Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

dianka3
5. máj 2009

juliett
no hadam vydrzime a malicky poslucha 🙂 ved ked je v brusku moze hocico papat aj zmrzlinky sladkosi a vela dobrot tak ked sa narodi bude uz len mliecko a to mu vravim aby sa radsej este nepytal von 😅
aj ja som dakedy dostaa chut na sifonku 😝 😝
co uz ked nam chuti- ved daktore zeny som pocula jedia omietku alebo karty 😕 fuuuj
no zajtra sme objednany na 17,30 tak dam potom vediet okis?

terezka tebe chuti magnezko? puuuj 😝

terezka044
6. máj 2009

hej ja bych to jedla od rana do vecera mnam. ja som mala take to klasicke GALVEX, 51mg cisteho magnezia.

tie srandy na rozpustanie typu celaskon neznasam 😀

juliett99
6. máj 2009

dianka ahojcek 🙂 🙂
to myslis vazne ze niektore tehulky papaju omietku?? co viem tak moja mama vravela ze ja som tiez papala omietku ale to som mala asi 2 rocky, 😖
ved to uz aj sa som nadtym rozmyslala ze ked porodime tak co vsetko nebudeme moct lebo sa nam nase drobciatka vyhadzu,,
zaujimave budu u nas vianoce,, asi kapustnica nebude hrozit,, fnuk, a ja som hrozne kapustova,, milujem kvasenu kapustu 😀
ozaj dianka,, a mozeme papat zmrzlinku?? ja by som aj mala chut ale bojim sa,, niekde som citala ze tehulky nemozu papat zmrzku, 😲
aj tak teraz mi chuti iba citronkova,, ostatne mi pripadaju hrozne sladke, ☹
tak vecer budem cakat na infosky od teba,, cmucik zatial pre tvojho fesacika,, 🙂 🙂 🙂

terezka044
6. máj 2009

julliet mozes papat zmrzlinu, vacsina tehotnych zien kt. poznam jej jedina na kila praveze 😀 kludne si daj 😉 😉

a inak odporuca sa posledne dva tyzdne uz zacat vyradovat alergenne potraviny (teda zacat sa stravovat tak, ako pri kojeni)=vylucit cokoladu, citrusove plody, pikantne veci, atd..

juliett99
6. máj 2009

terezka,, vdaka za odpoved,, takze hor sa na citronkovuuuuuuuuu 🙂 🙂 🙂 🙂

terezka044
6. máj 2009

uzi si, cez leto jej bude este dost 🙂 🙂 🙂

juliett99
6. máj 2009

ved to hej,, bude, uz som teraz dotlacila zmrzlinku,, 😉
ale ako vidim ze tebe sa to uz krati,, a cochvilu uz budete mat malinkeho s vami,, 🙂

terezka044
6. máj 2009

no, uz by to mohlo ist aj rychlejsie, nic nevladzem, a nic sa mi nechce.. 🤐 ☹

juliett99
6. máj 2009

este ze neni nejako moc horko,, to by asi bolo horsie pre teba,,
a kde planujes rodit??

terezka044
6. máj 2009

no vsak este sa ma oteplit, ale toto mi uplne vyhovuje 🙂
na antolskej v bratislave 😉

juliett99
6. máj 2009

a uz mas mate aj kocik?? 🙂

ela222
6. máj 2009

ahojte, chcem sa spýtať jednu vec. Som v 12 tt. Doteraz som nemala žiadne ťažkosti. Ale minulý týždeň v piatok ma troška bolelo bruško. Miestami taký pocit ako keď prichádza menzes, ale veľmi slabúčko. Tak som obležala celý víkend, aj keď v sobotu a v nedeľu mi už nebolo nič. Ale pre istotu. A aj dnes mám sem tam taký pocit dole v brušku, nebolí to, nie sú to krče, ale proste cítim spodok bruška. Je to normálne? Niekto mi povedal, že to môže byť z toho, že mi rastie maternica a naťahuje sa. Je to možné?

juliett99
6. máj 2009

ela ...
ak su to neni krce, tak to je urcite tym ze sa maternica natahuje a prisposobuje, k babinku,, 🙂

terezka044
6. máj 2009

juli, uz mame vybraty, ale este ho treba objednat - v sobotu sa idem dohodnut so svokrovcami nevl., ze ci by to mohli objednat uz, nech to mame vybavene.. kupujeme v-max od baby smile 😉

terezka044
6. máj 2009

a ty uz si pozerala nejake vecicky? 🙂

terezka044
6. máj 2009

ela, to bude najskor rastuca maternica, natahuje sa aby malo babo priestor.. neboj nic 😉 😉

juliett99
6. máj 2009

terezka,, 😉
nie zatial som nepozerala,, iba cez net,, ja od marca domka lezim kvoli krvacaniu,, ale chvalabozku uz 3tt sa nic nestalo,, tak dufam ze uz bude len dobre,, 😉
😉 a jaky mate vybrany je to 3 kombinacia??
my sme cez net pozerali a zatial sme si uz par tipov nasli,, najviac sa nam paci jane slalom, a X-lander,, trojkolky,,

terezka044
6. máj 2009

juliett tak to ma mrzi dufam ze bude vsetko v poriadku! 🙂
hej ten kocik je 3 kombinacia, X-lander jeden sa nam tiez pacil, ale rozkol zadnych kolies bol moc siroky na moj vkus, ale ovladanie v pohode. trojkolky vobec, tie mi maximalne nesedia, ale kazdemu co vyhovuje, to je uz len na maminach ze s cim sa im dobre robi 🙂 🙂

juliett99
6. máj 2009

ten vas kocik sa vola baby smile?? kolko ma stat?? 🙂
aj ja dufam moja ze bude vsetko ok,, uz sme v druhom trimestri a v pondelok idem na poradnu tak som zvedava ci je drobciatko ok,, 😀 😀

terezka044
6. máj 2009

baby smile v-max a stoji aj s autosedack. 350eur cca, v polsku ak mas moznost sa da objednat aj lacnejsie asi za 290eur.

terezka044
6. máj 2009

tak potom daj vediet ze ako sa vam dari 🙂 a co by si chcela, chlapca ci dievcatko? ci ti to je jedno 😵

juliett99
6. máj 2009

terezka je mi jedno co to bude,, ale tak v kutiku duse tuzime po dievcatku, ,, vies moj priatel ma v opatere syna 7 rocneho a tak by bol aspon parik,,

mrknem aj ja na ten tvoj kocik ,,

juliett99
6. máj 2009

terezka,,
fakt pekny kocik,, normalne si ma navnadila,, a ta cena je v cellkom v 3 kombinacii??

terezka044
6. máj 2009

juliett to je pekne, a ako vychadzate s jeho synom? to je super ze ho ma, ze sa mu venuje a tak.. 🙂
a ta cena kocika je celkom v 3kombinacii, mas tam ten sport.kocik, hlboku vanicku aj autosedacku 😉

juliett99
6. máj 2009

no to je super cena,, mi sme pozerali na jane slalom,, a tam bola cena okolo 800 eur,, trosku dost,,
a teraz ideme prerabat domcek aby sme mali azdy svoju izbicku takze bude to trosku tazsie ,,
ale po pravde ma tento kocik nachol..

vies c vychadzame si si super davidko mi presne na valentina dal otazocku ci mi moze hovorit maminka,, poplakala som si ,, 🙂 bol to ten najkrajsi darcek aky som kedy dostala,, a tyzden nato mi povedal ze maminka neboj a ty budes mat este babinko ja ro viem ,, a asi v tom obdobi som otehotnela.
Vies dadova mama ho opustila ked mal 5 mesiackov a Robi s ao neho stral sa s jeho mamou, dado je trosku dost hyperaktivny ale tak hadam ked uz pojde do skoly sa to ukludni,,
inak vsetko okk,, medzi nami a tesime sa na drobceka,,

terezka044
6. máj 2009

juli to je nadherne 😨 🙂 🙂 🙂

terezka044
6. máj 2009

som napisala dlhu spravu mi to neposlalo 😕 🙄

No chcela som napisat ze ma mrzi, ze ho mama opustila, a je super ako to tvoj manzel zvladol, urcite si musel prezit svoje. Je super, ze ste spolu, velmi vam drzim palce a zelam aby bolo vsetko fajn! 🙂 🙂

terezka044
6. máj 2009

ja budem na drobca sama a to este chodim do skoly, byvam u rodicov, no nikto to nema idealne, ale netreba vesat hlavu, vsak 🙂

juliett99
6. máj 2009

terazka,, dakujeme ,, hadam to zvladneme no zatial to este nieje moj manzel,, ale tak verim ze casom bude.

terazka mozem vediet preco budes sama?

to mas pravdu ze nikto to nemame idealne,, kazda mame nieco v zivote cim sme si prezili,,, a este urcite prezijeme 😉
paci sa mi aky mas pristup a nehanbis sa povedat ze budes na drobca sama,,drzim silno palceky,,, aby si vsetko zvladla a malinky ti robil velku radost 🙂
smiem vediet kolko mas rokov?? ja mam 32

majaza
6. máj 2009

adka12 - teraz Ti tvrdne bruško? A ako často? Sme sokoro rovnako tehotné.
No mne tvrdne väčšinou 6-10 x denne, no mala som už asi 3-4 dni, keď mi stvrdlo asi 20x.
Je to normálne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre