janina11..spominam si 🙂 ...a želam všeko ok aby bolo...čo sa tyka tvrdnutia bruška, napisala som svoj nazor v predchadzajucej diskusii 🙂 ... svrbenie može byt..horšie by bolo,keby ta svrbelo cele telo

dida81
26. mar 2010

Ahojte babule,, ja len na upokojenie niektorých tehuliek... Mne zacalo tvrnutie už v 20.tt a trvalo už celu dobu,, až do konca tehu.Strasne som sa bala,,, mala som nakazaný kludovy režim a ked som trosku viac chodila,, vecer to bolo hrozné... mala som to aj 25x za den... a nakoniec som porodila v 41.tt ....
Dr. mi vravela, že ked sa neotvaram, netreba stresovat,, ale klud! Psychika robi vela. Brala som 3x denne magneB6.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre