Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

lenkaaa
12. sep 2008

ovitc - ja mam tie bolesti krizov tusim stale aj dve hodiny v kuse a do toho mi obcas stvrdne brusko... nieje to tak, ze by nastalo tvrdnutie a do toho bolest krizov... tie krize bolia stale ☹ tak neviem co to je ☹ co myslis?

evinka2311
12. sep 2008

lenka,ja som to bolenie križov mala už tesne pred porodom,od rana som sa citila tak divne, brucho mi tvrdlo stale a ked som po 5.hodinach prisla do nemocnice,už som mala kontrakcie každu 1,5 minutu a porod bol spusteny,nastastie,bol to 37 tt.takže radsej chod,radsej 5x ist a vratit sa domov,ako vravi moj doktor....

evinka2311
12. sep 2008

Leni,a este ma napadlo,ved ked treba,je tu aj pohotovost,ja som bola v ut v poradni, vraj vsetko ok, porod cakame tak za 14 dni.a vo stvrtok bol maly na svete.jasne, 21 tt je strasne skoro,ani na to nemysliet,ale prehliadnut sa možeš dat kedykolvek....

sirinka
12. sep 2008

u mna prisli bolesti krizov tiez az pred porodom. ale pokial tie tvoje nie su spojene s kontrakciami, asi to bude z niecoho ineho, ale ja by som urcite za dr. zasla.

blovitc120
12. sep 2008

Lenka, kríže samé o sebe môžu bolieť, však sa to tam rozťahuje. Myslela som to tak, že ti stvrdne bruško a vyvrcholí to tým, že vystrelí bolesť do krížov pri tom stvrdnutí. Kopu žien bolia kríže celé tehotenstvo Mne to tak robí až teraz, ale to je už normálne. Predtým ma kríže nikdy neboleli. V každom prípade to spomeň lekárke. A ak by sa ti hocikedy niečo nezdalo, šup do nemocnice na pohotovosť aj o polnoci.

vichrica
12. sep 2008

Je ešte možné, že by to bolenie krížov mohla spôsobovať aj rastúca váha, ktorá viac zaťažuje chrbticu, resp. zlé držanie tela. 😒

zuziacik83
22. sep 2008

cavte baby, ja som kvoli tvrdnutiu bruska a bolesti krizou uz od stvrtku v nemocnici a asi tu pobudnem dlhsie kedze mi to magnezium do zily nezabera velmi..brusko mam ako skala tak do 20xdenne a celkovo sa citim krepo, ale zatial sa neotvaram. Len je to strasny pocit byt zavreta v nemocnici a nevediet dokedy a este sa aj citim z dna na den horsie..aj to tvrdnutie vobec neustupuje...mam depku. tak som sa tesila ze mi konecne bude vidiet brusko,mali sme ist na 3D sono, kupila si tehu gate a teraz som tu zavreta ako v base. na jednej strasne som rada ze aspon je babuliatko pod kontrolou sak to je najdolezitejsie, ale na druhej strane vzdy ked ma pride manzelik pozriet tak mu len vyplakavam, lebo som proste smutna deprimovana rozcitlivena..a aj sa bojim aby sa predsa nieco zle nestalo, lebo tolko nestastia co tu v nemocnoci vidim , to je hrozne..a teraz asi ani detsku izbicku nezariadime spolocne s muzom ..kocik tiez len dako cez internet vybereme..no je to blbe....drzte sa vsetky a nech nam tie bruska netvrdnu

vichrica
22. sep 2008

zuziacik - neboj, bude dobre. 😅 Tie depky z nemocnice poznám aj ja, preto ďakujem Bohu, že toto tehotenstvo prebiehalo dobre. A tie ženy tam radšej ani nepočúvaj. O chvíľu Ťa pustia domov a stihneš zariadiť ešte aj detskú izbičku. Uvidíš 😉

evinka2311
23. sep 2008

vichrica ma pravdu,neboj,zuziacik,urcite do porodu pojdes domov.sama som bola v nemoc a bolo mi tam dost blbo...ale teraz dakujem bohu,že som tam vydržala a maly je zdravy a nenarodil sa 2 mes skor.my baby musime predsa vsetko vydržať.....

pensadorcallisto
23. sep 2008

Zuziacik, normalne som sa aj ja rozcitlivela, ked som citala, ze si v nemocnici..Ja som tam bola spolu 6 tyzdnov, z toho 2 tyzdne uz spolu s malou, takze to bolo lepsie.. najhorsie na tom bolo to, ze som nevedela, kedy ma pustia domov... Dosla som tam zaciatkom 8. mesiaca a zaciatkom 9. sa narodila mala. Nakoniec som bola stastna, ze to bolo o mesiac skor. Neviem ako by som to tam psychicky vydrzala. Najhorsie na tom bolo to, ze som si kazdy tyzden myslela, ze uz ma pustia domov. Nasi mi vraveli, ze pojdu za lekarom, aby ma nechali ist domov, tak som sa hrozne nadejala, ale nakoniec nic z toho.. taky ten pocit bezmocnosti, ze proste tam musis ostat. Nie kvoli sebe, to by som sla na reverz, ale kvoli babu. A to ti najviac dava silu, ked sa sustredis na to, ze male bude v poriadku, zacnes si prdstavovat ten den, ked sa narodi a ty ho budes moct drzat pri sebe. to jedine pomaha, pretoze je to fakt akoby si bola v pasci. proste nemozes ist ani domov, zo strachu, ale ani ostat tam nie je bohvieco... Kopec noci som preplakala. Manzel ked odchadzal domov, tak mi bolo este horsie. On vonku a ja naspat...
Verim, ze to vsetko zvladnete... Su aj horsie pribehy. Precitaj si tribitkin pribeh, mozno ta to povzbudi...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

evinka2311
23. sep 2008

pensa....ma pravdu,u mna ta beznadej v nemocnici bola podmienena este aj tym,že som mala doma 3 rocneho syna,ktorý este nebol odomna ani na jednu noc a ja tiež od neho.bolo to strasne,ked odchadzal a kyval mi 5 tyždnov každy den za sebou,plakala som každy den.vzdy mi obzeral ruku,kde som mala infúziu..ale teraz to stoji za to.najma bud kludna,ja,ked som plakala,na druhy den som mala tvrdne brucho ako skala....predstavuj si den,ked budes maleho drzat v naruci,nie je nic krajsie...

zuziacik83
24. sep 2008

Ahojte baby, dakujem za povzbudzujuce slova. Veru najhorsie je to, ze ani netusim kedy a ci ma vobec pustia. Magneziove infuzky zatial nezaberaju a sorbutamol berem len v najnizsich davkach lebo som vraj len 25tt a ze ak sa to bude zhorsovat zvysi mi davky az v 30tt...akosi mi tym bolo jemne naznacene ze dovtedy tu budem trcat. Ja si to ani predstavit neviem..vazne kazde rano na vizite dufam, ze niekto povie pustime vas domov..pripadam si ako blba..a potom vzdy nastane to sklamanie. Tvrdnutie bruska si pisem na papieriky furt ciarky a uz sa mi aj tie papieriky hnusia. momentalne je to asi tych do 20x denne..sakra..keby to tak chcelo klesnut. Ale domov by som nesla z vlastnej vole to je jasne...ja uz tak chcem byt aspon v tom 30tt..to by som nemala uz taku paniku ze aj keby sa navela navela male rozhodlo narodit, tak hadam by to bolo oki...ach jaaj..a dnes uz plakal aj moj manzel..sme ako taky dvaja blazni..sme spolu a spolu tu na sedacke v nemocke placeme ze ako by sme chceli byt spolu..ak nas niekto sleduje tak bud si mysli ze ja tu umieram, alebo sa z nas smeje...
tesim sa na to ked budem na toto hlupe obdobie s laskou spominat..dufam ze to pride cim skor 😔

evinka2311
24. sep 2008

este raz vela sil,presne viem,ako sa citis

janna_1
25. sep 2008

zuziacik83 posielam Ti vela vela vela pozitivnej energie a sil. Drzim palce aby vsetko dobre skoncilo.
A neplac. Ja ked som plakala. tak potom sa mi stav zhorsil a bola som na tom tak, ze som aj zakazala nasim aj polovicke volat mi a vypytovat sa, lebo potom som zase plakal .... Viem ake to je byt v nemocke, aj ked som tam bola "len" 2 tyzdne, co je nic v porovnani s Tebou. A diagnozy a zazitky z oddelenia vobec nepocuvaj, lebo kazda zena je ina, individualna, jedinecna a vobec sa to stat nemusi Tebe co inej ...
Drz sa!!!!

jarka34
25. sep 2008

Ahoj Zuziačik. To čo teraz prežívaš ty, som ja prežila presne pred rokom. A to mi tiež tvrdlo iba bruško. Tak ako tebe. Ale ja som si poležala 2,5 mesiaca. Až do porodu. Ľahla som v 25 týždni a malá sa narodila 38. Nechcem tým povedať, že aj ty budeš na tom tak isto, ale musíš to nejak vydržať. Aj ja som brala magnézium do žily. Prvé 3 týždne som aj mohla chodiť, ale potom som sa začala otvárať a to už som len ležala. A tak len telebízor, noviny, krížovky. A samozrejme manžel chodil každý deň za mnou. Pomaly som si zvykla na nemocničnú izbu. 3 týždne pred půrodom som sa začala viac otvárať a tak hrozilo že porodím v 34 týždni, tak som musela ísť ešte aj do Nových Zámkov, tam sa rodia detičky predčasne. Ale vydržala som a o 2 týždne šup naspať do Galanty samozrejme celá.
A o týždeň sa malá narodila cisárskym rezom, bola opačne otočená. Všetko dobre dopadlo. Tak trochu povzbudenia nakoniec. Vydrž to aspoň do toho 37 týždňa. Vtedy je už bábetko v poriadku. Stojí to za to. Maj sa krásne.

emjee
15. okt 2008

munu • 20tt • Dnes o 20:38
mozete mi niekto povedat, ci je to velmi vazne, ked tvrdne brusko, preco sa to deje, co to ma za nasledky a co ak sa mi to stalo myslim raz alebo maximalne 2x a som v 20.tyzdni uz...

sirinka
15. okt 2008

munu urcite je to vec, ktoru treba oznamit tvojmu gyn. ale ak ti stvrdlo brusko len 2x, tak to bude v pohode,
caste tvrdnutie bruska nemusi mat nasledky vobec ziadne, ale moze sposobit ze krcok povoli, skrati sa a moze dojst k predcasnemu porodu.
hlavne skus ostat v psychickej pohode a cim skor vyhladaj svojho lekara a upozorni ho na to 😉

munu
15. okt 2008

fuha, tak to si ma sirinka teraz dost vystrasila... myslis, ze mi nieco hrozi? 😒

sirinka
15. okt 2008

munu mne tvrdlo brusko od 28tt 3x za hodinu a porodila som v 37tt....takze u teba to nie je nic hrozne... 😉 ale napriek tomu je dolezite aby tvoj dr. vedel o tvojom tehu vsetko...

dadkabb
15. okt 2008

Ahoj Zuziacik, viem sa uplne vzit do tvojich pocitov.Lezala som v nemocnici v BB tiez, aj ked za inych okolnosti...ja som totiz v 5tt potratila ☹ bola som tam len tyzden a bolo to nekonecne.Aj ked pravdu povediac keby som si mala vybrat tak by som tam vtedy najradsej prelezala cele tehotenstvo.Len aby sa to malicke vo mne udrzalo.Na nestastie sa tak nestalo...vtedy mi vsetci vraveli aby sme s dalsim tehotenstvom pockali aspon 3-6 mesiacov.No my sme nevydrzali a ani nie po dvoch mesiacoch som otehotnela znova.Tiez mi tvrdne brusko, 2 x denne beriem Magne B6, aj ked to nejak extra nepomaha.Tak len dufam ze sa to nezhorsi.Drzim ti palce aby si to tam vydrzala a aby ta co najskor pustili domov.Neboj, ked to malicke budes drzat v naruci zabudnes na tie otrasne chvile v nemocnici.Tak vela sil a mozno este budeme rodit spolu 🙂

petka_s
16. okt 2008

no baby,tak mne to tvrdnutie aj prestalo,ked som zacala brat prvy krat to magnezium,
ale po dvoch tyzdnoch mi zacalo znovu:(
a teraz k tomu mi este poriadne trpnu prsty-neuveritelna nocna bolest!!!
ale chcem sa opytat,
ked tvrdne to brusko casto,
ako spoznam ci ide o predcasny porod?
potom zacne nejaka tupa bolest do toho tvrdnutia??
alebo ako to spozorujem ze to nieje len caste tvrdnutie?
dakujem za rady,p

dadkabb
16. okt 2008

ahoj petka, no tvrdnutie bruska je len tlak.kontrakcie su spojene aj s bolestou , mna boleli aj krize.ale pravdu povediac je to uz 6 rokov, tak si to presne nepamatam...radsej sa porad s doktorkou.aj ja beriem magnezium a tiez mi niekolko krat do dna brusko stvrdne.

sana15
16. okt 2008

tak z tvrdnutia mam strach aj ja. uz druhy tyzden pocitujm stvrdnutie viac krat za den a uz v akejkolkvek polohe (doteraz to bolo len obcas aj to pri dlhom stati alebo rozculeni sa). poradnu mam az za dva tyzdne,tak sa obavam co na to povie moj doktor.Magnezium zatial neberiem,ale uz ho mam doma kupene,cakam len na povolenie od doktora - radsej si sama nechcem ordinovat nejake lieky. Bolest pri tvrdnuti nepocitujem,len tlak v bruchu a nasledne stvrdnutie...ale je to celkovo neprijmny pocit a hlavne vtedy ma chyti panika ☹

sirinka
16. okt 2008

pri porode su kontrakcie, tvrdnutie aj s bolestami...mne tiez zacali boliet najprv krize a tvrdnutie sa stava pravidelnym. baby, to urcite spoznate 😉 a ak by ste mali hocijake pochybnosti, sup do nemocnice, radsej trikrat zbytocne, ako raz zmeskat.
ale ozaj sa nebojte, pri tvrdnuti bruska podla mna nebyva predcasny porod tak rychlo, ja som chodila skoro 5
tyzdnov uz otvorena, kym to na mna prislo.
ale urcite plati, ze pri akejkolvek zmene vasho stavu necakajte na dalsiu poradnu!!! hned volajte svojmu dr. a on posudi, ci je nutne vysetrenie hned, alebo to pocka. napr. pri tvrdnuti je dolezite podchytit to hned na zaciatku, nasadit magnezium...

kala713
16. okt 2008

Mne tvrdne bruško aj viac krát za deň, ale vzhľadom k tomu v ako týždni som, je to už asi normálne. Nebojte sa, kontrakcie určite spoznáte, je to úplne iná bolesť ako keď len tvrdne bruško.

petka_s
17. okt 2008

no to dufam ze spoznam,bo ked jedna zienka pisala, ze sa mala zacala pytat na svet v 30 tt,tak som dostala strach ze ako by to bolo..ci by som vedela ze sa nieco zle popri tom tvrdnuti deje...

evinka2311
17. okt 2008

petka-to tvrdnutie s predč porodom by si urcite poznala.mne tvrdlo vtedy strasne,nedalo mi to už ani chodit,vystrelovalo to do križov a samozrejme,pred porodom som zacal krvacat.nastastie sme to oddialili v nemocnici až na 37tt,kedy sa drobec narodil.bolo to moje druhe dieta,ale kontrakcie po 1,5 minute som nevedela spravne rozpoznat a prisla som už dost na poslednu chvilu.takže pravda je,že radsej 3x do nemoc.a vždy sa vratit....a ako pise kala, po 36tt je už vraj caste tvrdnutie fyziologicke,takže može byt.na druhej strane, neplati to,že sa da s tvrdnutim dlho chodit,ja som bola na vysetreni 1 den pred porodom a vraj super,nic sa nedeje,mame este mesiac cas. a na druhy den o 16.00 bol maly na svete.takže.každa sme ina...vela stastia

petka_s
17. okt 2008

evinka dakujem,ale dufam ze to budu len zbytocne stresy a nic sa nestane
a malicka si pekne pocka na termin 🙂
zatial len poriadne kope a von sa tlaci iba v mojich snoch :D

kira0039
20. okt 2008

petka_s
to mame asi podobne problemy...akurat, mna vcera tiez pretriaslo. Vecer mi riadne stvrdlo brusko (nic vynimocne),ale tentoraz bolo sprevadzane aj silno nezvycajnou bolestou v krizoch a tlakom v celom brusku. trvalo to asi 15 minut, ale, preslo to a teraz je vsetko v poriadku. beriem magnezium 250. som v 33 tyzdni, tak dufam, ze este aspon mesiac vydrzime....

leniko
25. okt 2008

Od stredy mi tvrdne bruško, dnes už 5x až som chodiť nevedela. Trvá to takých 10-15 min. Tak v pondelok volám mojej doktorke. Chcem len vedieť či je to bežné v 28 týždni a ako často je to normálne 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre