Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

martinex
12. nov 2010

@alexandrah moja no vidim ze to mas vesele ako aj ja 😀 je to o drzku,ale sak inak sa neda..ked rodina zije z jedneho prijmu,tak ti chlapi musia makat... a byt tehotna a mat male dieta je tiez vyhra 😎 ale zase jak nam bude super,ked budu starsi a budu sa spolu hrat..ani o nich nebudeme vediet...
inak moje brucho dnes na pocudovanie netrvrdlo ani raz a to som aj tortu robila a teda moc neoddychovala 🙂

alexandrah
13. nov 2010

@martinex - presne to mi kazdy vravi, na zaciatku to bude sice tazke, ale potom sa zahraju sami, budu mat super vztah, a tak, tak to moc dufam!! 😀 no ja som tiez vcera chytala nervy, riska sme zase uspavali do 01.15!!! asi mu zle sadla kasa, alebo co ...ja take nervy, ze este do 03 som nespala ... muzovi je to luto, no len na ako dlho, a ci sa daco napravi ... no uvidim ... keby som ja bola v pohode, tak sa da, ale ja som mavala velikanske problemy so spankom, prve tehu som zaspavala rano, najskor o 07, som bola taka vycerpana ... toto tehu spim lepsie, a keby Rišulko nespinkal dobre, tak neviem neviem ... ani cez den neviem spat, ine mamicky kde lahnu, zaspia, je to nutne, ja to neviem, tak musim oddychovat, kedy sa mi podari ... no ked som tehu, som unavenejsia, teraz som aj chora, beriem penicilin, tak je to peklo ...muz dojde domov po 8 vecer, a do noci este pracuje, radost ... vikendy detto . snad to uz u vas bude lepsie!!! 🙂

lilly123
13. nov 2010

Ahojte baby chcem sa opýtať. Keď ste boli cca v 19 týždni a dali ste si ruku na bruško tak ste cítili bábo? Nemyslím tým pohyby ale či ste cítili, že tam je niečo je alebo nie?

feb13
13. nov 2010

@lilly123 dalo sa vyhmatat zvacsenu maternicu, nic viac

lilly123
13. nov 2010

@feb13 dakujem 🙂

alexandrah
14. nov 2010

@lilly123 - ahoj, ani ja som nic necitila, ani pri jednom, to citis, az ked uz je väcsie, mozno posledny mesiac, dva, ze napr. si prilozis ruku, a ono ti tam da tiez ruku, to je super, ale dovtedy je to taakeeee teoretickee, aspon u mna ... kym sa nenarodi, si to neviem poriadne predstavit ...

duracelko
14. nov 2010

@miamia27 ja to isté a to som len začiatok 15 týždna. pri Bianke mi tvrdlo brucho tak od 5-teho mesiac brala som magne B6 a chodila normálne do práce, a všetko dopadlo dobre. takže zajtra utekám do lekárne kupit magnezko a psylium 🙂 🙂

miamia27
15. nov 2010

Caute baby! Chodite na cvicenie pre tehotne? Ja som bola dnes prvy krat a po cviceni sme este mali hodinovu prednasku, dnes to bolo o tom co si zobrat do porodnice. Bolo to super! 🙂 Alebo cvicite doma? Ak ano, tak ake cviky?

martinex
16. nov 2010

@miamia27 ja som chodila pri prvom,teraz neni casu..ale mna to neoslovilo,z 10tich zaplatenych hodin som bola na polovicke...ale prednasok som par absolvovala a tie boli super 😉
a doma necvicim,pri synovi sa ponatahujem az-az 😀

marika1977
16. nov 2010

@lilly123 to je individualne...a zalezi aj od toho,kolkate babo cakas...prvorodicka este nevie co ma vlastne sledovat.mne mala uz v 19tt zblnkotala ako rybycka..ale to je veeelmi podobne zvuku criev.ja uz ako 3torodicka som to dokazala rozoznat ale to az teraz pri 3tom.a zalezi aj od stavby tela aj od toho,kde presne to babo lezi...ja mam malu dost nizko a nalepenu na brusnej stene od zaciatku,tak som ju dost skoro zacala citit,aj nozickami rucickami je obratena smerom k pupku tak ked sibrika nimi citim paradne a citila som uz zaciatkom 4mes..a brucho mam od zaciatku tehu hoodne velke 😀

henika81
17. nov 2010

@duracelko ahojky, ja cakam prve babo, a neviem ake to je ked tvrdne brusko? mam vselijake take divne pocity , a sem tam aj bolesti tak zvlastne. Neviem ako to zacina? Zistim to ked bude tvrdnut???

feb13
18. nov 2010

@henika81 Urcite zistis. Obcasne tvrdnutie je normalne v 3. trimestri ale mozno aj v druhej polovici 2. trimestra ale to tak mozno 1x denne...

lilly123
19. nov 2010

@alexandrah
@marika1977
Dakujem baby ... lebo som uz mala strachy ze ci je vsetko ok... a chcela by som sa este opytat uz asi tak 2tyzdne citim akoby take tlaky do bruska.. a niekedy mam aj akoby permanentny taky tlak mozu tobyt pohyby?... a este sa mi akoby bubliny ja vetry v bruchu robili 😀 ze az sa cudujem ... 🙂

alexandrah
19. nov 2010

@lilly123 - to su asi pohyby ... inak, babo neni moc citit,. predsa len je v maternici, v plodovej vode, fakt necitis, ze hlavicka, ruky ... az fakt neskor, ked uz je velke🙂)))

marika1977
20. nov 2010

@lilly123 aj si myslim ze to uz malinke citis...ono sa neustale hybe a v maternici pokym je este malicke a ma dost miesta,tak si predstav ako male dieta vo vani alebo bazene plnej vody...to tak si plodik plava a robi kotrmelce 😀 ja som to videla na vlastne oci na ultrazvuku a to teraz pri 3tom prvy krat v zivote...pre mna to bolo fascinujuce ako sa nozickami odrazalo od steny maternice....tak to su asi tie bublinky to ako si tam hopka ako mali potapac 😀

marika1977
20. nov 2010

@henika81 to co ta trosku pobolieva brusko je normalne...to je proces rastu maternice..az krcovito menstruacne ta moze pobolievat lebo sa roztahuje a plni plodovou vodou,to ako svalovka aj pri tej bolia svali lebo rastu 😉 na tvrdnutie mas este cas ako pise feb...urcite to rozoznas a hlavne pri konci tehu,to byva az neprijemne...ja by som to ptirovnala ku krcu na nohe len o nieco slabsiemu to na par sekund sa brucho stiahne az sa ti tazi pohnut a nadychnut a pomalicky povoli...vtedy je brucho velmi tvrde az hrce je citit...ale falosne kontrakcie by nemali byt bolestive len trochu neprijemne.ono maternica trenuje a uci sa alebo pripravuje na porod...v poslednom 3mestri by tych falosnych nemalo byt viac ako 10xza den...ale je to individualne a zalezi aj od fizyckej aktivity matky...to ak budes celi den lietat okolo sporaka,pracky,vysavaca po nakupoch....tak brusko vecer bude veeelmi neprijemne tvrdnut 🙂

henika81
20. nov 2010

@marika1977 diky za rady, to si budem musiet davat vacsi pozor potom v 3 trimestri, lebo ja neobsedim ani teraz. Este raz diky, aspon budem vediet ze nepanikarit a budem na to pripravena keby nahodou 🙂

marika1977
20. nov 2010

@henika81 nemas zac....to ja som tiez taka vrtula v riti 😀 ale v 27tt som to musela zmenit mi hrozil predcasny porod...tak som sa zacala vyvalovat v posteli,a mala som s toho uplne depky bo vsade bordel a neporobene co bolo treba a ja som nemohla...ale teraz je to uz dobre tak zase v ramci moznosti z velkym bruchom pomali porobim 😉 pokym mas bezproblemove tehu,tak budes moct v 9mes.este aj okopavat zahradu 😉...ale radsej si davaj na seba a babo pozor a ak citis,ze nevladzes alebo ta zacne pobolievat,vsetko nechaj tak a lahni si a vyloz nohy aspon na par min...

mharia
23. nov 2010

Ahojte baby 🙂 dnesna noc bola za trest,ani lezat ani sediet....mam taky pocit ze mi zacalo tvrdnut brusko 😒 a neviem co to znamena...je to nieco zle????

pitipitipa
24. nov 2010

caute baby...vcera som bola na specialnom sone...a krcok mam dlhy 3cm...je to ok v 15tt??? ja sa bojim, lebo mi tvrdne dost brusko..ale tak riadne, ze to citim a mozem si nahmatat tvar maternice...hladala som to na internete..a nasla som, ze zdravy krcok by mal byt od 3.5 do 5cm...ale ze najnizsia hranica je este 3cm...vsetko pod 3cm sa musi monitorovat kazde 2-3tt....ale toto sa pise na UK webe...nenasla som nic na slovenskom internete... ☹ kocka z dvojickova vravela, ze jej dr dal magnezium...tu o takom asi ani nevedia, bo som to spomenula dr a ta na mna len zirala...
tak som si naordinovala sama...
moze mi niekto poradit? dakujem

alexandrah
24. nov 2010

ahoj @pitipitipa - podla mna si magnezko kludne dat mozes, v 15 tt je to predsa len este skoro ... skus viac oddychovat ...

@mharia - ahoj, no ak ti tvrdne, to uz sa maternica pomaly pripravuje na porod ... ale v 35 tt je to uz viac menej normalne, aj keby si porodila, nic sa nedeje ... ale najpravdepodobnejsie je to iba taka priprava, to uz teraz budes mat castejsie, az do porodu ... tiez iba oddych, ...zle to urcite neni, neboj sa, ma to tak byt ... 🙂 ujej, teraz citam, ze cakas dvojicky, to ta nechali takto?? mala som kamosku v nemocnici, ju monitorovali snad od 28 tt ... aj tusim sla cisarskym, v 32 tt, vravela mi, ze dvojicky nenechavaju az do terminu ... no ale ty si dokaz opaku asi ... 🙂 neboj!! sak uz to aj chces mat cim skorej za sebou, ci nie?, aj ked potom ten zaberak!! ale zase 2 nasobne stastie neskor!!! 😀

mharia
24. nov 2010

@alexandrah no doteraz som nemala ziadne komplikacie,vsetko bolo v poriadku...len teraz to zacalo 🙂 prave som prisla z poradne a doktor povedal ze ma to moze chytit aj behom tyzdna...tak uvidime snad to potiahneme co najdlhsie 🙂 30.11.uz nastupujem k novemu lekarovi na Antolsku a potom sa uvidi ze co dalej,ale asi si ma tam hned aj nechaju....moj doktor vravel ze mam zatial uzivat magnezium 2x denne...a co sa tyka porodu...mozno to bude zniet blbo ale radsej cisarskym 😉 lebo porod samotny by som asi nevydrzala kedze su tam dve 😀

alexandrah
24. nov 2010

@mharia - mne sa aj tak vidi, ze dvojicky idu cisarskym ... aspon ta baba isla ... ja som tiez rodila na antolskej, vela stastia zelam!! ku komu ides??

mharia
24. nov 2010

@alexandrah tusim Havalda sa vola 🙂 no vela mamiciek chvali tu nemocnicu.. no dvojicky viem ze vacsinou idu cisaskym ale ak ma to chyti(si zaklopem ) tak neviem ci by ho urobili... 😒 dakujeme budeme ho potrebovat 😀

alexandrah
24. nov 2010

@mharia - hej, aj ja chvalim ... aj ten havalda bol tusim velky sympos ...

mharia
24. nov 2010

@alexandrah je mlady alebo trosku postarsi 🙂

alexandrah
24. nov 2010

to sa ma pytas?? taky okolo 40, ak je to teda ten, co myslim ...aj dobre vyzerajuci tusim... 😀

veronka18
2. dec 2010

Ahojte,ja mam tiez problemy s tvrdnutim bruska uz asi tak od piateho mesiaca,teraz som v 34 tyzdni a brusko mi tvrdne aj 15 krat za den,mam aj skrateny krcok ale vonkajsiu branku mam stale uzavretu aspon tak mi to vysvetlila doktorka,beriem magnezium a buscopan,lezim uz skoro dva mesiace,mam lezat nadalej a keby mam bolesti mam ist do nemocnice,bolesti nastastie mam len mierne tak neviem co si mam mysliet,dufam ze to vydrzime aspon do 37 tyzdna.len ma trapi to tvrdnutie.

alexandrah
3. dec 2010

ahoj @veronka18 - asi nic ine ti neporadim, len fakt lezat , na tvrdnutie len oddych ... ak by ta brali do nemocnice, aspon ta budu sledovat, ale uz si vo finale, uz je to viac menej v pohode, neboj!!

rajce
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre