Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

laura033
15. nov 2009

ahojte potrebujem poradit kolko jete magne b6 za den mne doktorka povedala ze mam jesta rano a vecer 1 ---2do dna a ked nepomoze tak mam zvysit davku no len na letaku je pisane ze tehotne by mali jest max 2 do dna akeby som zvysila davku tak to je uz viac ......no ja som bola u doktorky vo stvr no a od vtedy mi tvdrne brucho som v 19tt no len teraz toje nejako viac tak radsej len lezim a chodim minimum...no len sa mi zda ze je to stale rovnake...dokt. povedala ze akoby sa mi krcok otvaral ale zas mi nekazala ani lezat len brat manezkpo....neviete co by som este mohla jest aby to preslo?????

janula.k
15. nov 2009

Laura, ja uzivam denne 6 tabliet Magne B6, myslim ze 1 tableta denne je nic. Mne najviac tvrdlo brusko v 6.mesiaci, to som bola aj v nemocnici na infuzkach, ale teraz je to uz ok, maximalne dva krat za den stvrdne, aj to ked je babatko moc aktivne.

laura033
15. nov 2009

tak to si idem dat lebo ja uz neviem preco mi to tak naraz zacalo tvrdnut...:( aj ked je pravda ze od stvrtku sa len nad niecim rozculujem ale aj tak mam pocit akoby som ho mkala len chvilu do dna mekke.......:(:(:(

katka22r
15. nov 2009

laura mne magne B6 vobec nezaberalo a to mi tvrdlo brusko od 24tt tak mi gynek.odporucil nospu ta je aj na krce a az toto mi pomohlo teraz beriem rano magne na obed nospu a vecer magne

michelle2801
16. nov 2009

Ahojte dievčatá,aj mne neskutočne tvrdne brucho 😒 😖 , už asi od 20 tt, teraz som v 38 tt.
laura a ani mne magneb6 vobec nezabera , aj ked ho do seba trepem kazdy den/1-2 tabl/-zbytocne vyhodene peniaze...tvrdne mi kazdu chvilu, povedala by som , ze uz ani neviem, ake je to mat normalne brucho...tvrdne hlavne , ked chodim, to ani neviem spravit poriadne krok, chodim ako pokakaná, tvrdne, ked nieco robim, ale aj ked len tak lezim pri telke....je to dost neprijemne, lebo mam pocit ze mi brucho exploduje, je ako kamen a mam pocit, ze sa pocikam... 😒
a doktori-jeden vraví tak, druhy inak-moja si z toho nejak tazku hlavu nerobi/ale ona si asi z nicoho nerobi tazku hlavu/ a ked som bola na prietokoch, tak ten doktor len krútil hlavou, ked videl, ake mam tvrde brucho a ked som mu povedala, ze ho mam take stale a aj horsie,povedal, ze by som mala ist polezat do nemocnice...tak teraz neviem, co si mam vybrat...ale mozem kaslat, ked som doteraz nebola v nemocnici, tak uz mi ani nenapadne ist skor ako rovno na porod...ved uz len 2 tyzdne! 😀 co sa mi moze stat, ze predcasne porodim?nech! 🙂 ...budem len rada, ze to mam za sebou.

garonka
16. nov 2009

mne väčšinou tvrdne bruško keď sa zohnem alebo postavím vtedy sa mi maternica napne je to len par sekund alebo vtedy ak sa mi maly rozšantí tak že aj viem kde presne je 🙂 a magne beriem 3x1 denne
doktorka mi vravela pokym to nieje bolestive je to v poriadku no veriť či neveriť 😒

yravas
2. dec 2009

ja keď ležím, tak mám bruško mäkké, keď sedím, tak tiež, ale keď sa postavím alebo chodím, tak je také napnuté ... ale nie celé - zospodu je mäkké ..... sama neviem, čo si o tom myslieť - poradňu mám o týždeň, od dnes si dávam šumivé magnézium ... hmmm 😉

garonka
2. dec 2009

yravas

mne doktorka vravela že ak sa postavím preto mam tvrde lebo sa ti napne brušny sval ta maternica skratka pracuje 😉 a pokiaľ nemaš častejšie tvrdnutie počas dňa je to oki, niekedy aj bruško tvrdne z pohybov keď sa babo opiera o maternicu no moje dosť často vyduva chrbatik alebo neviem čo na pravej strane a par sekund zmizne 🙂 a beriem aj ja magnezium ale Magne B6

matula01
2. dec 2009

Mne tvrdlo aj 10 -15 x za den a lekar povedal, ze to je ok. Az pred dvoma tyzdnami mi zacalo tvrdnut kazdych 15 minut a skoncila som na infuziach v nemocnici. Teraz som uz doma, magnezium mam brat 1 x denne a vsetko je ok. Opat mi par krat za den stvrdne, ale to naozaj nie je nebezpecne.

yravas
2. dec 2009

iba pri dlhšej chôdzi a keď sa postavím ... normálne cítím, že ho mám napnuté - ako píšeš, môže byť aj to, že malý sa zapiera chrbátikom 🙂

garonka
2. dec 2009

to je normalne ak dlhšie pochodíš tak sa bruško napne mne sa napne aj keď dlhšie sedím

l.lara
3. dec 2009

mne ked zacalo tvrdnut brusko cca v 32tt, tak som sa zacala otvarat..nastastie ma lekar poslal hned do nemocnice, kde som skoncila tiez na infuzkach.. ale nakoniec vsetko dobre dopadlo 🙂

sixtine
3. dec 2009

Baby, ja mam brusko tvrde skoro stale, akurat neviem rozoznat, ci to je to zo zleho travenia (mam stale zapchu a nafukuje ma), alebo je to to klasicke tehu tvrdnutie... Ako to mam rozoznat? Ked mi brusko stvrdne, zaroven mi ako keby trochu narastie a zmeni tvar.

aotrnavska
3. dec 2009

sixtine...to moze byt aj to,ze sa ti mimco vyduje na nejaku stranu alebo do stredu....nemusi to byt zrovna len tvrdnutie

natinka228
3. dec 2009

ahooj cela by som sa podelit a na oplatku poradit......som v 7 mesiacii a do teras bolo vsetko v pohode posledne dva dni mi zacalo tvrdnut brusko je to cudny a novy pocit a tak neviem ako to mam brat......je too probleem????tvdnemii viackrat za den a bojim sa ze možem porodit....VOPRED dakujem za radu

allinka79
4. dec 2009

nati, a co na to tvoj dr? kym sa ti neskracuje krcok, malo by to byt v poriadku. Kedy mas poradnu? Mne tvrdne uz ani neviem od kedy... od 24tt asi...

aotrnavska
4. dec 2009

nati...skus zacat uzivat magnesium,samozrejme po porade so svojim doktorom.magne sa dava pri tvrdnuti bruska.a nejak vela sa namahas???skus na to kazdopadne upozornit v poradni,mozno by som zavolala aj svojmu dokymu a povedala mu o tom,hlavne o tej frekvencii tvrdnuti.drzim palce.

natinka228
4. dec 2009

allinka a aotrnavska velmi pekne dakujem za radu bola som dnes v poradni a moja doktorka mi povedala ze je vsetko v poriadku......ze to možem mat aj stoho ze vela chodiim že mam byt v klude a vela polehovat v posteli....:D poradila mi aj MG dva krat denne.tak dufam ze to prejde je to čudny pocit.. a neviete ako je to stou tehotenskou cukrovkou ??? idem na ten test v utorok a co som pocula je to neprijemne ze vraj byva stoho zle lebo je ta voda moc sladka.. 😖

csina
4. dec 2009

no ja neviem ako to potiahnem, ale včera večer som mala vyše troch hodín kontrakcie v 20 min intervaloch...potom zrazu nič...dnes večer sa mi zjavili opäť, ale tak všelijak...takáto maternicová rozcvička ma moc nebaví.. 🙄 od prekvapenia som si večer rýchlo pobalila tašku.. cez deň niekoľkokrát stvrdne brucho...asi sa zverím v pondelok dokimu, nech kukne krčok, čo robí... 🙂

juliagregor
4. dec 2009

natinka zober si zo sebou citrón, potom je to pitné 🙂

saxana10
5. dec 2009

ahojte tehuľky čítam vaše problémy s tvrdnutím bruška ja mám ten istý problém . Lekárka mi predpísala magnézium a Plegomazin bojím a to užívať

natinka228
5. dec 2009

saxana10 ahooj neviem prestne co je to ten Plegomazin ale ked ti to poradil doktor tak to potom kludne ber určite ti to pomože mne predpisal len MG.......ale asi najlepsie je odpocivat a polehoat mne to ustupilo samo 😀 vcera som cely den lezala a dnes je v setko jak ma byt.......ale podla mna by si sa nemala bat......

zabka4
6. dec 2009

ahojte kocky, ja som 38 tt a tiez mi brutalne tvrdne brucho.no resp. ja ho mam tvrde skoro stale ale ked sa mi mala pohemzi tak mi stvrdne tak, ze mozem na nom rozbijat vajicka.poslednch 5 dni ma picha v podbrusku a kazdy jeden pohyb ma boli...a o krizoch ani nehovorim...chodia mi poslickovia? hlavicku citim uz uplne dole, normalne sa bojim chodit na wc, ze mi to tam vyleze...som riadne spuchnuta 😖

nevesta
6. dec 2009

Zabka, neboj, v tvojom tt je to normalne 😉

Mne tvrdne od 5. mesiaca, to iste aj pri prvej dcerke a pohoda...

Natinka, zmen si rok v pase, 80 tt je uz moc aj na slonicu 😉 😀 😀 😀

natinka228
7. dec 2009

nevesta ......hihhihi no dakujem za umozornenie som si ani nevsimlaa diky 😀

allinka79
7. dec 2009

zabka, som na tom podobne a to mam 8 tabliet magnezka denne... neni furt tvrde, ale k veceru dost casto a niektore dni dost casto - napr. dnes

allinka79
9. dec 2009

baby, otazka na tvrdnutie bruska... mozu mi vetry ovplyvnovat tvrdnutie bruska? ked sa mi krutia creva, zeby to malo nejaky vplyv? neviete mi poradit?

livuskad
9. dec 2009

chcela by som sa spytat ja mam zasa problem s tym ze ma boli podbrusko co to znamena neviete mi niekto poradit?

renabr
10. dec 2009

Ahojte, chcem sa spýtať či vás doktor v poradni pravidelne vyšetruje aj odspodu, mne vždy robí len sono, som cca v 25 týždni a odspodu ma pozeral len raz, mne brucho netvrdne, maximálne tak raz za den, ale zato ma dosť bolí, teda nie je to taká bolesť velká ale také tlaky, v noci napríklad mi robí problém otočiť sa v posteli a ponožky si napríklad postojačky neobujem, je to také ako taká poriadna svalovica...no a to som tým chcela povedať, či doktor vidí cez sono či sa nemožem nebodaj otvárať alebo také niečo??? mala som nižšie placentu, čiže vtedy tie bolesti boli oprávnené, ale teraz je už normálne vyššie, tak povedal že by ma to už nemalo bolieť, no bolí, postrašil ma že ma dá ležať do nemocnice ak to bude pokračovať, alebo ak mi začne aj tvrdnuť, no netvrdne, len to tak pobolieva...doma oddychujem, som na pn, nepretŕham sa od roboty, a do nemocnice teda nechcem, hlavne kvoli tomu že mám dcerku a manžel chodí do práce...len sa bojím či sa nemožem otvárať ked ma nepozeral, či to vidí na sone???

garonka
10. dec 2009

renabr

to či sa otvaraš lekar zistí len zo spodu a neboj bruško si nenamahaj nejak síce i ja mam take stavy, obuť sa neobujem šnurky mam v topankach len zasuniem a čo sa tyka spanku? to by som aj roman napísala, z praveho boku na ľavy je pre mňa big problem, ak napnem bruško mi stvrdne ale hneď sa uvoľní a väčšinou mi stvrdne ak sa mi babo vyduva alebo ak dlhšie sedím a sa postavím, vtedy sa maternica napne. Inač to tvrdnutie by nemalo vôbec bolieť 😕 a magne B6 neberieš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre