Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

andrejusa
24. feb 2013

@adriana458 tak to by som povedala že je to zapretie babatka ako pisala dianka3 vyšie. Tvrdnutie je take až neprijemne a maš cele bruško tvrde ako strpnute.

adriana458
24. feb 2013

@andrejusa snáď máš pravdu..ale mám pri tom nepríjemný pocit, hlavne v noci keď sa otočím na chrbát.. preto sa snažím spať hlavne na boku

andrejusa
24. feb 2013

@adriana458 pozeram že mame spoločný termin, odkiaľ si a kedy maš stanovený datum? inak na chrbte sa aj moje babo hned začne ozývať, vtedy tam maju vraj menej miesta, ten neprijemny pocit sa neda definovať, citiš to tiež tak ako strpnutie a je to až take... no neprijemne a cele brucho je vtedy na moment tvrde jak skala.

andrejusa
24. feb 2013

@dianka3 no až teraz možem... bola to skor citronova voda, odšťavila som si citron a s vodou... dosť kysle, ale teraz potom bažím, no odkedy to nepijem, "netvrdnem". zajtra idem k dr. po 6 týždňoch, mala 2 tt PN ale babo kopka čiže je všetko ok, ale aj tak sa človek boji po takej dobe. Už sa hadam aj pohlavie dozvieme, tak sa teším. So svokrou chvalabohu nebyvame a absolutne s nou už nekomunikujeme, maleho ani nepozna a aj to tak ostane. Takže tak, celkom ťa chápem a teda sa ti divim že to vydržíš... a čo tvoj muž? nezastane si ťa? moj drahý je v tomto pán dokonalý, kvoli mne a utokom čo stale proti mne mala sa s ňou prestal baviť aj on. Ale toto je skor na IP. To magnezko som si dala raz a viac nie, nechcelo sa mi čítať tu diskusiu a ked tu niekto napisal že to nieje pravda že tým nič nepokazim, tak som radšej počkala a nech mi zajtra dr povie čo a ako. Tlak som si bola dať merať a mala som dobrý, neviem čo mi to bolo... už aj to prešlo... možno počasím, snáď. Dosť som teraz oddychovala a ignorovala neporiadok ktorý sa dal odignorovať a bolo lepšie, tak som asi bola dosť uponahlana a neuvedomovala som si to. Muž mi ako tak pomaha... čo ja viem, tak domace prace mu nič nehovoria, ale nehučí ked je bordel. Kavu nepijem, ked je velmi zle dam si kolu, čo nieje bohviečo, ale musím sa nejak dostať z toho nizkeho tlaku. Tiež chodim aj neskoro spať, takže tie moje stavy bude všetko toto dohromady. Z tej chripky strach mama, tv noviny radšej nesledujem a moc von teraz nechodime, melemu sa nechce do zimy a bol teraz aj chorý, takže tak.

adriana458
25. feb 2013

@andrejusa z Handlovej som.. a termín mám 28. júna .. ty? A kupuješ si už veci do pôrodnice? Lebo včera som zistila že pomaly všetky júnovky čo sú tu si už balia tašky do pôrodnice.. tak som ostala v miernom šoku že ja ešte vôbec nič nemám 😅

andrejusa
25. feb 2013

@adriana458 ahoj, no fuuuha, ja už niečo malo mam, ale to ozaj nestačí a termin mam 3Ojun, takže skoro to iste... 😀 , no veru budem musieť kopnuť do vrtule a tiež pomaly chystať, nikdy nevieš...

lucusikkk
9. mar 2013
emakiki
1. apr 2013

ahojte, nechcem zakladať novú tému a tu som sa nedočítala, čo by som potrebovala...je to stará téma a dúfam, že mi niekto aj odpíše... 🙂 predvčerom v noci, som dostala neskutočný kŕč do žalúdka... trvalo to niekolko hodín...to som ale nechcela riešiť...ale k tomu sa mi pridružilo ešte aj stvrdnutie brucha... mala som ho tvrdé NIEKOLKO HODÍN a malá strašne kopkala...sa jej to nepáčilo.... odvtedy je ale všetko OK, malá kope, na poradňu idem zajtra..takže to poviem doktorke... len pre pokoj v duši...mate s tým niekto skúsenosť? čo to znamená v 8 mesiaci?

venija
1. apr 2013

Mne brusko tvrdlo cely 3. trimester, dcerka sa narodila v 37.tyzdni, to som uz 2 tyzdne lezala v nemocnici na infuziach. Ale ani mega davky magnezia mi velmi nepomahali.

loxa
1. apr 2013

no vela doktorov tvrdi ze len z tvrdnutia bruska neporodis....ze prebiehaju v tele ine mechanizmy ktore sposobuju porod...ja som napr kojila a brusko mi tvrdlo casto..posledny mesiac aj 100x za den..ale iba na chvilku..maly sa narodil 11 dni po termmine vyvolavackou a do nemocnice som prisla so 4cm uzavretym krckom...je to indivindy🙂

hevka
1. apr 2013

@emakiki mne tvrdne brucho od 19.tt, zacalo to tak, ze mi zrazu stvrdlo, a zostalo take skoro 2 dni... Dr mi naordinovala lezanie s vylozenymi nohami a magnezium, povolilo to, ale uplne nepreslo. Teraz som uz v 27tt, ale uz pri najmensej namahe mam tvrde, no kedze sa nastastie zatial neotvaram ani krcok sa neskracuje, staci mi ten klud doma a magnezko. A chodim na kotrolu pomaly kazdy tyzden... Ine to uz asi nebude...

emakiki
1. apr 2013

ja som sa trosku naplasila, lebo sa mi to stalo prvy krat... a aj manžel si všimol, že sa mi bruško zmenšilo... magnezium uzivam uz dlho koli trpnutiu noh ale moc mi nepomaha, ale davam si len jednu tabletku denne plus femibion... tak neviem, ci je to malo...ale ze vraj magnezium zvysuje tlak...ja som ho mala vzdy perfektny...ale odkedy ho uzivam mam trosicku vyssi...ale dakujem vam pekne za prispevky...aspon som trosku kludnejsia... 🙂
@venija
@loxa
@hevka

loxa
1. apr 2013

magnezium tlak znizuje @emakiki

pipikapula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dulkagabulka
10. apr 2013

@pipikapula osobne by som to určite nebrala... 😒

andrejusa
10. apr 2013

@pipikapula na tvrdnutie je najlepšie magnezium si myslim a teda aj dr to väčšinou predpisuju, určite by som to nebrala keby tam bolo napisane take niečo... ak by sa niečo stalo, da od toho ruky preč a nakoniec je to tvoje babenko. Ja som proti akejkolvek chemii v tehotenstve a už calibrum mami by som najradšej nebrala 😀

ada510
18. apr 2013

Ahojte ked dlho chodím alebo stojím začne mi tvrdnut bruško cítim take pnutie a srdce mi bije rýchlejšie ked si sadnem prejde to máte vraj je to normálne sú to prvé kontrakcie...máte s tým skúsenosť?

domique
18. apr 2013

@ada510 Mam s tym skusenosti. Uz pri prvom tehu mi takto tvrdlo brusko a tak som bola asi od 15-16 tt na PN. Pri druhom a tretom tehotenstve detto az stvrte bolo v pohode. Asi si moja maternica konecne zvykla. Ale neskoro 😀 Piate dieta uz neplanujeme 😉 Neboj. Pokial len tvrdne brusko, ale krcok maternice zostava zatvoreny, tak je vsetko v absolutnom poriadku.

louvre
18. apr 2013

@ada510 Ahoj ja som mala podobne tazkosti ako
@domique a tiez nastastie bez nasledkov. Tri deticky som v pohode donosila do konca. Posledne dve som aj prenasala. 😉 Brusko mi tvrdlo strasne uz od takeho 20TT niekedy aj kazdych 10 min ( niekedy som bola dost vydesena z toho), aj som brala duphaston, magnezium. Moc to nezaberalo, ale ani sa to nezhorsovalo. Takze drzim palce aby aj u teba slo vsetko dobre do zdarneho konca. Inak ak si spominam tak ak sa tie falosne kontrakcie objavia len par krat (presny pocet si uz nespomenie, opytaj sa gynekologa) za den tak to nie vobec ziaden problem.

reni1512
16. máj 2013

Ahojte baby, viete mi poradit, ja mam krcok uzavrety, neskracuje sa (aspon po poslednej poradni to tak bolo) no uz treti den ma pobolieva podbrusko, hlien je hnedy husty a brusko mi zacalo tvrdnut. Som na konci 30tt. Pisala som do ambulancie, no len mam vylozit nohy a nic viac. Tak ci nemate niektora podobnu skusenost, co to moze byt. Je mozne ze som prechladla, alebo ze rastieme a preto ten hlien a mala mi tlaci na mechur, vkuse chodim pišať... Vďaka!!!!

mikinaver
2. jún 2013

Ahojte kočky,ja mam tvrdnutie bruška už od 20tt beriem Magne B6 3x2 denne a utrogestan bola som aj v nemocnici tyžden na infuzkach ale nepomohlo stale tvrdne a som na prst otvorena.Teraz som v 32tt tak snat to dobojujeme aspon do toho 38tt.

depi
19. júl 2013

Ahojte...prensam piaty den..a teraz vecer mi stvrdlo brusko..uz to trva viac ako hodinu a nepovoluje...mam robit paniku ??? teda uz ju aj pomaly robim lebo neviem co to znamena a s tvrdnutim som nemala nikdy problem....

ivana1001
14. okt 2013

ahojte baby..ja som 15 tt a uz mi rastie brusko..ale mam otazku..mne stvrdne brucho len vtedy ked sa najem..neviem ci to je normalne ale mam ho tvrde uz potom stale..je to normalne???

duratlicka
4. máj 2014

@dulkagabulka Zaujali ma Tvoje prispevky.Z mojich skusenosti-tvrdnutie bruska je prve varovanie,nieco ako oranzova-"spomal!".Ked to ale clovek prehliada,pride cervena-babatko sa zosunie do porodnych ciest,tlaci na krcok,do toho bolestive kontrakcie a to uz nasleduje prisny kludovy rezim+magnezko a gynipral a ak si ani vtedy zena neda povedat,tak predcasny porod.Kto by vydrzal v bruchu takej workoholicky😀
Ale su aj deti,ktore si bez varovania "vypustia vanu" a zdrhaju von,co je ovela vacsi sok a nebezpecnejsie ako takto🙂
Ja som brala megadavky mg a gynipral a porod mi vyvolali za 7 hod kvoli tlaku.Maternica s tym nemala problem,krasne si rodila,aj ked bola dlho utlmovana.

luciah187
17. máj 2014

baby mam 4 nedotknute platy magnerotu teda 40 ks. nestihla som vyuzivat a kedze to je dost drahe, nechcem to len tak vyhodit ci odniest do lekarne. ak by ste chceli darujem za postovne. mozno niekto vyuzije. vdaka

vostynka
2. aug 2014

@luciah187 Luci este mas ten magnerot?

luciah187
2. aug 2014

@vostynka ahoj bohuzial uz nie

rainee
14. máj 2015

Ahojte, ja mam pocit ze mi od 7mes.zacalo tvrdnut brusko, ked si lahnem tak to povoli, uzivam priebezne magnezium lebo mi zacalo aj take mravcanie v nohach. Urcite to spomeniem na dalsej poradni. Ale celkovo mam pocit ze mam brusko dost napnute, mam pocit ze ma roztrhne ako zabu 🙂 boli ma niekedy pod prsiami akoby nieco tlacilo na branicu aj sa mi tazsie dycha. Tiez sa trosku najem a idem prasknut plus citim kyselinu, mate s tym skusenosti? Pri prvom tehu som to nemala.

mimina00
12. jún 2015

Baby,je v poriadku ked v tehu po orgazme stvrdne a stiahne sa brusko?? 😅 neviem ci sa toho radsej vzdat alebo je to v poho.

stepanka274
12. jún 2015

myslím že to je v poho, užívaj pre istotu magne B, pomáha na tvrdnutie bruška, ale radšej si to over u dr.. 🙂 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre