Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

zabka1003
12. feb 2008

Baby ja už som tu písala, mne tvrdlo od 20 tt bruško a niekedy fakt dosť, a všetko ok dopadlo, ono to nie je nič vážne, len treba na to lekára upozorniť, aby dával na vás väčší pozor..
Ja som nejaký kľudový režim nedodržiavala.. 🙂

bibianka
17. feb 2008

Zabka, a čo to znamená "fakt dosť"? Som v 19.tt s dvojičkami a mám dojem, že ak neležím, resp. pohodlne nesedím, tvrdne mi takmer vkuse ☹ Mám vtedy aj problém chodiť, lebo sa bojím nomálne vystrieť a aj sa mi horšie dýcha. Beriem aj magnézium (3x2), ale nemám dojem, že by to nejak veľmi pomáhalo.

dalala
21. feb 2008

Ahojte!
Rada by som sa spytala, ci CSC 2, znamená, ze mám krcek 2 cm?
Co vlastne znamená CSC?
Dnes som bola totizto v poradni a lekár sa nijako tragicky nevyjadril o tom, ze by CSC 2 bolo zle. Nespomenul ani kludovy rezim.
Mozno to naozaj nie je tragedia, ale podlahla som panike, kedze toto je moje tretie tehotenstvo a v obidvoch pripadoch som od 28tt lezala v nemocnici. A uz by som si to nechcela zopakovat tretikrat.

jankapo
22. feb 2008

Dalala, znacka CS znamena cervikalne skore, t.j. v ako stave je tvoj krcok, hodnoti sa jeho tuhost, dlzka, ci je uzavrety aleo otvoreny. Kedze nemas v pase pocet tyzdnov tehotnosti, je tazko povedat ci je dovod na paniku alebo nie. Ono by to malo byt o tom ze cim blizsie si k terminu tym bude skore vyssie, t.j. krcok sa postupne moze skracovat, makknut, otvarat sa....ak sa to deje velmi skoro, ufff....to uz je dovod na lezanie a pod.
CS0 je ze krcok je dlhy, tuhy, uzavrety...ak ho mas CS2, mozno sa trosku skratil, mozno zmakol, mozno otvoril, ale ak ti lekar nic nespominal, asi je to v tvojom tyzdni v poriadku.
Ja som mala v 19tt CS3....to je dovod na paniku.... 😉
Dalala, drz sa a uzivaj tretie tehulkovanie. 🙂

lucia31
22. feb 2008

jankapo, ako sa krasne pozera na ten tvoj 30tt 🙂 ..to je krasny pocit..

janca704
22. feb 2008

Ahojte, mne tvrdne brusko od cca 18tt. Najprv mi na to dal gynekolog ciste magnezium 3x1tbl (1tbl obsahovala 250mg magnezia). Po 2tt sa nic nezlepsilo a ked som bola kvoli zapalu moc. ciest na pohotovosti, kde pozerali aj maleho, tak som mala tvrdnutie presne pocas uzv, ktory lekarka robila a dala mi ine magnezium -Magnezium Lactici 3x1tbl (1tbl ma 500mg magnezia). Odvtedy som take to "klasicke" tvrdnutie nemala. Akurat, ked sa maly velmi mrvi a hybe, tak mi stvrdne, ale len na chvilocku a rchlo to prejde (asi sa presunie zase inam) 😉

karamelinka
27. feb 2008

janca my sme na konci 19tt a tiez nam tvrdne ale dnes om sa az zlakla od tretej v noci som hore lebo mi tvrdlo mam magnezium uzivam 2 denne ale zatial len ked mi tvrdne tak mam styri dni uzivat a otom zasa prestat ale sa bojim ze pojdem do nemocnice lebo mne sa to robi tak ze zopar dni nic a potom pride jeden den ked sa to vystupnuje.skodi to babatku?a este ked sa mi spravi taka hrcka vyduta tak to je babatko alebo krc ja tomu totiz vobec nerozumiem... ☹

evinka2311
23. mar 2008

ahojte,ja som teraz v 31tt a tvrdne mi(teda,ak je to tvrdnutie)už asi 15 tyždnov.lekarovi som povedala,že vraj to dobre nie je,ale krcok stale drží na 2cm.dal mi magnesium lact,beriem ho aj 10x denne,ale mne pomaha fakt len ležať a len ležať.najhorsie je sedenie.normalne mam pocit,že som nejaka vadna,mne to brucho tvrdne aj 30x denne,taky pocit,akoby sa dieta silno oprelo do brusnej steny,brucho sa vyduje,pocitim tlak a uvolni sa to po 10sek.rez z prvej sekcie asi tiež robi svoje,lebo niekedy ma to aj boli.tak to hadam dotiahneme do stastneho konca...
karamelinka,ta hrcka vyduta je nožicka,ručicka,teda to babo,to by vadit vraj nemalo...

dididi30
24. mar 2008

evinka,to nieje kontrakcia alebo tvrdnutie bruska, ked sa ti babo na jednej strane vyduva..to sa aj mne stava a dost casto a ked lezim tak ho citim celeho hore, netlaci sa mi dole ale hore, mam aj prblem kvoli tomu s dychanim...podla mna sa neboj, lebo ak beries to magnezko a oddychujes tak je to ok....ver mi su ozaj horsie pripadi a netreba sa zbytocne stresovat, lebo takto si len nieco privolas, tak vela stastia 😎

evinka2311
24. mar 2008

dididi,myslis? to by bolo dobre,sama to neviem takto posudit,hoci cakam druhe.to brucho sa ale nevyduje len castou,ale vlastne cele.ale ked som bola na gynde a prave vtedy s a mi to stalo,tak mi vravi dr,že mi tvrdne. ak vies,skus mi teda popisat,ako tvrdne brucho,možno mne ozaj nie...

dididi30
24. mar 2008

evi sak aj ja cakam druhe , ja neviem v tedy som to tak nevnimala , ani som nechodila na konika, takze som o nicom nevedela a tehotenstvo som mala nadherne, teraz viem toho vela a ked to tu citam, tak si namyslam vselijake koplikacie a veru snazim sa toho stranit, kaslem na to, sem tam tu baby moc prehanaju...najma tie rady su tu velmi stresujuce...ale ja sa nedam 😀 hoci mam astmu a vyssi tlak, vysledky mam vo vsetkom vyborne a citim sa dobre... 😝 no mne tvrdne hlavne ked chodim,,,,este robim , chodim upratovat a poviem ti pri upratovani mi vobec netrvdne.....ono teraz je to tvrdnutie bolestivejsie lebo babo ma stale menej a menej miesta, ale poviem ti,ze je to aj dobre ked tvrdne, lebo sa pripravujes na porod...aky si mala prvy porod??

evinka2311
24. mar 2008

dididi,ano,nejdem už citat bluddy,lebo sa iba stresujem.v prvom tehot mi netvrdlo,teda necitila som to takto.rodila som sekciou kvoli astme,ležala som tiež cele tehot kvoli kratkemu krcku,ako teraz.takže na karbit mi to už ozaj ide.zle sa mi hoja jazvy,preto tie bolesti podbruska ,do toho to "možno tvrdnutie",postel hore a astma,dost sa dusim,...takže nie dobra kombinacia.ale som rada,že som doma a nie v nemoc,takže som v podstate spokojna,ako na tom stale som.sem tam mam na seba zlost,aka som nemožna...tak vela stastia...

mata35
24. mar 2008

To nie je tvrdnutie, keď sa dieťa mrví, a vyduje chrbátik. Tvrdnutie je, že cítiš celú maternicu napätú, tvrdú ako kameň a postupne to poľaví. Nebolí to. Mne tvrdlo brucho pri obidvoch deťoch a rodila som normálne v termíne, len treba sledovať u gynekológa, aby si sa neotvárala príliš skoro. 🙂

dididi30
24. mar 2008

to vazne kvoli astme si rodila na sekciu?? teda mne astmu zistili az po porode malej, ale neviem ci ma nechaju teraz rodit na sekciu, hm tak to som prekvapena...ja som teraz v anglicku, ale to mi nevraveli ze by som mohla kvoli astme rodit sekciou...ja mam este aj ten tlak vyssi, ale aj tak by som chcela rodit normalne...no aj ja sa dusim ani streje mi nepomahaju, ale hadam to vydzim..pozri mne je lepsie ked chodim, ja by som nemohla lezat alebo sediet dhlo, ved ani poradne nespavam, mam dva vysoke vankuse, lebo by som sa zadusila..aj tebe vela stasticka, neboj bude vsetko dobre, ja tomu verim, malu som porodila normalne aj toto porodim normalne, hoci aj inak, ale chcem aby bolo zdravucke

evinka2311
24. mar 2008

ja už teda to moje "tvrde"brucho vobec nejdem riesit,ved aj tak musim ležať,tak je to hadam v poriadku.dididi,napisem Ti internu postu

dididi30
24. mar 2008

evi tak si tu ip kuknem, dik 🙂

kvietocek
25. apr 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat ako dlho sa moze brat MagneB6. Minuly tyzden som bola v poradni a vravela som Dr. ze mam pocit ako by mi tvrdlo brusko. On povedal ze to take skutocne tvrdnutie nemoze byt a mam si dat Magne B6 a pozorovat ci sa to zlepsi. Davala som si ho 5 dni a potom som prestala. Tvrdnutie ustupilo a po dvoch dnoch znova zacalo. Krcok som mala 4 cm dve poradne po sebe, takze sa neskracoval zatial. Magne B6 som si dala znova 2x1. Citam ze ho berie kopa bab len neviem ako dlho ho mozem brat a ci nejako neskodi babatku. V pribalovom letaku je napisane neprekracovat dennu davku 2 tbl. Citam tu ze niektore brali aj 6 tak neviem. A este jedna otazka, nie je lepsie ciste magnezium? Aky tam ma vyznam ta B6ka? Dakujem

anamor
25. apr 2008

kvietocek, ja beriem magne b6 2x1 uz tri mesiace a vidies v akom som tyzdni, lekar mi vzdy povie, ze brat a brusko mi tvrdne stale, niekedy viac, niekedy menej. Skodit by to v ziadnom pripade nemalo. Hovori sa ze b6tka podporuje chut do jedla, co nie je kvoli priberaniu bohvieco... ale co s tym narobime.

kvietocek
25. apr 2008

anamor, moc dakujem. Ja som mala pocit ze mi to aj pomaha. Mne netvrdne nejako casto ale niekedy to az boli. Hlavne vtedy mam taky pocit ze mi stvrdne, ked sa v noci zobudim ze mi treba na malu potrebu, idem a ked sa vratim do postele tak mi stvrdne. Tak neviem ci je to ono alebo nie. Si pripadam ako cvok stale sa s niecim stazovat ked mi povie ze to nemoze byt...
Inak, B6 je podla mna pyridoxin, chud do jedla by mala zvysovat B12 ka. Ale pri tehotnych je to aj tak jedno asi. Aj tak sme stale hladne 😀

anamor
25. apr 2008

kvietocek neviem, mysli, ze za to bcko to nejakej babe lekar povedal ze magne b6 - ze to sposobuje chut do jedla kvoli becku, s b12mas pravdu.
Prizanam sa ze v tvojom 21tt som s tvrdnutim problem ja este nemala, mne to zacala az niekedy 27tt a neskor. Ked si to nebudes vsimat bude to lepsie 😉
Inak mne v noci, ked treba na vecko poriadne stvrdne brusko vzdy.

kvietocek
25. apr 2008

Asi tak, mala by som sa menej pozorovat 🙂 Ale ked ja som taky stresak. Ale ako tu citam niesom sama co to ma. Dam si teda to Magne B6 a uvidim co mi povie na dalsej poradni. Len som nevedela ako dlho sa to moze brat.
Ked mna vzdy napadnu otazky az doma. Ked som u lekara tak nic. Ukaze mi male na ultrazvuku a zabudnem ze mi nieco bolo 😀
Inak aj mam pocit ze ked som to brala citila som sa lepsie ale tak to moze byt aj psychika. No, nakoniec sa dopracujem k tomu ze mi sibe a bude 😀 To je tak, ked cloveku cely zivot nic nie je a aj ked tak si povie ze sa to da prezit alebo ze aj inych boli a nepanikaria. Ale teraz sa furt bojim o male a stresujem zo vsetkeho.

evinka2311
26. apr 2008

takže baby,žiadne take,že sa menej pozorovat...na to moje nepozorovanie som skoro doplatila a vraj prisla do nemoc na poslednu chvilu. v 32tt som zacala krvacat,a to mi tvrdlo brucho asi už 2 mes,co som sa snažila ignorovat ... a vysledok? abrubcia placenty, predcasne vyzrievanie, subkontrakcie a 4 tyž v nemoc .teraz som doma na par dni,uvidime,ale citim sa strasne,ledva žijem,brucho tvrdne.
takže,ak tvrdne malo,par krat za den,napr 5x,to je nic,ale mne tvrdlo pravidelne v 5-10 min intervaloch.držte sa a radsej nic nepodcenujte,mesiac v nemoc ma o tom uplne presvedcil.

suziad
27. jún 2008

mamini, brusko mi tvrdne asi 10 az 12x za den,na poradnu vsak chodim stale raz za mesiac ☹ . nieje to malo??
nemala by som castejsie, na kontrolu krcka ci sa neotvara?? ☹

elly111
27. jún 2008

ahojte tehulky mne tvrdne brucho tak 5x za den, Magne B6 som brala asi 3mesiace a pomahalo aj na opuchy, ale teraz mi ho doktorka zakazala ze su z neho velke deti a mam brat samotne magnezium Magnerot
Tak vam zelam pekne tehulkovanie a ziadne problemy

suziad
27. jún 2008

magne b6 beriem 3x2, som 23tt,uz ma to niekedy deprimuje

dadulienka2404
27. jún 2008

ahojte babenky mne tvrdne brucho par krat za den ale urcite nie 10krat ale dnes od 16.00 mi stvrdlo najmenej 10krat teraz neviem ci mam ist na pohotovost alebo pockat ako to bude zajtra beriem magnesium

suziad
28. jún 2008

chcem sa spytat ta sa podsit krcok aj pri tvrdnuti bruska?

spika
29. jún 2008

Vidím, že aj vy beriete MagneB6 ako cukríky 😉 ...pritom v príbalovom letáčiku je napísané, že tehotné by mali užívať najviac 2 tabletky denne! Vždy, keď si kupujem nové balenie, ma na to v lekárni upozorňujú!!! A beriete niektorá na tvrdnutie bruška Salbutamol? Ja to mám predpísané, pričom v letáčiku sa to tehotným ženám tiež neodporúča 😒 ........a brucho aj tak tvrdne 😖

suziad
29. jún 2008

Ked to nepomaha treba davku zvysit inak to nema zmysel brat. A najlepsie ukoncit okolo 36tt. miminku to urcite neublizi. inak by to lekary nepredpisovali. Len keby to poistovna preplacala 🙄

dadulienka2404
29. jún 2008

aj ja si myslim ze keby to bolo skodlive tak by nam to doktori neodporucali a mne napr.magne pomaha akurat pred vcerom mi tvrdlo viac ale teraz to je uz dobre 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre