Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

miru.j
8. jún 2010

Ahojte Denisocka,Abbey 😉 .Obe ste doma? No moja lekarka tvrdi ze co najdlhsie ak vsetko prebieha hladko.Babulky boli ste uz na tom cukrovom teste?...ja by som mala ist o tyzden,no lekarka ma z nicim neoboznamila...ako to prebieha a tak...len z netu viem ze treba prist na lacno... Drzim palce nech ste este v celku ...nech Tobiasko a Zarinka pekne rastu 😉

abbey1
8. jún 2010

Ďakujeme za želanie.Ano,obe sme doma.Ale bojím sa pri každej kontrole.Nik mi nevie povedať,ako sa to vyvinie.Môžem porodiť do týždňa,ale i v termíne.Ale osobne mám už dávno pocit,že do termínu nevydržím.Tak aspoň čo najdlhšie.Zbláznila by som sa v nemocnici.A hlavne nech je malá schopná samostatného dýchania.Už si len musíme veriť.Ale nechápem,prečo sa to deje.Prvé dve v pohode a teraz samé stresy.Niekedy som v poho a niekedy ma chytí panika,že sa narodí nedonosená.Hrôza.Veľmi držím pästičky i tebe.

abbey1
8. jún 2010

cukor máme super za sebou.v našom centre mi vzali krv nalačno,vypila som tú tekutinu,po hodine odber a po 2hod ďalší.Ale mohla som odísť,ale nemať veľkú fyzickú námahu.

dymko
8. jún 2010

Ahojte viem že som mimo temy, ale dnes som bola na ultrazvuku v 32 tt. Vysledok je že maly zaostava o 3 týždne. Doktorka nebola veľmi zdielna, povedala len že mam prisť o 2 tyždne na kontrolu.
Brucho mi už tvrdnuť prestalo krčok drží. Magnezium mam 3x denne
Zajtra idem za svojim gynekologom, ale neviete niečo poradiť aby maly narastol?

miru.j
8. jún 2010

abbey,aj ja sa bojim,cele tehu som v strese a hlavne pred kazdou kontrolou...vydychnem si az po nej.Najnovsie mam ze mi strasne opuchaju nohy...neviem co s tym robit,bojim sa aby to nebolo nieco vazne...dufam ze tlak budem mat ok.Do toho to tvrdnutie bruska...na porazenie 🙄.Mam to tak 4-6krat za den...dufam ze krcok bude pekne zavrety.
Ozaj a to si tam po tom odbere a vypiti tekutiny musela cakat a potom urobili znova odber? Jedna kamoska mi vravela ze ju 2krat pichali do prsta a druha ze jej brali krv zo zily.Nechapem teda 😕 .Som zvedava o tyzden.Drzte sa!

abbey1
8. jún 2010

Miruj,krv mi brali z prsta,nemusela som tam sedieť,ja som si odbehla do práce.Bola som ozaj v dobrom súkromnom labáku,strašne zlatí a zodpovedný.výsledky som mala za hodinu.Dymko,a malý zaostáva celkovo,alebo len hmotnosťou?Mala si dobre vyrátaný termín?Aj mne malej posunuli termín o 3tt,potom bola zasa veľmi chudá i keď cm dosť.Tak mi odporučili hroznový cukor.

dymko
8. jún 2010

v sprave mam napisane kompozitny vek zodpoveda 27+8, a BPD 84mm, HC 273mm, AC 250mm, FL 57mm. Co som si našla ne internete tak to zodpoveda nejakemu 29 tyzdnu. Takze zaostava cely, okrem hlavicky, Zajtra chcem skočiť za mojim obvodym gynekologom nech mi to vysvetli ked doktorka na ultrazvuku na moje otazky neodpovedala

abbey1
8. jún 2010

Vždy je lepšie poradiť sa s iným lekárom.mnohý majú sono len ako modny doplnok,ale práca s ním zaostáva.Ďalšia vec,ako to,že nebola ochotná s tebou komunikovať?to ma vytáča najviac.zažila som to pri svojej gynekologičke,okamžite som zmenila.Na to tam sú!!!Potvory!!!!Nedaj sa odradiť a pýtaj sa.

dymko
8. jún 2010

bola to mlada doktorka, prednosta jej stepoval za chrbtom a ked ani na moju tretiu otazku neodpovedala tak som to vzdala.. lekar ku ktoremu som bola objednana tam nebol takže som bola "praca navyše" . Moj gynekolog je fajn vysvetli čo treba tak dufam že mi da dobre informacie, len ultrazvuk nerobi. Pripadne manžel navrhol nech ideme aj inam, na porovnanie čo nam povedia.
Hroznovy cukor pomohol?

abbey1
8. jún 2010

Asi ano,ale hlavne,že sme podrástli.Ono manžel má pravdu.Ja by som si dala urobiť sono i u iného Dr.Mne moja pôvodná Dr robila sono každú poradňu,ale ako nevedno.Pretože hneď 2 iní lekári určili termín a veľkosť bába o 3tt neskôr.Oni sa nezáväzne na sebe zhodli a od vtedy to sedí.ale čo stresov nám spôsobila tá pôvodná Dr.Myslela som,že ju manžel zabije.

denisocka
9. jún 2010

@dymko aj ja som bola vcera. Bpd 7,9 .. Pozri do mojho albumu.akurat brusko je na 29tt a vaha 1600g
@miru.j sa vidis sama,aj tebe sa to od zaciatku serka jak aj mne ale nepochybujem o tom,ze babatka vydrzia do terminu,neboj

miru.j
9. jún 2010

ahojte babulky 🙂 .Mas pravdu denisocka uz to nejako dobojujeme 😉 .Ja idem na kontrolu v utorok 15.6 aj na ten cukrovkovy test...a potom na 17tu k Dr Cunderlikovi na 3D UTZ...uz sa nevieme dockat.Na morfologii som bola u Dr Holana v Medifere...povedal ze s malinkou je vsetko v poriadku...velmi nas potesil aj slzicky nam vysli mne aj mm.Bali sme sa,pretoze ma posielali na amnio a ja som odmietla,ale Dr nas ukludnil...vsetko bolo ok 😵 .Verime ze je vsetko v poriadku...len uz aby bol september.Vlastne nech uz to mame vsetky uspesne za sebou a drzime poklady v naruci 😵

denisocka
9. jún 2010

@miru.j neboj,nase babatka su ok

dymko
10. jún 2010

@denisocka moj gynekolog ma vcelku ukludnil, lebo prietoky a placentu mam podľa spravy v poriadku, len maly je menší. čo može byť aj geneticky podmiene, musim pockat do dalsej kontroly co nameraju. Moze to byt sposobene aj tym , ze v 26 tt som bola ucasnickou autonehody sice sa mi nic estalo ale zacalo mi velni tvrdnut brucho som si chvilu polezala v nemocnici a ze tento stres mohol ovplivnit babo. Nemam sa stresovat, ze babatka v tomto obdobi rastu svojim tempom a ani ja som nebola valibuk mala som pri narodeni 2500g. Nezostava mi nic ine len cakat a dohovarat malemu nech rastie a pribera 🙂

denisocka
10. jún 2010

no tak to bude genetika,mne teiež teraz vravela,že je kus menši ... a ja som mala 2900g a syn mal 3kg,takže nečakam nič väčšie ako 3,3kg 😀 ... to som si hovorila aj pri malom .tie 3kg su pre mna akurat,na moju postavu

brulka
10. jún 2010

ahojte! by som sa k vam chcela pridat. som v 28 tt a vobec neviem ake to je ked tvrdne brucho. vela zien vravi ze keby mi tvrdlo ze by som to isto vedela, ze to je brucho ako beton ale mne sa nic take nedeje. je to normalne? ja ho mam vzdy take tvrdsie lebo ved ta koza je uplne napnuta a niekedy sa mi zda ze je este tvrdsie ako inokedy ale necitim ako to prichadza a zda si casto ze ostane take tvrdsie aj dve tri hodiny a to je vraj blbost. ze ked tvrdne brucho tak to pride a po par minutach odide. som z toho jelen ... tvrdne ci netvrdne to moje brusisko ???

miru ja som sa chcela spytat ze kolko stoji take vysetrenie u holana v medifere? je to velmi drahe ??? rozmyslam ze by som tam zasla. pocula som ze patri k tym naj naj.

baby a kolko vazilo vase babo v 26-tom tyzdni? nasa mala 940 gr a mne sa to zdalo malo...

flamenga
10. jún 2010

brulka 😉

brulka
10. jún 2010

jeeej flamenga ;) super tak to sme normalne tabulkovi 😉

zuzanockamt
10. jún 2010

@brulka keby ti tvrdlo, tak by si to isto zistila ... okrem toho, ze je tvrde, tak citis aj take stiahnutie alebo strpnutie alebo ako to opisat a trva to chvilku a potom to povoli

brulka
10. jún 2010

@zuzanockamt no ved toto vravia vsetci ze to takto prebieha. ale ja necitim nic ako to pride ja sa len postavim od stola (este pracujem) a zistim zrazu ze brucho je tvrdsie a mam ho take aj hodinu a potom je zase take volnejsie. tak ci toto je v pravom slova zmysle to tvrdnutie to netusim alebo co to je ja fakt neviem 😅 . kolegyna co je tehotna mi ho chytala a povedala ze sa jej zda dost tvrde 😕

zuzanockamt
10. jún 2010

@brulka neviem, mne ked stvrdlo brucho, tak som mala aj dost neprijemny pocit a trvalo to fakt len chvilocku

brulka
10. jún 2010

@zuzanockamt musim sa spytat u gynekologa 😉 buduci tyzden idem na kontrolu.

mne to nie je neprijemne 😅 proste je tvrdsie asi som nejaky atypicky pripad 😀

zuzanockamt
10. jún 2010

@brulka to tvrdnutie su vlastne kontrakcie a maternica sa nimi pripravuje na porod, takze preto trvaju len chvilu

brulka
10. jún 2010

@zuzanockamt no ved ja viem a to mi na mna nejak nesedi ved to by som uz rodila 😉 ale asi je to nejake napatie z vycerpania nemavam take tvrdsie brucho stale. proste dva krat za den ale na dlho. hlavne ked vela sedim za pocitacom v praci. ja sa na to stejne spytam ma to zaujima. ale co som tak pocula tak tie kontrakcie nie su bolestive ze je to len neprijemne. kolegyna to ma uz od 22 tt. mne sa take este nestalo...tak moja maternica sa este nepripravuje...

zuzanockamt
10. jún 2010

@brulka ja som mala prve kontrakcie v 19 tt a aj predtym uz od 12 tt a skoncila som v nemocke, nastastie to preslo a teraz, ked uz som doma, tak je to OK 🙂

abbey1
10. jún 2010

Brulka,Holáň je ozaj super a ak máš výmenný lístok od Dr,platí sa len 10eur za objednanie.Môžem len doporučiť.Veľký odborník a i človek.

miru.j
11. jún 2010

Ahojte! Brulka,suhlasim s Abbey zo vsetkym co napisala.Ak mas odporucanie od svojho lekara(myslim ze nebude mat ziadny problem dat Ti ho),budes platit len 10eur,ale ak nie tak je to 90+10. Ja idem teraz ku Dr Cunderlikovi na 3D UTZ...idem aj s manzelom ...uz sa nevieme dockat.Ja som si nestihla vybavit ten vymenny listok...moja dokina ma dovcu a tak som sa rozhodla ist k Dr Cunderlikovi...u neho to stoji 70+10ak chces DVD zaznam 😉 .Takze usetrim aspon 20eur a kupim daco pokladiku 😵 .Inak Dr Holan a DR Cunderlik su obaja uplne skveli...v prvom trimestri som bola u Cunderlika na skriningu a bola som maximalne spokojna...clovek z velkym srdcom a vyborny odbornik 😉 a v 20tt som bola na morfo u Holana a mozem povedat o nom len to iste ako o Cunderlikovi...najlepsi,najlepsi....odbornici 😉.
...mne vcera stvrdlo brusko 7krat asi tak na 30sekund...mna osobne to aj boli okrem toho ze je to neprijemne 😒....tak len dufam ze v utorok bude vsetko ok,krcok bude pekne zatvoreny a dlhy a bambulka bude v poriadku.
...Drzim vsetkym palce!

brulka
11. jún 2010

@miru.j mrzi ma to ja ta nechcem znepokojit ale pan dr. cunderlik sa pri kamaratke mojej sestry riadne sekol. narodil sa jej syncek s downovym syndromom. na meranie siji bola u cunderlika. AFP testy mala negativne a na skriningu bola opat u cunderlika. nezbadal ze maly ma vaznu srdcovu vadu. tak neviem ja som pocula ze pan dr, cunderlik je jeden z najlepsich odbornikov na rastepy chrbtice ale na srdiecko asi odbornik nie je 😔 😔 😔

tej sestrinej kamaratke prisli na to ze maly ma downov syndrom az ked porodila. bolo to hrozne prehrozne, ako 6-mesacneho ho operovali na srdiecko v detskom kardiocentre. lekari tam vraveli ze sa na to chore srdiecko malo prist uz pocas tehotenstva, vraj je to dobre diagnostikovatelna vada.

dr. holan je naopak detsky kardilog vraj spickovy, teraz pracuje ako prenatalny diagnostik a vraj je skutocne najlepsi, na srdiecko urcite.

asi kazdemu lekarovi sa moze stat ze nieco nezbada, aj tym najlepsim 😔 😔 😔

miru.j
12. jún 2010

Brulka,to mas pravdu ze kazdemu lekarovi sa moze nieco take stat....ja som toto iste dostala v IP od jednej kocky co bola na vysetreni u Dr Holana...tiez jej povedal ze je vsetko ok a ma synceka downika 😔 ...napisala mi to den po tom co som bola u neho a povedal nam ze je vsetko v poriadku 😔 .Ja som odmietla amniocentezu a cele tehotenstvo som v strese 😒 ,ale manzel ma upokojuje ze musime verit ze je vsetko v poriadku a narodi sa nam zdravunka ,krasna dcerka.Ja som pisala o Dr Holanovi aj oDr Cunderlikovi v dobrom,pretoze sme boli maximalne spokojni s ich pristupom,ludskostou.Obaja sa nam venovali viac ako pol hodinu....mohla som sa spytat na cokolvek vsetko vysvetlili radi a nemala som pocit ze niekoho otravujem ako u inych lekarov.
A ako si sa rozhodla Ty ,vybavis si to odporucanie a pojdes k panovy Dr Holanovi? Budem drzat palce..nech je vsetko ok.
Ako sa dnes mate babulky?...ja nie velmi dobre...ked prsi nieje dobre a takato horucava je pre mna este horsia...hlava sa toci...brusko tvrdne stale....vobec nic sa mi nechce,ani lezat....
Drzte sa vsetky!

brulka
12. jún 2010

@miru.j , nestresuj sa prosim ta 😉 vsetci sme len ludia, kazdy moze byt omylny, ale zase si myslim ze sa to lekarom nestava casto 😵 a vobec nemysli na down syndrom prosim ta !!! ved vsetko bolo ok tak preci si tym lamat hlavu a na amnio by som tiez nesla, ked nie je dovod je to len zbytocny risk !!! sestra na amnio bola lebo mala zle AFP testy ale amnio dopadla potom dobre.
ja uvazujem o UTZ u dr. holana preto lebo nam diagnostikoval lekar dvojcievny pupocnik. byva to spojene s vadami srdiecka, ladvin, mocoveho ustrojenstva atd. vraj v 10-30% pripadov sa najde este nejaka takato vada. my chodime k vybornemu lekarovi k dr. feriancovi a k nemu ideme v utorok na dalsi organovy skrining. lebo chvalabohu nam nenasli ziadne ine vady. len strach tam je veliky kvoli tomu pupocniku. vraj taky pupocnik maju aj inak uplne zdrave deticky tak dufam ze to bude aj nas pripad. k dr. holanovi som chcela ist ze aby bol aj dalsi nazor. len je to dost drahe tak neviem, lebo dr. feriancovi absolutne verim. ale mohla by som vypytat ten vymenny listok viac hlav viac rozumu - len zase nechcem sa chovat ako hysterka 😅 . lekar nam povedal ze mame byt kludni !!! ze tam urcite nic vazne neni, lebo keby bolo nasli by to uz 😉
a toto pocasie asi nikomu dobre nerobi 😉 pekne oddychuj najlepsie niekde kde je prijemne chladno. u nas doma je celkom fajn v nasej severnej izbe slnko nezasvieti tak tu sa schovavam s laptopom 😉 ale nohy mi puchnu statocne - to z toho tepla ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre