Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

juliett99
14. máj 2009

ahojcek Dianka...
ako sa mi mas zlaticko,,?? co tvoj malinky drobcek este sa drzi ?? a ako sa ma sofinka?? 🙂

juliett99
14. máj 2009

inak babenky,, ja som zas mala v noci ten krc alebo ako to nazvat v brusku,, tak hned rano som si dala magnezium,, 😒 zatial je dobre,, 🙂

dianka3
14. máj 2009

andrejka no nasi su z podolinca,ale mam babku aj krsnu a krsneho z popradu tak ked pridem domkou tak sa ozvem okis? a neviem ako sa mam vyrovnat zo stratou 😔 ja obdivujem zeny ktore to dokazu ale ja medzi nich nepatrim 😔 vydela si moj album? tam mam aj jedno babatko odfotene zo sona to bola jeho prva aposledna foto 4 dni nato zomrel...... 😢

juliett,no zatial sa mam dobre,ale vcera som tjoska spinila ale malilinko 😕 zlakla som sa bo uz mavam aj tie boleti ako na menstr. no a najviac kto sa z toho tesi je moj muz 😅 ,ten este vcera chytro v tescu kupoval vecicky pre malickeho

juliett99
14. máj 2009

dianka som rada ze si ok,, a to spinenie uz aj skoncilo?, Tak tato sa tesi na drobceka?? a uz aj pokupil, vsetko co treba?, 🙂

andrejka10
14. máj 2009

Dianka, neviem, či sa s takým niečim dá vyrovnať, ale určite sa s tým musíš naučiť žiť. Čas je najlepší lekár. O to väčsiu radosť budete mať teraz, keď sa vám bábo narodí. Teším sa spolu s Vami. Len vydržte ešte aspoň 2 týždne. 🙂

juliett99
15. máj 2009

babenky dianka vcera porodila chlapceka maly vazi 2 kila, dufam ze su obaja ok.. jej manzel bol pri porode tak mi v noci poslal sms... verim ze su obaja ok 🙂

andrejka10
15. máj 2009

Juliet, že blahoželám, pozdrav ich. 🙂 Nech sa nám držia. 🙂

juliett99
15. máj 2009

jasne hned rano som jej pisala ,,v mene vsetkych nas,, no zatial sa mi ona sama neozvala,,, 😉 ☹

pajinka23
16. máj 2009

juuuj babule keby uz aj mne chcelo tvrdnut brusko 🙂 🙂 🙂 ale tak pravidelne aby so uz sla rodit 😀 😀 😀

icejane
16. máj 2009

mne tvrdlo brusko od piateho mesiaca aj 20 x do dna...a teraz vôbec 😒 ...ale uz by mohlo

pajinka23
16. máj 2009

aj mne zvyklo obcas stvrdnut ale ako sa blizi termin porodu tak nic nic nic ☹ ☹ ☹ ☹ ako naschval 😠

dada78
23. máj 2009

jej juliett, akurát som pozerala posledné dni,že vôbec neprispieva do tém, tak som mala o ňu aj strach. Ak môžeš pozdrav ju,že želám všetko dobré,hlavne pevné zdravíčko a radosť z malého.
Mne už teraz ku koncu tvrdne len raz za čas, neužívam ani magnézko,ale však aj priblížili TP na prvý júnový týždeň, malý už nalieha hlavičkou celkom dolu 🙂

deina
1. jún 2009

Moze byt normalne, ked mi tvrdne brucho uz v 17tt? Zda sa mi to nejako skoro - tvrdlo v sobotu, bolo ako kamen, tak som si dala magnezium a oddychovala (bolo to po upratovani), na druhy den som si este tiez dala, ale to uz stvrdlo iba raz a odvtedy nastastie nie, tak dufam, ze sa nic vazne nedeje.

juliett99
1. jún 2009

dada pozdravy som odovzdala a uz su aj z malinkym domka,, 😉

pajinka neviete ako sa ma s drobcekom???

ja som v nemocnici hrozne som zas krvacala a stale mi tvrdne brusko, zajtra bude tyzden co som tu. dostavam infuzky, injekcie a lieky verim ze to nas drobcek dokaze..

deina ak ti nezabera magnezium skus radsej behnut k lekarovi.. 😉

deina
1. jún 2009

Zabralo magnezium, bolo to len jeden den a na druhy den iba raz, tak neviem... snad sa to nebude opakovat.

juliett99
1. jún 2009

inak uz som pocula ze aj pohybom by sa to mohlo prirovnat ze ti na chvilku stuhne brusko a citis take ako chvenie.. 😉

maartinkaa
1. jún 2009

mne tvrdne brucho stale, lebo mam drazdivu maternicu a beriem magnezium 6 tabliet denne, pokial nemas pri tom bolesti, tak by to malo byt ok ale pre istotu sa o tom porozpravaj s lekarom

juliett99
4. jún 2009

ahojcek 🙂
som este stale v tt ale prelozili ma rizikove, mam tu jednu super babenku v 26tt je nam tu celkom dobre mame na izbe sprchu aj wc. jedlo no strach a hroza este ze su zasoby z domu.
od vcera vecera uz nemam infuzky alle asi dnes na noc dostanem lebo v noci som mala zas tvrdnutie , dnes som bola na sono susnik malinky/a uz ma 174g xixx no placenta stale hlboko zasahuje do krcka, 😒 ☹ nezlepsilo sa to zatial a brusko dost casto tvrdne ☹

sudana
8. jún 2009

babenky a môže byť tvrdnutie aj z toho, že sa bábo hýbe? lebo mne ked stvrdne tak sa potom malinký hmyri

adusaa
8. jún 2009

pripajam sa k vam. tiez mi velmi tvrdne brusko. termin mam 9.9. mala je prilis nizko, ale nechali ma lezat doma, nie v nemocnici. ani si neviem predstavit, zeby som mala lezat v nemocke, ked mam doma rocneho synceka 😅

ja beriem magnex s pridavkom B6. viac mi pomaha ako obycajne Magne B6. je od ineho vyrobcu.

pozdravujem vsetky tehulky 🙂 😉

sudana
8. jún 2009

adusaa a ako často berieš magnex? nie je tam že iba raz denne? neviem teraz presne, lebo mám tolko magn.tabletiek ze už neviem

ela222
10. jún 2009

ahojte, ja som mala pred dvoma týždnami pnutie maternice, tak som bola v nemocnici 3 dni, dávali mi len magnézium a aj teraz doma ho beriem 3 x denne. chcem sa len spýtať. bolesti nemám žiadne, ale bruško si občas stláčam, či ma nebude bolieť na dotyk ako pri tom pnutí maternice. a niekedy je spodok bruška tvrdí, ale ja tom nijako necítim. je to zlé? tvrdnutie bruška ako cítite? či len na dotyk alebo aj nejako inak?

adka12
10. jún 2009

Ela no ja to cítim tak, že mám brucho tvrdé ako skala, dá sa úplne presne nahmatať maternica.
Mne tiež tvrdne bruško od 16tt a dotiahla som to až sem - zatiaľ. Zo začiatku tvrdlo tak cca 6x za deň, v 8.mesiaci už aj 20x za deň a teraz v piatok začínam 9. mesiac a bruško mám tvrdé skoro stále. A to beriem magnezium 3x denne po 2tbl. a dnes som napr. celý deň len ležala v posteli a aj tak tvrdlo. Takže ja neviem, ako to ovplyvniť aby netvrdlo 😖
Ale ja to už hádam nejako dotiahnem do 38tt...
Ale baby určite to nepodceňujte!!!!

ela222
10. jún 2009

ešte som zabudla napísať, že sono som mala dobre, ani som nekrcala, ani som sa neotvárala. vraj to mohlo byť spôsobené nejakou fyzickou námahou alebo tak. tak neviem.

bibi78
11. jún 2009

mne tiez tvrdne brusko uz od nejakeho 21 tt a to niekolkokrat denne, ale zatial nie viac ako 10, to som v 27 tt. doktor mi povedal, ze je to normalne a tak nic neberiem. z coho vlastne tvrdnutie vznika a treba to brat ako normalny jav, ked po nejakych 20-30 sekundach to prejde?

ewinna
16. jún 2009

tak pripájam sa aj ja....som v 19.tt a tvrdne mi bruško, tak dole, skôr podbruško, pár krát denne, k dr.idem až bud.stredu, neviem, či mám počkať alebo utekať skôr, vždy po pár sekundách to prejde, je to moje prvé tehotenstvo, tak to neviem vždy tak presne definovať.... 😒 mám si dať sama od seba magnézium? poraďte, prosím... 😉

hathor1231
16. jún 2009

evinna,
skus zavolat na gyndu,ak chces odbornu radu. niekdo vravi,ze ak je to len par krat denne a len na chvilku, je to v poriadku....
mne brusko tiez tvrdlo dost skoro (po 20tt) a mavala som velke bolesti v podbrusku. ked som isla na pohotovost, lebo som mala brusko tvrde skoro dva dni vkuse a k tomu ta bolest, povedali mi, ze mam brusko o.k 😠 vraj to niekedy sposobia polohy babatka a aj to,ze si brusko drazdis chytanim 😒 a mavala som aj 'cvicne kontrakcie', na to mi tiez povedali ze je to normal 😲 ... tak ani sama neviem... na PN som od 24tt, mala som narocnu pracu a tak ma lekar vypisal 😉
nariadila som si sama kludovy rezim a magnezium mam v tehu vitaminoch, dalsie som si nedala. skus si ist lahnut a nenamahat sa 😉 viac ti neviem poradit, lebo je to aj pre mna zahada. podla mna to je normalne par tyzdnov pred porodom a nie v polovici tehu 😨 tak som to radsej vzala do vlastnych ruk a snazim sa nenamahat (a mozno vdaka tomu som sa uspesne dostala do 34tt a tieto starosti uz nemavam ani spolovice tak casto 😵 )

deborah1
16. jún 2009

Ewinna,kľudne si kúp magnézium /asi najlepšie je Magne B6/,určite ti neuškodí,aj keby si ho brala iba preventívne,je to dobré.Mne sa zdalo ešte asi pred 20tt,že mi tvrdne brucho,ale nebola som si istá,či to je tvrdnutie,povedala som to doktorovi,no on ma ani nepozrel,iba mi predpísal Magne B6 3x denne a odvtedy si ho kupujem sama,lebo aj tak si to plne hradíš,takže je to zajedno.

ewinna
16. jún 2009

ďakujem kočky za rady, zajtra zavolám dr. a uvidím čo mi povie.... 🙂

ela222
17. jún 2009

ja som mala tiež problém, že som mala niekedy tvrdé bruško, ale len chvíľku a nemala som nijaký pocity pri tom, keby som si bruško nekontrolovala, tak si to nevšimnem. v pondelok som bola u dr. a povedal, že pokiaľ nemám bolesti a pokiaľ nie je bruško dlhšiu dobu vkuse tvrdé, tak že to je normálne. ak to tvrdnutie trvá len pár sekúnd a ustúpi, tak je to v poriadku. že to sa stáva. tak som sa ukľudnila a už sa toľko nesledujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre