Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

dulkagabulka
27. júl 2010

@brulka a ak by si mala zaujem o jeden vynikajuci film s tematikou porodov a roznych zasahov, ten film je uplne užasny a uvidiš v nom rozdiel medzi krasnym prirodzneym porodom a porodom s intervenciami, uvidis v akom stave maximalneho štastia, prirodzenej "sfetovanosti" je matka po prirodznom porode , ako priroda miliony rokov vytvarala v ženach po porode "kokteil hormonov lasky"...a ako ženy teraz už tento pocit stracaju... skus oslovit tu na MK zuzi118..ona ti da stiahnut film i titulky k nemu..je v anglictine...odporučam tiež

denisocka
30. júl 2010

tak baby, mne to magnezko,ktoreho som sa užrala od 22 - 36 tt tak super pomohlo,že budem hadam ešte mesiac preťahovať 🙄

dulkagabulka
30. júl 2010

@denisocka 🙂

denisocka
30. júl 2010

@dulkagabulka mne do smiechu nieje,ja som už nejak tak na 99% ratala,že to bude aspon 2tt pred termínom a nakoniec budem rada,že to bude 2tt po termíne

dulkagabulka
30. júl 2010

@denisocka
prirodzene tehu je 38-42 tyzdnov...ani 42 tyzdnov este nie je prenasanie. 🙂 .az po 42 tyzdnoch sa vravi o prenasani..
co by si chcela teda?? 😀 😀 😀
vsak ti tam svieti cislo 39
a inak s tym magnezkom mas pravdu...maternica zoslabnuta po nom, nestahuje sa....resp. stahuje sa slabsie niekedy...

denisocka
30. júl 2010

@dulkagabulka čo by som chcela? no ani nepíšem,bo sa mi to nesplni ... už by som chcela fakt rodiť,mať maleho pri sebe

dulkagabulka
30. júl 2010

@denisocka ja vieeem..ja vieeem..len som chcela podporit tvoju trpezlivost..porod nastane, ked bude pripravene i tvoje dietatko 🙂

masabi
30. júl 2010

@denisocka no mne sa zdá presne tak isto ze to potiahneme a budem prenasat...dokonca este v 38 tt mi kazala Dr.v spitali uzivat MGSO.Denisocka ty si odkial z vychodu nestretneme sa v porodnici? 🙂

denisocka
30. júl 2010

@masabi rodim v snv. A po dnesku to vyzera na prenasanie. Este mi sex kazala

dulkagabulka
30. júl 2010

@denisocka
ano..sex je náš 🙂
nemoze byt krajsi zaciatok porodu 🙂
ukazali ste dietatku cestu dnu a teraz mu ukazete cestu von

🙂 pisala som ti to tu tusim pred tyzdnom 🙂

masabi
30. júl 2010

@dulkagabulka my sme cely cas sexovali,ale nie tak naplno lebo som mala problemy a spermie sposobovali kontrakcie,,takže mozem v pohode teraz skusit ako sa vravi naplno,nemoze sa nic stat???

denisocka
30. júl 2010

no dnes uz musi byt,sak mi nic od decembra.

masabi
30. júl 2010

@denisocka to fakt???ja som mala zakaz tak do 20tt,ale potom sme tak opatrne skusali a prisli sme na to ze je to ok tak sem tam sme si zasantili 🙂

dulkagabulka
30. júl 2010

@masabi citaj stranu 49 tu 🙂

masabi
31. júl 2010

@dulkagabulka no som precitala ,ale odpoved na moju otazku som asi nechala niekde medzi riadkami...necham to asi na prirodu 🙂

dulkagabulka
31. júl 2010

@masabi
ja som tam napisala o sexe..ako o prostriedku na vyvolanie porod 🙂
to si sa pytala..či nie?

dulkagabulka
31. júl 2010

@masabi pisala osm,ze sperimie obsahuju hormon prostaglandin, ktory pomoze otvarat krčok maternice 🙂
mozno si prave to nenasla 🙂

masabi
31. júl 2010

@dulkagabulka ale nasla aj predtym som to citala ale moja otazka znela,ci je to bezpecny sposob ci sa nemoze nic stat ,pripadne ze sa ani tak nezacne porod...sme sa asi nepochopili nevadi...ved ako dnu tak aj von nejako musi vyjst nie? 😀

dulkagabulka
31. júl 2010

@masabi ...
prečo si myslíš,že by sa malo niečo stať? V prípade , že sa aj tak nezačne pôrod, dieťatko ešte nie je pripravené.
Všetko, čo robí radosť tebe, robí radosť i dieťatku. Niet krajšieho začiatku pôrodu 🙂 ako je láskyplné spojenie maminy a otecka. 🙂
Samozrejme že netreba robiť žiadne divočiny...na to asi ani nemáš náladu teraz 🙂

masabi
31. júl 2010

@dulkagabulka hlavne nie som taka obratna 😀 😀 😀

masabi
31. júl 2010

denisocka nasla som aj clanok na nete mrkni http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=40-t...

jeinabe
7. aug 2010

Ahojte baby.....chcem vas poprosit o radu.....stava sa mi hlavne v noci, ked sa vratim z WC a lahnem si tak zrazu na par sekund citim aj vidim taky akokeby stah maternice, zrazu je brusko ako taka lopticka...a teraz neviem ci je to tvrdnutie alebo ci to maly so mnou meni polohu......som len v 25 tyzdni....a v poslednom case citim aj maleho, ze sa pohybuje obcas a dost nizko, je to normalne? Dakujem....

algi
8. aug 2010

@jeinabe mne sa to stava tiez hlavne v noci, dr. sa nad tym nejak nepozastavila ze ak to nie je moc casto. ale tiez by ma zaujimal vas nazor...

jeinabe
8. aug 2010

@algi Takze ty si to uz spominala svojej mudr? Zajtra idem k lekarovi, tak sa ho na to opytam, aby som mala istotu, ze je vsetko v poriadku.....dufam, ze bude vsetko ok. Zajtra sa potom ozvem co a ako......

lucka76
8. aug 2010

Ahoj dievčatá. ja som tu nová a chcela by som od vás radu.som v 32tt a posledných pár dní mi dosť často tvrdne bruško.stačí, keď sa zohnem pre niečo,alebo sa natiahnem do skrinky pre taniere.a aby toho nebolo málo tak sa k tomu pridali aj nepríjemné bolesti v krížoch...Moje bruško je dosť malé. môže to sťahovanie bruška spôsobovať to, že bábätko má v brušku málo miesta?

algi
9. aug 2010

@jeinabe ahoj ako si dopadla u dr?

jeinabe
9. aug 2010

@algi no ahoj....tak dnes som sa na to opytala a povedal mi, ze moze to byt aj tym, ze babo meni polohu, ale moze to byt aj stah maternice(kontrakcia), takze mam si davat pozor, mam aj v noci vziat magne B6 a ak by to bolo caste, tak musim ist na CTG zaznam do nemocnice.....jooooj ja sa tej nemocnice uz tak bojim ze az, uz som tam tyzden minule lezala.....hrozilo mi podsivanie........takze asi tolko.....zatial pa.....

julka21593
9. aug 2010

@lucka76 ahoj Luci, myslim si ze moze to byt aj tym ze ma babatko menej miesta, ale jedno sa mi osvedcilo uz niekolko krat: ak nemas dobry pocit behni za lekarom. Mne tvrdlo brusko od 22 tyzdna, polezala som si na Mg infuzkach par dni, a potom az do nedavna doma. Samozrejme nemusi to byt v tvojom pripade take "zle", ale urcite je lepsie sa nechat ukludnit u dr.
drzim palce

zucha
9. aug 2010

@lucka76 tiez by som sa poradila s lekarom. Tu ti nik nepovie, ake vazne to je.
Ja beriem denne magnezium uz vyse dvoch mesiacov ☹ Ale zatial aspon nemusim ist do nemocnice. V druhom tehotenstve som sa tam dostala v 32tt, ze kontrakcie pravidelne kazdych 7 minut 😖 Podarilo sa ale babo udrzat do 36tt.
Teraz si uz ale nemozem dovolit odist lezat. Ved kam sa uz da umiestnit 2 male deti, na tak dlho?

lucka76
9. aug 2010

@julka21593 no mne to bruško tvrdne asi tak týždeň,dovtedy som prežívala nádherné tehotenstvo, ani som nevedela,že som tehotná....ale veľká vďaka za radu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre