Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

viva13
13. jún 2015

Prosim poraaadite mi id zaciatku 7mesiaca mi tvrdne brucho odvtedy beriem magnezko3x500mg a mam kludovy rezim.teraz som 34tt a brucho mam stale tvrde ked vstanem z postele uvolni sa len ked lezim doktor o tom vie,moze to ublizit babatku?alebo prist predcasny porod?prosim poradte

@andrejusa
@adriana458
@venija
@loxa
@hevka
@andrejusa
@duratlicka
@rainee

hevka
13. jún 2015

@viva13 V prvom rade sa riad svojim doktorom, on ta dokonale pozna, on pozna priebeh tvojho tehotenstva aj doterajsie vysledky. Magnezko urcite uzivaj, a vela odpocivaj ;) Mne tvrdlo brucho az do konca tehu, v pohode bolo len ked som lezala... Rodila som den pred terminom ;) Nestresuj hlavne ;)

monique82
13. jún 2015

@viva13 ahoj, aj mne tvdlo od 30 týždňa, vždy keď bolo horúco. 3x som si poležala v nemocnici, dali magnezium do žili, doma kľudový režim a malá nakoniec nechcela ísť von, dostala som vyvolávačku
oddychuj a nestresuj

duratlicka
15. jún 2015

@viva13 Niekomu tvrdne brusko a nema to vplyv na krcok maternice.Mas aj skrateny krcok alebo sa otvara?Ak nie,tak potom mas len drazdivu maternicu,ktora sa pri kazdom pohybe babatka stiahne.Je to neprijemne,ale predcasny porod to nevyvola.Dalsia vec je,ako je ulozene babatko.Ak je dolehlavou a hlavicku ma zosunutu az tak,ze nalieha na krcok,je velka pravdepodobnost,ze sa budes aj otvarat a vtedy hrozi predcasny porod.
S magnezkom uz teraz opatrne,lebo aj ja som skoncila s vyvolavackou.

viva13
15. jún 2015

@duratlicka naposledy som mala 2cm zatvorený polohu sme naposledy mali KP bolo to pred 2,5týždna,ja chcem rodiť cisárskym

duratlicka
15. jún 2015

@viva13 Chces rodit cisarskym aj ked sa otoci?

viva13
15. jún 2015

@duratlicka ano.mozem lezat na chrbte ked mi tvrdne brusko?citala som o drazdivej maternici tak som zvedava co mi povie gyn na poradni opytam sa idem uz na poradnu do porodnice

danca6
15. jún 2015

@viva13 na chrbte to nie je idealna poloha ani ked ti brusko netvrdne. Lezat treba na boku (idealne na lavom). Co sa tyka tvrdnutia bruska tak napr. mne tvrdne od 13tt. Predpovedala mi to mamka aj sestra lebo genetika nepusti :D...na vlas rovnako ako ony.....a tehu bezproblemove bez akychkolvek predcasakov :D v nasom pripade ide o "drazdivu maternicu" bez poskodenia krcka. Ak vsak je krcok makky alebo otvoreny tak to treba sledovat dokladnejsie ako to uz pisali tu viacere. Inak nie je problem 🙂 vo vseobecnosti zeny s "drazdivou maternicou" rodia lahsie...lebo maternica je uz "zacvicena" na porod 🙂 drz sa 🙂

duratlicka
16. jún 2015

@viva13 Cisarsky rez je vazna operacia.Preco si chces dobrovolne vybrat rozrezanie brucha miesto uplne prirodzeneho vaginalneho porodu?
Mne kazali lezat na chrbte s panvou vyssie ako hlava cele 3 mesice,ale podla mna je to jedno.Dolezite je oddychovat a nenamahat sa.

mari304
17. jún 2015

mari304  Ahojte,ja som v 17.tyzdni a tiez mi zacalo tvrdnut brusko asi pred piatimi dnami.Citim to hlavne ked lezim na chrbte,je to take vydutie bruska (tam kde je maternica)a je vtedy uplne tvrde,citim aj taky jemny tlak na kozu...KontaktovAla som moju sestricku (zijeme v taliansku,tak to tu funguje inak),kt.mi povedala,ze to vobec nie je dobre,dala mi DAVmagnesium 2krat denne,ziadne masirovanie bryska-to iba zvysi cinnost tych kontrakcii ( vysvetlila mi,ze tu v tal.su to normalne kontrakcie,nehovori sa o "tvrdnuti bruska")..ziadna msturbacia,pohlavny styk,orgazmus a oddychovat.Keby som to zacala citim viac ako 8krat za den tak treba ist na vysetrenie,skontroluju krcok maternice ci sa neotvara. Zlakla som sa. Ked to teraz citim, znervozniem,ale snad to magnesium zaberie..

duratlicka
22. jún 2015

@mari304 To nevyzera dobre,lebo je to velmi skoro.Dieta este nie je take velke,aby svojim pohybom mohlo podrazdit maternicu.Skus viac oddychovat a nedvihat nic tazke.

danca6
22. jún 2015

@mari304 mne tvrdne 10krat denne a od 12tt. Mame to v rodine a hlavne je ze krcok je v poriadku, uzavrety, neposkodeny. Cvicim pravidelne a aj "v posteli" :D nezalezi na velkosti plodu, vola sa to "syndrom citlivej maternice" a maternica sa "cvici" na porod co je dobre a vo vseobecnosti taketo rodicky maju "predcvicene" pred porodom 🙂 Otazka je ako vyzera krcok a ako sa citis, ak nie dobre tak to treba riesit. Vela stastia.

mari304
22. jún 2015

@duratlicka
@danca6 Ahojte baby,dakujem za vase reakcie. Bola som na vysetreni, krcok je vraj uplne v poriadku a vsetko je ok 😀 .Fuuu chvalabohu,tak som sa bala! 🙂 Povedali mi,ze si mam uzivat zivot lebo 9mesiacov je dlha doba,aby som sa takto stresovala..
Ale cvicenie "v posteli" ;) mi zatial zakazali, koli tomu,ze mam nizko polozenu placentu,ale snad sa aj to casom spravi 🙂...

eliss13
2. aug 2015

Baby chcela by som sa vas spytat,ci vam po magneziovej liecbe tvrdnutie uplne zmizlo..bo mne pred liecbou tvrdlo max 6x za den..potom sa mi jednu noc stalo,ze tvrdlo viacej,tak si ma nechali v nemocnici..teraz pocas liecby je to zasa na pocte max5x denne..neviem,ci sa toho zbaviim uplne.

danca6
3. aug 2015

@eliss13 nie je dobre sa "zbavit" tvrdnutia maternice ktrore ti pomaha pri porode....magnezium nie je dobra volba (vo velkom mnozstve)....ak je vsetko v poriadku (krcok uzavrety, hrdlo tuhe) a "len" ti tvrdne brusko je to dobre znamenie ze maternica sa pripravuje a "cvici" na porod. Vo vseobecnosti taketo rodicky to maju nacvicene dopredu 🙂 vela stastia 🙂

doloresita
4. aug 2015

Ahojte baby. Zajtra mám termín pôrodu, od včera poobedia mám stále tvrdé brucho (bez prestávky), pohyby cítim a včera večer mi odišla hlienová zátka. Keďže už som v termíne, je normálne mať vkuse tvrdé brucho? Mám to chápať, že každú chvíľku začnem rodiť a maternica sa chystá?

danca6
4. aug 2015

@doloresita nerozumiem preco miesto pisania tu uz nemas vytocene cislo do nemocnice 🙂....ved upokojit ta vie najlepsie tvoj lekar 🙂 vela stastia prajem 🙂

barboritta
5. aug 2015

Baby, som 35 tt a tretí deň mi tvrdne bruško. Niekedy to dosť bolí. U lekára som bola, že si mám dávať 2x 2 tablety mg a oddychovať. Krcok sa mi trochu skrátil na 2,5 cm, neotvaram sa. Mám vydržať ešte dva týždne. Kto mal bolesti pri tvrdnuti, koľko ešte ste vydržali? Diky moc

neluska222
13. sep 2015

Ahojte baby. Mam na vaš prosbu. Chcem vediet ked mi tvrdnje brusko kazdy den,alebo kazdy Druhy den tak co mam robit. Kazdy mi povie ze je to normalne a aj mama mi to hovori. Som prvorodicka tak sa bojim o svoje dietatko. Tak prosim za kazdu odpoved dakujem. Poradte mi co mam robit lebo som citala na nege ze mam ist okamzite k doktorovy a povedat to.

danca6
14. sep 2015

@neluska222 ak by si pozorne citala aj tu, tak vies, ze maternica sa "cvici" na porod a je to vo vseobecnosti dobre....skus Magnezium ale tym to len utlmis a ak si uz vo vysokom stadiu (36tt a viac) radsej by som uz nebrala....nie je sa coho obavat....kazdopadne to spomen na dalsej poradni doktorovi a aj on ta upkoji....vela stastia....

neluska222
15. sep 2015

@danca6 dakujem nie som az v rakom stadiu este som len 27+5tt .. a tak sa radsej spitam doktora ze co to može byt lebo som aj po interipcii a hned som potom otehotnela a bojim sa o toto druhe. Tak za to sa informujem za vsetko.

jessinocka
4. apr 2016

Ahojte, obnovujem temu, ked vambrusko stvrdne, tak citite a vidite obrysy babatka? Alebo stvrdne cela maternica ako lopta, ze babo nevidiet? Lebo kaked silahnem na chrbat, tak mam tvrdy sted brucha okolo pupku a vidim ako keby obrysy babatka, tak neviem ci to je to tvrdnutie akebo nie.

duratlicka
4. máj 2016

@jessinocka Keď stvrdne brucho,celá maternica je ako kameň.To,čo popisuje,je chrbatik alebo zadok babatka,keď sa otáča.

queenystars
19. sep 2016

@dulkagabulka aj tak som sa bala ho brat ..a v pohode skoncilo vsetko pomohlo a maly v pohode

dena2343
15. aug 2018

@liv1 v ktorom tt ste vysadila salbutamol? Lebo mne kazali vysadiť po ukoncenom 36tt a som 36tt+1 a už mi to brucho tvrdne. Tak neviem čo s tým.

dena2343
15. aug 2018

@barboritta môžem sa spýtať koľko sa vám podarilo vydržať s tým tvrdnutim až do porodu?

barboritta
15. aug 2018

@dena2343 malej za potom uracilo vypytat 40+4d

dena2343
15. aug 2018

@barboritta tak super ste potiahli pekne 👍. Zajtra mám poradňu tak som veľmi zvedavá čo toto bude. Ale magnezium vysadiť ešte nejdem aj keď mi kazali všetko naraz to už by bolo veľa. To potiahnem aspoň do ukonceneho 37tt

barboritta
15. aug 2018

@dena2343 ja som prave kvoli tomu magnezku nosila tak dlho,podla mna.tiez som sa modlila o aspon 37tt a potom nie a nie rodit.ale zas ja som mala aj kadeco ine tak som sa bala sekcie,kedze uz jednu za sebou mam,tak viem co obnasa.prajem nech to dotiahnete aspon do toho 37tt a zdrave babatko

liv1
15. aug 2018

@dena2343 mne pri prvej vysadili 36+6 tuším a hneď na druhý deň sa narodila. Pri druhom mi vysadili 36+0, ale hneď začali kontrakcie, tak mi to na niekoľko dni ešte vrátili a po vysadení som tiež hneď na druhý deň porodila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre