Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

liv1
15. aug 2018

@dena2343 a teda si doma? Ja som to musela brat v nemocke 😔. Ale deti zdravucke krásne všetko super 😊. Urobila som pre ne a ich zdravie maximum. Už to že sa narodili hneď po vysadení je ok, dokonca pri synovi Dr hovoril, že vie preco chcel ísť, už bola voda zlá.

dena2343
15. aug 2018

@liv1 nervy moje. Tak zajtra mám poradňu tak im poviem nech mi to ešte vrátia lebo ma porazí už ozaj. Však nech sa aspoň doplazim do 38tt 😱

dena2343
15. aug 2018

@liv1 vôbec neviem čo robiť joj. Však som začala 37tt to už ma mohli nechať ešte tento týždeň. A keď ti ich dali naspäť nebolo ti ž nich nanič? Ja mám tu ešte zo dve tabletky tak si asi dám tak ako som brala pre istotu.

dena2343
15. aug 2018

@barboritta ďakujem. Dúfam že to aspoň do 37tt ukončíme. Je veľká na svoj tt už ma viac ako 3000g ale aby bola donosena aj plucka boli ok

liv1
15. aug 2018

@dena2343 a preco tak veľmi za to bojuješ? Veď bábätko by malo byt už ok 🙂

liv1
15. aug 2018

@dena2343 plucka sú ok už po skončenom 34tt nič nič naozaj ničoho sa neboj 🙂

liv1
15. aug 2018

@dena2343 mne z tych liekov bolo tak ci onak hrozne. busilo mi srdce strasneee

dena2343
16. aug 2018

@liv1 Aj mne a veľmi. Potom som si zvykla. Aj dr povedal že ešte musí vydržať aspoň týždeň. Ale dnes v poradni mala malá pulz 180 Tak rýchlo infuzie aby sa ukludnila ak by nezabrali tak sekcia. Ja neviem čo sa mi tento koniec tehu tak komplikuje 🙏

liv1
16. aug 2018

@dena2343 to z tých liekov neber to už 🙏

dena2343
19. aug 2018

@liv1 už to ano neberiem od utorka. Ale asi ešte doznievali v poradni. Kontrakcie mám od stredy večera a stále nič. Každých 5min boli a uz to prešlo. Tie lieky už jesť nebudem ešte to ublíži malej 🤦‍♀️ boh vie čo je to za okrazit. Ja v pohode aj tlak pulz a malá ta bola v ohrození

michaelamk
24. apr 2019

@nevesta
Smiem sa spýtať a rodili ste normálne alebo cisárskym?

nevesta
25. apr 2019

@michaelamk normalne v 38 tt

akrobrab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dena2343
27. aug 2020

@akrobrab ja som to mala. Brucho mi tvrdlo stale a porodila som v 40tt. Len som musela ležať. Vraj brucho menej tvrdne keď žena leží na ľavej strane. Ja som pri druhom lezala na ľavej a brucho netvrdlo. Za skúšku nič nedáte

akrobrab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dena2343
27. aug 2020

@akrobrab pri oboch deťoch som bola otvorena na špičku prsta od 34tt a v pohode sme to dali do konca. Dokonca sa mi vidi ze pri prvej dcére som bola otvorená od 21tt 🤔 Vždy ked som bola tehu, tak bolo veľmi teplé leto a mne tie teploty nerobili dobre. Ale magnezium a pokoj na lôžku to dal do poriadku. Nebojte sa. Hlavne žiaden stres pri tvrdnuti a hlavne to predychat. Mne pri prvej dcere tvrdlo bolestivo brucho, ta maternica predsa pracuje aj to dieťa čím je väčšie tým silnejšie kope.

danca6
17. sep 2020

@akrobrab ahoj ak sa da tak cim skor prec z nemocky 😉 s tvrdnutim bruska mozes byt aj doma v klude 😉 mne tvrdlo uz od uplneho zaciatku tusim od 17tt, mame to v rodine. Vela stastia.

akrobrab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre