Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

zucha
17. sep 2010

ahojte,
ja beriem magnezium cca od 18tt a posledne je to uz 4x denne 500mg. Oplati sa radsej lezat, ak sa to da. Ja bohuzial taku moznost nemam, kedze musim fungovat pri dvoch malych detoch, ale ak by sa mi kto mal o ne starat a aj o domacnost, lahnem a lezim. Uz som prezila skorsi porod a ten strach o dieta - no nic moc 😝

otulik
17. sep 2010

@zuzkap2 jasne ze lezim len mi je trapne ze vsetko musi robit mama je tu s nami ,,mne predpisala magne 3x1 to staci?ked citam ze kazda baba bere viac🙂baby poradte je to normalne ked lezim brusko je oki ale ked vstanem idem na WC pozriem sa co robi mala tak uz je napate to je tvrdnutie bruska?pri dcerke som to vobec nemala tak neviem 😒

otulik
17. sep 2010

@zucha v ktorom tyzdni si mala skorsi porod?

liv1
17. sep 2010

@mirka_80 je super ze si to takto bez liekov zvladla ja by som asi fakt porodila este skor. a teda ten porod musel byt velmi narocny, 26 hodin to si ani nedokazem predstavit. ale predpoklad pri druhom je rychlejsi porod, tak budem drzat palce. 😉 a co sa tyka este toho tvrdnutia, ozaj ako pises take kratke stvrdnutia a este k tomu v tvojom stadiu su uplne zanedbatelne.. 😉

@zuzkap2 potichu zavidim, ze ti dali ten salbutamol brat aj domov. ja som kvoli tomu bola v nemocke 6 tyzdnov, ale to zas nemam doma dve deturence..

baby drzte sa ktore musite lezat. da sa to zvladnut fakt. ja som lezala skoro 4 mesiace a prezila som. ani neviem ako to ubehlo..

zuzkap2
17. sep 2010

@liv1 mne salbutamol predpisuje moja gynekologicka, ved on sa vyuziva aj pri inych tazkostiach a nie len hroziacom predcasnom porode

zucha
17. sep 2010

@otulik v 36tt a to uz vyslovene mesiac lekari ledva drzali babatko vo mne

otulik
18. sep 2010

@zucha a teraz si v poriadku ci aj teraz ti tvrdne brusko?

zucha
18. sep 2010

@otulik aj teraz. Ono sa pri dvoch malych detoch asi ani nic ine cakat nedalo

dulkagabulka
18. sep 2010

už som tu naozaj o tom pisala vela...ale neda mi zopakovat 🙂
pri prvom mi tvrdlo, brala som každý den magnezium do žily, bola som 3 mesiace v nemocnici...porod totalne strašný, nevedela som dieťa vytlačit, potrhana atd..
dalšie dve tehotenstva bruško tvrdlo uplne rovnako ako pri tom prvom, nebrala som absolutne NIČ, teda žiadne magnezium ani nič...porodila som v 40 tt obe deti a uplne krasne...
baby...žiaden lekar vo vas babatko neudrži, ak sa ono samo rozhodne,že ide von...žiaden lekar nema taku moc...taky sa este nenarodil...ak raz dietatko chce ist von, neudržíte ho tam ani párom volov..ani vy, ani lekár , ani magenézium, ani nikto...urobte si tu nejaku štatistiku, ako sa rodilo ženám po dlhodobom užívaní magnézia..s par z vás , čo som si s vami tu pisala a už to maju za sebou a brali magnezko, tak žiadna slava....maternici sa potom musí pomáhat prostalgínom, oxytocínim...atd...ak je to opačne, je to skor vynimka...

a užívat gyajacuran v tehotenstve...čitate aj príbalový leták?? 🙂 🙂 🙂 🙂
dám vám sem jeden link...skuste si pozriet a premyslite si naozaj velmi dobre, čo budete dávat svojim detom, ci su už vo vašom brušku,alebo budu vonku...

🙂
brat magnezium v 9 mesiaci...to by som si naozaj uz rozmyslela 🙂 🙂

dulkagabulka
18. sep 2010

Viete...sama som to robila,sama som to magnezko brala....ked som bola neznalá...vtedy nebola možnost ziskat informacie...dnes ta možnost je...v tomto dokumente sice nie je o magneziu reč...len na zamyslenie vam to davam:

1.) Prvá časť:

https://www.youtube.com/watch?v=HQbrkst4-JI


2.) Druhá časť:

https://www.youtube.com/watch?v=iJOh9QYMLGE


3.) Tretia časť:

https://www.youtube.com/watch?v=9YWv-u1cZ-c


4.) Štvrtá časť:

https://www.youtube.com/watch?v=yHLpqGDkJZU

bellugia
18. sep 2010

Teraz som z toho jeleň. Suma sumárum: jemné bolesti v podbrušku a pocit tvrdého bruška sú, či nie sú želané? 🙂 Ja som len v 13 .tt. a neviem, či je to vôbec ten pocit, ktorý tu opisujete? 🙂 Čo je to TVRDNUTIE BRUŠKA?

carrie84
18. sep 2010

Moja skusenost s magneziom - brala som Magne B6 cca. od 20tt do 36tt. A porod? Uplne v poho. Rano zacali bolesti, postupne sa stupnovali a od prichodu do porodnice som porodila do hodiny. Takze tak 😉

zucha
18. sep 2010

@carrie84 ako rychlo po vysadeni magnezia si rodila? Myslim, v ktorom tyzdni?

zucha
18. sep 2010

@dulkagabulka ja som magnezko brala aj pri druhom a porod som mala v pohode, takze asi je to individualne. Nejde o udrzanie dietata, samozrejme, ak sa vypyta von, tak ide a hotovo. Ale je rozdiel v tom, ze niekto ma kontrakcie alebo tvrdnutie a je zatvoreny a krcok sa neskracuje. Vtedy tvrdnutie umelo posuva dieta do porodnych ciest a ked sa to da zastavit, tak preco by to neurobili. Hlavne, ak je este velmi skoro na porod. Samozrejme, v urcitom tt uz to moze byt kontraindikacia a preto lekar musi zvazit, dokedy to bude mamickam davat.

dulkagabulka
18. sep 2010

@carrie84 @zucha ...dakujem za odpoved..naozaj by bolo dobre, keby sa tu ozvali maminy, ktore uzivali magnezium a napisali presne...do ktoreho tyzsna magnezium uzivali...a tiez ci potom bolo do porodneho procesu potom nasledne nejako zasahovane, myslim liekmi, čipkom, infuziou, epiduralom a pod...lebo aj to je doležite 🙂
🙂

mirka_80
18. sep 2010

@bellugia Ja pocitujem akoby tlak zvnutra maternice von, ale po celom povrchu brucha... a ked si brucho chytim rukou, je cele tvrde... ked to prejde, zrazu je ovela mäkšie... niekedy je to tvrdnutie take silne, ze mi az dych vyrazi, normalne to "rozdychavam"... mozno ine maminy to inak prezivaju, pocituju... ja to mam takto. A tazsie sa mi chodi s tvrdym bruchom, radsej vzdy zastavim a pockam, kym to prejde.

mirka_80
18. sep 2010

@zucha Ked si porodila v 36tt, neboli ziadne problemy s dietatkom? Kolko vazilo a muselo ist do inkubatora? Ja len pre istotu, keby mi z toho tvrdnutia prisiel skorej porod, tak teraz som skoro v 36tt, ... tak som len zvedava. Dakujem za odpoved.

zucha
18. sep 2010

@mirka_80 nie, nastastie neboli ziadne problemy. Dokonca mala vazila neuveritelne vela na ten vek. V priemere vtedy maju deti okolo 2,5kg a ta moja mala 3100g.
Do inkubatora chodia vsetky deticky na 2 hodiny po porode kvoli udrzaniu spravnej telesnej teplote, ale potom mi ju normalne priniesli. Kedysi chodili na dlhsiu dobu do inkubatora vsetky deti do 2.5 kg, ale teraz uz veda tak postupila, ze tam davaju deti, co maju len okolo 2kg. Tak mi teda povedala lekarka v 32tt, ked ma museli hospitalizovat kvoli kontrakciam. Vtedy mi ju odvazili a povedali, ze ma 2kg, ze je za kritickou hranicou a nemusim sa nicoho vaznejsieho obavat. Ale vies, ako to je. Vsetko je individualne a matka ma vzdy strach, ze sa nieco moze stat.
Teraz cakam chlapca a lekarka hovorila, ze musime vydrzat, ze chlapci sa horsie adaptuju, ako dievcata.

carrie84
18. sep 2010

@zucha - rodila som presne na termin - teda 2 dni pred terminom 😉 Bez epiduralu, bez infuzky, bez nicoho .... jedine, co som chcela bolo nieco na stlmenie bolesti, ale slo to tak rychlo, ze mi nestihli dat nic 😀

zucha
18. sep 2010

@carrie84 tak to si teda krasne potiahla od vysadenia magnezia 😉 Mne sa to rozbehlo pri druhom porode den po vysadeni. Teraz mam este horsi stav, ako predtym, tak som teda zvedava, co mi povie lekarka, ze kedy mam vysadit.

elvera
18. sep 2010

ja som brala magnezium od nejakeho 24 tyzdna vo forme tabletiek, vtedy mi zacala tvrdnut brusko. tvrdlo mi nadalej, skratil sa mi krcok maternice, polezalala som si v nemocke 3 tyzdne, tam mi pichali magneziove infuzie, na ukludnenie celeho organizmu, kym mi ho pichali, to bolo ok, akonahle ma pustili domov a ostala som na tabletkach, situacia sa zopakovala. tvrdlo mi brusko nadalej, dalej som sa otvrala, dali mi pesar, no otvarala som sa opat dalej. lekari sa tiez snazili natiahnut den po dni, maly sa nakoniec narodil mesiac skor, nastastie je uplne v poriadku. 🙂 ja som vlastne brala magnezium az do porodu, este aj v den porodu som ho rano zobrala, porod prebehol v pohode a to som bola prvorodicka, je pravda, ze ak mi vybrali pesar na porodnej sale, tak nejake 2 hodinky a isli sme na vec.

zucha
18. sep 2010

@elvera tak to fakt prebehlo rychlo 😉 Si ma potesila tym, ze sa v niektorych pripadoch ani nevadi, ak sa berie az do porodu. Myslim totiz, ze aj u mna to tak bude 😒 Predtym som vlastne vysadila sama, lebo mi povedali, ze dieta, aj ked bol mesiac do porodu, vazi 3kg a to mi stacilo. Dlhsie lezat a nic nemoct robit a mat doma 1 rocne dieta bolo pre mna utrpenim.
Ale teraz je tusim babo mensie, tak to nechcem zbytocne urychlit. Kolko mal maly, ked sa narodil?

gangulienka
19. sep 2010

ja som mala problemy od zaciatku tehu, od 4 mesiaca som brala Mg (3 az 5 krat denne) plus dalsie lieky proti predcasnym kontrakciam....vsetko som vysadila v 36 tt (aj ked moj dr. povedal ze podla potreby mozem brat aj nadalej) bola som rada, ze som to dotiahla az do 36 tt, teraz som v 39 tt a stale cela 🙂 brucho sice tvrdne nenormalne a bolestivo, kontrakcie kazdy den, otvorena, krcok zrely uz 2 tyzdne....dam potom vediet aky bol porod po dlhodobom uzivani Mg a tych liekov, dufam ze to nebude az take zle 🙂

elvera
19. sep 2010

@zucha maly mal 3 kila a 50 cm, ked sa narodil. mne uz v 28 tyzdni pichli injekcie na dozretie plucok, lebo u mna to mohlo prist kazdym dnom.

zucha
19. sep 2010

@elvera takze tiez uz pekne velke a donosene dieta 😉 Stale si hovorim, ze medicina uz je uzasne dopredu. Nastastie pre nas

elvera
19. sep 2010

no to ano, ale ked ti doktor povie v 26 tyzdni, ze to je na hranici porodu a potratu, no nebolo mi velmi veselo. par dni som preplakala a keby nie primara, ktory mi pohrozil, ze ak budem plakat, zakaze mi aj navstevy, tak placem asi dodnes. no boli to velke nervy a stres, co bude, lebo na maleho sme cakali 7 rokov. konecne sa podarilo a potom take problemy v tehotenstve. no nastastie je dnes vsetko ok, akurat na neho kukam, je ako prasiatko od piskotky 😀

liv1
19. sep 2010

@zuzkap2 to som nevedela i ked tusim ze nieco s dychanim to ma. ale tvrdili mi ze v ziadnom pripade sa ten liek nemoze brat doma kvoli vedlajsim ucinkom. ale to je jedno. ja keby ho mozem tych 6 tyzdnov brat doma, urcite to urobim 😉

happy8051
19. sep 2010

@liv1 ja beriem Salbutamol uz druhy mesiac a tiez doma... ale ked mi ho nasadili, bola som tyzden v nemocnici

liv1
20. sep 2010

@happy8051 no pekne. urcite si nebola na kramaroch 🙂 . Nas tam bolo viacej takych rizikovych co sme ho brali a radi by sme s nim isli domov. Este ani na priepustku nas s nim nechceli pustit...

happy8051
20. sep 2010

@liv1 no to je sila a ja ho stale beriem... a co vam vraveli, ake su tam rizika??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre