Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

shaarka
18. apr 2010

dulkagabulka, suhlasim vo viacerych veciach s tebou, ale musis uznat, ze ani jeden extrem nie je dobry 😉 a tvoje rady posobia takmer tak, ako keby si bola na drogach ty sama 😀 😀 😀 (nic v zlom)

sarai, lekari postupovali standardne, spravne.
ale mne sa to stalo tiez - po pade som sa sice citila ok, ale nechali si ma na pozorovanie, stale sa ma pytali, ci som v poriadku, ci nieco neboli... a ja, aby som vedela pravdivo odpovedat, som sa neustale sledovala 😀 malo to opacny efekt - tvrdlo mi brucho a mala som o babatko (aj o seba) strach. ked som prisla domov, strach pretrvaval, pridruzili sa nocne mory a brucho mi tvrdlo neustale. a strach sa stupnoval. az to dospelo do takeho stadia, ze som uz nevladala a povedala som si, ze co sa ma stat, sa stane, babatko je dost velke, aby prezilo (aj to tvoje).
zmenou pohladu sa da toho vela poriesit a na tvrdnutie brucha mam overeny ucinny liek: nestresovat sa.
okrem par tabletiek magnezia som sa zacala aj hybat, pustila som si fajnu muzicku, pootvarala okna, poupratovala v klude, ale neprehanala som to), dala som si cosi sladke, kazdu hodku som si vylozila nohy hore a robila som milion veci, co ma bavilo. ani som nevedela ako, brucho tvrdnut prestalo 🙂 😉 ak si zavreta, je to plus a naozaj nie je coho sa bat.
porod a vsetko, co k nemu patri, je vecou hormonov. a ked ich mas pobabrane (stresove hormony, adrenalin a vselijake ine), tak sa babre aj vsetko ostatne.

musime byt co najviac v pohode.
viem, ze teraz sa mi radi lahko, ale pred par dnami som bola deprimovana, smutna, vystrasne a unavena z celej situacie 🙂

dulkagabulka
18. apr 2010

shaarka....faaaakt nie som na drogach.....fakt... 🙂 hehe

to čo pises ty,je presne to,ako by to ženy mali riešit..a to som popisovala predtym 🙂

denisocka
18. apr 2010

No koho to tu nevidim. A to mam len mobilny net , vitam ta na Mk / etericka

dulkagabulka
18. apr 2010

denisočka..a ja najskor, že koho to tu len nevidiš...a ty nakoniec mna...no vidiš teda,aky je ten svet maly..a tak sme sa znova stretli 🙂 na inom fore 🙂
prosim ta, vysvetli im,ze nie osm na drogaaach 😀 ..že to ja len som taka oduševnena 😀 za prirodzene porody 😀
hehe
želam krasne tehu

denisocka
18. apr 2010

gabka neni na drogách , fiči na pozitivnej energii ako sa snažim fičať aj ja ... ale drogy nie .... 😵

dulkagabulka
18. apr 2010

och..dakujem ti deniskočka..si mi tu troška renome popravila 🙂 😀 🙂 ..a ako sa u nás hovorí, nech ti to pán boh na detoch vynahradí 🙂

denisocka
18. apr 2010

no ešte že ťa šarka nazvala že si na drogach, bo by som ani nepatrala po adresatovi jej pomenovania. a asi budem potrebovať nejake tie "drogy" od teba aj ja , bo nejak zlyhavam v pozitivnom myslení 😖

dulkagabulka
18. apr 2010

deniska..to sa stava...každemu z nas... 🙂

deniskateniska
18. apr 2010

no tak uvidime ako secko dopadne 😀 😀 😀 hlavne nech uz je jun a mam drobca pri sebe 😀 😀

sarai
18. apr 2010

shaari, diky za taky dlhy prispevok. dobre sa to cita a hlavne praktizuje. ja som sa s tym tvrdnutim moc nestresovala, az v nemocnici som si to zacala tak viac vsimat a mas pravdu. cim viac sa pozorujes, tym viac mi tvrdne. ale urobila som presne to, co asi aj ty. pustila som si radio, trochu si zatancovala, sla na prechadzku na cerstvom vzduchu... a citim sa tak ovela lepsie. a mienim v tom aj pokracovat. dnes mi primar dokonca aj povedal, ze by bolo dobre ma pustit domov a vykrmit ma, lebo z tej nemocnicnej stravy nepriberiem. a ze problemy urcite zmiznu, ze to budem mat z toho, ze ja som chuducka. tak si idem dat zavazok, ze sa idem asi trochu prezierat aj nasilu. jem dost vela, ale vzdy som mala dobre spalovanie. tak som zatial vela ani nepribrala. sama neviem, kam to zo mna ide prec.
ty sa drz, zachvilku ta to uz caka a budes drzta taky maly batostek v rukach. drzim palce, aby si mala porod co najrychlejsi.

deniskateniska
18. apr 2010

sarai ako ti poviem, nestresovala by som sa tym ze si chudunka, mne svokra vravela, ze ona v tehotenstve vzdy schudla... ze mohla robit co chcela, vzdy schudla 15 kil minimalne, ze ju chceli len na silu do nemocky dat ze podviziva, porodila 5 deti a ani jedno nebolo male alebo podvizivene... a vzdy si v poradni pripisovala kila aby to bolo podla "tabuliek" a ked sla rodit tak jej doktorka vzdy povedala, ze ci jej chce nahovorit ze vazi 90 kil 😀 😀 😀 a ta mala 75... 😀 😀 😀
a babo keby sa mu nieco dialo, tak ti to najavo da neboj, ta bude stale stuchat ze je hladne,.. no mne to dava najavo tym, ze mi zacne byt zle ako ked som mala ranne nevolnosti... a sa musim hned najest a potom je uz fajn 😀 😀 😀

shaarka
19. apr 2010

sara, dik a vsetko dobre prajem aj ja vam 😵 😵 😵
dostatocny prijem zivin v tehu je dolezity hlavne kvoli tomu, aby si si ty ako mama zachovala co najlepsiu kondicku a zdravie. ako vieme, tak babatko si vezme od mamicky, co potrebuje, postara sa samo o seba. a ked sa mamicke nic nezvysi, tak ona bude mat problem - s kostami, vlasmi, nechtami, zubami, atd... takze sa treba napraskat aj do zasoby (obrazne povedane) dobrymi vecami, nech sme zdrave aj po porode 😵

sarai
19. apr 2010

deniska to fakt? a ja som si myslela, ze len ja som taka divna, ze jem a nepriberam. a 5 deti mala? to este mam co dohanat. 😉

deniskateniska
19. apr 2010

sarai no ti poviem ja by som sa asi zblaznila 5 chalanov. 😀 😀 😀 a ono nie si divna je to tak ako to pise shaarka, babo berie tvoje zasoby tak chudnes 😉 tak papkaj tak ako potrebujes ja stale cosi zobkam 😀 a tak to aj vypad 15 kg hore 😀 😀 😀

dulkagabulka
19. apr 2010

Dievčatá ešte k tým stahom maternice:
Niekedy sa maternica stiahne vdaka silnym pohybom a tym "vyzýva dieta ku kludu". A dieta sa viac hybe kedy?to viete kazda najlepsie sama. Silnymi pohybmi vam može davat najavo,že sa mu niečo nepáči-pálivé jedlo?zmrzlina?váš nepokoj?ponáhlanie?strach?stres??
Dostala som otazku,či može tehotna uživat čaj z alchemilky. Može,ale až posledne týžne pred porodom, spolu s maliníkovým čajom. Predtým sa neodporúča.
Na tie predčasné stahy sa odporuča zmes :badián, chmel, trezalka, majoránka, medovka a tymián.
Tiež si možete doma vyrobit olej ,ktory použijet na masaž bruška či ako teply obklad: Do oleja z obilnych klíčkov a pupalkového oleja pridáte eterické oleje majoránky, levandule extra a linalooveho dreva.

denisocka
19. apr 2010

Dakujem moja. Moj maly je v bruchu ako z divych vajec,a stale ked sa otoci KP TAK MI ZACNE TVRDNUT BRUCHO.tiez ma dnes napadlo,ci som nieco zjedla alebo co ho zas tak povzbudilo,ze kope az ma ide roztrhat a zas je KP

dulkagabulka
19. apr 2010

Deniska, všetko bude ok..pokoj...poslala som ti tiez knizku 🙂

dulkagabulka
19. apr 2010

Denisočka..a este niečo...ak ti možem odporučit...čo najmenej ultrazvukovat 🙂
každý plod reaguje na UTZ..či už zvýšenou,alebo zníženou aktivitou. žiaden lekár ti nepovie,že je to metoda uplne bezpečná, lebo nie je. ..a to nehovorim o 3 a 4D ...TAky 15 minutovy UTZ može vraj zvyšit teplotu plodovej vody až o 1 st. Celzïa..tak skus porovnat,ako sa citis ty,ked mas 37 a ked mas 38.Velky rozdiel,že? čím je plod menší, tým viac je citlivy na UTZ...je to akoby nam priamo nad hlavou lietalo ultrazvukove lietadlo...
Mozno ten jeden utrazvuk by som si urobit dala...viac nie...
A generacia tak inteznivne ultrazvukovaných plodov ako sa to robi teraz, este nedospela.Takže sa neda povedat,či to ma nejaky dopad,alebo nema. V každom pripade, už tym,že plod reaguje, znamena že to niečo "robí"..V minulosti ženy napriklad bežne rontgenovali a pisali,že rontgen nema žiadne škodlive učinky..
ja len tolko,že by som to zvažila..
Mne dopriali moji rodičia vytvorit si svoje telo bez rušivých zásahov , dopriala som to aj ja svojim detom.
🙂

deniskateniska
19. apr 2010

denisocka s tym ze babo sa hybe po jedle, nie je ze ti dava najavo ze sa mu to nepaci, ale naopak, lebo dostalo energiu, dostalo cukor tak sa zacne hybat odusu.. 😀 😀 najlepsie je ked sa naveceriam a lahnem si tak mi chce vyskocit z bruska 😀 😀 😀 alebo aj ked sa napijes 😉

denisocka
19. apr 2010

gabi, no mne žial usg robi každe 2 týždne,som rizikova ,ale trva cca pol minutky, len zamera,zastavi , zmera a koniec, nemara organy,len pozrie akciu ♥

shaarka
19. apr 2010

dulka gabulka,
uplne chapem tvoj postoj k tehotenstvu a veciam, ktore s tym suvisia, len prosim - nesir paniku. s tym ohrievanim plodovej vody napriklad, alebo tym "ultrazvukovym" lietadlom 😀 😀 😀 v ziadnom pripade nie je vhodne porovnavat RTG s ultrazvukom, ani co sa tyka skodlivosti 😠
jedna vec su cajicky a psychika, druha vec je fyzika...
viem, ze chces kockam len dobre, ale niektorymi vyjadreniami mozes viac uskodit, ako pomoct 😉

shaarka
19. apr 2010

a co sa tyka UZV v skorych stadiach tehotenstva, tak tam staci plod pomerat a potvrdit akciu srdiecka. trva to len chvilocku a da sa tym predist mnohym skraredym veciam, ktore by sa mohli mamicke prihodit... 😔

denisocka
19. apr 2010

Ja viem tiez,ze sa nic neprehrieva a 3D a 4D je to iste ako obycko usg.2D,takze zas toto je blbost,ze to skodi viac. Ja viem ze moje skenovanie kazde 2t. Nieje usmevne,ale zas lepsie jak daco zanedbat. Sharka,kukni temu o cerv.skore a link na emimino.

dulkagabulka
19. apr 2010

denisocka, aj ja som bola rizikova 🙂

sharka, dakujem 🙂
nesirim paniku....to nie je moj umysel...mrzi ma ak si si to tak vysvetlila...sorry, budem si davat pozor na svoje vyjadrenia...
jediny moj umysel je, aby mamičky boli premýšlavé...
dnešná medicína je na jednej strane uplne že úžasná...a ja nie som 100 rokov za opicami,že by som všetko popierala....na druhej strane ide o čo? o money 😒

rada by som poznala tvoj nazor - ze ako sa da predist mnohym skaredym veciam 🙂

dulkagabulka
19. apr 2010

Krátky úryvok z knihy svetoznámej PA Ingeborg Stadelmann : Zdravé tehotenství, prirozený porod.:
Rodičia zažiju iste mnoho chvilok, v ktorych by si priali mat možnost nahliadnut do svojho dietata,ale čo sa v dietati odohráva, zostane vždy utajené. tiež neskor nemajú rodičia možnost svoje dieta nechat "presvietit",aby ho lepšie pochopili. Tým chcem povedat, že by sme techniku nemali využívat k ukojeniu našej zvedavosti, ale k objasneniu problemov. Na základe svojich skusenosti mám stale znovu a znovu pochybnosti, nakolko možeme z ultrazvukovych vyšetreni vyvodzovat závery. Vyšetrenia sa prevádzaju opakovane, aby sa dospelo k jednoznačnému výsledku, ktorý však nadalej zostava domienkou. Behom tehotenstva,ale skor až pri porode sa všetky domienky a pozorovania objasnia. Výsledkom týchto vyšerení bývajú vystrašení rodičia, napnutá atmosféra pri porode a takmer vždy zdravý novorodenec. Rodičia by mali sami zvážit, alebo sa opýtat lekára, či je ultrazvukové vyšetrenie naozaj nutné. Okrem toho si nemožem odpustit upozornenie, že nakoniec stále nebolo preukázané, či sa neskor neobjavia náslekdy ohriatia plodovej vody pri ultrazvukovom vyšetrení, najme prevedenom v rannom tehotenstve, kedy určité vývojové fázy dietata zdaleka nie su uzatvorené....
Krátky úryvok z knihy svetoznámej PA Ingeborg Stadelmann : Zdravé tehotenství, prirozený porod.
Odporučam vám i film The biznis of being born..poskytne vam ho tu na MK Zuzi118...možno pochopite čo vam chcem naznačit 🙂
ja vam dievčata naozaj želam z uprimneho srdca pohodove tehu, lahke porody a krasne zdrave detičky

shaarka
19. apr 2010

gabul,
vypichnem napr. konkretnu a najneprijemnejsiu vec - a to zanik embrya v prvom trimestri - zena o tom nevie, neciti, a ak by nesla na UZV, tak to zisti az v pokrocilom stadiu infekcie 😔 zial.
dalej ultrazvuk s prenatalnou diagnostikou dokaze mnohe vady vylucit, alebo naopak, poukaze na nich, a teda je plod lieceny este v brusku, prip. sa matka aj porodnik pripravia na okamzite riesenie problemu bezprostredne po porode.
nehovoriac o stave placenty, plodovej vody a pod. 😉

dulkagabulka
19. apr 2010

sharka , ja ti naozaj dakujem za každu tvoju reakciu 🙂

shaarka
19. apr 2010

tak som rada, ze sme sa tu stretli z oboch polov, tak to ma byt. a nech si mamicky vyberu, co je pre nich najlepsie. asi zlata stredna cesta... 😵

dulkagabulka
19. apr 2010

sama mam za sebou potrat, miliardy žien maju za sebou potraty v prvom trimestri, bez utz...moj potrat bol v pokročilom stadiu, plod bol v podstate už rozpadnuty, napriklad mi vypadla von odpadnuta ruka... ☹ .shaarka..prežila som to aj bez utz....žiadna infekcia nebola..žiadna...

nie som proti utz apriori...viem,ze su problemy,kedy utz zistil napriklad nezrastenie brušnej steny a dietatko sa rodilo na špecializovanom pracovisku...a podobne...som za využitie medicinskych prostriedkov...

čo si myslis shaarka, ako vobec mohli rast tie plody v bruškách matiek a ako mohli rodit tie ženy tie stotisicročia pred nami bez uzt? 🙂
viem kolko mamičiek je zbytočne vystresovanych a vystrašenych, lebo podla UTZ ich plod nie je " v norme", lebo podla utz má na mozgu cysty, lebo nemá vyvinute ladviny, lebo má zdeformovanu tvár, lebo má toto alebo tamto...poznam vela matiek,ktore naozaj po takejto sprave preživaju takmer kolapsove stavy..a dieta sa narodi pritom uplne zdrave...vtedy si v duchu myslim,ze lepsie by bolo bez...hmmm...

denisocka
19. apr 2010

No ja som tiez nadavala sama na seba,ze som sla na morfo a nasli cysty,a teraz mozem trpnut do 30t co bude na kontrole.ja plne chapem gabku a zas aj sharku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre