Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

renabr
10. dec 2009

garonka, neberiem nič, len vitamíny-maternu, to magne B6 je na predpis? lebo viem že moj doktor to niektorým mamičkám čo maju problémy predpisoval, alebo odporúčal, ale mne nič o tom nehovoril, dá sa to aj volne kupiť? je dobré to brať aj ked sa o tom doktor nezmienoval?
a o tom otáčaní v noci, to más presne ako ja, spať viem len na boku a teda otočiť sa z jednej strany na druhú je utrpenie, a to som len v 26 tt a brucho skoro žiadne...pri prvom tehotenstve som nemala vobec žiadne problémy, a teraz toto, sa cítim ako invalid alebo už tesne pred porodom 🙂

katka22r
10. dec 2009

renabr viem co asi prezivas aj ja som mala take bolesti zo spodu asi mesiac teraz to uz troska preslo ale v noci pravidelne problemy s otocenim cim babatko viac rastie tym horsie ale neboj to potom prejde ved uz jedno babo mas nie?mna pozrl moj gynek.zo spodu len 2x a to bolo vsetko teraz v pondelok idem ale uz do porodnice na ctg aj do poradne tak sa tam budem pytat,,,magne b6 jebez predpisu ale mne napr.nepomahalo vobec ale zato mi moj gynek.dal aj nospu a tu beriem doteraz hlavne pri krcoch alebo bolestiach a pomaha to aj na to tvrdnutie aspon mne...neboj dotiahneme to do konca alebo chod na pohotovost ak nechces furt bezat k svojmu gynek.ja som na pohotovosti bola uzz asi 7x a tam aspon poriadne vysetril 🙂

natinka228
11. dec 2009

renabr.....ahooj ja som 29 tyz.....a co chodim do poradne tak ma doktorka za každym pozera zo spodu este sa mi nestalo ze by to bolo inak......ale neviem ti povedat ci to ces sono može vidiet..........noo ked si si neni ista tak mu kludne povec ako ces aby ta vysetril ide o teba a malee ...kludne mu povec ci by ta nepozrel odspodu.... 😖 .......a ked sa možem spytat kam chodis do poradne????

renabr
11. dec 2009

Dokonca jedna moja kamoška čo je tiež tehotná a chodí k tomu istému doktorovi, tak tú ešte ani raz nepozeral odspodu, a to je ešte o dva týždne predomnou tehotná...ale poviem mu asi najbližšie nech ma pozrie...a do poradne chodím do podbrezovej to ti asi nič nepovie ked si z BA...

natinka228
12. dec 2009

fuuuhaa tak to podla mna nieje normalnee......a este ked si v takom vysokom štadiu ako je 26 tyz....hovorim moja doktorka ma pozera odspodu stale .....mala by si mu to urcite povedat a take bežne vysetrenia ti ale robi nie???,ako je odberi krvy alebo test na cukrovku....ci ultrazuk......

nooo ja neviem ale mne sa to nezda možno ten doktor to bere na lahku vahu....ale moja doktorka ked ma pozera mi vždy podla toho povie ci sa otvaram...a ako vysoko mam maternicu ci je vsetko v poriaadku....

renabr
12. dec 2009

natinka, on je práveže velmi dosledný, on nám robí sono pri každej poradni a podla mna z toho sona vidí aj to ako vysoko je placenta aj maternica aj všetko ostatné, lebo si to hned aj zapisuje, stále bábatko kompletne pozrie,všetko mi poukazuje, len akurát že odspodu ma pozeral len raz...možno z toho sona vidí že čo a ako...ja neviem, samozrejme odbery krvy robí ako má, aj moč, váha tlak, aj test na cukrovku, všetko ako má byť...naozaj sa stará, len to že asi neprikladá až taký doraz na kontrolu odspodu? neviem, ale spýtam sa na to najbližšie aj ked mi je to blbé, že či to nie je potrebné aby ma pozrel...

evazvarikova
12. dec 2009

Ahojte to sa čudujem,ved moja dok. ma pozerá zo spodu každú poradňu aj počuvá ozveny. Podla mňa len tak sa dá zistiť či si otvorená alebo nie. Skúste sa na to opýtať:

natinka228
12. dec 2009

aha tak potom je to asi normalne možno ma ine metodz abo co....no ale pre istotu sa opytaj nic zato nedas ......a podla mna to ani neni nijako blbe ide o tvoje babo predsa

slenka
13. dec 2009

renabr ja som v usa a tu doktori tiez odspodu nepozeraju, pokial sa neastazujes. V prvom tehotenstve som naschval vravela doktorke ze mi strasne casto tvrdne brucho tak ma raz pozrela. Inak zacinaju pozerat az po 36tt automaticky. Aj ked neviem naco potom uz, ked babo uz je v podstate viac-menej pripravene.

loca
21. dec 2009

mozte mi niekto poradit prosim ja som uz 40 tyzdni a tvrdne mi brucho asi 20 krat na den co to znamena je to nieco zle?uz dve dni meskam mala som termin 19 teraz v sobotu

monyz
21. dec 2009

loca - ja som na tom rovnako, ale lekarka mi povedala ze je to vraj normalne. maternica sa pripravuje na porod. su to cvicne kontrakcie. mne najviac tvrdne vecer. niekedy mam pocit ze mi praskne.

martinka17
22. dec 2009

babenky, mne bruško tvrdlo niekoľko krát denne celý posledný mesiac a pol, takže je to pohoda. Možno sa treba trošku viacej šetriť, posledné dni som nemohla ani vyliesť z domu 😀

inka28
22. dec 2009

baby ja mam nonstop tvrde brusko uz asi mesiac
ked som to povedala doktorovi, ze to nevadi
hlavne je ze ked si lahnem tak sa brusko uvolni... 🙂

meggieya
26. dec 2009

ahoj inka... no to si ma teraz ukludnila, lebo aj ja ked vstanem a chodim tak mam hned brusko tvrde. Ked lezim a sedim, tak je to ok... mam to takto od vcera a dost ma to desilo, ze ci je vsetko v poriadku, ci nemam utekat na pohotovost, ale pokial mam byt len v klude tak je to dobre,budem vylehovat.

vlasatica20
30. dec 2009

meggieya,nelakaj sa ved ako som citala januar je termin tvojho pôrodu,tvrdnutie bruska môze znamenat,ze tvoje telo sa pripravuje na pôrod.Aspon u mna je to tak tiez mam termin 24.1/2010 a tvrdnutie je teraz castejsie.Ja nelezim som druhorodicka a celkom by som uz bola za keby sa to pomaly zacalo rozbiehat. 🙂

ranbr,to je super na sone vidi vsetko pozera ta od spodu sondou to je preto,ze tam vidi ci sa neskracuje krcok maternice.Myslim si,ze tato moznost so sonom je lepsia ako byt stale na koze.Posledny mesiac pozera lekar pacientku aj od spodu bez sona vysetruje ju.Ja som o tomto dost vela citala, ked som cakala moje prve baby,
trosku ma to zaujima.Drz sa 🙂

evicka289
31. dec 2009

Ahojte som tu nová a chcem sa spýtať, i je normalne mať tvrdé bruško už 20týž. Som teh. prvý krát tak neviem či je všetko v poriadku mam taký hrozný tlak v brušku už celý den nemôžem ani riadne sedieť a lezať.....?????????

lienkad
1. jan 2010

Ahoj aj ja som 24tt a aj ja som mala raz tvrdššie brucho no išla som k doktorke a ona my dala magne B6 a ked nahodou budem mať ešte tak mam isť na pohovosť, myslim tím teraz cez sviadky no ja už nemala tvrdšie brucho.No chod radčej k lekarke lebo može to byť aj vážne ked maš tlaky.....

simusska
1. jan 2010

holky ak tu niektora ste potrebujem radu...dnes mi cely den tvrdne brusko a nie je to bolestive ale velmi neprijemne....uz mi stvrdlo vyse 25 krat a neviem ci mam ist na pohotovost alebo si len kupit magnezium ci s tym mozem pockat do pondelka? prosim odp. ktora mate s tym skusenosti som prvykrat tehotna a neviem si s tym rady...predtym mi stvrdlo maximalne 3-5 krat za den to len dnes tak vela...prosim poradte

svetlanaa
1. jan 2010

simmuska, 25 krat je uz dost vela, ak to neprechadza, ja by som pre istotu isla na tu pohotovost. Nemusi
to byt nic vazne, ale aj moze, to vedia posudit najlepsie lekari. Radsej ist 2x zbytocne ako raz neskoro. Inak
mne tak casto zacalo tvrdnut pred par tyzdnami, lekarka mi odporucila magnezium, guajacuran (da sa tiez
kupit bez predpisu) a lezat. Ja myslim, ze mi pomohlo hlavne to lezanie, taraz mi uz brucho tvrdne ovela
menej a zastavilo sa aj skracovanie krcka. Lekarka mi robila aj vyter, ci tam nie je nahodou inekcia, ta vraj tiez moze sposobit caste tvrdnutie Dufam, ze som aspon trochu pomohla, ja som tiez prvorodicka 😖 Drzim palce a prajem dobru noc.

simusska
2. jan 2010

svetlana* ja som sa sa uz v noci vyspala docela fajn...asi mi fakt pomohlo tiez to lezanie a uvidime ze co to bude cez den..ale snad to vydrzi do pondelka a potom pojdem k svojmu lekarovi a uvidim ze co mi on na to povie a ja mozem len dufat ze to nebude nic zle...teraz uz idem bezat do lekarne a kupim si to magnezium a do obchodu po vodu magnezium zevraj to taky pomaha

svetlanaa
2. jan 2010

Tak to je fajn 🙂 , ak sa to same zlepsilo, tak si myslim, ze to nebude nic vazne a asi staci klud a magnezium.
Ale v pondelok by som k lekarke pre istotu isla, lebo caste tvrdnutie moze (ale aj nemusi, nechcem strasit) sposobit aj skratenie krcka, ako to bolo u mna. Nech to dobre dopadne 🙂 .

evicka289
2. jan 2010

lienkakd : ahoj dakujem za radu ten tlak som mala 2 dni ale už to prešlo nešla som k doktorke ani na pohotovosť dúfam, že sa ot nevráti....... ak ano tak určite pôjdem na pohotovosť alebo si kúpi, ten mangne Bž ak to pomáha ešte raz dik a stastný nový rok 🙂

evicka289
3. jan 2010

Ahoj môže mi niekto z vás podarit ak tu ste prosím, mám palivý pocit pod hrudníkom ked sedím ten pocit sa nedá doslovne opísať a dosť ma to ako keby tlačilo na bruško neviem to presne opísať, len to, že ak stále sdim tak mam ten pocit stretla sa už niektorá z vás niečim takým??? Neviem či ísť na pohotovosť alebo.....????

katka1986
5. jan 2010

ahojte......ja som v 36.tt, tvrdlo mi bruško,pobolieval ma spodok bruska,isla som k lekarovi a skončila som týžden v nemocnici....včera som sa vratila

lucia169
7. jan 2010

ahojte, mam otazku. Brucho mi tvrdne uz asi mesiac a pol, ale len par krat za tyzden, v pondelok to vsak bolo mozno do dvadsat, v utorok dokonca pravidelne. Dala som si magnezium a ustalo to, tvrdlo mi uz len ked som dlhsie stala. Dnes som hned utekala k lekarovi, nastasie krcok drzi ma 4 cm, ale povedal, ze ak to neprejde a nadalej mi bude tvrdnut brucho a mierne pobolievat v podbrusku ako pre ms tak ma hospitalizuje. Naordinoval mi 4x2 magnezia denne. Nie je to vela? Brali ste niekto tak vela magnezia? Pri tvrdnuti vas bolelo aj v podbrusku, placentu mam v predu, nemoze to podbrusko suvisiet aj s tym? Dakujem za vsetky info

renabr
21. jan 2010

Mne tiež tvrdne už asi mesiac, naposledy mi naordinoval magnezium, 3x1, a ležať a šetriť sa, vraj sa ešte neotváram, ale že to trochu tlačí dolu, ked ležím pohoda no ked trochu prejdem tak hned tvrdé brucho, mám však otázku, som teda v 32tt a aj ma trochu bolí spodok brucha, také akoby roztahovanie ale aj to trochu bolí, nie velmi ale cítim to a ked chodím tak to tiež nie je príjemné, cítim sa ako invalid...máte tiež niektorá takéto pocity, nechcem sa až tak velmi sťažovať doktorovi, lebo ma hned pošle ležať do nemocnice a to by som nerada...

lucia169, to ti teda dal riadne vela magnezia, neviem kolko sa može, ale mne tá moja dávka asi tiež nestačí, to berieš také klasické magnezium 500 v takej modrej okruhlej krabičke??? lebo ak áno tak by som si aj ja trochu zvýšila dávku...inak to čo píšeš je presne ako moj prípad, aj ja mám placentu vpredu a tiež ma to tak trochu bolí...

este mám jednu otázku, bábo mám otočené zle KP, no a ako kope, prvá dcerka tiež kopala a tiež bola zle otočená, ale toto malé nonstop, ono hádam ani nespí, proste stále sa vrtí kope a vyťahuje, a najhoršie je ked ma kope dole do mechúra, večer si lahnem a kým zaspím tak sa aj 20 krát musím prejsť na wc...aj vás deti tak kopu, lebo toto sa mi zdá už moc, myslíte že je to v poriadku?

zuzkagonos
21. jan 2010

Keď kope, tak je dobre, ale nemusí sa tak snažiť. Neboj nič, teraz si to vytrpíš a keď sa narodí nebudeš vedieť, že ho máš. Krásne, spokojné bábo potom bude spať. 🙂 🙂 🙂 Tak už sa teším na kočíkovanie. 🙂

renabr
21. jan 2010

😀 len aby už ten kočík došiel v poriadku 😀

lucia169
21. jan 2010

renabr ja som bola teraz v pondelok u lekara a znizil mi davky, zdalo sa mi to vela a pri tej velkej davke mi vobec netvrdlo, sam povedal, aby som si odsledovala pre seba idealnu davku, teraz som na 2x2 a beriem magne B6. Dnes ani velmi nelezala, a stvrdlo mi asi 3krat, aj to preto lebo som dlo cakala v tescu na pokladnu a kto uz v dnesnej dobe pusti tehotnu.
Inak mne mala tiez strasne kope, syn sa mi len tak prevaloval, ale toto babo kope odusu, niekedy az vykriknem, niezeby to tak strasne bolelo, ale zlaknem sa, kopanie do mocoveho mechura priam zboznuje a aj ladvine sa obcas ujde, ked lezim na jednom boku a nepaci sa jej to zacne ma tam tak intenzivne kopat, ze sa musim pretocit, ale som rada, radsej nech dava poriadne supy akoby nekopala.
Renabr tak snad to uspene dokope dokonca, ja som teraz uz celkom v klude. Drzim palce

renabr
22. jan 2010

lucia dakujem aj tebe držím palce nech všetko dobre dopadne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre