Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

lenocka84
4. mar 2010

lusy tak bolestivo nie, nikdy som necitila nejaku bolest, akurat tlak, ale to je asi normalne

garonka
4. mar 2010

lenuš tak to je v poho mne tvrdlo len sčasti hlavne tam kde sa maly vyduval a tiež občas taky tlak
a magne B6 neberieš?

lenocka84
4. mar 2010

nie neberiem nic
len zelezo, zvyseny hemoglobin

alllexa
4. mar 2010

ahojte, ako vnimate to tvrdnutie bruska? ako sa to da citit? co ak take budem mat a nebudem vediet, ze je to ono?

lucy1990
4. mar 2010

Ja to citim ako napnutie koze a je to trochu neprijemne, na dotyk si vies presne nahmatat kde hranici maternica a je to tvrde ako kamen..

denisocka
5. mar 2010

je to takw zvierave,akoby ťa niekto zozadu stískal okolo brucha, ja inač neviem opísať. ale mne už netvrdne ! bud zabral Diazepam,alebo macmiror. dufam že macmiror,že mi tvrdlo z nejakeho zapalu ako pri šimonovy, vedy mi tiež prestalo po preliečení macmirorom. diazepam začínam sama vysadzovať

flamenga
5. mar 2010

deni no diazepan... čítala som v jednej gynekologickej poradni názor gynekológa, ktorý sa čudoval, že načo Diazepan, že ešte sa s tým nestretol a že mu to príde smiešne: "tvrdne mi brucho, ale mne to nevadí".... takto to okomentoval.... takže radšej pomaličky vysaď, keď tvrdnutie ustúpilo

deniskateniska
12. mar 2010

ahojte, som rada, ze tu je táto tema, pretože doteraz mi bruško stvrdlo len obcas, ale teraz je to stale.. ci sedim, alebo stojim... no jednoducho stale... bojim sa... mam ist na pohotovost alebo staci pockat do pondelka, kym pojdem ku doktorke.. dakujem...

magic08
12. mar 2010

staci pockat, ale urcite to povedz doktorke... je to veeeelmi dolezite... pri tvrdnuti bruska sa moze skracovat krcok maternice, a mozes porodit skor.... ja som bola kvoli tomu hospitalizovana a museli mi robit cerklage v 20 tt, od vtedy beriem magne B6, prikazany klud, ziadna namaha...

deniskateniska
12. mar 2010

dakujem moc.. ja sa moc nenamaham - sa mi zda 😝 len doobeda kurim a prerabame domcek... ale nerobim nic, len ked chodime po obchodoch.. asi to musim obmedzit.... ☹

magic08
12. mar 2010

ani vela chodit by si nemala... mne lekari nakazali celkove setrenie a odpocinok... ziadna namaha... a ked som lezala v nemocke a nahodou som bola na inej izbe alebo na chodbe, uz na mna kricali, ze si mam ist lahnut a nemam chodit... takze radsej by som to neprehanala ani s tymi obchodami... uvidis co ti povie doktorka... ak nie je na krcku ziadna zmena, tak staci magne B6 a bude to dobre... ak sa nahodou krcok skratil, tak len lezat... drzim palce... inak, ak by si pocas vikendu dostala bolesti, tak urcite bez na pohotovost...

deniskateniska
12. mar 2010

no to som sa uz rozhodla, ze ako to nebude zajtra ok tak letim na nemocku... urcite.. ale si ma upokojila trosku.dakujem 😉

magic08
12. mar 2010

niet za co... mam to za sebou... mna chytili ukrutne bolesti bruska v 20 tt vecer o osmej... hned si ma tam nechali... tyzden infuzii rano a vecer, potom cerklage a po tom este par infuzii a neskor magneziove injekcie, az ked som presla na tabletky, az potom ma mohli pustit domov...
takze drzim palce, nech je to v poriadku... 🙂

deniskateniska
12. mar 2010

no dufam, ze az do takeho stadia sa to nedostane... ☹

zuzajka4
12. mar 2010

Deniska ak máš to tvrdnutie bolestivé treba určite ísť na pohotovosť nech sa na to pozrú. Lebo takto sa len zbytočne stresuješ a to nie je dobre ani pre teba a ani pre bábätko.

magic08
12. mar 2010

deniska verim ze nie... u teba to bude dobre...
😉

deniskateniska
12. mar 2010

😉 dufam.. a bolestive to nie je... len raz ked som sla na wc, a som sa postavila tak som taky krc dostala, ze som sa nemohla vystriet... ale inak klop klop klop zatial ziadne bolesti 😉

brisilda
13. mar 2010

kocky tvrdnutie bruska neberte na lahku vahu moze sa jednat o predcastny porod co je velmi nebezpecne ine je ked vam obcas tvrdne brusko po 30tt vtedy sa maternica pripravuje no nesmie vam tvrdnut v intervaloch a nesmiete mat bolesti lebo v opacnom pripade sup do nemocnice 😒

lucinka1104
13. mar 2010

ja som v 36 tt a už týždeň mi riadne tvrdne bruško ale nechali ma ešťe doma našťastie mam malé dieťa a sťahujeme sa

brisilda
13. mar 2010

lucinka ty sa uz nemusis obavat ked ti tvrdne brusko 😉

lucinka1104
13. mar 2010

bris ale ano lebo drobčiatko ma len 2200 g

lucinka1104
13. mar 2010

tvrdnutie prešlo do riadnych kontrakciíí uplne sa mi spotreboval krčok a už to drží len steh

brisilda
13. mar 2010

lucka kebyze to bolo zle tak by si ta v nemocnici naisto nechali a vaha dietatka podla sona neni presna mozno je mala iby malicka a tym padom im vysla aaj nizka hmotnost no sance na porezitie su uz vysoke no pre istotu lez a oddychuj 😉 mne take kontrakcie zacali v 28tt co bolo nebezpecne a preto som si v nemocnici polezala na injekciacha a infuzkach 😝

lucinka1104
13. mar 2010

VšAK HEJ ALE JA SOM AN POHOTOVOSť ANI NEšLA BOLA SOm len na bežnej kontrole.....

blondinka42
13. mar 2010

caute baby,ten magne B6r naozaj pomaha aby brusko netvrdlo a v akych davkach je dobre ho brat?obycajny magnezium nestaci,ci magne B6 je lepsi?

habibi78
13. mar 2010

blond, ja som brala obycajne magnezko, 500 mg trikrat denne.... 😉

magic08
14. mar 2010

blondinka42...rozdiel je len v tom ze magne B6 obsahuje aj B6, obycajne magnezium nie...

flamenga
14. mar 2010

blondinka čisté magnézium môžeš brať viackrát na deň, magne B6 nie, pretože hrozí predávkovanie práve tým B6 🙂

drievko
14. mar 2010

ahojte. aj mne už začalo tvrdnúť bruško! Bojím sa že budem musieť ísť do nemocnice! V prvom tehotenstve som bola hospitalizovaná od 18tt.V utorok idem na kontrolu dúfam že to nebude také zlé 😢

brisilda
15. mar 2010

kocky som rada ze nesom sama ktorej tvrdne brusko ako tak citam je to najskor normalne aj kde lekari si to nemyslia no podla mna treba sa poradit s doktorom ja som uz pre to tvrdnutie lezala v nemocnici 😖 no co by clovek pre to babo neobetoval 😉 a dobre som spravila nakolko mi doktorka povedala ze vela zien k nim ide uz zo zacinajucim porodom a to sa velmi tazko zastavuje !

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre