Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

mili1
8. júl 2009

Baby tvrdnutie bruska netreba podcenovat, mne tiez zacalo tvrdnut a lezala som v nemocnici. Urcite to spomente svojmu lekarovi. pri tvrdnuti bruska sa moze skracovat krcek a mozete sa otvarat. V skorych tyzdnoch tehot. by v klude nemalo tvrdnut. A ked je to do dna casto urcite chodte k lekarovi...

bibi78
8. júl 2009

mne zacalo tvrdnut niekedy okolo 24-25tt, ale gynekolog mi povedal, ze je to uplne normalne, ziadne magnezium netreba a pokial doktor urobi vysetrenie a ziadne skracovanie krcka, ani sa neotvarate, tak to treba brat ako normalny jav, aspon viete, ze je male ok... 😉 ja to mam rada, je to taky zvlastne prijemny pocit. a tiez ako kessiee, najprv mi stvrdne a hned sa mi chce ist na wcko...

ewinna
9. júl 2009

no mne dr.povedala, že krčok je ok, drží, neskracuje sa, že mám oddychovať...no nedá sa, o týždeň mám svadbu, tak je treba ešte veľa vecí doriešiť, vybaviť... 😉 začala som si dávať magneb6 aj na obed, teda 3x denne a zdá sa mi to lepšie...včera som makala v záhrade, dnes bude kľudový režim... 🙂

kessiee
9. júl 2009

bibi ako suvisi stvrdnutie bruska s tym, ze je babo ok? juuuj, pre teba to je prijemny pocit? pockaj, ked brusko este narastie 🙂 mne ked teraz stvrdne, tak ma az horuci pot obleje, maternica pritlaci na pluca a pomaly ani dychat nemozem 😝
ewi gratulujeme k svadbe 😉

katkabg
9. júl 2009

Ajojte chcela by som sa spitat...ja som v 4 mesiaci tehotenstva,a kamaratka mi povedala ze ona kvoli trdemu bruchu a bolestiam potratila v 6 mesiaci.Ja sa tak bojim.Teraz 14.7.idem na kontrolu a pre krvne vysledky.Mam pockat este do vtedy???Ja sem tam taky jak mali zemiacik raz na lavo potom na pravo a neikedy babo lezi presne v strede.A kedy uz pocitim jak sa hybe.Nebola som nikdy tehotna tak preto sa pitam.Mam velky strach.Sem tak pocitim aj bolest v brusku a pred tym mi lekar povedal ze to babetko jak rastie tak aj maternica sa roztahuje a sem tam to pobolieva.Prosim poradte mi dakujem vam krasne.Pekny dnik 😅

kessiee
9. júl 2009

katka a ako casto ti tvrdne brusko? mne tvrdlo od 14tt a bola som kvoli tomu aj v nemocnici. na zaciatku tehu by brusko tvrdnut nemalo, ale tiez aj u teba moze ist o drazdivu maternicu. ak je to casto, skus magnezium - ked nie tabletky, tak mineralku alebo sumivy vitamin. a urcite to na poradni spomen 😉

mikat
9. júl 2009

Ahoj, ja by som sa chcela opytat ako Vam tvrdne brusko. Mne stvrdne iba par krat za den...niekedy je to do 10 krat a niekedy tak do 15...zacala som brat magne B6. Lenze mne stvrdne iba spodok bruska...hore je uplne makke a stvrdne hlavne po malej potrebe. Chcela som len vediet, ci je to normalne, ze tvrdne iba spodok bruska....

bibi78
9. júl 2009

kessie, brusko tvrdne aj vtedy, ked "male meni polohu, oprie sa o stenu maternice", vtedy maternica ako sval zareaguje stvrdnutim - ako mi bolo povedane, takze tym, ze je male ok som mala na mysli iba to, ze sa tam nieco deje 😉 .
ja mam uz riadne velke brucho, v albume mam foto z 30 tt a uz vyzeram akoby som sla rodit, takze neviem ako to bude, ked sa mi este zvacsi, ale mne osobne je zatial tvrdnutie prijemnejsie ako maleho stikutka... asi to vnimame kazda inak. zatial mi vzdy do max. minuty brusko opat zmakne a da sa do povodneho tvaru, ani netvrdne viac ako 10xdenne, takze z toho vedu zatial nerobim... 😎

mandula
9. júl 2009

mikat, neviem Ti sice poradit, lebo ja sama by som to rada vedela, ale aj mne tvrdne hlavne spodok bruska. Niekedy tak, ze mi az nejde vyrovnat sa. Doktorke som to zatial nepovedala, lebo trva to asi tyzden a najblizsiu poradnu mam az 21.7. neviem, ci je mam volat, alebo to nechat tak. Ale ja to mam hlavne pred malou potrebou, dalej po sexe 😉 to je ale normalne, no a este niekedy sa mi zda, ze to je aj po jedle, akoby som bola nafuknuta. Nie je to ale prijemne.
a bibi mas pravdu - stvrdne mi brusko aj ked maly meni polohu, to ale presne citim, kedy. Tiez mi ale netvrdne viac ako 10x za den a to stvrdnutie netrva dlho, takze vedu asi tiez nerobim 😉

kessiee
9. júl 2009

bibi tak som si to myslela spravne, len som sa pre istotu spytala 🙂 inak brusko mame porovnatelne 😉 teda ked som bola v tom 30tt. ja uz malinkemu dohovaram, nech si ten domcek viac nezväcsuje 😀 som zvedava ako sa to stiahne ked bude drobcek na svete 😅
a tie tvrdnutia som sa naucila uz nepocitat. niekedy som sa tak velmi sledovala a pocitala kazde jedno tvrdnutie a to bol len stres. mne to tvrdlo ozaj velmi, niekedy som mala tvrde brucho cely den a to som potom tie dni len prelezala... cim bolo brusko väcsie, tym sa zmiernovalo aj to tvrdnutie a teraz sa citim o mnoho lepsie ako kedykolvek pocas celeho tehu 🙂
mikat a mandula - ano, je to normalne, niekedy moze stvrdnut aj iba cast bruska 😉

mikat
9. júl 2009

No mne tiez to tvrdnutie trva len niekolko dni...takze som sa este nekontaktovala s mojim doktorom...a najblizsiu poradu mam az 29.7....ja citim to tvrdnutie tiez po malej potrebe a niekedy ked sa maly otaca. A sexovat sme mali zakazane, lebo som mala nizko placentu, tak si pockame az do konca tehu...:( ☹
To je inak super, ze je tu takato porada...ze sa vieme poradit a porovnat svoje problemy...normalne som sa trosku ukludnila. A asi naozaj nie je dobre velmi sa sledovat, ako pise kessiee. Radsej si treba uzivat este posledne mesiace alebo tyzdne...Ja sa hlavne upokojim vtedy, ked citim, ze sa maly drobcek hybe a vystraja...

elissa2009
10. júl 2009

mne lekar povedal,ze ak mi tvrdne menej ako 10 krat za den, tak je to v poriadku, ale aj tak beriem od 6. mesiaca 2x denne magnesium a velmi mi pomaha.

denisocka
10. júl 2009

chcem len napísať,že mne tvrdlo tuším v 6mesiaci často cez den,najme po cikani a nakoniec som mala nejakeho bacila vo výtere,ako mi nasadili tuším macmiror ,tak to pomaly prešlo- ale doky mi tvdril že to maly je velmi katívny,že to tvrdne z toho a prdlajs,dobre že som si vydobila vyter ..... a tiež sme cele tehu nesexovali,len tesne pred koncom,ale to sa sexom nazvať ani nedá 😀

bibi78
10. júl 2009

no ja som to nikdy neratala, tiez som si myslela, ze iba par krat denne a teraz vidim, ze je to castejsie nez som si myslela. prave teraz mi stvrdlo uz 5. krat a to mam este cele popoludnie a vecer, ked tvrdne najviac, pred sebou. no co, asi je maly aktivny, aj ked ho vobec necitim... ale zatial to neriesim. snad neporodim z toho... 😀

zuziacik83
10. júl 2009

Baby nepodcenujte to tvrdnutie...mne tvrdlo od toho 22tt najprv len par krat za den ale v 24tt sa to vystupnovalo a potom som bola az to 27ttv nemocnici na MG infuziach a videla som tam dost smutnych pripadov predcasne narodenych deticiek. Jednej pani sa narodilo babo v 23tt a zilo len par hodin. Boli to jedny z najsmutnejsich chvil v zivote 😔 ja som sa tak bala o moju malu...potom som uz len lezala doma pre istotu a kus von som sla az po 36tt..rodili sme v 38tt den po vysaneni salbutamolu../lieky proti kontrakciam/

adka12
10. júl 2009

baby ako píše zuziacik, netreba to podcenovať. Ja som taký istý prípad ako ona. Aj ja som porodila deň po vysadení salbutamolu, takže ak ho niektorá beriete, užívajte ho poctivo!

juliett99
10. júl 2009

ahojcek ja sa tiez pridavam k tomu tvrdnutiu,, my sme si uz z malym pobudli v nemocke 3 tyzdne, aj s krvacanim ,, uz sme doma skoro skoro 3 tyzdne a zas zacinam mam pocit ze sa to zacina opakovat no teraz aspon nekrvacam,,.
neviem ci ma moze boliet spodok bruska od toho ze Samko s azacal viac hybat a kopkat,, je to moje prve tehulkovanie a je to nove vsetko pre mna ako aj pre ine babulky,, je to take ze mi stuhne cele brusko na par minut a prejde to,, takto sa zopakuje par krat za den,, do no tych 10x sa to zmesti ako povedali v nemocnice ze je to normalne. 😒

sue250
10. júl 2009

caute baby aj sa pridavam do vasho fora, ked som bola prvykrat tehu nevedela som co je to tvrdnutie cakala som dvojicky a v 24tt som porodila sanca na zivot ziadna krcok bol totalne zodraty bolo vidno uz obal. teraz som opat tehu zacal sa mi skracovat krcok presla som k inemu lekarovi kazde 2tt chodim na kontrolu za kazdym stres co bude, v 20tt ma podsili tak dufam ze teraz to zvladneme a sem tam ma boli ako na MS sem tam krize ako na MS a tvrdne mi brusko tak 3x do dna beriem magne a tiez mi tvrdne ale len zo spodu je to take akoby niekto zobral natiahol v ajecniky a pustil) je to aj vtedy ak babo meni polohu, lezim v kuse 6m uz mi sibe ale pre babo vsetko.ked tak citam fora tak skoro kazda zena na svk ma problemy.

juliett99
10. júl 2009

sue presne si opisala to tvrdnutie,, stvrdne cely spodok bruska,,
aj ja som na PN od 6tt a lezim uz od 8tt kedy bolo prve krvacanie a potom sa to zopakovalo v 11 a teraz zas v 17tt a po pravde som uz neverila ze sa tam malinky udrzi no podarilo sa ,, tiez beriem magne ja 4x1 a ty?,

sue250
10. júl 2009

ja som na pn od 7tt ked som mala zakrvaveny krcok ale nerkvacala som, ale musim lezat a magne beriem 3x1.
cize len klud neboj malinky sa udrzi myslim si ze vtedy sa babo neudrzi len ked je nejako chore, a telo sa brani ale ked je zdrave ono sa snazi byt v tele co najdlhsie. kazdy hovori mysli pozitivne ale niekedy to nejde chcem mysliet ale ....

juliett99
10. júl 2009

presne ako pises,, hovorim si klud to najviac maly potrebuje a na druhej strane ta prepadnu bludne myslienky,, ale co ked,,
ja mam tiez taky nazor ze ak by bolo chorucke uz davno by odislo od nas,, 🙂

bibi78
10. júl 2009

tak mne dnes stvrdlo uz najmenej 15 krat, ale doktor mi uz davnejsie povedal, ze tvrdnutie je normalne a nemam to riesit... viem, ze vsetko je vola Bozia, tak co narobim, ak sa ma narodit skor, tak to tak bude, len nech to nie je este aspon tyzden, lebo manzel je na sluzobke... to by som mu neodpustila... 😉 ja verim, ze to bude ok, ak by to pokracovalo kazdy den takto - od dnes si to zacnem ratat, tak zavolam doktorovi a uvidim, ci ma zase ukludni, ze zbytocne stresujem. aj ked ja vlastne nestresujem... verim, ze to bude ok... a dalej neriesim, som mala pani na taketo velke veci... 🙂

lucyy01
10. júl 2009

bibi nerob si starosti, uvidis, bude to v pohode. z mojej skusenosti si myslim, ze by bolo najlepsie, keby si to vobec nepocitala. mne tvrdlo taaak strasne, ze som z toho bola zufala... strasne som sa na to sustredila, velmi pocitala a viedlo to akurat k stresom a "zbytocne" stravenemu casu v nemocnici, lebo tam so mnou absolutne nic nerobili, len davkovali lieky, ktore mi nijako nepomahali. ak ti tvrdnutie velmi vadi, skus poprosit lekara o predpis nejakych liekov. mne napriklad velmi pomohol plegomazin - po nom to bolo neporovnatelne lepsie a to som papala len stvrt tabletky vecer 😉

kiert
10. júl 2009

Ahojte, no mne zacalo tvrdnut brusko, asi tak zaciatkom 6.mesiaca, lekarka ma kontrolovala a chvalabohu bolo vsetko v poriadku, neotvarala som sa. Ak som mala problem s tvrdnutim, vzala som si magnezium, ak to bolo az bolestive tak pomohla aj nospa. Teraz mi tvrdne brusko kazdu chvilu, hlavne v noci, ale to uz je babatko pripravene ist na svet, takze uz som v pohode 🙂

saska73
11. júl 2009

Ahojte tehulky,
som v 20 tt, od zajtra už 21 tt a včera mi začalo tvrdnúť bruško, dala som si magnézium. Veľmi sa bojím, že prídem o mimi. ☹ ☹ 😢 😢 😢

brinzulka
11. júl 2009

saska a nerobila si nieco? Ja ked som nahanala maleho po meste,davala ho do nakupneho vozika, viac upratovala...tak mi tvrdlo brusko ☹ ..

brinzulka
11. júl 2009

doma sme mali magneziu...magnezium sumive , magne B6-len podporuje chut do jedla....
postazovala som sa gynekologovi..vysetril...a snazila som sa viac setrit..i ked pri dietati toho moc nejde, ked potrebuje mamu

iinuska
11. júl 2009

saska, to magnezium si si dobre dala, treba sa setrit, ziadna namaha.Neboj, vsetko dobre dopadne 😉

saska73
11. júl 2009

baby za posledný týždeň som sa dosť rozčulovala s manželom a aj plakala - tak to si myslím, že je ten dôvod. 15.7. mám ísť k dr. na kontrolu, teraz neviem, čo urobiť, dnes mi zatial netvrdne ale malinké cítim dosť intenzívne, v podbrušku ako si kopká

juliett99
11. júl 2009

ahojky Saska,, babenky ti dobre radia len klud ziadne rozculovanie,, ved vies ako sme natom my,, takze nebojkaj a nestresuj..vsetko bude dobre 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre