Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

ianitka
12. sep 2011

@makmitka33
ono je to na zlcnik,menzesove bolesti a tak....
ale ja som ju brala aj pri miernom tvrdnuti a krcoch - celkom pomahala - ale brala som ju, az ked sa uz inak nedalo

makmitka33
12. sep 2011

@ianitka Lebo nás pustili po kontrakciách domov tak, že 5 dní infúzie a magne B6 a že to by malo stačiť, lebo všetko ostatné sú už dosť silné lieky a bola som vtedy ešte len 24 tt tehotná a samozrejme ležať bez pohybu

adika_pl
13. sep 2011

hej hej, je na kŕče a menštruačné bolesti .... dúfam, že zaberie. beriem ju 5 deň a zdá sa mi, že je to už menej časté, ale stále sa to stáva 😖

amulienka
15. sep 2011

ahojte. mam tvrdnutie alebo pohyby??, som v 17.5 tt a zacalo mi tvrdnut brusko. dvakrat v noci, bolo to neprijemne, moj doktor nie je nadseny aj ked krcok je ok, vcera sa mi ale stalo take rano, ze som chvilu sedela a ked som si lahla, tak som pocitila akoby strpnutie na brusku, vydulo sa mi na pravo do spicata a po chvilke sa to ukludnilo. trosku to aj bolelo a potom ma male koplo alebo skor to bol pocit akoby sa uplne postavilo 🙂 . odvtedy ma slabo kope a citim aj tie bublinky ci rybicky, co opisuju baby ako kopanie. a to nie som viacrodicka. mozem to teda povazovat za pohyb alebo tvrdntutie? ked mi tak trochu stvrdne urcita cast v maternici tak uz to citim a viem ze ma o par sekund kopne. zatial slabo, ale vidiet nadskocit brusko. citil a videl to aj moj muz, takze o bludy sa nejedna, len mi to pride neuveritelne, takto skoro. mam kvoli tomu tvrdnutiu od doktora nariadene len lezanie a hrozia mi magneziove infuzie, lebo ma k tomu aj bolia panvove kosti ked stojim a to vraj nie je dobre v takom skorom stadiu tehu. to ma byt az od 7 mesiaca. co myslite, je to ok? lebo stres mi fakt skodi

vrabciatko
16. sep 2011

@amulienka
hlavne kľud amulienka.
Ja mám tieto posledné dni také stavy, že ma vie stvrdnutie a bolesti brucha doslova položiť k zemi. U mňa to ale súvisí podľa mňa s atb, ktoré momentálne užívam. Doteraz cca 4 dni dozadu som necítila nič okrem bubliniek. Teraz? Malé tam musí mať minimálne trampolínu, lebo tie vydutia sú dosť časté a až bolestivé. Brucho má nepravidelný tvar je na jednej strane vypuklé a sú viditeľné pohyby voľným okom. Dnes som dostala doslova kŕče, brucho bolo ako skala , musela som si ľahnúť a po 5 min. to prešlo. Bola som v kľude, hladkala som ho a zhlboka dýchala.
Som zvedavá, či to bude pokračovať aj po vysadení atb, zajtra mám poslednú tbl. Lekárke som zatiaľ nevolala, lebo to podľa súvisí so zápalových ochorením moč. ciest, ktoré prekonávam a v pondelok mi povedala, že ak sa to do piatku nezlepší, čaká ma nemoc. tak uvidíme

amulienka
16. sep 2011

@vrabciatko presne si opisala moje pocity 🙂 aj mne stoji krivo brusko na pravej strane a tam aj bublinkuje. ja nemam atb ani zapal, akurat len tie bolesti pri chodeni a vstavani dole, len ked este bude brusko tvrdnut a panva boliet, tiez ma caka nemocnica. zatial zvysenie magne zabera. drzim ti palce, neviem v ktorom si tt, ale zive je len taka radost 🙂 ja som len dvakrat citila ako sa presuva zo strany na stranu, to je pocit heh, ale stale si nie som ista, ci su to normalne pohyby co sa zaznamenavaju k dr. vsak ked mu poviem ze v 17+5 tt prvorodicka, tak mi ani neuveri

siwinka1717
24. nov 2011

Mne tvrdne a začalo častejšie 20-25 x denne. Lekár povedal, že sa mi skrátil trošku krčok, ale nie som PN a ani neležím. Vraj len kľudový režim, žiadne cvičenie. Malá ma dosť kope, neviem, či to nie je z toho. Neviete niekto z čoho bruško tvrdne ?

atka70
24. nov 2011

Ahojte kočky mamičky. ja budem mať prve babétko, som v 24 tyždni. Prve mesiace som nevracala a teraz asi memiac vraciam,ale len 1 až 2 tyždene.Mam niekedy pocit že my tvrdne bruško,sem tam mavam krče, dnes my lekar predpisal Magnerot a Buscopan.Nie som si ista či to bruško naozaj tvrdne.Pomaličky priberam a mala maly nevieme pohlavie kope raz veľmy silno a ry len slabšie. 🙂

simmmiiiii
2. mar 2012

Ahojte baby mozete mi poradit?je to normalne ked mi stvrdne a taha ako keby brusko do lavej strany ako keby tam bol cely moj maly a potom ma to tam aj boli?som skoro v 30 tyzdni mala ste to niektora?

mata32
11. mar 2012

Ahojte baby, koncim 24 tt a mam niekedy taky pocit ako keby mi islo brucho explodovat. Mam taky tlak v podbrusku ale nic ma neboli. Ma s tym niekto skusenost?

janja2502
12. mar 2012

@mata32 aj ja som mala take tlaky bez bolesti. Myslela som si, ze sa mi dieta pohybuje, ale potom som zistila, ze je to tvrdnutie brucha a bola som v nemocke. Teraz to mam stale, ale uz aj to trochu boli.

oliverka
12. mar 2012

Tiež mi bruško tvrdne. Niekedy mám pocit, že je úplne napnuté a obťahuje bábätko... Lekár mi naordinoval magnézium Galvex 500, mám si dávať 2 - 3 tabletky. Myslím, že to pomohlo, aj keď si každý deň dávam len 1 tabletku, druhú iba keď mám pocit, že to nie je OK.

mata32
12. mar 2012

Ahojte, ja mam ten divny tlak len ked stojim alebo chodim aj to nie stale. Trva to posledne dva dni. Nic, zajtra idem do poradne tak to mojej lekarke poviem. Inak ja beriem magnesium 250mg sumiva tableta 2x denne. Ja mam ale aj vyssi tlak a beriem lieky na tlak tak je to mozno spojene s tym. Uvidime co mi povie lekarka zajtra. Dakujem za odpoved baby. To vzdy potesi ze je to viac menej normal....

smolinka024
30. mar 2012

Ahojte baby, ja teraz koncim 19tt a tiez mi tvrdne brusko :( Aj teraz napr. mam pocit ze ho mam tvrde a posledne 2 dni dozadu tiez - hlavne v noci som mala pocit ze ho mam tvrde. Resp. ako keby som nadoraz nafuknuta...Som aj doma na PNke - akoze kludovy rezim -ale clovek potrebuje navarit a trosku popratat, tak neviem... Mam aj nizsie polozenu placentu...Moze to spolu suvisiet?!

nescafe28
30. apr 2012

Ahojte ja som teraz v 15tt a tiez mi dost casto tvrdne brusko. Zacala som brat magne B6 2x1, potom 3x1 a teraz mi lekar povedal, ze ak mi bude velmi tvrdnut tak kludne aj 6 tabliet denne. Myslite, ze v 15tt nemozu take velke davky uskodit babatku?

kikuska_nr
21. máj 2012

Ahojte. Baby trosku zacinam byt nervozna. Dnes koncime 32.tt, druhy den mi dost casto tvrdne brusko, je mi nejak nevolno, aj od zaludka (ale nie na vracanie, len tak tazko), ale aj tak celkovo. Pridem si taka slaba, akoby pred odpadnutim, aj ked sedim a nic namahave nerobim. Na poradni mam vzdy tlak dobry, uzivam zelezo, teraz uz dokonca dvojnasobnu davku. Nechcem robit zbytocnu paniku a hned utekat k lekarovi, buduci tyzden mame dalsiu poradnu, tak by som najradsej vydrzala. Co to moze byt?

wink5
21. máj 2012

ahojte tehulky, tvrdnutie bruska je uplne normalne, netreba sa toho obavat, pokial to nie su bolestive stahy. Maternica len nacvicuje 🙂 Je dobre sa s tym zdoverit doktorovi, ak je to potrebne po vysetreni Vam moze predpisat magnezium. Ja som mala tvrdnutie bruska od 16 tt, teraz sme v 39 tt a sme uplne v poriadku 😀
Ak su aj ine problemy, nevahajte a dajte sa vysetrit. Vzdy je lepsie urobit zbytocny poplach ako si potom nieco vycitat. Kazda sme ina a nase pokladiky tiez 😀

wink5
21. máj 2012

@nescafe28 nemusis sa obavat, dietatku to neublizi. Magnezium treba vysadit az ku koncu tehotenstva, cca v 36 tt, aby dietatko nemalo problem pri porode, pretoze to posobi aj na jeho svalstvo.

wink5
21. máj 2012

@mata32 matka, cim dlhsie bude trvat tehotenstvo, tym viac bude tvoja maternica reagovat na pohyby dietatka. Ak sa bude hybat viac a samozrejme bude casom aj babatko vacsie, bude ti po tychto pohyboch brusko tvrdnut. Vsetko je v poriadku,pokial ide iba o stahy, kotre nebolia. Brusko sa nafukne a po chvili je opat vsetko v poriadku. Netreba sa obavat ani ked sa to viac krat za sebou opakuje. Niekomu stvrdne brusko raz za den, niekomu aj 20 krat.

miskafl
21. máj 2012

Ahojte, mne uz tiez par dni brusko tvrdne, ale vraj ak nie je t prilis casto za den tak je to ok. V stredu som bola v poradni, viem ze sa neotvaram ani nic take, tak sa nestresujem. Lekarka mi len povedala ze mam brat magnezium, a pit mineralku s magneziom. Zatial sa mi nezda ze by to bolo lepsie, ale ani nemam prilis casto, tak este uvidim, ja som 24tt... Ale jasne ze ty si uz k tomu porodu blizsie a ak mas take vnutorne obavy, radsej by som predsa len isla cim skor na vysetrenie, ci nahodu sa neotvaras... Ako pise wink, lepsie robit zbytocny poplach niekedy....:D

zuzi0911
21. máj 2012

mne zacalo tvrdnut brucho v 5 mesiaci. na zaklade toho som sa otvorila na cm. tyzden som si polezala v nemocnici, do konca tehotenstva som uzivala magnezium a musela som lezat. nakoniec mi porod vyvolavali kedze ani 8.den po termine sa malej necelo ist von 😅. takze ziadne strachy drzim palce

mia2088
23. máj 2012

Ahojte, potrebujem poradiť, nie som si istá, či je to tvrdnutie brucha, pozorujem ze pri slabinách na začiatku bruška ked pritlačím cítim, že je to tvrdé, ale celé brucho je take ako vždy bolo ked som nebola tehu (akurat ze je vacsie 🙂 ), nemám pocit ze mám stvrdnuté aj svalstvo. A tam dole je to tvrdé stále, je to tvrdnutie brucha? ĎAKUJEM!

haicka
2. jún 2012

Ahojte, vie mi niekto poradiť? Som v 38tt a už druhý deň mi intenzívne tvrdne brucho, ale žiadne bolesti nemám, ani v krížoch, ani ako pri menzese. Je to druhé tehotenstvo a pri prvom som vôbec takéto stávy nemala.Proste prišli pôrodné bolesti, kontrakcie a šli sme do nemocnice. Ale teraz len to tvrdnutie bruška, som z toho dosť nesvoja, neviem, či ísť k lekárovi...či je to normálne...

vlasticka185
2. jún 2012

@haicka no ja som si s tvrdnutim polezala zopar tyzdnov nemocnici 😒 ,tiez mi to zacalo bez bolesti,ale v pravidelnych intervaloch,bolesti som absolutne nemala,avsak predsa sa mitak zacinal rozbiehat porod,teda zacala som sa otvarat,urcite si to odsleduj,aby si neporodila potom doma,...

petulapppv
21. jún 2012

Ahoj dievčatá, idem sa opýtať aké sú prejavy a podľa čoho zistím tvrdnutie bruška. Momentálne som v 19tt a som prvorodička. vo svojom okruhu nemám nikoho na koho by som sa mala obrátiť (okrem lekára).Neviem či sa to konkrétne týka to tvrdnutie mňa, ale keď stojím alebo ležím na chrbte mám bruško tvrdé keď doň ho prstom zatlačím tak nie je ako skala tvrdé, žiadne kŕče,bolesti ani tlak nemám a necítim. jediné čo cítim je napnutá koža na brušku, ale to si myslím že by malo byť ok keďže malý drobček pomaly rastie. ďakujem za odpoveď

tina_22
21. jún 2012

@petulapppv Stvrdnuté bruško sa celé akoby stiahne, obopne ťa a cítiš taký tlak, aj bolesť v podbrušku. Po chvíli to prejde, ale ak je to časté, je to nebezpečné, dávajú na to magnézium. Sú to akoby také sťahy a bruško je naozaj dosť trvdé

gabcsika85
5. júl 2012

Ahojte! Mala by som takú otázku: viem, čo je to tvrdnutie bruška, ale dneska som to mala celý deň, a som sa zlakla, lebo dosť dlho som necítila pohyby. Od zajtra budem v 39tt, ale neviem, či je to normálne mať celý deň, alebo by som mala ísť k lekárovi. Pohyby bábätka už cítim. Ďakujem každému za odpoveď!!!

verka1856
5. júl 2012

@gabcsika85 ahoj ked som bola v 25tt tak sa mi stalo to iste.a skoncila som v nemocnici.alewlen preto ze som sa zlakla.ale bola som v poho.zevraj sa to stava a stale beriem mag.

gabcsika85
6. júl 2012

@verka1856 Dakujem Verka! 🙂 Ráno som volala lekárovi, povedal, že už je to normálne, asi už budem rodiť, praje mi "dobrý pôrod" :D Som ešte doma, lebo ani bolesti nemám, ani plodová voda neodtiekla...Držali by ma len v nemocnici...Tak, uvidíme...:D

verka1856
7. júl 2012

drzim palceky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre