Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

hathor1231
17. jún 2009

ahojte tehulky,
ja som mala vcera teda hrozny den! od poobedia az do noci mi tvrdlo brusko a mala mi to sprijemnovala kopancami po cely cas 😖 ale na moje prekvapenie som sa aj vyspala, mala si nasla polohu a bolo dobre...
dneska tiez citim potvrdnute, takze idem do obchodu a kupim si to vase zazracne magnezium 😉 snad to nieco pomoze... 😲 dneska zo mna asi zase vela nebude, idem si lazkat, nech to zbytocne nedrazdim, dufam,ze to dneska prejde, lebo ta moja doktorka by ma aj tak rychlo vybavila-ze je to normalne 🙄
tak si idem tvrdnut na gauc 😀 😀 😀

ewinna
17. jún 2009

ahojte,
tak volala som, vraj je to normálne pár krát za deň, keby to bolo viac ako 10x to už je zle...nemám si hladkať bruško, lebo aj to spôsobuje kontrakcie a mám si dávať to MagneB6...takže toľko, aspoň som kľudnejšia 😉

juliett99
17. jún 2009

normalne to je az 10x denne.. taloze treba klud a uzivat magne b6 😉

julianka99
24. jún 2009

Ahojte kočky...
tak veru pridávam sa aj ja k tejto téme.....
Včera som bola na kontrole a doktorka mi povedala že sa jej zdá že mám tvrdšie bruško... 😢 viete mi povedať čo to môže spôsobovať?
Užívam magne B6 ale je mi po nom hrozne teplo... Vám nie? 😉

adusaa
24. jún 2009

ahojte tehulky!

uz som doma z nemocnice, zdá sa ze je vsetko ok 😉

ewinna
25. jún 2009

Ahoj julianka99...
ja som bola tiež včera, aj mne sem-tam bruško tvrdlo, doktorke som hovorila o magne B6, mám si ho dávať ráno aj večer, je na upokojenie maternice, tak mi povedala. A teplo mi po ňom nie je, aspoň som to nezaregistrovala.

julianka99
25. jún 2009

Ahojky Ewinna... Ďakujem za názor.... 🙂 mne to už tiež celkom prechádza....
Držím palce aj Tebe aj bábenku nech ste zdravučké až do konca.... 🙂

celine
25. jún 2009

Mne tvrdlo brusko asi od 22tt(asi tak 6krat za den). Povedala som to svojmu lekarovi a ten mi iba pozrel krcok, ci sa neotvaram. Vsetko bolo v poriadku, nedal mi vobec ziadne lieky. Mala som si to sledovat a ak by sa to opakovalo castejsie, mala som prist. Teraz som v 40tt a prezila som to bez liekov, aj ked ten tlak na mocovy mechur mi dost zneprijemnoval zivot.

emily3
25. jún 2009

ahojte aj mne uz tvrdne brucho, ale je to parkrat za den, ( pri jednom tehu mi tvrdlo uz od 4 mesiaca 😅 ) povedala som to dr. a ten cely vyplaseny, ze je to este skoro, ale skontroloval krcok a vsetko je ok. ale myslim ze uz sa pomaly chystame na porod aj ked je za cca 9t.
celine ty si uz v termine, tak ked budes mat " tie falosne kontrakcie castejsie" tym lepsie pre teba..pripravujes sa na porod a samotny porod bude rychlejsi. drzim palce aby ste to vsetky zvladli 😉

julianka99
25. jún 2009

Jéééj Dakujem dievčence.... celine potešila si ma, že to nieje také hrozné ako si myslím.... aj ked netreba to zanedbať.... ja som bola na kontrole v utorok a všetko bolo v poriadku tak dúfam že tiež dobehne do ciela ako Ty a bez nejakých vážnejšich prbolémov.... a držím palce nech Vám to rýchlo prebehne... a ste zdravučký čím skôr doma 🙂))

celine
25. jún 2009

julianka, emily dakujeme 🙂 brusko tvrdne dalej, ale bolesti velmi nemam. Akurat pred troma dnami mi vecer zacala vystrelovat bolest do krizov a bolelo ma v podbrusku, no do hodiny to preslo. Tak to povazujem za poslickov. Sem-tam ma to prepadne aj cez den, ale len na chvilocku a ked si trochu odpociniem, prejde to. Aj moj doktor sa vystrasil, ked som mu povedala v tom 22tt o tvrdnuti a ked som spomenula tlak na mechur, tak sme k ultrazvuku pomaly utekali 😅

emily3
25. jún 2009

celine tak to sa pripravujes na porod. 😉 drzim palce.

kkkatarinkaaa
25. jún 2009

ahojte kocky 🙂
tak, ja zajtra koncim 31.tyzden- v pase mi ukazuje trosku viac...- a tiez ma zacina znepokojovat to tvrdnutie bruska 😒 nemam to stale ale skoro kazdy den...bolesti nemam ziadne, len taky vacsi tlak v bruchu...poradnu mam na buduci piatok, tak to potom spomeniem dr. dufam ze je to ok..

mmm30
25. jún 2009

Ahojte, ja som sa akurat dnes vratila z nemocnice po 5 tyzdnoch- bola som na udrziavani. tiez mi tvrdlo brusko, ale nebola ziadna zmena na krcku. zrazu som v 30 tyzdni prisla do poradne a z nemocnice som sa dostala az dnes- krcok skrateny a na 2 cm otvorena. takze baby, nepodcenujte to...a urcite to vzdy spomente lekarovi.za mesiac moze nastat velka zmena. my musime este aspon 2 tyzdne vydrzat a potom sa moze rodit🙂

ewinna
25. jún 2009

julianka99: Ďakujem veľmi pekne, aj ja Tebe aj tvojemu malinkému držím palce a želám hlavne veľa zdravíčka a aby všetko dobre dopadlo!!!! 🙂

to.beruska
30. jún 2009

ajojky babenky!tak ja sa pridavam k vam.tiez mi uz ale tri dni tvrdne brusko.no nie je to len na par sekund.je tvrde ako kamen niekedy.no magnezium aj mam.do rana sme aj zle spali tak ideme zachvilu dr.radcej nech to skontroluje ako keby si mam nadavat.za navstevu unho nic nedam.povedal ze radcej mam prist

to.beruska
30. jún 2009

tak baby my si ideme polezat zajtra do nemocnice.chceli uz dnes ale nemala som veci tak mi dali tabletky styri domov a rano sa mam hlasit na prijem.tak chvilku tu nebudem

juliett99
30. jún 2009

to.beruska drzim palceky aby si tam moc dlho nebola hlavne si pobal domace zasoby,, aby si nam tam nepochudla.. 😉 tesime sa na skore tvoje pismeka 🙂

to.beruska
30. jún 2009

dakujem.no to som veru pobalila 😀

julianka99
1. júl 2009

😲 Beruška.... drž sa... a prečo Ťa vlastne hospitaliozali, len kvôli tomu tvrdnutiu bruška???? 😲

julianka99
3. júl 2009

Ahojte ,
mam takú otázočku... myslite že ak tvrdne bruško , tak pôrod je vždy skôr ako na presný termín ??? 😖 Čo myslíte????

briketa
3. júl 2009

Vobec nie!
Tvrdnutie brucha je normalnym javom normalneho tehotenstva, je to vlastne signal ked je privelka namaha, alebo stimulacia (vzdy po sexe, co je ale pozitivne. ;))
Este vzdy mozes este aj prenasat (som zivym prikladom, pri mojom prvom)

julianka99
3. júl 2009

Jéééj Briketka tak to si ma naozaj potešila... mne sice tvrdne len občas ale aj tak sa bojím :/ väčšinou pri rýchlej chodzi, alebo niekedy aj ked sa vycikám tak mi ztvrdne.... tak som zvedavá.... 😉 a ano aj pri sexe, či vzrušení.... tak sa krotime.... :DDD
Ďakujem pekne za Tvoj názor 🙂)

cica111
6. júl 2009

Ahojte,vy ste tu asi vacsinou uz vsetky nastavajuce mamicky,mam na vas teda otazku:pulzovalo vam niekedy brusko na zaciatku tehotenstva?dik

lucyy01
6. júl 2009

briketka trosku nesuhlasim. tvrdnutie je normalnym javom ak brusko zacne tvrdnut niekedy ku koncu druheho, zaciatkom tretieho trimestra. inak ide o drazdivu maternicu - brusko tvrdne hocikedy, aj ked si uplne v pokoji, teda aj ked len lezis a nenamahas sa.

julianka tvrdnutie je v tvojom tyzdni uz teda normalne a predcasny porod nehrozi, ak sa pri tvrdnuti neskracuje krcok 😉

cica ake pulzovaniie myslis? trosku tomu nerozumiem 😕 v ktorom si tyzdni?

julianka99
7. júl 2009

Cica mne teda nepulzovalo, teda aspon si nespomínam 😉
Lucy Ďakujem, krčok je vraj v pohode... takže snád všetko dobre dopadne... 🙂

ewinna
7. júl 2009

baby včera mi bruško stvrdlo a aj ma bolelo, nemohla som ani pravú nohu zdvihnúť....no už dnes dobre, len zas po malej potrebe mi skoro vždy stvrdne, beriem aj to magne b6...čo mám robiť??? ☹

julianka99
8. júl 2009

Ewina no aj mne sem tam ztvrdne hlavne po malej... nechápem :/ ale potom to nejako predýcham... A čo robiť??? No neviem... fakt.... skús sa viacej šetriť a ak sa Ti nebude niečo zdať a utekaj k lekárke a je... istota je gulomet !! 😉

ela222
8. júl 2009

No podľa mňa nie je čudné, že po malej vám niekedy tvrdne bruško. Močový mechúr je blízko maternice a keď sa vyprázdňuje a naplňa tak sa sťahuje a zväčšuje a to podľa mňa môže podráždiť maternicu. keď ten mechúr do nej naráža pri vyprázdňovaní. ale to je len moje logické vysvetlenie. 🙂

kessiee
8. júl 2009

baby mne sa zda skor cudne, ze vam brusko tvrdne po malej 😕 ja som to mala presne naopak - ani som este necitila, ze sa mi chce ist na vecko, len mi stvrdlo brucho a uz som utekala 😅 po "cikani" sa maternica vzdy uvolnila, tak som si to vysvetlovala tak, ze mechur nebol "nafuknuty" a maternica s babinom mali viac miesta. ale kazda sme ina. inak magnezium mi na to tvrdnutie vobec nepomaha, takze bud nejake silnejsie lieky po debate s doktorom, alebo ako pise julianka - predychavat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre