Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

fenrirka
27. sep 2007

Baby aj mne tvrdne brusko,a mam bolesti ako pri menzese.Tie mi presli ale boli ma vajecnik.Magnezium beriem 3xdenne na skrateny krcok maternice.Ja sa velmi bojim ze co to moze byt... 😒

tribitka
27. sep 2007

fenrinka, sme na tom úúúúúúúúplne rovnako...... 😒

gangulienka
27. sep 2007

magnezium beriem uz vyse mesiaca kvoli krcom do lytiek. No ved uvidim co povie Dr...

zuzannas
29. sep 2007

tie bolesti su normalne (ak nie su ovsem velmi velke) 🙂

zabka1003
1. okt 2007

Baby aj mne tvrdne bruško, už skoro od 20 tt. Hneď som s tým išla k lekárovi, a chodila som na kontroly častejšie a kontroloval mi krčok či sa neskracuje, nemäkne, neotvára sa.. a keď sa to nezhoršilo tak je to v pohode. Ono to môže byť veľmi nebezpečné, a nemusí to byť nebezpečné vôbec .. záleží čo to robí s maternicou.. Tiež beriem magnézium na to, ale mám pocit, že to nejako extra nepomáha..

gangulienka
1. okt 2007

dr povedala ze je to ok, ze sa maternica velmi zvacsuje tak to aj boli. Ved som si aj myslela 😉, krcok je ok tak snad to bude v pohode. Ani mne to magnezko nepomaha, ale na krce v nohach ano.
Ale minule na cviceni hovorili ze sa smie brat len do 32 - 34 tt tak neviem co je na tom pravdy

zabka1003
1. okt 2007

Gangulienka, je to tak, aj v tom letáčiku píše, že sa nesmie brať dokkonca, lebo môže spôsobiť svalovú slabosť novorodenca.. A lekár mi to už teraz postupne vysadzuje.
A tebe ako často tvrdne - myslím koľkokrát za deň?

zuzannas
1. okt 2007

ahojky kocky, to fakt sa magnezko uz nesmie na konci tehotenstva?? 😕

gangulienka
2. okt 2007

zevraj nesmie, skus sa spytat dr, alebo ja sa zajtra mozem na cviceni, ta fyzioterapeutka to vravela,aj o tej slabosti babatka len to uz bolo davnejsie som si to nezapamatala poriadne 😔
netvrdne mi moc casto, ako kedy tak 5 krat denne, zevraj tak do 10 je to ok 😉

zuzannas
2. okt 2007

Gangulienka, zistila si volaco please???
...lebo mne sestricka na posl.kontrole povedala, ze si ho mozem davat....na dasliu idem az vo stvrtok...a vcerasom si ho teda nedala a v noci ma chytil taky krc do stehna ako slak! ☹

elize
3. okt 2007

zuzannas, magnezium by sa naozaj nemalo brať po 32.týždni. Hovorila nám to pôrodná asistentka u ktorej sme s manželom boli na prednáškach o priebehu tehotenstva. Tak ako písala zabka1003 vraj sposobuje svalovu slabost novorodenca. Pocula som to od viacerych ludi.

zuzannas
3. okt 2007

no uz ho brat urcite nebudem, snad sa nic nestalo ked som ho brala (1 sumak denne) do 38 tt... 😒

gangulienka
4. okt 2007

ahoj pytala som sa vcera a mne povedala ze tak do 34 sa este moze ale ty ho uz urcite neber, aby si nemala mlandrave babo 😀
inak zevraj sumak nema taky ucinok ako magnezium v tbl. tak si mu isto neuskodila, neboj 🙂

zuzannas
4. okt 2007

vdaka gangulienka...pytala som sa dnes aj ja sestricky a ona povedala, ze sumive mgz, ze vraj mozem, ze vraj to neuskodi,,,ale asi ho radsej brat nebudem ...

gangulienka
4. okt 2007

skus si natierat na noc lytka sezamovym olejom, mne to poradila jedna cvicitelka jogy a myslim ze to celkom funguje 😉

zuzannas
4. okt 2007

sezamovy olej? to 1x pocujem...normalne ten jedly?? 😅

aini
4. okt 2007

kočky to magnezko to beriete Magne B6? ja ho tiež užívam, ale na kŕče v lýtkach mi Dr.dal Maxikalz 1000, to sú šumivé tabletky a beriem ich 1xdenne.

gangulienka
4. okt 2007

ano jedly, ja som ho kupila v obchode s biopotravinami (inak lacny nebol 😀 )Magne B6 moc nejem, lebo na to zabudam, ale ked ma zacnu chytat krce tak si dva dni natieram a mam potom aspon na tyzden pokoj

zuzannas
4. okt 2007

Aini: ja som brala sumive klasicke magnezko...

gangulienka: diky, vyskusam... 🙂

certica
4. okt 2007

gangulienka, to znie dobre ten sezam.olej 😉 a lacne to nie je, to je fakt 😀

gangulienka
5. okt 2007

ved som myslela ze ho vyuzijem aspon aj v kuchyni, ved ho cely neminiem na nozky 😉 , ale ked on ma taku zvlastnu chut a bojim sa ho do niecoho pridat

certica
5. okt 2007

tak sezamovy naozaj nie hocikam, ale podla mna niekam do ciny,ked trochu pridas alebo do salatu. urcite je to nie je olej na nejake varenie alebo nebodaj vyprazanie, to by bol hriech 😀 . skor na dochutenie za studena

certica
5. okt 2007

no, tak som si zrovna precitala,ze je vhodny na dochutenie pikantnych salatov, zeleniny a zvlast jedal z azijskej kuchyne 😉
takze som netrafila tak zle 😀

gangulienka
8. okt 2007

si ma navnadila, asi si pravim nejaku dobru zeleninku na veceru 😉

vesi
8. okt 2007

kočky, mne tvrdlo brucho od 30. tt, hrozil predčasný pôrod, brala som magne B6 až do pôrodu 🙂

tonita
28. nov 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat kto mu uz s tym skusenosti- ako to vlastne je ked tvrdne brusko? Ono to nejako extra boli? Lebo ja mam len taky pocit, ze niekedy mam tvrdsie brusko ale nie je ako skala. Viete mi niektora poradit?Vdaka

kaluha
2. dec 2007

ahojte, neviete náhodou čo je na tom pravdy že bruško začne tvrdnút z toho že sa veľa hladká?ja som 24 týžden a naozaj ho často hladíme manžel syn a koniec koncou aj ja.pri prvom tehotenstve mi občas tvrdlo ale nie extra často a tiež sme bruško vela hladkali.

biedronka
3. dec 2007

kaluha, ja som ležala v nemocnici s kočkou ktorej veľmi tvrdlo bruško (mala aj iné komplikácie tak sa neboj že sa s tým chodí do nemocnice) a doktor jej vyslovene zakázal sa bruška dotýkať. Nechcem tým povedať že teraz máte prestať bruško hladkať ale keď máš problém s tvrdnutím tak by som to obmedzila. Dúfam že som ťa nevystrašila.

katrin82
3. dec 2007

Kaluha, ja som s tvrdnutim bruska tiez lezala v nemocnici 6 týždňov a to od 17 tt, ale mne tvrdlo aj 50-60x za deň. A v nemocnici mi lekar povedal, ze sa bruska nemám dotykat vôbec...Tak neviem, ale ja mam zase ten problem, ze mam draždivú maternicu a tvrdne mi z toho...

nadka01
3. dec 2007

ahojte kocky.Ako zistim,ze mi tvrdne brusko?Obcas ma trosku pobolieva,ale to sa mi zvacsuje maternica...fakt neviem ako to zistim a drobcek sa stale veksluje 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre