Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

benne
3. mar 2011

@victoria87 to sú poslíčkovia..predpríprava maternice na kontrakcie.. ale ak to neutícha.. asi bude vhodné navštíviť dr... tvrdnutie bruška je prosto tvrdnutie.. brucho stvrdne, akoby sa napne.. ale nebolí to .. určite nie v tvojom tt

mon77
14. mar 2011

ahojte, rada by som sa spytala ci niektora z vas ma skusenost s tvrdnutim bruska pocas noci. mne tvrdne aj cez den ale len sem tam ale celu noc nespim koli tomu, ze ho mam ako kamen. lekar mi odporucil uzivat mnagnezium 4-6 tabletiek denne a vela odpocivat ale niekde som citala, ze pri tvrdnuty sa obmedzuje prisun zivin a kyslika babatku a tak ma to tvrdnutie dost znepokojuje.

helenkasabinka
14. mar 2011

@mon77 mne v noci vobec netvrdne ani cez den,ked len sedim ako ,ked dlhsie stojim,tak mi brusko tvrdne niekedy statocne a dal mi na to magneB6 3 tbl denne a plus lieky aguajacuran 2 tbl denne a krcok sa mi skracuje,ma 2cm tak mam viac oddychovat...ze budem teraz castejsie sledovana aby som sa nezacala otvarat 😅

dulkagabulka
14. mar 2011

@mon77 viac stran dozadu som pisala ..skus si prečitat,aby si sa neznepokojovala 🙂
@helenkasabinka
skus viac oddychovat, jest vyvary 🙂
čítala si príbalový leták z guajacuranu?

helenkasabinka
14. mar 2011

@dulkagabulka preco? citala som 😕

helenkasabinka
14. mar 2011

@dulkagabulka vyvary na co sluzia? 😕 maju nejaky vplyv na to? 😕

dulkagabulka
14. mar 2011

@helenkasabinka
nuž...ak si čítala, preto 😀 😀 😀

pisal som tu už velmi vela o tvrdnuti bruška..skus si pozriet dozadu...pisala tu vtedy aj jedna manželka lekara ,čo byva v zahraničí, kde sa to absolutne nerieši-a už absolutne žiadnym quajacuranom....

dulkagabulka
14. mar 2011

@helenkasabinka
krče v tehotenstve, ale aj tvrdnutie...možu byt z nedostatku iontov...a vyvary su naozaj silne iontove "napoje"....
treba oddychovat viac..

helenkasabinka
14. mar 2011

@dulkagabulka lenze mam krcok skrateny na 2 cm je to normalne? mam teda radsej guajacuran vysadit? 😕 prosim napis mi nieco blizsie ,svoj nazor na to ,dakujem ,pri malej som nic take nemala ani raz mi brusko netvrdlo,tak sa bojim aby som skor neporodila ☹ ☹

helenkasabinka
14. mar 2011

@dulkagabulka aha ,tak si budem castejsie varit vyvary 🙂 snazim sa oddychovat,setrim sa ale,ked dlhsie chodim,tak brusko mi tvrdne ☹ nechapem to

dulkagabulka
14. mar 2011

@helenkasabinka

vieš, ja nie¨som lekar a ja ti nemožem povedat, či maš vysadit lieky.
TY si ta čo je zodpovedna za dietatko, za seba..ver, že aj lekar, ak si mysliš, že on je zodpovedny za teba,keby
sa niečo stalo, všetci budu mat ruky preč. ..a nikto nebude zodpovedny za nič...si to iba ty,kto može rozhodnut...
a rozhodneš sa lepšie, ak budeš mat viac informacii..
Každe tehotenstvo je ine, s jednym dietatkom je to tak, s druhym inak.
Tvoja maternica už vie "ako sa to robi" a proste cvičí..ale ak by sa raz rozbehol porod, nepomože ti guajacuran, Magne B6, ani nič...dietatko tam neudržiš parom volov a ani nikto, ani lekar
ked prideš za lekarom a povieš, že maš problem/tvrdnutie bruška/, on ho samozrejme začne riešit-da lieky..
...naozaj som tu o tvrdnuti pisala velmi velmi vela..skus ti to pozriet..

helenkasabinka
14. mar 2011

@dulkagabulka dakujem velmi pekne ,prave to citam 😉 s tym porodom mas pravdu,to ano 🙂 urcite vies o tom viac ako ja ,mne sa tiez nepacilo,ze lieky musim do seba pchat ,urcite je lepsie radsej pit napriklad vodu magneziu ako lieky pchat do tela a este v tehotenstve,ked clovek sa aj slamky chyta,ked sa boji ☹

marsi28
15. mar 2011

ahoj tehulky, pripajam sa aj ja k tejto teme, pretoze ma tiez trapi tvrdnutie bruska. male mam ulozene dost nizko a este je ritkou dole, tak mam silne tlaky na spodnu cast brucha. tvrdne mi asi tak 3 az 5x za den. som 31tt a fakt sa bojim. beriem magneziove tab. a pol detskeho paralenu 2x denne. este sa mi skratil aj krcok na 3,5cm. prevazne lezim, ale aj tak, da sa este tomu nejako pomoct?

dulkagabulka
15. mar 2011

@marsi28 dietatko este ma na otocenie čas...ak by sa jeho poloha neupravila do 36tt, napis mi, možem ti poskytnut jednoduche cviky,po ktorych sa babatko otoci..
z vlastnych skusenosti ti mozem povedat,ze 3-5x za den je nič 🙂 🙂 🙂 🙂
pomoct tomu mozes podla mna tym skludnenym režimom..a skus prečitat stranky čo som odporučala helenkasabinka

piacere
15. mar 2011

@marsi28 mne tvrdlo bruško cca od 18tt nonstop 🙂 Takže tvrdnutia, ktoré prichádza 3-5x denne sa báť nemusíš 🙂 Hlavne ak sa nález na kŕčku nemení, teda sa neskracuje, neotvára 🙂

aleka
15. mar 2011

@marsi28 a prečo berieš paralen a denne??

mne celé tehotenstvo tvrdne bruško a mám aj také stavy že sa aj nezohnem, v noci ma tiež bolievalo, a to od začiatku tehotenstva. užívala som magnézium, už som ho prestala ved za chvíľu pôjdem vari rodiť 😀

marsi28
15. mar 2011

dakujem vam za odpovede... 🙂

aleka, ja vlastne ani neviem, preco paralen... ked som bola na poradni, ostala som taka vystrasena zo skrateneho krcka a z toho ze mozno pojdem do nemocnice, ze som sa ani neopytala... zajtra idem na kontrolu tak zistim

marsi28
16. mar 2011

ahojte, takze dnes som bola na kontrole, krcok mam 3,4cm takze nadalej kludovy rezim, ale nastastie doma. na tvrdnunie bruska dalej magne a prave aj ten paralen co beriem vraj obsahuje zlozky ktore pomahaju proti tvrdnutiu brucha, takze ho mam dalej brat. som rada ze sa to nezhorsilo. pa tehulky

aleka
16. mar 2011

ja som o tom paralene naozaj nikdy nepočula....... tak len pekne oddychuj, oddychuj a užívaj si tehu 😉

fomarik
20. mar 2011

Ahojte dievčatá. Nohli by ste mi rposím vás poradiť? Som v 18tt.
Môže bruško trvdnuť len na jednom mieste? Konkretne tesnučko pod pupkom? Cítim tam taký tlak a ked si to nahmatám, cítim si tam akokeby malú hrčku 1cm. ked ležím, je to v poriadku.

zora256
23. mar 2011

Ahojte baby!
Tak mne začalo tvrdnúť bruško včera a dnes tiež,ale oproti vám som na tom celkom dobre,lebo zatiaľ len raz-dvarazy za deň,dávam si magnézium,lebo o ňom som čítal,že je naň dobrý zajtra to spomeniem lekárovi,keďže idem na glukozový test.Tak sa majte.A ten kľud naň tiež naozaj pomáha.Tak oddychujte! 😉

mipolka
26. mar 2011

@fomarik A necitis to nahodou male? 😉 Mne ked tvrdne, tak mi tvrdne cele..... a ked si nahmatam iba tvrdu kopku, tak to viem, ze je to nasa mala 🙂

fomarik
27. mar 2011

@mipolka no, neviem ešte či je to naše malé. Pohyby zatiaľ necítim, teda aspon o nich zatiaľ neviem. No ale to tvrdnutie, či čo to je, necítim to každý den...len sem-tam a hlavne pri chodzi alebo ked stojím.

majkauk
12. apr 2011

ahojte baby chcem sa opytat,ze ked tvrdne brusko tak tvrdne cele,alebo len cast napr.od spodu az po pupok,alebo ako??prosim poradte mi

majkauk
12. apr 2011

@mipolka ahojky tak ako pise fomarik aj mne tvrdne len na jednom mieste sa mi zda vpravo pod pupkom,neviem ci to je babo,ale ked si tam prilozim ruku a do niekolkych sekund to tvrdnutie prejde tak hned citim babo ako sa pomrvi alebo kopne

mishusha
12. apr 2011

@majkauk ked tvrdne brusko cvicnymi kontrakciami maternice, tak cele, to co citis bude pravdepodobne drobec 🙂 ono je to skor ako take natahovanie toho svalstva v konkretnom mieste, teda mozes presne ukazat kde, ak su to stahy maternice, tak to je skor taky pocit... aspon ja to tak citim...

majkauk
12. apr 2011

@mishusha dakujem za odpoved a myslis,ze tie cvicne kontrakcie ked nie su bolestive mozu vyvolat nedaj boze predcasny porod,alebo nejak uskodit babatku,boze pytam sa asi jak hlupa,ale vies ja zijem v anglicku a tu o magne B6 ani nepoculi a nijak sa k tomu nevyjadrili

sumattra
12. apr 2011

Ahojte, som tu nova,kedze sa nam pol rok nedarilo. No uz sme tehotni a moc sa tesime 😝 Som v polke tretieho mesiaca a okrem toho ze mi byva obcac zle a vytoku som cca ok. Chcem sa vsak spytat myslim k teme. Chapem ze tvrdnutie bruska je az v neskorsich mesiacoch no zazili ste cca v 3 mesiaci ako by ste mali svalovicu na brusnych svaloch?Ked sa chcem rano alebo cez den natiahnut tak to tak citim. Mali ste to niekto? Co to znamena? Dakujem za odpovede maminky a buduce maminky 😀

mishusha
13. apr 2011

@majkauk tie slabe stahy su len cvicne, tych by som sa nebala, ale ak ich mas denne castejsie a vo vacsej sile, tak si kludne kup magnezium. Dostat ho aj v uk, tu sa tiez da bez predpisu. Este ak mas stahy tak sa snaz viac oddychovat.🙂

mishusha
13. apr 2011

@sumattra ja osobne som to tak nemala, ja som to skor citila ako pichanie a tahanie po stranach, ale myslim, ze tych prvych par mesiacov je to natahovanie maternice intenzivnejsie, predsa len je to sval.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre