Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

zuzkap2
20. sep 2010

@happy8051 @liv1 aj ja stale beriem salbutamol, ale ak sa ti krcok viac neskracuje a neotvaras sa nieje dovod nato aby si ho nemohla brat aj doma. Mne dnes kamarat - doktor vravel, ze gynekologovia pacientkam vravia ze by im ho nik nepredpisal prave koli tomu lebo sa pytaju domov.

fecova
21. sep 2010

@gangulienka ja som brala magnezium v prvom tehu pomaly cele tehotenstvo, lebo som sa zacala skoro otvarat a ked som ho vysadila, tak som sa tak zatvorila, ze som sa nevedela otvorit a nevedeli sme zacat rodit, tak sme to museli ukoncit cisarskym rezom, a potom mi lekar povedal, ze to magnezium sa ma v 35tt vysadit, aby sa predislo takym veciam, vraj.

liv1
23. sep 2010

len co viem tak v suvislosti s busenim srdca teba i babatka, tep je hlavne babatka dost nepravidelny a tak. ale nemusis sa vobec bat si myslim. hlavne ked ho uz beries...

pepi_petra
23. sep 2010

Babule,chcem sa spytat,kedy zacinava najcastejsie tvrdnut brusko?

cucuriedka
24. sep 2010

@pepi_petra ja hlavne rano, cez den potom zalezi asi od toho co robim a ci nieco robim, ale rano sa to stava pravidelne... 🙄

ivasha
24. sep 2010

vatsinou mi tvrdne brusko ked vela chodim alebo mam viacej stresu

zuzkap2
24. sep 2010

mne tvrdne vzdy vecer ☹

huhusestra
30. sep 2010

Prosim vas vedeli by ste mi povedat co mam robit od jednej hodiny mam vkuse stvrdnute brusko co to znaci?nemala by som ist radsej do nemocnice ? babenko sa obcas pomrvi tak ako vždy no chvilkami mam slabsiu bolest v podbrusku. poradte mi lebo už zacinam mat z toho strach ci je vsetko ok alebo žeby to už na mna pomali prichadzalo???

huhusestra
30. sep 2010

takže sa da povedat ze už je to 6 hodin co mam tvrde to brusko 😢

katkas1
30. sep 2010

@huhusestra no ja by som na tvojeom mieste sla do nemocnice nech sa na teba pozru, aj mne velmi tvrdlo brucho ale 6h v kuse je asi moc

huhusestra
30. sep 2010

@katkas1 no pravdepodobne pojdem len musim pockat manžela kým pride z prace aby ma zaviezol , mam strach o malinku ale hybe sa tak dufam ze nic zle to nebude. Vcera som bola na kontrole a aj v porodnici na ctg natacani tak snad by si niecoho vsimli. mmm lenze ked vcera bolo este vstko fajn a nemala som taketo stavy. ☹

camilla_1
30. sep 2010

@huhusestra
mozno ti tak zacina porod

katkas1
30. sep 2010

@huhusestra ked sa hybe tak je hadam dobre, ale pre istotu chod ved za to nic nedas, radsej sa prevez ako keby malo byt potom neskoro

huhusestra
30. sep 2010

@katkas1 no to mas pravdu pojdem tam ale az za dve hodiny vtedy pride moj domov

katkas1
30. sep 2010

@huhusestra no a mozno tam uz aj zostanes, moze to byt aj zacinajuci porod ako pisala camilla. Drzim palceky a daj vediet ako ste dopadli

huhusestra
30. sep 2010

@camilla_1 možno že fakt mi zacina porod ale keby som mala nejake stahy tak by mi to bolo jasne len ja mam akurat tak poriadne napnute brusko ako keby mi chcelo prasknut nie a nie povolit

camilla_1
30. sep 2010

@huhusestra
neboj sa ziaden stres...mojej sestre tak zacali obe porody ... podla mna sa uz otvaras a ani o tom nevies podla mna to je lepsie ako ked hned odtecie voda....moze to trvat aj do rana kludne nestresuj mas cas v pohode ked nemas bolesti...drzim palce silno

camilla_1
30. sep 2010

@huhusestra
ano viem moja nemusi to byt nic mozno si len nieco zjedliaa co ti nesadlo ak mas pohyby tak je vsetko ok

huhusestra
30. sep 2010

@katkas1 radsej si zoberiem aj tasku co mam prichystanu už od 32 tt 🙂 idem si ju prezriet ci mi tam este nieco nechýba. Dam potom vediet ako sme dopadli keby to bol porod tak by som bola rada lebo posledne dni su najdlhsie z celeho tehotenstva a nevieme sa s mojim už dockat tej chvili

huhusestra
30. sep 2010

@camilla_1 no snazim sa byt kludna ale moc sa mi to nedari 🙂 a to mi lekar vcera hovoril že som pevne uzavreta ze to do 10.10 nebude aj ked neviem ako može nieco take povedat ked jeden den možem byt pevne uzavreta ale na druhy može byt uply opak podla mna. Ja sa este idem poinformovat na 155 to mi nakazal manžel 🙂 prave mi volal tak som zvedava co mi tam povedia
dakujem za palce 😵

janapagacova
30. sep 2010

@huhusestra ahoj ... tiez si myslim, ze ti zacina porod ... len pokoj a ked pride manzel sup-sup do porodnice ... prajem vela stastia ... drz sa 😉

huhusestra
30. sep 2010

@janapagacova juj dakujem volala som aj na 155-ku a tiež mi povedali že to moze byt zaciatok porodu a takisto mi odporucaju ist tak žeby už prisla konecne ta dlho ocakavana chvila? 🙂 no pocity mam zmiesane ..... nervozna som teda poriadne ale snažim sa ukludnit
tak teda baby držte palce poriadne potom sa ozvem ci to bol len planý poplach a ked nie zistite asi tým že nebudem hned zajtra odpisovat 🙂

huhusestra
30. sep 2010

a vsetkým vam dakujem za rady

camilla_1
30. sep 2010

@huhusestra
chapem ja by som uz stresovala,ale na druhu stranu ked to je ono tak konecne !!! 😀 neskor sa ozvy 🙂

katkas1
1. okt 2010

@huhusestra ahoj, tak ako?Uz je malinka na svete?

huhusestra
1. okt 2010

@katkas1
@camilla_1
@janapagacova
@katkas1 No baby vizera to tak že este neporodim 🙂 ale som v nemocnici stale ma natacaju na ctg-cku a sleduju kontrakcie, tie su viditelne ale ja ich necitim a ani sa neotvaram takže asi zajtra poputujem domov.V noci mi dali ifuzku na uvolnenie maternice takze na nieco to bolo dobre vyrazit sem. 🙂
A este jedna výhoda je ta že som aspon spoznala porodnicu tak viem do coho pojdem a už vidim že budem spokojna,,,prostredie utulne personal prijemný mmm pocula som o piestanskej porodnici same chvaly ale toto som necakala som spokojnaaaa 😉

janapagacova
1. okt 2010

@huhusestra tak super ... osobne si nemyslim, ze ta pustia domov, pretoze uz mas kontrakcie ... aj infuzku ti dali na vyvolanie .... ty pocestujes domov jedine s babatkom ... 😉
co sa tyka porodnice, ja som bola tiez spokojna ... ano jasne vzdy sa najdu veci, ludia, ktori ti pobyt mozu zneprijemnit, ale ja som chvalabohu mala stastie ... inak mna rodila Dr. Perecarova, skvela zena ... len som sa modlila, aby som chytila ju alebo Dr. Rebryovu ... su fakt uzasne ...

camilla_1
1. okt 2010

@huhusestra
drzim ti silno palceeeeee ! aj podla mna ta uz asi nepustia domov len s malou hehe ale ak hej aspon si si to vyskusala ko generalku 😀 ... uz aj ja by som to mala rada za sebou ja sa bojim porodu ako blazon asi som strelena 😅

huhusestra
1. okt 2010

@janapagacova nie mne bolo povedane že ifuzku som mala praveže na ukludnenie a aj co som mala tasku s vecami už na porod povedal lekar že mi to ma muž zobrat domov že to nebudem potrebovat....ja myslim že by som sa od vcerajska už otvorila ci? .... Ty si bola tiež v PN? je to tu fakt fajn ale nemala ma ani jedna lekarka na starosti len lekari

huhusestra
1. okt 2010

@camilla_1 niee nesrandujte sak ja som uplne uzavreta 🙂 Vies ja už mam strach z porodu ked som v tomto prostredi.... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre