Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

lu17
18. júl 2012

@lucy1311 Aleee, na to nemysli vobec.... To sa vyvija roky,a minuly rok ked si bola tak je to ok 😀 Myslela som to tak,ze pokial si zatvorena,nemoze Ti lekar porusit hlienovu zatku, to by vysla a on len hmata krcok kvoli tuhosti a jemne zistuje ci sa neotvaras... To nehrozi 🙂

lucy1311
18. júl 2012

@lu17 no ja dufam, ze uz to bude ok a si velmi zlata, trosku si ma upokojila, lebo ja uz si namyslam snad vsetko na svete :D

mahalo
2. aug 2012

Baby prosim Vas..to tvrdnutie bruska je vzdy sprevadzane aj pocitmi? Lebo mne sa zda ze mam miestami cele tvrde brucho, ale zistim to len tak, ze si nan prilozim ruku, inak to nepocitujem. A furt dumam, ci to je tvrdnutie, alebo len poriadne natiahnutie 🙂

zuzkag2
2. aug 2012

@mahalo mna to tvrdnutie aj boli, niekedy velmi, niekedy zvladnutelne....ale podla mna je to indivitualne. v ktorom si tt? ak tvrdne maternica, je krasne citit presne jej hranice, od lonovej kosti az po pupok/nad pupok, zalezi od stadia tehu....

mahalo
2. aug 2012

@zuzkag2 ja uz som den po termine 🙂 stale neviem rozoznat, ci je len take napnute, alebo je to trvdnutie, kedze nic necitim, len na dotyk rukou. Je to nieco ako ked sa mi babo vypuklo napriklad na jednej strane bruska..vtedy som na tom mieste mala naonutu kozu a pod nou tvrde - babo. No teraz mamvam takto komplet cele brucho - navyse nie stale, cez den je niekedy normalne a niekedy si chytim a tvrde..neviem ani ci to je pravidelne, kedze nic nepocitujem. Nuz uvidim asi az zajtra v nemocnici. 🙂

zuzkag2
3. aug 2012

@mahalo no to mozu byt poslickovia, a niekto napriklad nema bolestive kontrakcie, tak mozno budes aj ty ta stastna....bodaj by to tak bolo 🙂

ktore
3. aug 2012

@zuzkag2 ahojko.od vcera citim caste tvrdnutie bruska.neratala som ale ak treba tak budem.mam sa bat?beriem magnezium asitri krat denne.mam ho brat viac?tvrdne mi aj v noci.casto sa budim vstavam,sadam si ,otacam sa tak asi zato.

tina_22
3. aug 2012

@ktore Tvrdnutie bruška netreba podceňovať, môže narobiť neplechu, mne tvrdlo bruško a v nemocnici mi dávali megadávky Magnezia- do žily a po čase 2 tab 3x denne- to až keď sa to ukľudnilo. Pár krát za deň nevadí, ale v noci by asi nemalo, a aj cez deň treba dávať pozor, ako často- ak je to každú chvíľku, tak radšej choď k Dr.

zuzkag2
4. aug 2012

@ktore ahojky, a ake mas magnezium, lebo sumive zabera slabsie ako tabletkove a potom, co som sa dozvedela tak mliecne vyrobky blokuju vstrebavanie mg, tak dve hodky pred a dve po mg by si nemala nejak vela mliecnych vyrobkov. ale kazdopadne to treba sledovat s lekarom, ci sa ti neskracuje krcok. a neotvaras sa. a kludne mozes aj viac magnezka ako 3x denne.

zuzi0911
4. aug 2012

@ktore ahoj aj mne tvrdlo brusko od5 mesiaca takmer cely den aj noc a tvrdlo az do porodu.tiet som uzivala magnezium 3xdenne pokial sa ti neskracuje krcok tak to nevadi hlavne si sleduj ci netvrdne v pravidelnych intervaloch napr.kazdych10min.ak sa ti nieco nezda navstiv doktora ale nemallo by to byt vazne.drzim palce

riave
4. aug 2012

@ktore aj mne stale tvrdlo brusko, brala som magne b6 a ked neustupovalo dali k tomu aj guajacuran, lezala som takmer cele tehotenstvo, bolo rizikove...treba sledovat hlavne intervaly...

ktore
5. aug 2012

@riave
@zuzi0911
@zuzkag2
@tina_22 ahojte.intervali su hjocijake.je to teraz lepsie.mozno desat krat za den,.vtedy to bolo za hodinu.neviem preco.budem to sledovat.doktorka ma dovolenku tak neviem kam by som isla.ani neviem kto ju zastupuje.ked to bude zle tak pojdem hocikomu.mgnezium 250 -tku uzivam.budem brat tri krat denne lebo neberem presne tri krat.niekedy dva a niekedy tri.no budem brat presne tri.a ked bude casto tvrdnut tak aj viac a pojdem k tej doktorke.

riave
5. aug 2012

@ktore no ja som sla s tym do nemocky na pohotovost hore na gyndu+por.novorod. a nechali si ma tam, e to treba sledovat......a magnezko by ti mali oni nadavkovat ze ako casto a kolko...

mahalo
9. aug 2012

@zuzkag2 v case tvojho komentaru som prave rodila..evidentne to boli poslickovia a neboleli..hoci tie kontrakcie pri porode uz boleli 🙂 nastastie to bolo rychlo za nami..prajem vam vela stasticka

zuzkag2
9. aug 2012

@mahalo jeeej, krasna sprava, gratulujem moc, dufam, ze ste obaja oki 🙂 aj som na teba myslela, lebo som uz aj ja mala poslickov, ze mi len stvrdlo brusko, ale nebolelo, tak som ti aj chcela napisat, ze mozno ti poslickovia nebolia 🙂 tak este raz gratulujem k babatku a prajem obom vela zdravicka 🙂

zuzkag2
9. aug 2012

@ktore ahojcek, ako si na tom? ja mam dni, ked mi tvrdne brusko stale, a dni ked je to lepsie, potom sa ladujem magnezkom o 100 6. niekedy to mam ako ty, aj 4-5krat do hodiny, ale to byva len vecer, a ked uplne v klude lezim po nejakych dvoch hodkach sa to ukludni. uz si bola u doktora?

ktore
9. aug 2012

@zuzkag2 teraz je to lepsie ale niekedy to je castejsie.neni to az take hrozne.len je to castejsie ako doteraz ale tak to byt.km doktorke idem iba na poradnu 20-ho uf to akurat budem prechadzat do 36 tyzdna.

lucy1311
15. aug 2012

caute baby, ja som v 23 tt a v noci sa casto zobudim na to (hlavne ked lezim v polohe na chrbte), ze mam vydutu maternicu, normalne vidiet, ze je to cele vydute a tvrde. male nelubi, ked lezim na chrbte, vtedy mu ozivaju musky, ale v spanku si to neuvedomujem. tak neviem, ci sa to moze male vyduvat alebo je to tvrdnutie. maternica je asi tak v urovni pupku teraz a v tej oblasti to pocitujem vydute a tvrde, uz pod prsiami ako je zaludok nie, moze ist o tvrdnutie, ci sa len male štorcuje, aby som sa otocila? ked sa vycikam a pretocim sa na bok, tak to prejde ale nie hned, chvilku to trva, kym sa to uvolni .... som zvyknuta na to, ked sa vyduva na urcitych miestach, ale toto som citila, ze je cela ta maternica vyduta ... velmi dakujem za rady! 😕

ktore
16. aug 2012

@lucy1311 na chrbte neni dobre spat.spi viac na bokoch.

lucy1311
18. aug 2012

@ktore veď ked bdiem,tak som na boku,ale v spánku si to neuvedomujem :(,myslíš,že išlo o tvrdnutie!

ktore
19. aug 2012

@lucy1311 ano asi islo o tvrdnutie.ale to je ok.ak to neni velmi krat tak je to ok.

lucy1311
21. aug 2012

@ktore vacsinou je to rano a potom vecer, ale nebola som uz 4 den na wc, na mna ziadne prehanadla neucinkuju akosi tak mozno aj tymi vetrami je to podrazdene co myslis? inak ked si zapijem magnezko, tak to ustupi ...

ktore
21. aug 2012

@lucy1311 ja chodim na wecko kazdy den.nemam problem chvalabohu.som si ale vsimla ze mam menej vetri ale nie som naduta.tie tvrdnutia co mas to je minimum.ked si dam ja rano kavu tak idem hned na wc

lucy1311
21. aug 2012

@ktore no ja idem niekedy kazdy den a niekedy aj 4 dni nic, ale uz som nejake zarucene finty nacitala, tak vyskusam - vlaknina, cajiky a tak 🙂 ... inak to brusko sa ti mi vyduva od min. tyzdna akosi castejsie (ostane aj tvrde), najcastejsie rano a vecer ... pozri na to, takyto smiesny tvar to hodi a az to boli, tak to stiahne a stvrdne, ale nad pupkom uz nie, tak ja neviem ...

atreyu
21. aug 2012

ženy mne tvrdlo bruško od 24tt...od 28tt som sa začala otvárať, ležala som 4 krát v nemocke a dávali mi infúzky a pod. na ukľudnenie maternice...tvrdlo mi brucho a otvárala som sa až do pôrodu keď som išla na sálu otvorená na 4 prsty a ani som o tom nevedela 😀 nepodceňovať, malinký mal v brušku veľmi málo miesta, od 28tt som ho mala veľmi nízko....ale pomáha určite Magne B6 na to tvrdnutie...

ktore
21. aug 2012

@lucy1311 heh ano aj mne sa tak vyduje pri tvrdnuti ale mne tvrdne viac krat.ako kedy.vsetko je ok akurat treba pridat magnezko.v ktorom tyzdni si?aj mne zacalo tvrdnut v osmom mesiaci castejsie ale vsetkop je ok.ak netvrdne viac krat za hodinu neviem uz kolko krat ale ale viac ako desat krat tak treba ist k doktorke nech ta vysetri.odporuca sa aj zmena polohy,lahnut na lavy bok a tak.precitaj si nejake stranky o poslickoch najdes na nete.

modrofuzik11
21. aug 2012

aj mne tvrdlo brusko. co mi pomohlo, tak to bol oddych a magnezium.

lucy1311
21. aug 2012

@atreyu
@ktore ja som na zaciatku 24 tt tazke ziadna slava :( ... ale posledne 2 dni sa mi zda,ze to trosku ustupilo ... rano ked sa zobudim a prevalim sa na chrbat (lebo skoro stale lezim na boku) tak sa na chvilu vyduje a potom vacsinou aj vecer. beriem rano a vecer 500mg magnezko a som doma na pn od zaciatku takze viac oddychu si uz ani neviem predstavit ... a sranda je, ze toto mi robi ked oddychujem, lezim napr. pri tv a zrazu len citim ťah, az to zaboli a ked sa prevalim, vidim uz len hribik na bruchu ... myslela som, ci male nelezi priecne, lebo inokedy sa mi vyduva len na pravej strane vacsinou pupacik .... buduci tyzden mam poradnu, som odhodlana aj nasilu vyskocit na kozu nech mi skontroluje krcok :D ...

lucy1311
21. aug 2012

@atreyu no ja sa bojim, ze nezistim, ze sa otvaram, ze nie vzdy to citis a ked mi teraz na poradni povie, ze ok a dalsia o mesiac a co ked volaco medzitym a nepostrehnem ... hmmm

atreyu
21. aug 2012

@lucy1311 ak ti tvrdne bruško viac ako 10 krát do dňa vrátane noci alebo ak sťah trvá dlhšie ako 3s (ono sa tie sťahy budú postupne predĺžovať) alebo ak ti bruško tvrdne mimovoľne tz. že nie pri zmene polohy pri nejakom pohybe ale hocikedy v kľude keď normálka sedíš alebo ležíš tak by si mala ísť na pohotovsť nech ti dajú infúzky a si trochu poležíš...ale odporúčam magne B6, obyčajné magnezko nie je také účinné, ja som brala magnezko v tabl aj šumivé, ale citeľný rozdiel som videla len pri tej B6-ke...vravím mne začali sťahy v 24tt, ale začala som sa otvárať až okolo 30tt lebo tie sťahy boli častejšie a dlhšie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre