Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

amik
27. nov 2008

ahoj eliem.aj my sme sa radsej hned potom takto dohodli.obaja sme sa zlakli.ved su aj ine sposoby prejavov lasky
Ano,v 34.tt budem letiet a verim a modlim sa aby to bolo v poriadku.Citim sa fajn takze radsej myslim len na dobre aby som sa nevystresovala.

nefertitka
2. dec 2008

ono ja stale lezim, uz 2 mesiace a beriem 8tbl magnezia denne,. ale stale tvrdne 😠 ...neviem, co uz viac pre to spravit

sirinka
2. dec 2008

nefertitka aj u mna tak bolo, magnezium nezaberalo vobec...tak som to odlezala od 28tt do 37tt... viac sa neda robit...lezat a lezat a lezat...

bety1
3. dec 2008

Ahojte baby, diky za rady, uz som tu dlhsie nebola,nemala som pristup k internetu, iba v praci a kedze som pn, tak len ked idem na kontrolu, tak mam pristup na pc. Beriem to magnezium 3x2 ale stale mi obcas stvrdne, dufam ,ze mala tam este nejaky cas pobudne,lebo som len v 28 tyzdni. drzte palce a diky

cleo55
4. dec 2008

Cawte babenky mohla by mi aspon jedna z vas presne vysvetlit co je to tvrdnutie bruska niekedy mam pocit ze aj mne tvrdne ale nie som si vobec ista!ako sa to prejavuje!bola som dnes u lekarky a nieco take som jej spomenule ale s tym ze nie som si ista a hned ma posielala do nemocnice!nakoniec mi predpisala Mg+B6 a to3x1 a teraz neviem ci to nie je vela ked to tvrdnutie ani nie je☹

lenka0402
4. dec 2008

ahoj ak by si to tvrdnutie ani nemala myslim si ze magnezium urcite neublizi babetku,su to iba vitaminy a horcik.Mne tvrdne brusko dost casto a stvrdne mi na kamen a citim sa ako keby som mala okrem bruska tazky balvan,je to neprijemne.a mavam pri tom aj bolesti ako na menzes.A doktorka mi povedala ze su to brankstonove kontrakcie co znamena ze sa maternica pomali pripravuje na porod,take skusobne kontrakcie.Neboj sa babetku to neublizi.Hlavne sa setri a vela oddychuj.

ejusa
5. dec 2008

Cleo,ani ja vlastne neviem co je tvrdnutie bruska,par krat sa mi stalo ze mi na par sekund tak zrazu stvrdlo,tak to bolo asi to.Aj je beriem Magne B6 3x denne.

nefertitka
5. dec 2008

lenka zalezi od toho, kolko krat za den ti to stvrdne, ked je to viac ako 10x, neni to v poriadku ako vravi tvoja dr.
Kazdym stvrdnutim sa oslabuje krcok m aternice, preto je to nebezpecne, ja som s tym uz dva krat lezala v nemocnici a teraz uz 10 tyzdnov doma, a stale sa to nelepsi, ani magnezko nezabera, asi porodim skor ☹

suziad
5. dec 2008

nefertitka musis sa hodne setrit, mne tvrdlo aj 15x aj 20x za den od 4mesiaca. Ono moc zalezi ci to tvrdnutie posobi na krcok. Ja som bola otvorena na 1prst do porodu 😝 . 38+2tt Cele tehu som nic nerobila len lezala, netovala a samoska fotila 😀 som vasnivy fotograf 😀 Magnesko som brala ako ty. A hlavne klud. A to som mala viacej problemov-krvacanie s placenty zle krvne vysledky a amnio. Aj som si poplakala. A vela som sa modlila a Boh mi pomohol aj pri prvom synovi aj pri dcerke 😉 . Musis tomu VERIT. 🙂

nefertitka
5. dec 2008

suziad a lezala si doma ci v nemocnici?lebo na to vsetko co si mala, mi to pripada riskantne lezat doma....
a to tvrdnutie nemusi posobit na krcok?

suziad
5. dec 2008

Bola som asi 3x na pohotovosti a vzdy som ich ukecala ze nechcem ist lezat 😀 . Na krcok to nemusi posobit to ti odsleduje dr. podla toho ako sa otvaras 😉

http://www.porodnice.cz/tvrdnuti-bolesti-bricha...

nefertitka
5. dec 2008

jej no to som rada, ze to nemusi posobit, to by potom to tvrdnutie az tak nevadilo, ved snad tym lezanim sa to otvaranie da ovplyvnit aj napriek tvrdnutiu...
aj ja ich ukecam ak to pojde🙂

nefertitka
5. dec 2008

no akurat som docitala ten clanok, a vraj lekari kazu uplne zbytocne lezat doma na posteli a absolutne nic nerobit, co moze zene navodit zly psychicky stav, ktory tiez vedie k predcasnemu porodu...a vraj neni rozdiel pri lezani doma a lezani v nemocnici🙂

cleo55
5. dec 2008

ja som uz z toho uplne poletena!som v 17tt+2 a to uz sa maternica pripravuje na porod?suziad tak ty si si toho vytrpela ale dost ☹ aj ja sa vela modlim nech to vsetko dopadne co najlepsie tak dufam ze ma Pan Bozko nenecha vtom 😖

katka.21
5. dec 2008

ahojte, mne dneska zacalo tvrdnut brusko, je to v poriadku v 24tt? ☹

felixko
5. dec 2008

katka.21 - určite by si mala utekať k lekárovi,nech ťa prezrie,ja by som neriskovala. ja som tvrdnutie bruška pobadala až v 39tt,čo už bolo normálne vzhľadom k blížiacemu sa pôrodu- tzv. poslíčkovia.

lyongirl
5. dec 2008

katka.21, aj mne tvrdne bruško, ono to normálne je, nemusíš hneď utekať k lekárovi. Ja som sa dr. pýtala, koľko je to v norme a on povedal, že to je individuálne, že môže tvrdnúť aj 20x za deň, ale ide o to, aby maternica nepracovala a neotváral sa krčok. Mne tiež tvrdne, niekedy vôbec a niekedy viackrát za deň, ale dr. ma sleduje a zatiaľ to je v poho, tvrdlo mi tak aj pri prvom a nič sa nedialo, netreba sa hneď plašiť a na budúcej kontrole sa na to poinformuj 😉

veronika81
15. dec 2008

Ahojte kočky,
chcela by som sa opýtať na to tvrdnutie bruška. To stvrdne úplne celé bruško alebo sa môže stať, že iba časť? Lebo občas mám pocit, že je tvrdé iba na jedne strane, cítim tam taký tlak, dokonca je také trochu vypuklé, tak si myslím, že to sa mi iba malý natlačil na tú stranu a niečo mi "ukazuje" 🙂

juzinka
15. dec 2008

áno veronika to sa ti len malinké oprelo ked tvrdne brusko tak cele

veronika81
16. dec 2008

Ďakujem juzinka, aj som si myslela, len som sa chcela uistiť, že ten občasný tvrdý "kopček", ktorý hladkám a rozprávam sa s ním nie je tvrdnúce bruško 😵

north66
16. dec 2008

ahojte ja mam 37 tt a nejake dni. brusko mi tvrdne nenormalne, najhorsie je, ze tvrdne aj vecer ked lezim v posteli a k tomu bolesti krizov... no tak neviem... v utorok ideme do poradne tak uvidim ci sa otvaram....
nie ste na tom niekto rovnako?

akcevo
16. dec 2008

ahojte babenky chcem sa vás spýtať,kedže som prvý krát tehulka,tak netuším.Som v 7.týž. a dosť ma pobolieva podbruško aj v noci, tak ako pri stopke aj ked nie je obdobie kedy by som ju mala mať. Sú tieto bolesti v pohode?Dakujem moc

majula28
16. dec 2008

akcevo, ja som v 10tt a podbruško ma tiež pobolieva, podľa doktora je to OK, ževraj sa vytvárajú všetky veci ohľadom tehotenstva (neviem odborný názor), takže nie si sama. Držím palce

akcevo
16. dec 2008

majula28 dakujem velmi pekne!!!Nebola som si istá, ešte k tomu som zostala aj chorá,ale snažím sa liečiť,bez antibiotík,aby som babatku neublížila.Lekárka mi dala len biparox od kašlu, ale je to hrozné, tým ako mi nejde vykašlať stále brucho napínam a myslím,že ani to neprospieva ☹ už nech to mám za sebou, myslím tú chorobu 😉 inak nevieš niečo na také domáce liečenie?

veronika81
16. dec 2008

akcevo, tie bolesti brucha v začiatku tehu sú v poriadku, to sa ti rozťahuje maternica a pripravuje sa, tiež som mávala také bolesti. Pokiaľ nemáš silné kŕče, príp. nejaké krvácanie, tak je to ok.
A ten kašeľ, ja som bola tiež chorá, mala som angínu, neskôr silný kašeľ, užívala som homeopatiká, to mi poradil gynekológ, je to neškodné v tehotenstve. A ešte k tomu som mala podomácky urobený sirup z cibuľovej šťavy a medu, to tiež určite zaberá. Ale toto je už trochu mimo témy, tak skús pozrieť ostatné, je tu dosť toho o chorobách v tehotenstve, tam sa určite niečo dozvieš.
Prajem príjemné tehuľkovanie 😉

akcevo
16. dec 2008

veronika dakujem:o)) ja som v prvom rade skušala šťavu z medu a cibule,ale tá nezabrala vôbec, tak som potom vyrazila k lekárke..Ale dakujem moc za odpoveď, držím všetky pršteky, tebe už sa to kráti:o)) tak veľa šťastia 😉

cleo55
17. dec 2008

ahoj akcevo ja som bola chora v 6tt a mala som aj horucky a v lekarni mi poradili homeopatika a od kaslu mi dali hedelix a o dva dni som bola zdrava tak skus vyskusat ten sirup!a k tomu brusku:pokial nemas velke krce tak je to vsetko vpohode lebo sa ti natahuje maternica a telo si na to vsetko zvyka!drzim ti prsteky 😀

pistek24
17. dec 2008

Ahojte ja cakam tiez prve babo a mam viac strachu ako treba 😔 ale chcem sa opytat co vlastne znamena ked tvrdne brusko a su pri tom aj bolesti alebo nie , neviem ci som ja taka citliva 🙂 A okrem toho mam pesar od 20tt

nefertitka
17. dec 2008

pistek cele brucho,alebo jeho cast sa ti akoby vyduje, mas ho na dotyk tvrde, ja mam tri druhy tvrdnutia, bud ma to taha zvnutra, alebo je to pri phybe, ked sa napriklad pretacam a teraz niekedy mi uz stvrdne az tak, ze citim bolest ako pri menstruacii...

pistek24
17. dec 2008

nefertitka dakujem za info ja som ho mala napr dnes rano tvrde na dotyk ale nemam ziadne bolesti tak neviem co a nieje to skoro aby mi tvrdlo brusko stale som si myslela ze to az tak tesne pred porodom mam s toho depky ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre