Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

garicka
10. aug 2009

ivka
diky zas viem o niečo viac 🙂 . a keď si to mala od polovice tehu ležala si s tým aj v nemocke? kamoška minulý rok čakala mimi a tiež jej tak nejako od polovice tvrdlo bruško a ležala v nemocke na infúziách

ivkaivka
10. aug 2009

nie, nelezala som. Lekar mi povedal, ze je to pre mna +, vraj maternica sa pripravuje na porod a ten by mal byt potom o nieco lahsi, skontroloval ma z dola, vraj je to o.k.. Kamoske mozno tvrdlo brusko casto. Mne v tom 20 tyzdni tak 2-3x za den-niekedy viac, podla namahy. Spomen to svojmu lekarovi a uvidis...

pizicek
11. aug 2009

ahojte baby chcela by som sa opytat ci ste uzivali magnezium mne tvrdne brusko hlavne ked chodim lezala som aj v nemocnici a este som aj otvorena takze musim len lezat ako casto ste uzivali magnezko dakujem.

bibi78
11. aug 2009

garicka, vobec sa tym netrap, kym Ti tvrdne brusko iba obcas. mne v 7. mesiaci zacalo tvrdnut velmi casto a neskor uz som to ani nedokazala zratat (teda ani som sa nesnazila, ale mohlo to byt tak 20 x za den, mozno viac...) doktor ma ukludnil, ze pokial je vsetko ostatne ok, tak sa tym nemam zaoberat a hlavne by tvrdnutie nemalo byt sprevadzane bolestou. mimochodom, bolest a neprijemny pocit su 2 rozdielne veci... 😉

ivkaivka, moj gynekolog je totalny workoholik, ktory ma ambulanciu vo svojom dome, takze pracuje aj soboty, aj neskoro vecer a v noci este chodi k porodom. nechapem, kedy ten clovek spi a stale ma vybornu naladu. je radost chodit k nemu 😀. v sobotu sme na monitorovani dopadli velmi dobre, aktivita maleho dobra, moje kontrakcie iba velmi mierne, ale maly je stale vo vodorovnej polohe, takze planovany cisarsky je 24.8. bojim bojim.... 😅 ... 🙂

garicka
11. aug 2009

pizicek

ja teraz už tak cez 3 týždne beriem magne B6 3 x 2 tabl. lebo som bola na serkláži, predtým som ho brala len 2x1 tabl. som sa pýtala dokiho dokedy ho budem brať, či až do konca tak povedal že nie, tak dúfam že na druhý piatok na poradni mi ho vysadí

pizicek
11. aug 2009

garicka ja beriem to magn.uz 2 tyzden 6 tabliet za den ,ale mne sa to zda vela nemoze to ublizit malemu take mnozstvo? 😒

ivkaivka
11. aug 2009

pizicek, mne magne absolutne nezabralo, skusila som ho brat asi 2 dni a nic. Tak mi takmer plna krabicka lezi v skrini. Bibi, neboj, nie je to skoro. Ja som teraz v 38. tyzdni a termin mam 25.8. Ja by som mozno tiez radsej cisarskym, to neboli 🙂 a trva to nejakych 20 min. a mas malickeho u seba. Neboj, budem na Teba mysliet a mas este 2 tyzdne 🙂
Pizicek, ak nezabera, neber ho. Mne tvrdne brusko casto, vcera vecer to bolo kazdu chvilu a dnes mi stvrdlo asi len 3x 😀

pizicek
11. aug 2009

ivkaivka mne stale tvrdne ,ale hlavne ked chodim a niekedy je to taka bolest ,ze sa to neda vydrzat tak neviem a do poradne idem az 25.8. 😒 Ja som otvorena na 1 cm takze musim lezat len neviem ci mozem uzivat to magn.v takom mnozstve?

adka12
11. aug 2009

Ja som brala 6tbl magnezia denne a v pohode...
Brucho mi tvrdlo od 16tt, takže som musela brať magnezko a tiež salbutamol proti kontrakciám.
A inak porodila som v 37tt+1 a som rada, že som to dotiahla až tam.

ivkaivka
11. aug 2009

pizicek, na Tvojom mieste, by som urcite hned rano isla k lekarovi a necakala este 2 tyzdne. Alebo mu len zavolaj a uvidis co Ti povie. Netreba to podcenovat. Adka, blahozelam k malej. Tiez som uvazovala nad Alexandrou 🙂

pizicek
11. aug 2009

adka12 a brala si tie tabletky az do konca ?A ak sa mozem opytat bolo vsetko v poriadku?

csina
11. aug 2009

Trošku od veci sa zapojím...Teda Deborah....ty budeš mať doma plný barak chlapov 😀 😀 😀 . Mám kamošku, čo strašne túžila po dcérke, pri prvom jej povedali , že bude baba, bola šťastím bez seba, nakúpila ružové a rodí rodí Lenku...a narodil sa Filip...Tak sa nevzdala a o dva roky to skúsila zas..a bol na svete Lukáš... a ani sa nenazdala...a o ďalšie dva ...Viktor... 😀 😀 Vraví, že už to vzdala..aj s tebou to tak bolo.? 🙂

tucniacik
12. aug 2009

baby, ja som to tu uz pisala, magnezko sa moze 4000mg denne... zalezi ake beriete ak 500mg sumiveho, tak mozete 8 tabliet, ak magne b6 to je tusim cca 480mg tak mozete tiez 8 tabliet...babatku to neuskodi... kamoske trvdlo brucho od 20tt + sa otvorila na 4cm, riskli to , zasili ju, lezala v nemocke, a brala magnezko a vydrzala takmer do terminu porodu...
bibi 78, a preco ti tak skoro naplanovali cisarak? ja ho budem mat tiez, a mame priblizne rovnaky termin porodu, ale este poslendu poradnu mam 3.9. a potom planujeme cisarak..aj prvy krat sme ho urobili o 8dni pred terminom, u teba sa mi to zda priskoro... aj ked - aj ja by som bola rada keby som rodila v 38tt, to mam ale dokiho prec, tak musim vydrzat, a neboj, vobec to nie je take hrozne ta sekcia...
inak aj ja mavam niektore stvrdnutia bolestive, a niektore nie... zajtra mam poradnu, dufam ze krcok drzi a kontrakcie nebudu... tiez mi pri pohybe brusko tvrdne stale, ale teraz lenosime u nasich, tak je to trosku lepsie ked mam leharo a o malu sa stara vacsinou babka 🙂

pizicek
12. aug 2009

tucniacik dakujem za odpoved normalne si ma upokojila tak som zvedava co mi povie doktor ked idem az25.8.ci krcok drzi tak sa zatial drz. 😉

bibi78
12. aug 2009

tucniacik, naplanoval to skoro kvoli "pripadnym" kontrakciam, aby som neprisla do porodnice s jednou nozickou vonku a potom by museli robit urgentny cisarsky... mne doktor stanovil povodny termin 7.9., aj ked podla vsetkeho a podla mojich vypoctov je to ten 11., takze cisarsky mi dal o 2 tt pred terminom. nie som tym nadsena, lebo zatial nemam ziadne problemy, ani ziadnych silnych poslickov, ani sa neotvaram, iba mi zacal maknut krcok, ale hadam doktor vie, co robi...
inak, ja sa nebojim tej sekcie ako takej, skor, ci male bude v poriadku a zdrave... to su moje momentalne stavy... no co uz... asi mam vela casu na premyslanie... 😠
🙂

tucniacik
12. aug 2009

bibi, aha, to to je ok... ja mojho dr asi este posurim... presne, obavy o babo mam aj ja... jedna ma male dlhu pupocnu snuru co mi povedali na poslednom sone, tak sa bojim aby sa nezamotalo, a jednak sa bojim ze budem mat zase zelenu plodovu vodu co je nebezpecne pre dieta... no co, musime mysliet pozitivne... 🙂

deborah1
12. aug 2009

Csina 😀 ,nech to nevzdáva,v snažilkách je téma Chcem dievčatko,sú tam dobré rady 😀 Ja som si vždy myslela,že čakám dievča,ale teraz som rada,že mám chlapcov 😵 Aj teraz som si úplne myslela,že to bude dievča,všetky znaky mi na to sedeli-bolo mi veľmi zle,pleť atď.,ale som rada,źe to bude chlapec,už sme si zvykli,má aj meno a tak 🙂 ,ale nepopieram,že raz by som chcela ešte dcéru 😝

zucana
13. aug 2009

ahojte baby chcela by som sa spytat...mozno je skoro ale niekedy ked sa najem mi trosku stvrdne brusko ale iba tak hore kde je zaludok akoby bolo nafucane...dnes som bola na pohotovosti kvoli slabuckemu vytoku a krcok je zavrety,srdiecko bije ale na brucho som sa zabudla opytat lebo tam sla jedna rodit. bolesti vobec nemam...myslite, ze mam lekarovi zavolat?

ivkaivka
13. aug 2009

zucana, ak Ti na pohotovosti povedali, ze je vsetko o.k. nestresuj sa. Mne tiez zacalo tvrdnut brusko skoro. Mala som ho ako kamen-cele. Ak je to len hore, tak to bude asi nieco ine. Skus zmenit polhou, alebo sa poprechadzaj a uvidis ci to prejde. No ak chces byt pokojnejsia, tak zavolaj lekarovi.

zucana
13. aug 2009

ivka tak ja ti poviem pravdu ze ani neviem ci je to tvrdnutie...je take nafuknute hore...a je to fakt najma ked nieco zjem...dole citim aj sadielko.tak neviem ci mam pockat do 31.8. ked idem k lekarovi ale moze sa tym tvrdnutim nieco stat?bolesti nemam ziadne...dakujem za odpoved

ivkaivka
13. aug 2009

zucana, clovek nikdy nevie. Ak to nemas stvrdnute cele, tak to bude len nafukovanie, alebo sa zvacsuje maternica a zacina Ta tlacit. Fakt neviem, nie som odbornik. Pre pokoj duse skus zavolat doktorovi.

deborah1
16. aug 2009

Nejako to tu viazne,nikomu netvrdne bruško? 😀
Zucana,ja som mala pocit,že mi tvrdne bruško tiež veľmi skoro-ešte okolo 15tt,aj som to doktorovi vtedy spomenula a on mi predpísal magnezium,ale ma ani nepozeral.No ja si myslím,že to mi rástla maternica,také napetie,lebo teraz mi tvrdne brucho a je to ozaj niečo iné.Tak neviem 😕 ..a kao často to cítiš?

csina
17. aug 2009

Ja som normálne vysadila magnézko, že čo to so mnou urobí...a ono nič...nič sa nezhoršilo, ba by som povedala, že trošku zlepšilo,lebo mi bývalo mdlo a bola som akási napätá...teraz sa sama pred sebou tvárim, že som v pohode a som naozaj v pohode. Ak mi trochu tvrdne, šupnem sa na pohovku a vezmem knihu, o chvíľu ani neviem...Chce to menej sa sledovať...hmm..asi.... 🙂

lucyy01
17. aug 2009

csina u mna to bolo rovnako, ozaj staci len menej sa sledovat 😉

alexandrah
17. aug 2009

ahojte baby, myslela som si ze sa ma tato tema nebude tykat, a hej.
najprv - zacana - podla toho co pises sa ti len najpravdepodobnejsie nafukol zaludok, aj ja to mam, a nemusim sa ani precpat, proste mi staci malo, aj 1 jablko, a uz mam zaludok väcsi ako bruco a tvrdy ... proste zle travenie. to nema nic spolocne s bruchom. tym ze ti babo asi tlaci na zaludok, ten sa zmensuje ,,,
ivka - to s tou alexandrou si ma potesila 😀 😎 , ale neurazim sa ani na oliviu, hehe 😀
no tak mne tiez uz obcas tvrdlo, ale teraz - tento vikend hlavne ked sa namaham - napr. dlhe chodenie, tak mi brucho stvrdlo, ale zase na par hodin, az ked som doma hodiny lezala to preslo .-... na zaciatku ked som vstala cca po pol hod, tak stvrdlo znova ... ale zase bolesti nejake som nemala ... ale pritom som na pn, moc nechodim, a magne beriem 1500 mg koli inemu ... tak by takto nemalo?? ale zajtra idem k lekarovi, tak poviem ... ale pisete, ze na par sekund ... tak toto bolo vela, nie?

alexandrah
17. aug 2009

alebo tusimn ma aj bolelo, len ma boleli aj nohy, krize ...

ivkaivka
17. aug 2009

alexik, uz aj Tebe tvrdne brusko? Moja znama ma Sasku a je to take rozkosne dievcatko a meno je super- ze Šaši 😀 . No som rada, ze Oliviou nepohrdnes 😀 .
Alex, neboj len sa roztahujes.

alexandrah
17. aug 2009

nie, olivia je krasne!!! mne tvrdlo uz raz pri gyn. navsteve, tusim okolo 19-20 t, ale len chvilu, ale teraz pri namahe dost ... a kazdy vola alexandru inak - alex, sandra, saska ... šaňa ... uz ma ine nenapada 😎

ivkaivka
17. aug 2009

😀 😀 😀

noemi01
19. aug 2009

ahojte - aj mne už asi mesiac tvrdne bruško a myslim si že to je tym že sa veľa namaham
kupila som si tiež magnezium dala som si zatiaľ iba jednu tabletku
doktorovi som ešte nič nespominala ale ked ma pozeral pred 2tt tak som asi nebola otvorena lebo nič nespomenul
ale mna viac trapi že ma pod pravim prsom boli a až mi tam trpne neviete čim to môže biť????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre