Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

alexandra
12. júl 2006

anetta zalezi ako casto sa to stava, ako velmi tvrdne a tiez ci to boli.. Do urcitej miery je to normalne, ale minimalne by si mala informovat svojho lekara...

dorotka
12. júl 2006

mojej kolegynke iba tvrdlo a hned bola na dvatyznde dom ak to trva dva dni asi by som utekala k lekarovi

alexandra
12. júl 2006

dorotka presne o tom pisem, zalezi ako dlho je stvrdnute..

tessa
12. júl 2006

anett,
je normalne, ak ti tvrdne v poslednom mesiaci tehu...ale urcite nie je normalne, ak tvrdne uz od 6.mes!! Urcite chod za lekarom a povedz mu to!!

sylvie
12. júl 2006

tak ja viem o tom najlepsie.. 😉 ja som kvoli tomu stravila v nemocnici, 2 a pol mesiaca.. lenze mne tvrdlo aj 30 krat za den.. vobec nevadi ak ti stvrdne do 10 krat denne.. toto tvrdnutie samotne nevyvola porod, ale problem je v tom, ze ak je prilis casto, moze oslabit krcok maternice.. cize ho zacne skracovat a v horsom pripade sa krcok moze zacat otvarat, co vlastne vyvola porod.. ak si si neni ista, chod k lekarke nech ti zisti nalez na krcku.. ak krcok nebudes mat zmaknuty, skrateny, tak je vsetko v pohode.. v niektorych pripadoch sa krcok zasiva, alebo sa aplikuje pesar, kt. ti pred porodom vyberu..
takze ak to mas do 10 krat za den, tak si len kup Magne B6, a to by ti malo pomoct.. ale ja by som asi aj isla predsa len pre istotu k lekarke.. nech si kludna..

anetta
autor
12. júl 2006

,,,dakujem za rady,,mne tvrdne iba max 5 krat za den a to iba na nejakych 5 sekund a niektore dni vobec,,ale kupim si toMagne B6 a na poradni to poviem aj mojej lekarke

liska
12. júl 2006

aj mne sa obcas stalo od toho 6.-7-mesiaca,ze mi tvrdlo,ale naozaj len parkrat za den a to som sa v mudrych knihach docitala,ze je normalne,takze som bola pokojna-je to tak,ako pise sylvie,problem moze nastat,ak je to casto

tyrien
31. júl 2006

Sylvie
Ahoj, mala som obavy z tvrdnutia bruska, aj som bola u lekarky, ale ty si to tu lepsie vysvetlila🙂Uz som kludna, mne sa vraj krcok maternice skratil o 2,5 cm a to je vraj normalne. Ja zase uzivam Magnerot 3x denne a pomaha, tiez som lezala v nemocnici a dostavala magnezko do zily kazde 4 hodiny a neriedene....ale nebola som tam koli tvrdnutiu, ale koli zapalu v plodovej vode.

natalya
1. aug 2006

baby kedy vam zacalo tvrdnut brusko??a aky ste mali pocit??? 😕

renca3
1. aug 2006

Mne to zacalo v 6. mesiaci. To tvrdnutie citim ako silny tlak do brucha, prebehne taka minikontrakcia akoby nutkanie na stolicu a potom ho mam chvilu ako skala. Opakuje sa to casto. Beriem Magne B6 6 tabliet denne, mozem aj 8.
Moc to nezabera ale lepsie ako predtym, ked som ho nebrala. Som pod kontrolou, nie je to celkom O.K. Ale dufam, ze spital mi nehrozi. ☹

tinockaaa
11. sep 2006

ahojte aj ja mám taký problém. som v 6 mesiaci a už asi dva týždne sa mi stáva že mi tvrdne bruško. Mám pocit ako keby malá bola uložená niekde veľmi nízko a tlačila mi na vaječníky a potom mám z toho kŕče ako pri menzese a brucho ako kameň. tak neviem, čo si mám o tom myslieť. k lekárovi alebo nerobiť paniku? 😒 ďakujem za radu

ramzesa
11. sep 2006

Ahojky, mne tiez tvrdlo brusko, ale zaregistrovala som to az v poslednom mesiaci... cca 2 tyzdne pred porodom... dovtedy som si to nevsimla... ale mala som pritom uz aj take divne pocity... take napätie... niekdy nad ranom asi posledny tyzden som uz pocitovala aj jemnulinke cosi ako pri slabuckej menzes, ale o bolestiach sa nedalo hovorit... a tak aj nad ranom mi praskla voda dva dni po termine... Kamaratke tiez tvrdlo brusko asi v 6 mesiaci a lekar jej predpisal vitaminy... teraz je v deviatom a kazdu chvilku sa jej ma narodit babo... pokial viem tak v nemocnici vobec nebola... ale lekarovi by som to urcite povedala

miss
11. sep 2006

tinocka-povedz to lekarke v poradni, krce nie su dobre 😖 aj ja maleho cictim dolu, ale ja mam polohu koncom panvovým takže mi kopka dolu do mechura, inak mame rovnaký termin 4.1.2007, ale ja cakam chlapceka 😀

aktak
11. sep 2006

tinockaaa ja to mam velmi podobne, aj brusko mam nizsie ako by malo byt si myslim, lekar mi dal magnezium a musim si viac davat pozor, urcite to spomen v poradni

tinockaaa
12. sep 2006

aktak práve som sa vrátila od lekára a tiež mi dal magnézium a nemám lietať ako bláznivá ale dávať si viac pozor. zatiaľ je všetko zatvorené ako má byť, tak dúfam že to prejde.
miss, aj mňa to kope niekam do mechúra, a keď aj začne kopať, tak nikomu nemôžem povedať:"skús, teraz kope" pretože by mi museli ľudia strkať ruku do nohavičiek. 😀 tak dúfam, že sa ešte otočí a nebude mi furt tancovať po mechúri.

miss
12. sep 2006

tinocka-presne 😀 😀 tiež to nikto nemože skusit koli tomu 😅 😀 ked stojim bezpecne je to uplne nizko, ked si vsak lahnem je to pri pupku, ale tam sa mi vlni citim, že je tam cele telíčko, vtedy vidno vlny na bruchu 😀 manžel je z toho vždy nadsený, vtedy citit maleho riadne ak da ruku, ale pri sedeni už zase citim uplne nizko, nemas nahodou aj ty polohu koncom panvovým?

tinockaaa
12. sep 2006

no na ultrazvuku pred troma týždňami si malá ležala, ako povedal lekár, v úplne "vegetnej polohe", zadkom dole. takže zatiaľ je to koncom panvovým. povedal ale, že sa to ešte určite otočí, tak čakám kedy. mne sa vidí, že jej sa tam dole medzi mojími vaječníkmi celkom páči. 🙂 ja už ani nemôžem sedieť rovno, vždy si musím aj v práci sadnúť pololežmo, a to nehovorím o aute, pretože hneď ako si sadnem kolmo, tak mám kŕč. 😖

katka75
12. sep 2006

tak mne tvrdne brucho niekedy aj 2krat za den vacsinou len na jednej strane a hlavne ked lezim na chrbte.najprv som nevedela ze ci to nemam z injekcii co si picham a ked som to povedala vcera v podradni tak mi lekar povedal ,ze to je uplne normalne..tak neviem co si mam o tom myslietale zatial je vsetko ostatne v poriadku

renca3
12. sep 2006

tinocka,
Aj mne povedala doktorka, ze to prejde, ale tvrdne niekedy viac, niekedy menej az doteraz. Ale inak bolo vsetko v pohode, len obmedzit pohyb.

miss
12. sep 2006

tinocka-no jasne, to je udel nas koncoviek panvových 😀 😀 mne Dr. povedal, ked som sa ho opýtala kedy sa otoci, že až ked b ude mat tak tažku hlavicku že ho to prevaži, ale inak je normalne že sa neotacaju skor ako 2 týždne pred porodom, aj ked inak lahnut by si mohli nie? 😀 😝 😅 minule som citala v časopise Mama a ja, že, niekedy može byt problem aj v kratkej pupocnej šnure, co nie je žiadna vyhra, vtedy sa bábetko neotoci a ide sa pravdepodobne na cisarsky, inak len 3% tehotenstiev su KP a my tam patrime 😅

tinockaaa
12. sep 2006

no asi budem musieť obmedziť pohyb, takže badminton si už nezahrám 😢 a asi obmedzím aj rýchlu chôdzu. Inak mne sa vidí, že mi je horšie hlavne po ceste autom. má s tým niekto také skúsenosti? keď cestujeme domov na východ tak sa stále cítim taká vytrasená... 😖

katulka11
12. sep 2006

Tinocka ja som pribl. tak tehu ako ty a stáva sa mi presne to isté. Tie kŕče síce niesú silne, skôr len jeden slabý kŕč a bruško na pár sekúnd je jak kameň. A aj mám pocit že bábo ako keby sa zosunulo dolu. Vtedy to trošku predýcham a je lepšie.Dnes som bola u lekára, tak ma pozrel, povedal že je všetko OK, krčok uzavretý a smeruje dozadu takže sa chvalabohu neotvára. Baby len mi nejde do hlavy to vaše otočenie bába, veď moje tam tancuje jedna radosť tak si myslím že do pôrodu zmení tých polôh x-krát.

tinockaaa
12. sep 2006

katulka mne to pripadá tak nejako že malá ma kope smerom dole a veľmi sa po bruchu nepohybuje. ako keby bola furt na jednom mieste. tak neviem, niežeby bola nejaká lenivá, kope skoro celý deň, len to stále cítim na jednom mieste. tak uvidíme. možno je to tak ako písala miss, že má krátku pupočnú šnúru a ďalej ju to jednoducho nepustí. uvidíme na ďalšom ultrazvuku. 😒

ninocka
12. sep 2006

tinocka
aj ja stale citim pohyby na tom istom mieste

zuzu13
13. sep 2006

bábo má čas na zmenu polohy, väčšinou v 30 tt je dolu hlavičkou a potom sa poloha už nemení, no ak v 30 tt. nie je tak do 36 tt. má čas. Potom Vás pošlú na kontrolný ultrazvuk a budete vedieť na čom ste. Nestresujte sa s tým pupočníkom, je to naozaj malé % 😀

tinockaaa
13. sep 2006

😉 ok zuzu, ja len že by ma mohla kopnúť aj inam ako do močového mechúra.

slavomira
13. sep 2006

Ahoj Anetta mne tiež tvrdlo bruško a tak som išla k doktorovi pretože to bolo aj v 3 minutových intervaloch a počas celého dňa. dal mi magnéziové tabletky a povedal že ak sa to nezmierni mám ísť do nemoc. a tam mi dajú injekciu do svalu to zmierni určite. Tam som bola dvakrát a potom si ma tam nechali od 26 do 32 tt. bola som na magnéziových infuziách a keď ma pustili domov o 3 dni som rodila.

mysidlo
13. sep 2006

baby, ja si vobec nie som ista, ci mi tvrdne brucho. Casto citim taky tlak smerom von z brucha, ale je to len na urcitom mieste. Spravi sa tam taka tvrda hrca (pred mesiacom byvala velka ako citron, teraz je uz vacsia). Vzdy som si myslela, ze to sa tak vypucilo babetko na stenu maternice, ale teraz si nie com ista, ci to nie je tvrdnutie brucha. Citite to tiez?
Pochybnosti mam preto, lebo mi dnes lekar zistil zmaknuty krcok, pricom doteraz bolo vsetko v poriadku (naposledy ma vysetrovali 22.8.)
diky

aktak
13. sep 2006

mysi tvrdnutie je ine, to je v podstate kontrakcia, kedy sa "napne" maternica, ja to citim ako velku gucu - cela je tvrda, po chvili to prestane, to co opisujes je skor babetko, ktore tlaci, ale je mozne ze si si to tvrdnutie nevsimla, lebo je to mensi tlak (u mna) ako ked babo tlaci na jednom mieste

mysidlo
13. sep 2006

Takze to stvrdne cele brucho? Sledujem pohyby vo svojom bruchu dost pozorne, takze by som si snad tvrdnutie brucha vsimla. 😒 Zajtra idem na dalsiu kontrolu k inej doktorke, tak uvidim.
Ty teraz stale len lezis a beries magne? A mozes cvicit? Lebo mne to teraz neodporuca.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre