Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

juliett99
11. máj 2009

ahojcek dianka,,
veru dnes uz mi je lepsie,, jupi,, viac som pila ahlavne oddychovala nechodila som moc.. 🙂 🙂
a ty mojka ako sa ti dnes dario?, ako sa mi citis??

dianka3
11. máj 2009

ale moje zlatinko ☹
nemam dneska dobry den muz vcera nadranom dosiel napity a starsne mi vynadal a popol do mna a som sa smikla a padla na dupu 😒 ale rano som bola u dokiho tak bolo stetko ok,ale potom som vela chodila bo som si bola po novy obciansky a sebe aj malej som bola vymenit zdravot.karticky no a ked som dosla domou co som celu noc nespala koli muzovi a na druhy den teda dnes rano sa mi tak omluval a nic z toho si nepametal 😔
on je strasne agresivny ked pije ale najhorsie je to ze ty kamosi co boli s nim mu ukradli 300 eur a nepriznali sa ,no moj muz stratil pracu a to bolo na postielku takze zle mojka ☹

babullka1
11. máj 2009

Dianka,ja ta moc nepoznam,citam vsak tvoje prispevky v predc.porod porod v 32tt a toto mi je fakt luto co si napisala ☹ Aspon ze si ok a ze je aj babetko ok......

dianka3
12. máj 2009

babulka,no dufajme od vcera som dostala asi kontrakcie a dnes idem na pasy tak ak sa uz neozvem tak si ma tam nechali ☹

babullka1
12. máj 2009

Dianka drzim palceky,uvidis ze vsetko tentokrat dobre dopadne. 😉

juliett99
12. máj 2009

dianka zlatko,,, 🙂 😒
o to citam,, moja,, normalne mi chlpy stoja,, nemas to v zivote lahke, uz co to o tebe viem, a teraz ma uz toto dorazilo,, dufam ze to nejako vsetko zvladnete,, a aj tie peniazky nejako budete mat..
dnes prosim ta oddychuj potrebujes to,, a aj malinky..
ja neznasam opilcov,, som povedala ze ak by ma chlap co len raz udrel uz by mna ani nase dieta nevidell, NIKDY.
Dianka ty mas este dceru?? nevedela som,, ako je stara??
moja tak zajtra ideme obidve k dr.. tak budem cakat na dobre spravy,, mojka,, cmucik pre teba a malinkeho,, 🙂 🙂 😵 😵 😵

adka12
12. máj 2009

Baby ako často vám tvrdne bruško za den? Ja som v 8. mesiaci, bruško tvrdne od 16tt.

juliett99
12. máj 2009

adka, mne sa to stava ked nedodrzim co nakazal pan doktor ze mam lezkat,, ako napr teraz v sobotu som viac chodila a zas prisli tie priznaky,, bolest s stahy v podbrusku,, dala som si hned zas zadocek na podusku a pila poctivo magnezium,, a uz vcera bolo super,, aj kkrce mi ustupili,,, 🙂

dianka3
12. máj 2009

juliett
avojkaj moja babika, no co uz mam robit vies kedy je ozraty na mol tak sa sprava ako sviniar,agresivny a tak dalej a na druhy den si nic z toho nepameta 😔 ja som mu uz povedala ze s nim uz asi nechcem byt,ale najviac budebtrpiet babo a tak som zvazovala ci by mu nebolo lepsie v nejakej normalnej rodine ☹ pretoze mi je ho velmi luto ked to musel citit uz aj v brusku a bojim sa ze mna uz nebude mat rad a tak sa bojim aj.Teraz mi muz slubuje ze uz s tym skonci ale pravdu povediac uz mu ani neverim a ani uz mi zato nejak nestoji kolko sanc som mu uz dala,.....neviem fakt neviem teraz stale o tom rozmyslam co dalej........ 😖
a ano mam aj malu ale bohuzial, bola narodena v 24tt s vahou 540g niet sa cim chvalit. prezila to no hoc ma dva roky nevie nic ani sediet ani chodit furt len lezi a vypada na 6 mesiacou,ma mozg. obrnu ale asi taky lahsi stupen no este nevedia lekari ale zrejme sa ani nenauci chdit je ako hasndrova babika 😔 preto ju ani nespominam lebo aj s nou mam velke trapenia a keby som maôla o nej kazdemu vypravat o jrej diagnozach a tazkostiach tak to by som tu aj zostarla. tak preto vies?

no a pasy asi okej ked ma poslali domov ale tiez cudne bo jeden doki vryvel ze su tam naznaky kontrakcii a druha doktorka nic tak neviem
a ty co ako mojko? drzkate sa mi pekne?

babulka dakujem ti aj ja tebe zelam setko ok

juliett99
12. máj 2009

ahojcek dinaka,, som rada ze pasy dopadly dobre a ze vas drobcek sa este neponahla,, k vam,,nech je pekne este u maminky,, tam mu je teraz ovela lepsie,, 🙂 🙂
ozaj a ten tvoj drahy,, pije casto?? je casto k tebe vulgarny a agresivny?
To som nevedela ze ten predcas porod v 24tt ti zanechal chorucku dcerenku,, a ake meno ste dali??
chapem ze nechces vela o malej hovorit ,, mas to teda super tazke,, boh ta teda riadne skusa kolko vydrzis..
a mala je s vami domka,? asi aj preto je tvoj drahy taky aky je,, urcite to je dost na nervy moja,, musis byt fakt silna teraz aj kvoli malemu.

No ja sa mam dnes celkom dobre uz sa neviem dockat zajtrajsku,,, mojej poradni,, super uz nech je rano,, 😀 😀 😀
ano poslucham lezkam,, a len tak troska pobehujem po dome,, dala som prat a postarala som sa o daduska,,
dns aj brusko poslucha,, dnes som len jeden krat citila steklenie,, neviem fakt ci uz by to mohla byt nasa malinka,,
este by bola zajtra pekne keby malinke bolo otocene tak aby bolo vidiet co tam mame,, 😀 😀

dianka3
12. máj 2009

avojcek juliett 🙂
ano uz si citila take steklenie? 🙂 doki ti nato urcite povvie ze to su orgyny tvoje a nie este babo 🙄 ale never mu aj ja som to prvy raz tak slabunko zacitila okolo 15tt a iba mozno raz abo dva lebo je este malinke ale na 100% to bolo uz babo nech nikdo nevravi,doktorri si myslia ze vedia vsetko ale nikdy neboli tehotny.ano a citlivejsie osoby citia aj skor ked sa malicke usijuje a tak sikovne sa pravrati ze to niekedy zacitis ako steklenie v bjusku 🙂 akomainky motylik 😵 tak sa ti uz ozvala malinka 😀 juuuuj 🙂 som stastna ani nevies ako moja 😀 😉 vydis sak je to super?
a zajtra mate poradnu? juuj super daj vediet ako ste dopadli okis? 😵 a pohlavie sa da vediet priblizne v tom 18tt ,aspon mne tak povedali

no moj drahy nepije casto raz za 3 mesiace ale len raz a aj to tak prehna a potom to neni ani on 😔 vobec si nepameta co robil a potom to setko lutuje ale to je uz neskoro co vsetko navyvadza 😠
neviem co si myslis moja? on ma nechce stratit ale ja toto nezvladam ved som ti napisala ako ma zivot uz trpko skusa 😔 a to mam len 21 rokov 😔 preto ani chut zit nemam,ale kedze teraz ten malicky prisiel ako zazrak z nebicka bojim sa onho,a fakt nebolo by mu lepsie v normalnej rodine? 😒
Mala sa vola Sofia a mame ju normalka doma,ale je s nou kopec prace
No a keby som aj muza nehala bojim sa ze uz by som nenasla muza ktoreho by som tak lubila a on mna. nemam stastie na muzov a nik by ma uz ani nechcel,a navyse moj muz je moja prva laska s nim som prisla aj o panenstvo a predstava s inym muzom v posteli mi nepripada do uvahy. 😠
tak co mam robit? 😨

terezka044
12. máj 2009

dianka tak to steklenie myslis ze moze byt babo?
no fajn tak aj ja som potom citila skor, bolo to krasne 🙂 😀 jeeej. uplne spominam jak som to prvy krat zacitila, ked sme boli s maleho krstnym na cokolade 😀 😀
dianka uz to mas zachvilku vsak 🙂 🙂 tesis sa? a este studujes ci si doma s malou len?

a tak tipoviem ze ziadny chlap nie je idealny a so ziadnym to casom nie je ruzove, ale ak ta udrie, tak radsej odid, to si nenechaj. aj ked rozprava robi hluposti, nenechaj si ublizovat. ☹ nezasluzi si to ziadna zena

juliett99
12. máj 2009

dianka,, tiez si myslim ze ak to poviem dokymu tak mi povie ze to este nemoze byt mimco..
Uz to citim zhruba 4 dni,, ale dnes to bolo len jeden krat no nevadi ale urciite je to krasny skvely pocit.. uz to bude len a len silnejsie,,,a krajsie xixi kym to uz potom nebude boliet,, xixxi ked uz bude hrat futbalovy zapas,,

dianka myslim ze terezka ma pravdu,, chlapy nestoja,, za to aby nas takto trapili,, my zeny mame toho dost v zivote a ty si si uz presla vselicim,,a mas narok uz byt aj stastna..
no vsetko je to len na tebe,, co si myslim ja alebo iny,, si mozes precitat vziat k srdcu alebo vykaslat sa na nas.
dianka mala ma krasne meno,, urcite ti aj ona dodava lasku,,
viem ako to myslis ze tvoj drahy je tvoj prvy a mas k nemu vela citu ale ziadna bitka nestoji za jeho lasku..
ale to ssa musis sama rozhodnut,, tazko je nam do toho nieco vraviet,,, kazda sme ina,,,
prajem vela stastia a lasky,, aby si mi uz bola stastnucka,,
veru zajtra idem urcite ti vam dam vediet ako sme dopadli,,
baby ,,zas ma posteklila,, malinka,, xixixii,,, na pravej strane posteklila som aj ja a prestala,, a za zopakovala,,

babullka1
12. máj 2009

Dianka..ty mas 21rokov?To aj ja budem mat tolko teraz-tiez mam manzela kt.bol moj prvy sme spolu od mojich 15tich rokov.....ale teba teda zivot pekne skusa 😢 So Sofiou to musis mat asi velmi tazke,priznam sa neviem si to ani predstavit 😒 Isto je to tazke aj pre tvojho manzela,ale on by ti mal byt oporou a nie sa takto skaredo spravat-aj ked je to len obcas....Ty mas teraz zazivat najkrajsie obdobie zivota-ved cakas babetko....a nie sa stresovat s manzelom ☹

macilaci
12. máj 2009

dianka, tiež si myslím, že život s takým chlapom neprospeje tebe ale ani tvojim detúrencom, zamysli sa nad vetou, že žijeme iba raz....

dianka3
12. máj 2009

babulka no ale ty si za dobre z muzom nie? ja stale rozmyslam ale ako vravim, ja sa bojim ze si uz nenajdem takeho co by ma lubil a ja jeho a zvlast ked uz mam deti 😔

macilaci je to tazke, mam tu vsetko a nebavi ma cakat ci sa niekoho najdem abo nie ale pochybujem ,uz si nikoho nenajdem ☹

juliett, no ja stale rozmyslam no ale asi ho neham,no len sa bojim tej samoty 😔 ked uz mam tie deti cem mat aj muza ktory my bude oporou ale uz asi takeho nenajdem tak co si budem nahovarat.......
Ja sa asi malinkeho vzdam, a ja? neviem uz nevladzem dalej 😔 chybau mi moji anjelickovia 😢 😢 😢 cem ist kunim 😢 😢 😢 boze ani nevies ako my chybaju ☹ 😢 ................ chcem byt prinich a hladit ich po ich hlavkach a dat im bozteky na ich male telicka

no nebojkaj urcite je to vas malinky chrustik co sa ti tak peknucko hlasi ze byva pod tvojim srdieckom a dava zo vsetkych sil vediet aby ste ho lubkali a starali sa on a s tatikom sa velmi velmi lubili 🙂 drzim palceky zajtra mojka a posielam pusinku pre vasu maleho motylika 🙂 dobru nocku moji krasny 🙂

juliett99
12. máj 2009

dianka zlatko takto nemozes mysliet ,,
uz som ti raz napisala ze si zistim adresu a pridem ti dat po holej,, takze prec s chmurnymy myslienkami,,
mas tu predsa sofiu a pride maly drobcek,, tak si sa na neho tesila a ty sa chces vzdat??
tvoji anjelici su v nebicku a davaju na vas pozor,,
ak si spominas aj ja som mala problem s partnerom,, a nic ine nepomohlo iba utiect,. a poviem ti to bolo to co som mala uz urobit davno a nie trrpiet a tolerovat jeho vykyvy nalad.
Rozumiem aj tomu ze sa bojis lebo mas deticky ,, ale nikdy nevies ci fakt nenajdes chlapa co ta dokaze viac milovat ako tvoj prvy chlap...

babullka1
12. máj 2009

Dianka..ja som s manzelom za dobre,on je skvely muz... ako mozes napisat ze sa malinkeho vzdas...kolke mesiace ho mas v brusku ,lubis ho,tesis sa nan,pravdaze mas aj strach po tom vsetkom co si si prezila,ale on je tvoj ....verim ze ho strazia aj tvoji anielickovia v nebicku....a aj ked ti isto chybaju,co ti verim,ty musis zit pre svojho chlapceka a pre Sofinku moja.

terezka044
12. máj 2009

dianka, ja mam termin cca o mesiac, som na strednej skole a priatel ma nechal. tiez nemame najlepsie vztahy, ale ver mi, ze v zivote stretnes cloveka, s ktorym budes stastna, a no a co ze mas deti?? deti su super 🙂 ver mi, ze existuje vela muzov, ktori budu aj radi, ze uz mas vacsie deti, vela takych, ktori deti zboznuju.. a uprimne, bola by si radsej s chlapom, ktory nema k detom vztah? asi nie.
mas 21 rokov, si mlada, krasna! baba, netrap sa tym. a urcite nezostavaj s niekym len preto, aby si niekoho mala. ak ti moze pomoct rodina, tak urcite to skus - uvidis, aky kamen zo srdca ti spadne. ono bude to urcite tazke, ja som preplakala 3 mesiace, aj teraz je to obcas priserne tazke, kazdy z nas si niecim prechadza - dolezite je vsak to, co si z toho zoberies, ako sa k tomu postavis, ze si povies, ze ides dalej. ze to zvladnes.
ked zena chce, zvladne vsetko. 😉

terezka044
12. máj 2009

A deticiek mi je velmi luto ☹ moja teta tiez prisla o dve prve deti, a rozhodla sa mat dalsie, tak mam 2sesternice a 1bratranca z jej strany (plus xy-dalsich). mojej maminke tiez prve dietatko zomrelo. a tiez sa rozhodla mat 3 dalsie (ja-neplanovana, tesne pred 40). ono vzdy je nieco v tom zivote priserne, ale netreba sa ho vzdavat, nikdy, treba to prekusat a ist dalej, byt stastny ako sa da, radovat sa z malickosti. netrapit sa zbytocne.
mas cely zivot pred sebou a je na tebe aky bude,sice neovplyvnis vsetko, co sa v nom stane, ale ovplyvnis svoj pristup k nemu a to je najdolezitejsie.budem ti velmi drzat palce 🙂 🙂

babulka123
12. máj 2009

baby je normlane ze ked mi ztvrdne brusko , vzdy na spodu tak sa mi tak dinve dycha a mam pocit ze musim ist na wc na velku.. potom to hned prejde.. cca 15 sek. alebo tak dajako to trva .. najprv som mala pocit ze sa mi babatko vyduva chrbatikom ale teraz.. ja neviem .. mavam to vacsinou vecer..

je to ok?? dakujem

perla200
12. máj 2009

terezka, dianka....ja velmi vám držím palce a obdivujem vás....mna občas chytí panika a pritom mame zázemie a mam muža, ktorý je úžasný.....držte sa babulky

juliett99
12. máj 2009

dianka
slniecko,, nezabudni ze tu mas vela ludi, tehuliek co na teba myslia a maju ta radi,, mas nas budeme ti oporou a ak budes mat nejake tazke chvilky vies kde nas najdes,,, sme tu pre teba,, a nezabudni tvoji anjelici davaju pozor na tvoje deticky ale aj na teba,, 🙂 🙂 🙂
poslielam cmuiky,, tebe aj tvojmu drobciatku,, 🙂
pekne snicky moja,, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dianka3
12. máj 2009

babulka ano ja to viem ale nejde to ved to malinky setko citi co som prezivala a aj co prezivam noa bojim sa ze ma nebude mat rad a ja sama bez muza? neviem 😖

terezka takze teba priatel opustil? a preco co sa stalo? ty mas kolko rokov? ako ja? a s kym teraz byvas?
ja sa bojim samoty-urcite si nenajdem nikoho uz mi nezostalo v srdci miesto pre nikoho ano poznam vela muzov co sa zdju byt oki ale ziaden z nich neni ten pravy 😒

juliett ano dakujem ze vas tu mam ale skoda ze sme neni spolu 😀 mozno keby neolo muzov tak nam by boo super zenam 😉 ved mi si vzdy mame co povedat a zeny sa tak lahko nerozhadaju a ked aj ano je to koli chlapom 🙄 no nie?

svistik
13. máj 2009

Ahojte dievcata!

Dianka... ja viem, ze to tu uz dievcata pisali... ale neda mi to... pripominas mi moju sestru... Ona mala tiez priatela co ju tlkol ako zito a ona bola stale s nim, stale ho obhajovala az z nej nakoniec vyslo, ze sa boji, ze zostane sama... a predsa nezostala... ma super partnera, s ktorym ma 3rocnu dcerku a je stastna...
Naozaj si prilis mlada a krasna, aby si premarnila svoj zivot... Ja som tiez prisla o prve babatko a to presne na Vianoce a viem ake to je... viem, ze aj ked si ich nikdy nevidela, tak na ne nikdy nezabudnes a vzdy budu v tvojom srdci... Nemozes sa bat zacat odznovu... postav sa tomu a najdi svoje stastie 🙂
Ak by si cokolvek potrebovala... vsimla som si ze si z Martina... aj ja som, tak kludne sa mozme stretnut 🙂

macilaci
13. máj 2009

dianka, dopredu nič nemôžeš vedieť, nemyslím si že by si si nikoho nenašla, každý má niekde toho pravého, možno ho stretneš dnes možno o pár rokov, ale si nemyslím, že ten terajší je ten pravý pre teba. človek čo vie udrieť ženu a ešte k tomu tehotnú ženu nie je človek. ja by som radšej žila sama s deťmi, možno by bol život veľmi ťažký ale netŕpla by som či manžel príde domov opitý alebo nie, píšem z vlastnej skúsenosti, my sme to ako deti prežívali doma, a svojim deťom by som to nikdy neželala, teraz to ešte nebudú vedieť pochopiť ale časom budú aj oni všetko vnímať aj tvoja dcérka, hoci je choručká. Deti si zaslúžia kludné a pekné detstvo.

katarina822
13. máj 2009

babulka aj mne tvrde obcas brusko ale zatial mi pomaha magne b6 a viac odychu

andrejka10
13. máj 2009

Ahoj dianka. Musím ti napísať. Si skvelá žena a určite perfektná mamina, skúšaná osudom. Tvoje deti ťa budú milovať aj s tvojimi chybami. Sú to tvoje detičky, toho sa obávať vôbec nemusíš. Tvoj manžel je veľmi krutý a nezodpovedný. Viem o čom rozprávam. Nie z vlastného manželstva, ale môj otec bol taký. Na Vianoce mu ukradli celú výplatu, bil maminu ..........Mala som 10 keď sa naši rozviedli, ale nikdy som nevinila z toho maminu. Skôr som jej vyčítala, prečo to neurobila skôr. No a potom sa mamina snažila, ako vedela, aby nás s bratom vychovala. A otec, má dnes 65 rokov a je z neho stále veľký alkoholik, k tomu sa dnes pridružilo aj gemblerstvo. A o svoje deti vôbec nemá záujem. Takže žiadna očákavaná zmena k "dobrému".
Dianka, ja verím, že niekde tu po zemi, chodí tvoja spriaznená duša. Nemusíš sa obávať, že ak sa rozhodneš rozísť so svojim mužom, že ostaneš sama. Určite sa stretnete, len mu musíš dať tú možnosť aby ťa stretol. Zatiaľ strácaš čas s tým nepravým. Ale akokoľvek sa rozhodneš, držím ti palce. A budem ti fandiť. Drž sa nám. 🙂

dianka3
14. máj 2009

Avojte babule 🙂 dakujem vam za vsetko za rady a urcite sa uz nejako rozhodnem 🙂
muz ma inac nie mlatil ale popol- tak ze som sa smykla. ale hlavne je ze babo je ok 😉 Dakujem vam za rady moje pekne vatzim si to 😉 kiez by sme iby mi zeny existovali no nie? 😀

svistik ano aj ty si z mt? no ja som z klacian ale mozme sa stretnut mozme ist na kaficko abo na hor.cokoladu co ty nato hmm? ajtak tu nemam moc kamosiek bo som sa tu len prestahovala z popradu a aj co mam tak furt su pracovne vytazene

macilaci on ma stuchol horsie boli tie nadavky ale uz dobre. nechala som si poradit dakujem ti . juuj naco su na svete chlapy? len aby sme sa trapili

andrejka juuj dakujem ze vas tu baby mam.no ved clovek nikdy nevie co bude dalej.
ale najviac ma trapi a boli to ze som potratila,strasne mi moje dve babiky chybaju 😢

andrejka10
14. máj 2009

Ahoj dianka, som rada, že si sa ozvala a že ste aj s bábätkom v poriadku. 🙂 Verím, že ti tvoje malé slniečka chýbajú. Skláňam sa pred tebou a držím ti palce. Tentokrát určite všetko dobre dopadne. Budem na teba myslieť.
Ináč si z Popradu? Aj ja.... 😉 Ak budeš doma, ozvi sa .....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre