Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

latvia
15. mar 2010

blondinka, B6 zlepsuje vstrebavanie magnezia, preto je lepsie, ale od magne B6 sa dost pribera....radsej by som volila ciste magnezko alebo sumive

blondinka42
15. mar 2010

latvia a ja sa cudujem ze co mi tak rychlo rastie brucho zeby to sposobil magne b6?beriem dve tablety na den

blondinka42
15. mar 2010

myslite ze ked rychlejsie v tehotenstve priberam je to zle?na vahe to vidno nie je ale brucho nejak rychlo rastie

latvia
16. mar 2010

blondi, zavisi od toho aku hmotnost a vysku si mala pred tehotenstvom, poznam holky co boli stihlunke a pribrali 30 kg, tie "tucnejsie" priberali zvacsa menej, ale pravdilo to nieje....kolko kg mas + od zaciatku tehu?

brisilda
16. mar 2010

blondinka ja som pribrala uz 17 kg ☹

deniskateniska
17. mar 2010

no tak som bola u doktorky, tak mi dala magnezium a guajacuran.. no a jedna kamoska mi povedala ze by uz v zivote nebrala guajacuran ... co vy na to? ked ja neviem ale nie som doktorka a ak to ma pomoct drobcovi tak preco to nebrat.. joj ked teraz mam dilemu z toho.. ☹

blondinka42
20. mar 2010

latvia vazim 53 kg od zaciatku tehu som pribrala len jedno kilo

flamenga
20. mar 2010

blondi ja som na začiatku tehu vážila 52kg a zatiaľ som pribrala 4kg.... 🙂

dulkagabulka
21. mar 2010

deniskateniska...vieš...maternica je sval..ktory bude vykonvaat velku ,velku,velku pracu...čo robi kutlurista,ked chce mat "vymakane"svaly?? nuž cvičí. Ver že aj tvoja maternica cvičí, ved si to musí nacvičovat počas tehu,ako raz bude vykonavat tu pracu. ..netreba to brat ako chorobu alebo niečo zleho,ak maternica cvičí, teda bruško tvrdne....s guajacuranom i magneziom naozaj velmi opatrne.....signal na začatie porodu nedava maternica, ale tvoje babatko..a ak sa ono raz rozhodne, neudržíš ho tam ani parom volov 🙂 ani magneziom ani guajakuranom ...

deniskateniska
21. mar 2010

dulka dnes som konecne pocitila, ze tie lieky pomohli... uz mi brusko netvrdne ked lezim alebo sedim.. a hlavne netvrdne stale.. uz len ked viac chodim .. tak ma to trosku ukludnilo... lebo to ako tvrdlo bolo strasne moc,... skoro nonstop... a potom som nemohla ist ani na wc ani nic... tak dufam ze to pomoze 😉

dulkagabulka
21. mar 2010

ono by ti pomohol mozno iba ten klud...a pokoj...Vies..sama som skusila co je to rodit po dlhodobom brani magnezia...a co sa guajakuranu tyka..precitaj si letak 🙂

dulkagabulka
21. mar 2010

Samozrejme že ja nie som lekar..vravim iba svoj nazor 🙂

deniskateniska
21. mar 2010

no citala som letak a doktorka ma hned na to upozornila, neviem uvidim..zatial to beriem len od stredy a uvidim ci to budem brat dalej... 😉 a klud.. no snazim sa len pri situacii v akej sme sa to moc neda.. ale snazim sa ako sa najviac da 😀

dulkagabulka
21. mar 2010

Nedá sa ti ležat a oddychovat??

blondinka42
21. mar 2010

dulkagabulka co tym chces povedat ze si sama skusila co je to rodit po dlhodobom brani magnezia?akoze magnezium moze zhorsit porod alebo ako?lebo ja ho musim brat koli vysokemu tlaku adoktorka mi povedala ze mozno aj cele tehotenstvo ho budem musiet brat.

deniskateniska
21. mar 2010

dulka no ja nevydrzim stale lezat to je jedna vec, druha prerabame dom, to neriesim bo to bude chlap len nakupy musim absolvovat s nim.. a stresy mam lebo zatial byvame so svagrom a k tomu sa ja vyjadrovat radsej nejdem lebo si len tlak zvysim 😠

blondinka42
21. mar 2010

a lezat a odychovat stale kazdy den dokaze asi len clovek ktory je velmi chory,ja nedokazem doma len tak lezat musim kazdy den ist na prechadzku :D a potom ma sice bolia krize ako sialene ale po prechadzke sa citim fajn

deniskateniska
21. mar 2010

no ti poviem, ja ked som aj nechodila na prechadzky, tak som bola aspon vo dvore so psom, alebo som sla kurit alebo som varila, sla ku nasim na kafe.. co ked teraz nemozem ☹ ale neda sa stale lezat, a nemozem nechat nakupy na manzela .. by to nedopadlo dobre 😀

dulkagabulka
22. mar 2010

deniskateniska..nevravim,ze maš stale iba ležat...tvrdnutie bruška sa samozrjeme zhoršuje po namahe...ak sediš, treba sa opierat dozadu....hmm...čo sa tyka psychickeho tlaku, to maš veru tazke....čo sa však tyka nakupov...s tym nesuhlasim s tebou...je lepšie si dat guajakuran a ist na nakupy? alebo by bolo lepšie napisat listok nech muž nakupi a doma oddychovat? sama si urči priority... 🙂 tvoje dietatko ti JASNE dava signaly, tym že ti to bruško takto vlemi tvrdne, že sa mu tvoj sposob života nepačičo si vyberieš? jeho "oblbnutie " liekymi apokračovanie v tom,čo sa mu nepači?...čo mysliš, mohla by si skusit čo najviac oddychovat..rozhovorom s tvojim babatkom, spievanim mu pesničiek, čitanim rozpravok, alebo čitanim knižky pre teba,, kino, prechadzka, drkotanie s kamoškou, to je jedno, sama si dostad,čo ti je dobre....a skusit, čo na to tvoje dietatko po vie po niekolkych dnoch?? hmm???ver že už teraz s tebou komunikuje a ty možeš s nim...a skus reagovat na jeho potreby..nie na poteby domu..aj ked chapem,že isto to chcete mat čo najrychlejšie hotove,ked je tam psychicka nepohoda..no za AKU cenu??

blondinka24...ano..mam skusenost...brala som magnezium ..dlhodobo, vnutoržilne, prave na to tvrdnutie bruška...nechala som si to..lebo som nemala cit a rozum...čo mam teraz...teraz by som to nedovolila....a maternica pri porode jednoducho nevladala...ved ako mohla, ked som ju mesiace "ochabovala"???ona naozaj potrebuje cvičit, stahovat sa..každy sval potrebuje cvičit,ked chce byt silny...

dulkagabulka
22. mar 2010

blondinka24..ale to iba pri prvom tehu..pri dalšich dvoch ak mi bruško tvrdlo, jednoducho som len "ubrala" tempo...neuživala som nič..absolutne..a porodila som v termine ... 🙂

deniskateniska
22. mar 2010

dulka neviem ci by som nehala vyberanie kachliciek na muza 😀 snazim sa ubrat, na prechadzku ale idem.. bo by som zosalela asi 😀 a prerabanie, no preraba muz, ja som aj tak teraz chora tak lezim v posteli.. no a s tym ze chceme to mat hotove, alebo nechceme.. musime, lebo teraz byvame v chalupe, v 2 izbach a teraz sa nemame kde hybat a nemame tu ani kde postielku postavit... ..takze medzi chcenim a musenim je rozdiel.. no ale hadam to moj muz zvladne 😉 verim mu 😀

flamenga
22. mar 2010

dulka, lenže keď mi brucho tvrdlo v 24tt tak, že som ho mala ako skala takmer celý deň, zo spodu menštruačné tlaky a odpočinok, ležanie, nohy hore, zmena polohy na to jednoducho nepomáhali 😕 to si nemám dať magnézium a dopustiť predčasný pôrod? Keď si moja maternica práve v 24tt zmyslela, že asi je čas? 😕 Keď som začala užívať magnézium, tvrdnutie ustúpilo... ale nie úplne, aj dnes, po mesiaci užívania magnézia mi brucho cez deň alebo v noci stvrdne (čiže maternica naďalej pracuje a pripravuje sa), ale už to nie je také kritické ako predtým.....

flamenga
22. mar 2010

dulka môžem sa opýtať? Nevieš náhodou, čo môže znamenať, keď mi lekárka povedala (na kontrole kvôli tvrdnutiu bruška), že kŕčok sa neskracuje, ani nemäkne, ale že je uložený centrálne, tak si mám dávať pozor a iba ležať?.... myslím to "centrálne"... viem, že je zrejme v strede, ale čo to môže znamenať pre moje ďalšie tehotenské týždne 🙂 to akože takáto poloha je rizikovejšia? Prečo? (keď mi kvôli tomu nariadila prísne ležanie) 😒

dulkagabulka
22. mar 2010

flamenga...porod nerozbieha maternica...porod rozbieha tvoje DIETA...tak ako som to pisala uz vyssie...ja viem,ake je to neprijemne...
vieš odpočinok nie je len telesny...odpočinok je aj duševny...ak odpočivaš telom a tvoja psychika je v nepohode, nie je to oddychovanie...

dulkagabulka
22. mar 2010

deniskateniska...prechadzka je odpočinok 🙂

deniskateniska
22. mar 2010

no mne by asi najviac pomohlo odist odtialto kilometre daleko a bol by pokoj a klud 🙂

dulkagabulka
22. mar 2010

🙂 zlataaaa...deniska,držim ti palčoky

deniskateniska
22. mar 2010

budem to potrebovat 🙂

evina0
23. mar 2010

dulka ja beriem Magne B6 od 28 tt koli krcom v lytkach. lekar mi povedal ze toto je celkove dobre aj pre dietatko ci placentu ze ju to prekrvuje. kedze po tyzdni brania 2x1 tab denne som krce nemala tak som si davala len 1x1 denne a za 2 dni som opet mala krce v lytku( strasne to boli aj potom pocas dna aj ked sa snazim hybat ked ten krc dosiel a mysirovala som si to miesto) Opet som zacla brat 2x1 tab denne a krce su prec.. myslis ze to Magne B6 tiez oblbuje maternicu ci ako si to pisala? Sem tam sa mi aj zadalo ze mi stvrdlo brusko ale len na par sekund ale to som skor pripisovala ze sa babetko toci .. porad
dakujem

dulkagabulka
23. mar 2010

Ono magnezium je uvolnujuce...a nemalo by sa brat hlavne pred porodom,pretoze maternica je z neho uvolnena a potom nevie dobre pracovat...na krče v nohach treba mat stravu bohatu na ionty..teda dobry vyvar slepači, pripadne zeleninkovy....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre