Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

majaza
7. máj 2009

juliett99, dianka3, terezka044,
prosím, prosím, nezahlcujte diskusiu o tvrdnutí bruška vaším dialógom.
Veď keď je niekto zúfalý z tvrdnutia, chce si tu prečítať o tom a nie o vašich životoch. 😒

Teraz napr. pochybujem, že si moju otázku nájde adka12 ☹

lily1983, skracovanie krčka necítiš, to Ti môže povedať jedine lekár po vyšetrení.

blondinka42
7. máj 2009

Jaj boze a to ked mi bude tvrdnut brusko,tak musim ist do nemocnice?To je to tvrdnutie bruska az taka vazna vec?Co to moze vsetko sposobit,lebo ja neznasam nemocnice 😒

terezka044
7. máj 2009

majaza mas pravdu, prepac.

blondinka, nestresuj nemusis ist do nemocnice 🙂 povies o tom lekarovi, najskor ti predpise magnezium, mozes brat od 1tablety denne az po 6tabliet denne, malo by to uplne eliminovat tvrdnutie.hlavne menej stresu a oddychuj vela. obcas ked zacne tvrdnut tak sa daj do kludneho rezimu, lahni si, a odpocivaj - urcite sa nepremahaj.
a inak nemocnice nema asi nikto rad, ale zrejme tam este daky cas stravis, minimalne tie 4 dni porodne, tak neboj 😉 😉

juliett99
7. máj 2009

majaza,, sorry,,

terezka,, dianka,, 🙂 🙂
babenky moje,,
mne uz asi fakt hrabe,, stale tvrdim ze idem na poradnu v pondelok a zistila som ze 13.5 je az v stredu,, ttakze tehu demencia u mna super funguje,,

dianka3
7. máj 2009

juliett 🙂
avojcek moja tak bola som dnes na poradni a le vobec ma nepozeral z dola 😒 aj som sa ho pytala ci treba on ze nie,ale zase stvrtok ked pojdem tak ma kukne,bude mi brat aj kultivaciu na toho streptokoka 😕
takze neviem ako som natom s tym krckom 😖 ale mam taky pocit ze uz aj tlaci na ten krcok a to poriadne a tak som si aj kupila uz zupan a malickemu deku 🙂 ale hadam este nepojdem rodit 🤐 lebo este je skoro. no a utorok uz idem na pasy 😵 som strasne zvedava budem krasne pocut jeho srdiecko 🙂 hadam vydrzim
takze tatiko vam isiel pracovat? 😕 juuj ale nebud smutna ved uz niesi sama 😉 mas v sebe vasu krasnucku malinku jahôdku a musis byt vesela bo to malicke bobo vsetko citi vies? a sak sa vyspinkaj ,zajtra uz je pitocek a tatinko sa vrati k vam 😉

juliett99
7. máj 2009

dianka mas IP,, asi to tak bude lepsie,, 🙂

dianka3
7. máj 2009

majza,no obcas odbocime od temy ale ked sa lepsie pozries aj na ine zistis e sa tam tiez nepise o tom co ma 🙄
takze ak ti to vadi zaloz si aj ty sukromnu temu kde si budes s tou kamoskou pisat lebo ano mi sa tu radime o tvrdnuti bruska a o skracovan krcka a to je tehu tema mi sa tu nebavime o tom ze co budem dnes varit a podobne tak to pochop 😉

sandy80
8. máj 2009

Ahojte, nechcem nikomu radiť, iba sa podeliť o svoju skúsenosť. 🙂 Moje bruchu občas tiež tvrdne, síce ani neviem, či je to tvrdnutie, alebo len bábätko vytláča nohu, koleno...To tvrdnutie je krátke, potom mizne, ale objaví sa viackrát denne. Pýtala som sa lekára, hovoril, že keď sa to objaví za deň 6krát, to je normálne. Tak teraz neviem. Možno má malé miesto, veď som nepribrala iba 6 kíl (asi aj kvôli obmedzenému cukru - mám tehu cukrovku). Žiadnu nemocnicu ani magnezium nespominal. Mala by som si robiť starosti?? 😨

terezka044
8. máj 2009

sandy tvrdnutie je celeho bruska - vtedy je pevne asi ako celo, ak vykopava nohu alebo zadocek, na urcitom mieste, tak toho sa bat nemusis. ak je to tvrdnutie tak viac odpocivaj, a ak lekar nic neodporucil, tak sa neboj, vsetko je tak ako ma byt 🙂

ditka1
8. máj 2009

terezka...tvrdnutie nemusi byt len ako celok,zvykne tvrdnut aj napr.len niektora jeho cast,az v neskorsom stadiu tehotenstva je to uz ako celok...vlastna skusenost 😉
sandy...presne tak uz sa nemusis bat,uz za chvilku mozes rodit takze je to normalne 🙂

dianka3
8. máj 2009

terezka aj mne tak tvrdne brusko asi je to normalne nie, cem sa opytat ci ta aj boli tak z dola ako keby male tlacilo na tie panvove kosti a ja sa trosku obavam ci to neznaci porod

terezka044
8. máj 2009

no myslela som neskor vsak sandy uz je v 35tt 🙂 dianka mna to tiez boli, to je asi tym tlakom, podla mna to este porod nebude 🙂

dianka3
8. máj 2009

juuuj ale ja sa bojim vies bo obcas ma aj zabolia vajecniky alebo v pobbrusku ako na menstr.a aj stvrdne bjusko 😕

ditka1
8. máj 2009

dianka...aj to je normalne nemusis sa bat,tie kosti bolia lebo babo kleslo do panvy a ta sa roztahuje a tie bolesti na menzes znacia otvaranie sa a skracovanie krcku a ked aj pri tom tvrdne to su tie falosne kontrakcie ak su nepravidelne.treba este tie 3tyzdne aspon vela oddychovat a potom uz mozes aj maraton bezat aby si porodila 😀

dianka3
8. máj 2009

ditka no ved to este tie strasne 3tyzdne a uz budem za vodou juuj sa velmi bojim moja este sa mi nikdy to nepodarilo donosit do konca som mala potraty a predcasny porod v 24tt 😔 ☹

terezka044
8. máj 2009

dianka nebojkaj, nakoniec to dobre dopadne. 🙂

desszi
8. máj 2009

Sandy, mne tak isto raz za cas tvrdne brusko, raz max dvakrat ale aj to nie denne, trva to niekolko sekund a vzapati sa drobec zacne hybat, tak asi sa vtedy len steluje. vraj je to normalne.

natashkaa
9. máj 2009

jaj tieto diagnozy baby! mne brusko tvrdlo od 6 mesiaca a aj 20 krat za den aj som citila stiahnutie. Samozrejme som to lekarovi povedala vzdy ma skontroloval vsetko bolo ok a takto mi tvrdne dodnes. Sam mi povedal, ze ten sval bude citlivy na akykolvek pohyb,ze je to normalne v ziadnej nemocnici som nebola. Akurat mi povedal, nech si kupim guajakuran, ze Magne B6 su na dve veci a potom sa to zmiernilo tak na 8x za den. A je to uznavany doktor s Kramarov nie ziadny sarlatan co by mi chcel zle. Takze netreba sa hned vystrasit treba to samozrejme povedat nech je to sledovane ale okamzite lezanie v nemocke nieje hned a vzdy nutne. Koniec koncov magne B6 a guajakuran davaju aj v nemocke len tam ste pod kontrolou, ze fakt ezite a negruntujete doma byt to je cele.

dianka3
9. máj 2009

nataska,no ja beriem ten magnezium tablety ale to druhe nepoznam co je to? 😕
alebo naco to je dobre?

natashkaa
9. máj 2009

guajakuran davaju tiez v nemocke ked tvrdne brusko a je bez lekarskeho predpisu dokonca. Je to taky ukludnovak nieco ako je horcik na ukludnenie a uvolnenie svalstva tak toto je trosku silnejsie. Hlavne to ukludni svalovu cinnost, je to aj na nervy napriklad na letaku je napisane, ze si to mozu dat tremisti pred niakym verejnym vystupenim aby sa ukludnili v podstate to uvolni svalstvo a si aj v takej pohode a kedze je to volne predajne bez predpisu neni to niaky silny oblbovak mne fakt tvrdlo aj 20 krat za den a zmensilo sa to na tych 8 Magne B6 mi vobec nezaberalo. A okrem toho nemas ani nervy a nestresujes sa. mne gynekolog povedal v 30tt, ze mi dava tak dva tyzdne tak som sa supla uz k porodnikovy a ako sa mi to pekne zastavilo.

dianka3
9. máj 2009

no vies co? mne zas doki predpisal prothazin a na letaku sa pise ze to nesmu uzivat tehule 🙄 a aj doki v nemocke povedal ze oni do davaju tehotnym a nic.tak komu verit? to su take malinke zelene tablety no a na letaku je napisane ze pred operaciou alebo ak mas depresie ci co 😕 a to je riadny oblbovak kedze som nemohla najst mmagnezium tak som si dala to a cely den sa mi tak chce spat a boletia ako na menst mam tak neviem 😕

natashkaa
9. máj 2009

Fuha tak to zas nie to co vravis uz musi byt naozaj nieco silne.

dianka3
10. máj 2009

tak ja si asi kupim to co ty vravis a naco je presne ten guajakuran? iba na to tvrdnutie? abo aj na tie krce v podbrusku?

juliett99
11. máj 2009

ahojte zienocky,, 🙂
poradite mi, prosim??
v sobotu som trosku viac chodila a vcera som mala pocit ze mi brusko tvrdne a zacinali mi krce,, aj som mala jeden alebo dva ale teraz som ich citila na pravom boku pod rebrami aj ma to este stale pobolieva, a v noci ma nieco dost silno a bolestivo stuchlo,, ale pochybujem ze by to uz bol nas drobcek..
dufam ze ked pojdem v stredu k dr,, tak bude vsetko ok..
jeejjj a veru uz tam svieti 15tt ,, jejky to ale leti super,

katarina822
11. máj 2009

ahojte aj mne zacalo tvrdnut brusko snazim sa co najviac odychovat lezat a beriem 3krat denne magne b6.zatial to pomaha.
juliet ked mas este bolesti zajdi za lekarom skontroluje ta a ak je v poriadku krcek matarnice predpise ti magne b6 a klud na lozku. ak ta bude boliet viac polezis si v nemocnici,tak aspon moj doktor mi to povedal tak radsej lezim doma

terezka044
11. máj 2009

juliet povedz o tom lekarovi mozno ti na to tvrdnutie predpise magnezium, lebo v 15tt je to trosku skoro 🙂

juliett99
11. máj 2009

dakujem koceny,, 🙂

terezka viem ze je to skoro,, ☹ asi som fakt nemala chodit v tu sobotu,, mala som radsej este stale posluchat uja doktora a byt v klude,, boze ale ved uz je to vecnost co lezkam,, uz je tomu skoro 2,5 mesiaca,, ja mam tiez magnezium ale zatial len ten sumivy,,

terezka a ako je tebe??

terezka044
11. máj 2009

no mozno sa len roztahuje maternica v tom 15tt je to zevraj normalne, ja som mala tablty Galvex, v jednej tablete 51mg cisteho magnezia, som brala 4, potom 5x denne. Teraz uz neberiem, ale beriem Galvex vapnik - tiez 4x denne.
a brusko mi moc netvrdne, len ked sa privelmi namaham, vtedy si musim lahnut a oddychnut chvilku, a samo to prejde. Zato ma sialene boli panva, bleee 🙄 😒

juliett99
11. máj 2009

no bodaj by nie ved alex uz musi byt riadny chlapcisko,,, 😉 😉 😉
uvidim co mne naordinuje doktor,,skoro cely prvy trimester som brala utrogestan na udrzanie tehu a posledne 3-4 tyzdne som uz mala aj to magnezium,, po tom ako som krvacala,, vtedy mi zvysili aj davku utrogestanu aj ten magnezium nariadili,,, 😉
terezka musi byt dobre,, treba len verit 😀 😀

dianka3
11. máj 2009

avojkaj juliet tak co moje laticko lepsie uz?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre