Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

shaarka
19. apr 2010

dulka, vypadla ti von odpadnuta ruka? cez krcok???????? do gatiek?
to hadam nemyslis vazne, taketo rozpravky 😠 😠 😠 toto uz je aj pre mna silna kava.

prave preto, ze zijeme v roku 2010 si nemyslim, ze by sme sa mali v tychto veciach spravat ako pred 100-200 (trebars aj 100tisic) rokmi. ale zas takto argumentovat mozme (my dve) donekonecna, a preto ja tymto debatu uzatvaram, nechcem sa hadat, ani ta presviedcat, dokonca ani sa nechat presviedcat tebou.

duly si nesmierne vazim. aj ja som chcela mat dulu pri porode, ale vzhladom na nas rozpocet sme tu sumu investovali do nutnejsich veci a porod budem musiet zvladnut sama s manzelom. 😅

prajem pekny vecer 😵

shaarka
19. apr 2010

denis, no na morfo si ist nemusela, nie je to povinne 😉 ale ked uz niekto ide, musi chtiac nechtiac ratat s akymkovek vysledkom. urcite ale vies, ze cysty su pomerne bezne a casom zaniknu.

caka ma MM s filmom, cauteeee 😵

denisocka
19. apr 2010

No mne vypadlo cele babo v 12t,komplet v plod.obale

dulkagabulka
19. apr 2010

sharka..nie do gatiek..v podstate som uz potracala, bola som v nemocnici, krvacala som a mala bolesti....krčok bol pri potrate uz pootvoreny, plodove obaly boli roztrhane a plod bol uz v stadiu rozkladu..a ...pri tom mi vysla ruka... s neoddelenymi prstami....drzala som ju vo svojej ruke....ano ..nie je to rozpravka..to by si ma urazila,keby si si to myslela,ze tu pisem rozpravky....ok uzatvaram aj ja tuto diskusiu...

denisocka
19. apr 2010

Cysty su bezne,kym ich nenajdu u tvojho babatka.potom ti to uz take malicherne a bezne nepride

shaarka
19. apr 2010

denis, chcela som ta potesit, nie bagatelizovat problem. 😔 prepac.

prepacte teda obe 😔

denisocka
19. apr 2010

Gabka,poznam ten pocit,bolesti,kontrakcie a mimi odide

denisocka
19. apr 2010

Sharka v pohode,nastastie ma tu vsetky maminy s cystami len potesili,tak verim ze aj nas Tobias bude zdravucky a donoseny. A citali ste clanok z emimina co je v teme CS?

dulkagabulka
19. apr 2010

🙂 och..zmenme temu 🙂
ženy su usposobene na to,aby privadzali na svet deti 🙂
a tak aj vy ich privediete...zdrave 🙂 verim tomu
tak dobru noc zatial deniskocka i sharka ..pa

dulkagabulka
19. apr 2010

nečitala som to, daj sem prosim link 🙂

denisocka
19. apr 2010

Gabi,zajtra,som na mobile.alebo kukni v Tehotenstvo-Cervikalne skore- a asi 3.prisevok od konca,je tam link

denisocka
20. apr 2010

no kopirujem o tom cerv.skore :
ODPOVĚĎ Z PORADNY:
DOTAZ:

CERVIX – SCORE (CS) – v dolní části dvoustrany je tabulka (zeleně) zaznamenávající stav děložního čípku, tzv. uzávěrového aparátu dělohy. Normální čípek je tuhý, uzavřený v celé své délce 2–4 cm, směřuje dozadu = CS 0. Čím blíž je porod, tím více se čípek posunuje do středu, zkracuje se, měkne, otevírá se, tlak plodu na uzávěrový aparát sílí. Stav čípku se hodnotí bodově: malá změna je hodnocena 1,výraznější 2. CS je jejich součtem. Počítá se při každém gynekologickém vyšetření, výsledek se zapisuje do sloupku označeného příslušným týdnem těhotenství. Dole je vyznačena kritická hranice v jednotlivých týdnech. Její překročení znamená varování, že hrozí předčasný porod či potrat. U donošeného těhotenství informuje CS o připravenosti porodních cest. Pokud je hodnota CS vyšší než 7 bodů, lze uvažovat o indukci porodu = umělém vyvolání porodní činnosti.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, tak vidím,že jste to popsala odborně a hezky, pravda je taková,že CS dle Bishopa, jak se přesně jmenuje, má stoupat ! Jenže, je to pouze orientační údaj a již tolik neplatí,že pokud CS překročí hranici stanovenou tabulkou pro určitý týden, je těhotná ohrožena předč. porodem .Jenže to vím jenom já a pár dalších kolegů, kteří se této problematice věnují Smiling)). Takže řada kolegů dost maminky děsí a ukládá je již při malé změně nálezu do nemocnice, nebo v lepším případě je nechá přibité doma k posteli. Klidový režim ale předč. porodu nezabrání, to je nejnovější poznatek, který také drtivá kolegů ještě nevstřebala …Smiling. CS má dne skutečně význam jen v situacích, kdy dojde k razantnímu – obřímu skoku v nálezu, např. v 26.týdnu z CS 0 na CS 6, nebo v potermínovém období stran časování a způsobu vyvolání porodu. Jinak je jeho hodnota popisná, vůbec neurčuje, kdy bude žena rodit…Řada těhotných začíná rodit , přestože má v termínu z CS O-1 !!!!!

tinka349
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dulkagabulka
20. apr 2010

Deniska, podla najnovších výskumov je to presne tak,ako pise ona pisatelka.
Skusena PA mi povedala,ze to čo "nie je vidiet,ženu nema znepokojovat" teda myslela tym krčok. Vela žien podla nej ma krčok pootvoreny,skrateny a pod. a neporodi predčasne. Lebo porod podla nej nerozbieha maternica ale dieta...a ak sa raz rozhodne, neudrží ho tam nikto ani párom volov.. ..ani kludový režim, ani zašitá branka...to bola citácia jej

To ležanie alebo kludovy režim by som ja osobne brala ako priležitost oddychnut si, nabrat sily, skratka upokojit sa a tym upokojit i svoje dietatko.
Stale vravim,ze dieta sa nekupe iba v matkinej vode,ono sa kupe - doslova a do pismena- v jej pocitoch. A preto,ak matka povolí tempo vdaka kludovému režimu, ulaví sa i dietatku. Takže asi tak to bude 🙂

Deniska skus zohnat knihu : Znovuzrozený porod od doktora Odenta...on to tam velmi pekne vysvetluje a použiva pri tom medicínske argumenty,ale tak aby sme tomu aj my porozumeli

denisocka
20. apr 2010

gabka,ja len nechapem prečo mi tvrdne brucho, ležim,nesedim a tvrdne. teda asi viem-len neviem či to može z toho-akonahle sa maly otoči nohami dole a začne tam robiť premety,tak koniec,mam pocit že mi vyskoči z pipiny 😔

dulkagabulka
20. apr 2010

deniska....ano...moze to byt...ako som uz pisala...
Ber to tak,ze maternica cvičí. Stahovaním a tvrdnutím hovori dietatku: Tak takto to bude, ked pre mna budes moc velke a budes a musiet vydat na cestu von. Pri tych stahoch mozes pekne dýchat, aby sa prekrvila placenta. Tvoja maternica to skrátka prehána a precvičuje až príliš, čo isto nie je ani prijemne a možno ani priliš bezpečne..
Je niečo v živote v čom to aj ty preháňaš a v čom si hyperaktívna?? 😀

Bud opatrná , skus sa uvolnit a nepozorovat 🙂

Vieš popisat pocit v živote pri ktorom sme stiahnuti? a pocit pri ktorom sme uvoleni??

denisocka
21. apr 2010

Snazim sa od vcera najst odpoved na posled. 4 otazky

sia1212
21. apr 2010

Ahojte, no ja som uz doma pre tvrdnutie brucha, bola som aj v nemocnici a velmi som sa bala o malu.. Je to uz dobre, len musim oddychovat, lezat a brat lieky. Chcem sa poradit, berie niektora Guajacuran? Pisu tam, ze nie je vhodny pre tehulky.....

denisocka
21. apr 2010

Mne ho davali v nemocnici

deniskateniska
21. apr 2010

sia ked pozries vyssie prispevky tak tam najdes nazory no ja ho beriem tiez.zajtra napisem viac bo dnes uz idem off

juju
22. apr 2010

baby nemusite stresovat, zatial som necitala ani jeden prispevok, ze kvoli tvrdnutiu bruska niekto potratil. Na zapade to fakt absolutne neriesia. Maximalne vas napoja na monitor srdiecka pokial ste kvoli tomu vystresovana a pozru ako sa babo ma a upokoja vas a poslu domov, ale na PNku vas nevypisu. Ziadne magnezium. Vsade tu citam, ze je to len neprijemnost v poslednych mesiacoch tehu. A teda bez urazky k nasemu zdravotnictvu, tomu belgickemu doverujem viacej a podla prieskumu je naj v Europe 😉

denisocka
23. apr 2010

juju,ja ležim "poctivo" ako poctivo a zistila som,že ked doma aspon riad umyjem a flakam sa po byte,tak netvrdne. akonáhle lahnem a ležim viac ako hodinu , nedaj bože so zadkom hore,tak začne tvrdnuť vždy,ako sa postavim,či zmenim polohu. dnes mam poradnu ,mne tvrdnutie neprekaža- len aby som sa neotvarala a krčok nemäkol

deniskateniska
23. apr 2010

hej babule, tak ja uz guajacuran neberiem 😉 sme boli vcera v poradni a doktorka vravela ze magnezko nemam prestat brat 😉 takze guajacuran som vysadila 😀 😀 a babo mame taaaaaaaaake velke... no ma skoro porazilo, ani sa to nezmestilo na fotocku... a videla som co som nechcela vidiet.. viem co to bude ☹ ☹ ☹ a sme velky na 35 tt a sme v 32 tt.. riadny valibuk 😀 😀 ze aj to moze byt z casti pricina tvrdnutia bruska lebo je velke.. a o dost... 😝 no a nemam vela chodit, mam byt v klude 😉

juju
23. apr 2010

deniska ja mam tvrdnutie bruska a bolestive kontakcie od cca 32tt (od 38tt sa to zlepsilo 😀 ) MG som nebrala a babatko je praveze malicke, ked sa narodi bude max 3kg; ja som zistila ze velmi zalezi od toho ako sa vyspim, teraz bud spim na extra makkych matracohc alebo mam pod sebou 5 paplonov a je to ovela lepsia a uz prespim aj 6 hod v noci! mozno stoji za pokus si vystlat makku postielku 😉

amunet
23. apr 2010

Ahoj tak aj mne uz tvrdne brusko niekedy dost bolestivo ale pokial sa neotvaram tak je to v pohode beriem 3x1 magne B6.
Takto isto mi tvrdlo brusko aj pri mojej druhej dcerke asi od16tt a donosili sme sa do 38+2 vpohode. Tak dufam ze aj tentokrat to bude dobre.

dulkagabulka
23. apr 2010

juju ..vitaj...som rada ze dievcatam pises tvoje skusenosti...je to tak ako vravis...drzim palce

deniskateniska...hurááá..guajacuran off 😀

denisocka
23. apr 2010

no už sme doma z poradne !!!
tak došli sme na poradnu a dokyna akurat rodila .... ked dorodila bolo 17.15 a mna nato poslala na "pásy" tak som prve 10 min ležala a nič to neukazovalo a dalšie 15 min už išlo -našťastie bez kontrakcií . tak ma vzala zas na cervikometriu - usgčkom - cervix ako naposledy dlhý,vnutorne zavrety, a pri vag.vyšetrení vonk. branka pre špičku prsta a krčok jemne zmäknutý - CS 1-2 .
vravela že je to fajn- že sa to nezhoršilo,ale akože to nieje dobre 😅 . stale mam ležať,tak akože na WC a do kuchyne možem 😀 a že nemam dvihať ťažke. tak jej vravím,že jedinu vec ktoru dviham je hrniec zo sporaka do chladničky a naopak a že ani sex nemam,nech si o mne nemysli že mam vytoky z nejakeho harašenia. tak mi vravela,že ešte jedna kontrola o týžden a až to bude OK,tak už dame poradne každe 2týž. a že musime vydržať aspon do 36tt. tak jej vravím,že v 36tt ešte idem na svadbu,ale na druhy den pridem 😀 😀 😀

no a vraví,že nabuduce mi da aj diazepam -reku načo?????

deniskateniska
23. apr 2010

deniskocka som rada ze je to fajn... a oddychuj pekne 😉 a aj ty ides na svadbu? no moja segra ma svadbu 29.5. moj ofic termin je 17.6. ale podla toho ake je babo velke tak termin je 28.5. tak som zvedava 😀 😀 😀

zuzajka4
23. apr 2010

Ahojte.No mne tvrdlo bruško od 16tt,najprv mi na to dr. predpísal ten guajacuran a magnezko ale keďže to bolo dosť bolestivé a hrozil mi potrat tak som skočila v nemocnici,kde som dostávala magneziove infuzie a inekcie od bolesti.A neviem či to bolo len nejaké nariadenie nemocnice ale doktori tam vraveli,že je škoda že guajacuran majú zakázané podávať tehotným,tak nechápem ako to s ním vlastne je.

dulkagabulka
23. apr 2010

zuzajka-precitaj si letačik ku guajacuranu..či diazepamu...a odpovieš si sama..že prečo by to tehulka nemala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre