Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

juliett99
3. máj 2009

dianka
moja pekna moc dakujem,, si take zlaticko,, slniecko,, ved to aj robim, Ked som sa vtedy viezla do nemocnice dohovarala som malinkej susnicke aby s nami zostala ze ju hrozne moc lubkame,, bala som sa triasla som sa, ale dokazala som to teda hlavne nase male susnica to dokazalo,,
Dianka atvoj albumik som uz pozerala , tych tvojich anjelikov je mi fakt moc luto muselo to boliet a je mi jasne ze to este aj boli,,
malinky ti teraz jasne ze nenahradi tvojich drahusikov ale aspon budu na teba a malinkeho davat pozor z nebicka.
drzkaj sa mi moja,
🙂 🙂

dianka3
3. máj 2009

juliett
dakujem ti mojka, dakujem ti ako si ma pekne nazvala 🙂 si zlatulinka ale to nemusis fakt ja sa tak necitim kedze som o babenk prisla skor sa bojim ze sa namna v nebicku hnevaju 😔 ze som im nedala zivot 😢
ano ved to ze mi toto babetko nenahradi tych mojich,lebo kazdy je vynimocny no a on teraz ma jediny drzi nad vodou lebo priznam sa ti keb nebolo jeho uz by som tu asi nebola.A este ti poviem jednu vec,ale nennevaj sa koli tomu namna.Ked som aj to druhe potratila tak ma to dorazilo ze som si siahla na zivot 😔 ale nevyslo to kedze som si neprerezala zilu ale vedla.Takze niesom zlaticko ani nic lebo uz som si chcela zivot vziat lebo zivot bez mojich drobcekou uz nema zmysel a ked si predstavim ze su tam sami tak........
ani na mojom muzovi mi vobec nezalezalo 😔

Aj ty si krvacala ked pises ze si sla do nemocky? Ale uz nie mojka sak?Len sa modli moja a uvydis jezisko ti pomoze aj ja sa teraz tak modlim kazdy den.Ale tvoja malinka fazulôcka sa pekne drzka a bojuje lebo vas velmi lubi a citi to 🙂 budem navas mysliet a drzat silno palceky ,neboj rychlo to ubehne ale slub mi ze date na seba pozor. posielam jej vela pusiniek aby rychlo rastla a bola zdravucka a aby ta uz pekne kopkala 😉

juliett99
4. máj 2009

dianka ,,
slniecko nemas sa zaco obvinovat ,, tvoji anjelickoviia sa na teba urcite nehnevaju, a nechceli ani to aby si sa k nim pridala,, pomohli ti aby si zas otehotnela a dokazala zit pre ich surodenca,, oni teraz urcite davaju na vas pozor.
Moja nemas sa zaco ospravedlnovat ,, viem ako si si citila,, ja som si tiez presla svojim,, tiez som spachala nieco podobne. Len u mna to nebolo kvoli babetku ale kvoli vztahu z ktoreho som nevedal ako sa dostat- proste teror.
jedine vychodisko bolo pre mna umriet a myslela som si ze mi da uz pokoj,, no zachranili ma ,, necakala som to, a tak som nakoniec utiekala na par rokov do zahranicia,,
tam som sa psychicky postavilla a dosiahla som byt silna a vratila sa,
takze viem ako ti bolo moja.a neodsudzujem ta..

ano moja ja som krvacala no v nemocke ked mi urobil sono tak nevidel odkial je ta krv nebola ani z plodu a ani z tej nepodarenej cysty co je za maternicou.
a tak mi nariadlil kludovy rezim a zvysil davku utrogestanu,. uz sa neviem dockat druhej poradne,, presne o tyzden..
verim a modlim sa aby to nase malinke zostalo s nami,, ale ako vravis vie ze ju lubkame a vydrzime vsetko..
dakujem mojenko ale teraz ty musis byt silnucka,, aby vase chlapciatko bolo zdravucke..

blondinka42
4. máj 2009

som na konci tretieho mesiaca a uz mi je vidiet brusko.Je take nafuknute....chcela som sa opytat,ako sa prejavuje to tvdnutie brucha a od ktoreho mesiaca to asi zacina,ako na to pride ze to tvrdne?

juliett99
4. máj 2009

blondinka
ja som sa uz v tejto temicke na to pytala bolo mi povedane ze nam este brusko tvrdnut nemozze.. 😉

adka12
4. máj 2009

Baby tak mne začalo tvrdnúť bruško v 17tt a hned som si aj išla poležať do nemocnice. Vraj od 5 mesiaca je to už bežné, ale pokojná by som bola až v 8,9 mesiaci. Ked tvrdne skôr, nie je to dobre.
Ja som od toho 17tt na PN pre hroziaci potrat a beriem magnezium 2tbl 3x denne.
Takže vy nato ešte ani nepomyslite.
A ako to spoznáte? No to vám stvrdne bruško úplne ako skala a viete si presne nahmatať maternicu.
Ja to pociťujem ako taký bolestivejší sťah svalu a trvá to asi 20-30 sekúnd a potom bruško zase zmäkne.

dara2583
4. máj 2009

Ahojte, ja som v 19 tt a mne stvrdne bruško vždy keď sa dobre najem.Nemám ho tvrdé ako skala, ale je tvrdé, proste nie je mäkké ako pred jedlom. Nemávam a ani som nemávala bolesti.
Myslíte že ide o tvrdnutie bruška alebo je to len nejaký prejav môjho najedenia?

jahody11
4. máj 2009

ahojte, mne sa to stava tiez obcas, najma ked som niekde na dlhsej prechadzke..., neviem ci je to nebezpecne ale casto sa mi to nestava ...uvidime, co povie doktor zajtra v poradni....

juliett99
4. máj 2009

adka dakujem-e za vysvetlenie.
ja som na PN od marca pre hroziaci potrat, dva krat som krvacala, a mala som brusko ako po tisicich brusakoch papala som utrogestan 3x2 a magnezium mam 2x1 zatial a kludovy rezim 😉

jahody11
4. máj 2009

julie a zistili ti z coho si krvacala? ja som zakrvacala v 8tt. 5 tyzdnov som bolla na PN a brala duphaston a magne B6.

adka12
4. máj 2009

No baby tak vám držím palce, aby vám bruško vôbec netvrdlo a ak začne, tak čo najneskôr 😵
Mne tvrdne a už to bude len horšie. Jediné, čo vám môžem poradiť je klud na ložku ak ste unavené a ked
ležať v polohe na boku, lebo ked ležíte na chrbte, bruško tvrdne oveľa častejšie. A ešte ked vstávate z postele tak tiež z polohy z boku, lebo ked vstávate z chrbta, napínate brušné svaly a bruško môže zase stvrdnúť.
A ked tvrdne brusko, može sa vám začať skracovať krček a tým vlastne môže dojsť k potratu, príp. predčasnému pôrodu.

jahody11
4. máj 2009

fuu, dobre vediet, oddnes si musim davat na to vacsi pozor ...

juliett99
4. máj 2009

jahody
po pravde nezistili,, nekrvacala som ani z plodu a dokonca ani z cysty ktora je za maternicou, ale podla vsetkeho tie bolesti ktore mavam v podbrusku su znasobene tou cystou.

adka
dakujeme este raz ,, za cenne rady. 🙂

jahody11
4. máj 2009

mne vraveli, ze tam bol hematom ale vstrebal sa raz dva...

juliett99
4. máj 2009

aspon ze sa vstrebal,, potvora jedna,,.. 😉 😉
este stale si na PN-nke?, 😉

dianka3
4. máj 2009

juliett 🙂
ty si taka zalata ako babika 🙂 velmi pekne ti dakujem ze ma chapes,si strasne zlata,si hotovy poklad
a ja ti prajem vela deticiek,urcie ich budes mat minimalne 3 😉
A za tvoju fazulku sa velmi modlim a drzim vam palceky.Ved aky je bojovnik ten tvoj maly hrasok aj napriek krva caniu sa drzi ako vie- je to vas malinky anelik co vam skraslil zivot 🙂
a gratulujem ze ste zase vetsi tyzden len tak dalej nech uz citis pekne krasne pohyby babatka aby si ho mohla pekne hladkat 🙂

juliett99
4. máj 2009

dianka,,
dakujem ale zlatko nikto nie sme svaty,, ved to sme si uz povedali,, a vidis pan bozko sa na nas nehneva a predsa nas poctil tym ze mozeme byt maminky,,
verim ze to obe dotiahneme do ciela a uspesneho ciela.
ja si myslim ze tym ze som si nasla priatela co ma synceka som trosku prestala mysleit nato ze tuzim po babinku a podarilo sa,, a veru nase malinke je urcite bojovnicka nasa peknucka,, boze jak sa neviem dockat buduceho pondelka ked ju zase uvidim,, moju krasne drobciatko,,
aj ty mi bud silna,, videla som ze si zalozila temu co ti tam poradili??
ozaj v ktorom tt zacinaju pohyby?, a ako to budem pocitovat?

adka12
4. máj 2009

JA som pohyby začala cítiť v 18tt a bolo to také ako ked sa ti hýbu črevá alebo tak...neviem to opýsať 😅
Ale teraz sa malá tak mrví stále, že v noci koľkokrát nespím, takže si uži zatiaľ Juliett 😉

dianka3
4. máj 2009

juliett no ja som zacala citit tak koncom 18tt a budes to pocytovat ako keby ti bublinky v brusku praskai alebo ako keby ti tam plavala rybka a tlapla ta chtostom 🙂
bude to krasne uz sa tesim ako mi nepises ze kedy pocitis vies tvoj chrustik sa uz riadne kopce aj teraz ale este ho neciti kedze je este taky malinky 🙂 ale neboj maminka ved on vyrastie a bude ti davat pomaly silnejsie a a prudkejsie kopanceky 😀

juliett99
5. máj 2009

dianka
ty si to ale krasne opisala,, no uz sa neviem dockat .. podla vsetkeho uz za mesiac by sa to malo stat,,, xixi,
teraz sa neviem dockat pondelka a ci je chrobatko ok,,,
mooja ty ides kedy teraz k dr.?? moc silno myslim na teba a tvoje chlapciatko,,, dufam ze uz podrastl.. 🙂 🙂

dianka3
5. máj 2009

juliett 🙂
no opisala som to presne tak ako to aj ty pocitis 🙂 a budes velmi stastna uvydis a daj potom aj popocuvat ocinovi 😀 bude urcite hotovy 🙂
no ja idem na sono zajtra a do poradne stvrtok ak by sa nahodou nic zle neudialo. 😕
vies bo som troska zacala mat take bolesti ako na menstruaciu,no a dakdo vravi ze je to normalne a dakto ze nie 😖 tak ak by moj malicky pribral tak bude faj ale ak ten krcok sa zase skratil-alebo nedajboze sa otvaral pojdem asi do nemocky ☹ hadam nie vies vcera som aj dost lietala po meste vybavovala si obciansky a tak no dam si magnesko a uvydime co mi moj gyn.povie 😒

pacmagy
5. máj 2009

Ahojte chcela by som sa opytat ohladom toho tvrdnutia, ci sa to prejavuje na celom brusku alebo lokalne,pretoze som skor mala pocit ze ci to male ked sa v brusku netahuje napr. na nozicky nemozem citit na jednej strane take tvrdsie. pretoze to mam niekedy tvrdsie iba vo velkosti malej hlavicky alebo chrbatika, nie cela maternica, citim vtedy taky maly krc ale len na par sekund, potom to ustupi,nie je to bolestive len take natiahnutie, tak teraz neviem co to je. Nemavam to casto len tak 2-3krat za den. A nie je to uplne tvrde ako kamen ale je to evidentne tvrdsie a hlavne take ako keby tam nieco bolo, preto som si skor myslela ci to nebude babo.Skuste poradit ak viete. Dakujem

terezka044
5. máj 2009

pacmagy moze to byt aj na urcitej casti, mne teraz maly vysuva zadok tak stvrdne len ten kusok ostatne je makke 😀

juliett99
5. máj 2009

juj dianka,, 🙂
uz sa budeme tesinkat na tie pocity,, bude to urcite super,, 😀
som zvedava akodopadne zajtra sono,, a vo stvrtok poradna, 😉 dufam ze tie bolesti uz aj skoncili,,,
nech mi neskoncite v nemocke,,, pekne oddychuj slniecko,, 🙂
ja na teba a tvojho drobceka silno myslim a posielam ti vela energie 🙂 🙂

medeana
5. máj 2009

Ahojte mamulky,
no mne tvrdne brusko uz od 30tt, ale len obcas. Väcsinov stvrdne ked sa maly zacne mrvit a "hrat sa" s mojimi organmi 😠 ,najhorsie to byva rano ked som uplne stuhnuta a on meni tvar môjho brucha na nepoznanie a radostne mi zacne kopat do mechura (dobre sa mu sedi a nechce sa mu otacat 😠 )
...vtedy si poviem ze uz by som chcela mat po vsetkom 😉

dianka3
5. máj 2009

juliett 🙂
dakujem si poklad mojka ano dalo som si magnezko a este prothazin ci ako sa to vola a uz som nastastie nemala tie bolesti,hadam ani uz mat nebudem hadam ze to sa roztahovala ta maternica a nie moj krcok 😕
este musim vydrzat aspon 3tt a potom mozem kludne rodit
a co chuti ti papakat? 🙂 musis vela papat a hlavne aj kys.listovu

juliett99
5. máj 2009

dianka,, 🙂 🙂 🙂
to rada citam ze ti je lepsie, jupiiiiiiiiii,, len nech sa maternicka roztahuje a nie krcok,, este je casu a casu,,tak nech vas drobcek pekne poslucha maminku co mu dohovara s tatinkom,, 🙂 🙂
Vies co ako kedy,, ale najviac ma beru polievky, ovocie a cast zeleniny, masko ani ryby mi neberu..ale papam kvoli malinkej,, 🙂
dnes som si musela urobi nezdravu vifonku,, dostala som hroznu chuttttttttt 🙂 🙂 🙂 😝 😝 😝
a papam uz maternu,, predtym som mala calibrum baby plan,, a obcas kyselinku listovu extra,
a stale to magnezium si davam ale uz iba 1x denne

terezka044
5. máj 2009

ja som magnezko brala 6tabliet denne a strasne mi to chyba 😢 mam take chute, chutilo to ako krieda, boze, mnam..chcem este 😝 😝

juliett99
5. máj 2009

teda terezka mne to nejako moc neberie,, ale ked musim tak musim,, 🙂 🙂

terezka044
5. máj 2009

😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre