Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

lienka8311
30. jan 2009

ahojte kocky,aj mne tvrdne brusko ,pravidelne uz asi mesiac,lekar mi nasadil magne B6,lebo som to malo dost casto a s bolestami.Teraz je to uz v pohode 🙂 Ak to nieje viac ako 5x z den,ze je to v poriadku,tak ziadne obavy 😉

lenka138
30. jan 2009

mne väčšinou tvrdne spodok bruška,
doktorka mi povedala, že pokiaľ je to do tých 10x za deň, tak je to v poriadku a ani mi nepovedala, že by som si mala dávať magnézium. Teraz mám však pocit, že mi tvrdne častejšie, v stredu idem na poradňu, tak sa opýtam doktorky

lienka8311
30. jan 2009

Lenka138,mne tvrdlo cele brusko a asi 8-10x denne,ale trvalo dlho kym mi opat aspon troska zmaklo,niekedy az po hodine....A mala som bolesti v podbrusku,ako pri menzese,ale velmi silne a tiez caste,tak mi radsej nasadil manezium a zabera to,inac by som si sla polezat do nemocnice a to nechcem:(

lenka138
30. jan 2009

moje mi našťastie odtvrdne dosť rýchlo a pomôže mi keď si ľahnem a uvoľním sa

adka12
2. feb 2009

Ahojte baby a jete len to magnezium? Asi treba aj dostatok odpočinku, nie?

lienka8311
2. feb 2009

Adka12,ano dam si magnezium 3xdenne a cely den oddychujem,lebo musim byt v klude.Je to riadne o nervy,ale pomaha mi to a brusko uz az tak netvrdne....len vela oddychuj...

adka12
2. feb 2009

lienka a máš aj nohy vyložené? Ja ležím a mám nohy vyložené na fit lopte. a to magnezium mas 500mg?

miavin
3. feb 2009

ahojte baby
No mne keď začalo tvrdnúť bruško - som sa zľakla, potom, čo som tu čítala, tak som si šla hneď kúpiť magnesium - tabletky, bola som u lekára aby mi to odsúhlasil, povedal, že ich mám brať 3 x denne, no včera som bola v poradni - robil mi merania a vravel, že je všetko v poriadku. Mne stvrdne bruško vždy keď sa postavím zo sedačky, alebo keď chodím. Tiež mi stvrdne viac dole v podbrušku ale len na chvíľku - musím si ľahnúť, skrčiť nohy a dýchať a hneď to prejde. No minule sa mi to stalo za volantom a nie je to bezpečné, manžel ma hneď vystriedal, už asi ani šoférovať nebudem - pre istotu. Tak sa držte - oddychujte a buďte v pohodičke. papapa 😉

lienka8311
3. feb 2009

Adka12,ano nohy mam vylozene,ale len na vankusiku a beriem Magne B6.

scandya
18. feb 2009

Ahojte, baby tvrdnutie bruska by ste urcite citili, ja vzdy citim ako sa mi zacnu stahovat svaly, ani chodit nemozem , drzi to tak 5sekund a potom makne. Tento tyzden sa mi to stava dost casto, poradnu mam az za 2tyzdne tak ak by neustupilo pojdem aj skor. A este jedna vec, neviem ci to niektora mala, ale napriklad spim na chrbte, zrazu ma preberie strasna bolest a ak by som si v momente nesadla tak sa sama uz nezdvihnem a musi priatel, je to bolestktoru nepoznam, silna tupa v lavej casti ako je asi vajecnik...???? ja neviem, je mozne ze tak boli panva ked sa roztahuje? ale preco mi jedine do 1s pomoze ked si sadnem, nic ine. je to priserna bolest a verte mi ze ja padavka naozaj niesom.

petra1985
19. feb 2009

neviem spat na chrbte by sa nemalo mozno je to tym... a vlastne ani dlho lezat na chrbte

inusik298
19. feb 2009

Ahoj scandya ... rada spávam na chrbte no nie vždy mi to prospieva bud sa mece dieťatko lebo mu to vadí alebo ma pichá lavá strana podbruška ... bola som v pondelok v poradni a moja lekárka mi povedala, že pri ležaní na chrbte sa vlastne naťahuje celé svalstvo čo nieje vhodné pre teba, tvoje bruško a samozrejme ani malinké ... odporúčam radšej ležať nie úplne vystretá radšej si daj pod seba aj 2-3 vankúše alebo zohni si aspon jednu nohu ... alebo lež tak len veľmi krátko (čo keď spíš sa nedá ovplyvniť, lebo o tom nevieš 😉 ) mne osobne tie vankúše a zohnuté nohy pomáhajú ... skús a uvidíš ... predsa len sme každá iná no a v každom prípade sa poraď aj so svojím lekárom ... možno máš ale úplne iné bolesti alebo problém ako mávam ja .. držím päste

liki205
1. apr 2009

je to tvrdenutie bruškla nebzepečné??, ja sa bojím že som to nepostrehla že či mi tvrdlo bruško ☹

nini19
1. apr 2009

AHOJTE,no mne v poslednom tyzdni tiez dost casto tvrdne brusko,nie je to neprijemne,ale stava sa mi,ze mi stvrdne len jedna polka,spravi sa mi taka tvrda hrca a zachvilu zas zmekne...spominala som to dokimu,pozeral ma a povedal,ze krcok je v poriadku,takze sa nic nedeje...ale teraz sa mi zda,ze mi tvrdne dost casto,chcem sa opytat ake magnezium si kupujete?mozu byt aj sumive tablety?ze by som si ich nasadila po tom co tu citam,a babu teda uskodit nemoze? ☹

elian
2. apr 2009

nini najlepšie je magnézium v tabletách 500 mg a treba užívať pri tvrdnutí bruška 3x denne po jednej tablete, niekedy sa doporučuje ak je tvrdnutie časté po dve tablety 3x denne - to mám od lekára 🙂

berus222
2. apr 2009

scandya
ja tiez spavam na chrbte, bo inak s nevyspim a a tiez sa v noci zobudim na bolest na lavej strane pod bruskom. boli to hnusne, ale mne staci, ked pokrcim nohy alebo sa prevalim na lavy bol a je to ok. ale kedze neviem spat na boku, len na chrbte a bruchu, tak to mam za noc aj 3krat.

tita201
2. apr 2009

ahoj vydim že nie som sama aj mne sa vyduva prava časť brucha tak mi stvrdne jak skala a ked to miesto hladkam tak pomali to ustupuje z manželom sme sa dočitali že to babo sa chce dať pohladkať a niekedy že ho to upokoji ak mamička ma z niečoho strach u mna to funguje a ja beriem B6 raz denne a dopegyt lebo mam zvyšeny tlak ☹ ☹

zitaje
2. apr 2009

No baby ale pozor, je dost velky rozdiel, ked stvrdne brucho a ked sa babo vyduva!!! 😉
Vyduvat sa bude az do porodu, lebo nema miesto. Raz vystrci kolienko, laz zadok. Ale ked stvrdne brucho, tak sa vlastne napne sval (maternica) a cele brucho je tvrde ako kamen, ako keby ste mali v bruchu prilis nafuknutu loptu.
Mne zacalo tvrdnut uz v tretom mesiaci, skoro cele tehu (s prestavkami) som brala Magne B6, a tvrdlo mi hlavne pri fyzickej unave, pri rychlejsej chodzi, neskor uz pri akejkolvek chodzi. Doki mi kazal pokoj na lozku, a keby sa to zhorsilo, tak do nemocky. Tak som sa nalakala, a dala som si oddych.
Pri tvrdnuti brucha moze hrozit predcasny porod - ale len pre upokojenie, ja som 9 dni prenasala. 😀

blondinka42
2. apr 2009

a to kedy zaccina tvrdnut brucho v ktorom mesiaci asi

ditka1
3. apr 2009

blond...to je individualne,mne zacalo od 24t tak riadne,musela som lezat,ty mas este cas na take...

zitaje
3. apr 2009

Cim neskor, tym lepsie. Ked zacne tvrdnut skoro, moze byt problem. Ale pri prvom tehotenstve mi napr. vobec netvrdlo, ani som nechapala, co tym vlastne lekar mysli, ked sa ma na to pytal...

nini19
4. apr 2009

elian dik za radu,kupim si to magnezko,no ja to mam oboje aj mi stvrdne cele,ale aj sa mi vyduje len polka a stvrdne,vtady tam je mala-vzdy ju tam hladkam a on sa este viac vybuli,tiez som to pochopila tak,ze sa chce dat hladkat-bude to asi mazlik..... 😀

magnolia23
22. apr 2009

No ja neviem. Cakam prve babo,tak je vsetko pre mna nove. Mam pocit,ze to brusko mam tvrde akoby stale,ale bolesti nemam stale. Posledne dni mam sice bolesti dost casto do dna. Aj sa bojim,ci je vsetko v poriadku. Doktorka mi povedala,ze ak budu tie bolesti silne,tak mam ist do nemocnice. No ale co je "silne"? Najhorsie je,ze som v UK a tu gynekologicke prehliadky nerobia,kym sa nieco nedeje. Baby poradte. 😒

iinuska
22. apr 2009

madnolia, aj mne posledne 2 dni zacalo tvrdnut brusko, vcera som to hovorila doktorovi, povedal mi, aby som si dala magnezium.

mata222
22. apr 2009

ja som bola v nemocke, kvoli krvacaniu {doteraz nikto nevie, preco som krvacala, proste zahada a to az 5krat pocas celeho tehu}, ale zacali riesit, ze mi tvrdne brucho..ja som myslela, ze je to ok, ved kolko babam tvrdne brucho .., ked ma dali na ctg, tak mi kontrakcie skakali jedna radost {v 29 tt}, tolko magnezia do mna napichali a kolko som ho uzivala.. ale minuly tyzden mi ho uz dr.zakazala uzivat, aby sa nestalo, ze nebudem mat kontrakcie, ked ich budem potrebovat 🙂 inak to je priprava na porod..takze pokial vam dr.neodporuci uzivanie magnezia, asi by som ho nebrala..

maycuk
26. apr 2009

caute, kolko krat je este ok, ked vam tvrdne brusko? lebo niekde som citala, ze kym je to do 10krat za den, tak je to ok, a inde zas pisu, ze 20krat je ok.poradte pls

dianka3
26. apr 2009

avojte baby aj sa sa pridam ,tiez mi zacalo akosi tvrdnut brusko ja neviem je to normalne ale som nepocitala ze kolko krat 😖

anjelik123
26. apr 2009

dianka tak si to spocitaj a povedz to svojmu lekarovi....mna zacalo tvrdnut tak v 28.tyzdni a to od vtedy musim byt v absolutnm klude a jest magnesium 3x denne po 2tabletky casto som mavala aj bolesti alebo stipanie ci ako to nazvat ktore mam dodnes ale musim povedat ze je to lepsie to ze ti tvrdne brusko vraj znamena ze sa ti skracuje krcok maternice a koli tomu su bolesti teda neviem ci aj ty ich mas a to by vraj este nemalo ale magnesium davajuu vraj len do 34tt do vtedy sa to vraj musi udrziavat tak neviem skus sa spytat lekara

dianka3
26. apr 2009

anjelik, avoj
ano mne sa skracuje krcok od cca 25tt tak ja uz od zaciatku tehu beriem magnezko tiez ako ty 3-krat po dva tablety.a boleti ako na menstruaciu mam obcas.ale kamoska vravela ze ona mala pri svojich troch detoch tvrdnutie bruska a porodila normalne,ze vraj to je len ked sa ti babo zaprie nozickou abo rucickou.
a ty si v ktorom tt?

anjelik123
26. apr 2009

ja som v 33tt...ja mam strach tu aj citam tie veci a to riziko ze porodim predvcasne jaaaaj to je strasne...a co cakas?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre