Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

dzidzuska
7. jún 2007

ahojte maminy tak ako?

safiah
8. jún 2007

ahojte babulku tehulky tak ako s bruskami este vam tvrdnu.no mne ano este stale hoci uz je to lepsie nie take silne od kedy som vysadila magne B6 a zacala brat ciste magnezium.moj lekar sa zhrozil z davky 3x2 magne co mi predpisali na pohotovosti.ze vraj by to ani vlasnej manzelke nedal.tak som ho hned vysadila.

domeenika
19. jún 2007

teraz polozim asi absurdnu otazku.. ale neviem presne co myslite pod pojmom tvrdnutie bruska.. je to taky tlak v podbrusku? brusko mam niekedy maksie a inokedy tvrdsie..

dzidzuska
19. jún 2007

domeenika to citis tlak ja sa vtedy citim ako pri menstruacii a citis ze bud kusok alebo cele brusko mas tvrdsie ako ostatne,ze je akoby stiahnute

domeenika
19. jún 2007

no tak to bude ono.. ked mne ti doktorka nic nepovie a ja potom neviem ci je to ok alebo nieje.. no keby nemam net tak si myslim ze je to normalne.. a nenapadne ma s tym u doktorky ani zacinat.. no a ked sa spytam maminy tak v tej dobe to asi vobec nesledovali

safiah
19. jún 2007

ahoj dommenika tak asi lekarka predpoklada ze v 17tt to asi nemusis mat.to jej povedz ty ze mas tvrdnutie na to ti predpise magnezium knizne sa uvadza za normalne tych 10 tvrdnuti za den ja mam sice viac ale nie je to alarmujuce.tak v poradni sa s tym doktorke pokojne zdover.

zajo510
20. jún 2007

Ahojte kočky, no prišla som na to, že mi asi tvrdne bruško tiež. Mám 20.tt a ked sa vystriem - dvihnem z polohy sedu, alebo z predklonu, aj pri chôdzi niekedy - cítim také náhle stiahnutie podbruška a na dotyk je fakt ako kameň. a po chvíľke je mäkké a necítim ten sťah. Súčasťou toho sťahu je akoby svrbenie alebo jemné pichanie v krčku, alebo tam niekde...som hypochonder, to nie sú dúfam mini kontrakcie?? až budúcu stredu idem do poradne, tak to dokymu spomeniem. A to magnézium si môžem naordinovať aj sama, preventívne jeden vitamín denne? A môže byť aj šumivý?

safiah
20. jún 2007

ahoj zajo tak ja mam presne to iste co ty pri zmene polohy pri chodzi takze je to tvrdnutie a aj to pichanie v krcku pocitujem a urcite niesi hypochonder a nie su to kotrakcie dva krat som bola koli tomu na monitore a nebola zaznamenana ziadna kontrakcia.urcite to spomen doktorovi ono to nie je skodlive ak sa to neprejavi na krcku.po vysetreni sa na to opytaj lekara.a to magnezium som brala od 18tt v 20tt som bola v nemocnici na zositie a od vtedy ho beriem pravidelne.aj sumivy si dam sem tam. a uziva sa na zaklade toho ako casto mas to tvrdnutie ja ho mam casto tak beriem 4 x1 magnessi lactasi.je aj volno predajny.a lekar mi povedat ze ak by to bolo bolestive tak mam zvysit na 4x2.

adkag
20. jún 2007

safia, tak to bola vycerpavajuca odpoved 🙂

zajo510
20. jún 2007

ďakuje Safiah, vždy ked som bola u dokyho tak sa ma pýtal, či nemám tvrdnutie..a ja mu na to,že čo to je, ako to budem cítiť...on mi len povedal, že to spoznám, ked to budem mať. Tak som spoznala. To magnezium si zbehnem kúpiť, jasne, že pokiaľ by bolo zle alebo horšie ako teraz tak pôjdem okamžite k lekárovi, ale myslím, že tých pár dní ešte vydržím. už to pár dní mám a ani som nevedela, že to je ono...

a tebe magnezium pomohlo, už nemáš tvrdé bruško? alebo sa to len zredukovalo??

zajo510
20. jún 2007

ale teraz čítam, píšeš, že máš často tvrdnutie, neuškodí mi lepšie čítať :o)

safiah
20. jún 2007

ja ho mam caste preto lebo mam trochu drazdivu maternicu cakam dvojcatka a teda sa nestiha prisposobovat dvom babatkam.ja som brala aj lieky na uvolnenie svalstva.aby sa poddala.no magnezium pomoze ale nemozem povedat ze mne to zabera tak ze tvrdnutie odide to nie mam ho stale len je to slabsie a mam to pri tej kazdej zmene pohybu.alebo pocas chodze a tak.myslim ze to ma uz bude prenasledovat do konca.

adkag tak som to vsetko zhrnula do jedeneho celku. 😀 ako na jeden dych 😀

zajo510
21. jún 2007

ahojky, ale je dobré vedieť, že sa s tým dá žiť a nemusí to hneď znamenať tragédiu. takže my všetky, ktorým nám trvrdne bruško - budeme sa hýbať pomaly a robiť minimálne pohyby :o) pekný deň

adkag
21. jún 2007

zajo,jasne ze sa s tym da zit, ale clovek je vystraseny z toho a neni to nic prijemne, ale pokial to neskodi miminku,tak je to oki.

jejke
21. jún 2007

ahojte, no aj ja som si myslela že je to neśkodné keď tvrdne bruško, no po takýchto dvoch dňoch svalového napínania čo som pripisovala pohyblivému bábu...ej ale z Teba bude futbalista, alebo futbalistka?...myslela som si...

potom v poradni mi vraveli že sa mi skracujú pôrodné cesty a predpísali
Nospa a Magne B6, zákaz chodiť von,zákaz bicyklovať, źiadna gravi-joga, LEŽAŤ!!!!
V 30 týźdni som bola otvorená na 7cm!!!!!
Ešte 6 týzdňov to vydržalo na liekoch..

adkag
21. jún 2007

jejke,ved aj ja lezim.mna by ani nenapadlo bicyklovat v tehu,akurat co sa obcasprejdem vonku alebo chvilu posedim.

jejke
21. jún 2007

Adkag, tak to si zodpovedná, 🙂 ja som si myslela že musím byť v dobrej kondícii pred pôrodom a skoro som na to doplatila, 😲 byť aktívna,
poćúvam že tehotenstvo nie je choroba, u mńa asi áno
niektoré ženy môžu športovať, 😢 ja nie!!!!

adkag
21. jún 2007

jejke,to aj mne moja mama furt opakuje,ale u niekoho to naozaj choroba je,ani nie samotne tehu ale komplikacie popri nom. ja som tiez chodila na cvicenie tehu chvilku,ale to ked som sa dobre citila,akonahle ma bolelo brusko,tak som prestala. doteraz som nemala s krckom problem,az teraz prvy raz mi dokina povedala,ze sa o pol cm skratil,preto mam lezat,ale nemyslim zeby to bolo take hrozne.tvrdnutie mavam do tych 10 krat za den co je myslim v tomto stadiu tehu v pohode.

adkag
21. jún 2007

inak aj mna stve, ze niektore zeny ani nevedia ze su tehotne,mozu robit takmer vsetko a ja od zaciatku problemy,kludovy rezim, nemozem skoro nic robit.ale co uz,hlavne nech to este tych par yzdnov vydrzi mimi v brusku a nech je zdravucke.

safiah
21. jún 2007

vidis adkag a si predstav ze niektore zeny su tehotne a maju uz jedno ci viac deticiek doma.a my cakame prve.aj ja som si sem tam povedala ze tehotenstvo s tymi komplikaciami je choroba ale aj tak nemame na vyber musime sa zatat hoci je to na zblaznenie ale vydrzime to.mne uz zacali opuchat riadne nohy a ruky chodim ako na balonoch a prsty na rukach tazho ohybam.ozaj chcem sa opytat ja uz pocitujem mennej kopancom ale pohyby citim mozno to je tym ze mam v sebe dvojky a ze uz maju malo miesta no mas aj ty uz taky pocit akoby babo malo menej miesta?

adkag
21. jún 2007

ja uz citim skor take vlnenie,mrvenie,kopance az tak nie,tak urcite ma uz menej miesta. a ked ty mas dvojicky,tak oni urcite tiez. ale dokina mi na poradni povedala ze ma dost plodovej vody,tak neviem.

safiah
21. jún 2007

a plodova vodicka sa este bude dotvarat od tridsiateho aj ja mam zatial vsetko v norme aj placety.tak som rada prerada hehe ja pojdem k porodnicke v 30tt a poradnu mam v pondelok.tak to budem mat odkontrolovane som rada ze chodim aj do poradne aj k mojej porodnicke aspon ma castejsie kontroluju.

adkag
21. jún 2007

to mas super,ked chodis aj k porodnicke a vies kto bude pri porode,to ja neviem,u nas je to tak,ze na koho natrafis na porodnici,kto ma skuzbu ta odrodi. inak davas si odobrat pupocnikovu krv?
ja chodim k mojej gyn. teraz kazde dva tyzdne,takze tiez dost casto kontroluje.

safiah
21. jún 2007

no hoci mam porodnicku a netreba nic platit ochotne pride ale ak by tam v tom case nebola tak by som nerobila problem ze chcem len ju aky lekar bude tak ma odrodi nezakladam si na tom. ja doverujem lekarom.juj a to som nerozmyslala nad tou krvou teda raz ano ale zabudla som . a stoji to vela?viem ze to moze pomoct ale este neviem odpovedat necham si to prejst hlavou ak na to opat nezabudnem kym porodim.
moje deticky dnes tusim nehybu ani nekopu ale vrtaju. 😀

adkag
21. jún 2007

nase je tiez akosi tichucko teraz,asi ma poobednajsiu siestu 🙂 .
no praveze je to dost drahe,cca 25000 a potom rocne okolo 900sk a ja sa veru neviem rozhodnut.

safiah
21. jún 2007

prosim 25 tisic korun ja odpadnem tak to je teda palka a ked si poratam kolko nas stalo to vsetko aby sme sa zabezpecili na ich prichod tak sa mi to zda byt riadne prehnana palka.ak by to bolo o jednu nulu menej tak mozno aby som si povedala tak vporiadku ale ...hmmm asi skor nie.a to by ma asi stalo dvojmo nie?ach jaj keby som tolko mala tak asi neuvazujem ani minutu.

adkag
21. jún 2007

safia,sak je to drahe hrozne,a este k tomu vybavicka a vsetko. no neviem ci ty by si to mala dvojmo, neviem ci by nestacilo jednu krv zobrat,to mozu pouzit aj surodenci,ale veru neviem ako je to pri dvojickach. ja nad tym uvazujem,nejak by sme naskrabali na to,ale ked niektori vravia ze to neni dobre,ani samotni lekari to pre deti nedavaju,tak neviem.

safiah
21. jún 2007

tak potom co je dobre radsej to vynecham a nebudem nad tym uvazovat myslim ze este mame co zaobstarat a verim ze sa babatka narodia zdrave a aj budu zdrave.a nie len moje ale vsetky.dnes mi tvrdne brusko pomenej ale to asi preto ze som si uz rano o pol siestej dala buchticku aby som nebrala magnezko na lacno a dala som si dve a po obede tiez dve len jednu tu magnesi a druhu taku prirodnu.a pijem aj vodu mangneziu len nech to vydrzi aspon v tej norme do 10.

gangulienka
26. sep 2007

ahojte, ked vam zacalo tvrdnut brusko isli ste na PN ?
Mne tvrdne uz druhy den, aj som dnes citila take slabe bolesti v podbrusku. V pondelok mam poradnu, myslite ze staci ked to poviem doktorke az v pondelok ? Ked mne sa nechce byt zatial doma 😝

zuzannas
26. sep 2007

ahojky, zatial si davaj magnezko (aspon jedno dennne) to by Ti malo trochu pomoct a na tvrdnutie je najlepsie ked si lahnes a pomalicky predychavas do bruska, hlavne sa treba akosi pouvolnovat... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre