Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

stastna
3. dec 2007

Baby aj mne tvrdne bruško, hlavne večer...vtedy si pokrčím nohy a hladkám ho...myslela som že to patrí k tehu, ale ako čítam asi by som sa o tom mala zmieniť doktorke...som normálne vylakaná 😒

mba
3. dec 2007

Mne tvrdne bruško tiež hlavne večer. Lekárka mi vyslovene zakázala hladkať a chytať si ho, lebo tým sa vyvolávajú kontrakcie. A povedala mi, že keď bude tvrdnúť viac, mám sa okamžite hlásiť v nemocnici. Včera malá vystrájala, takže mi brucho tvrdlo skoro stále - hrozne som sa zľakla. Ale dnes je už relatívny kľud.

katka_25
3. dec 2007

Ahojte, kedy Vám začalo tvrdnuť bruško? Asi v ktorom týždni?

cemi
3. dec 2007

Ahojte,
mne tvrdlo brucho od 20.tyzdna a fakt som si to "uzila". ono to moze ale aj nemusi byt pre babatko nebezpecne. ja som do lekarovi povedala, odporucil mi klud. co som ja ale ignorovala a skoncila som v nemocnici. ale vsetko dobre dopadlo, len som musela 3 mesiace v klude lezat a prakticky nic nerobit. podla mna kazdy nazyva tvrdnutim bruska nieco ine. ja som na to brala Magne B6 a ked to na mna "prislo" dala som si guajacuran, niekedy aj dve tabletky.
hovori sa, ze ak tvrdne do 10krat za den, je to ok.

katka_25
3. dec 2007

bolo ti popri tom aj nejak zle? 😒

kaluha
3. dec 2007

ahojte,cemi do 10 krát denne?však aj to je vela nie? mne zvyklo raz denne a aj to som sa bála.

jarka70
4. dec 2007

tak baby patrim uz asi aj ja medzi vas uz druhy den citim take kratkodobe napätie v bruchu /take mierne tvrdnutia/poznam to z predchadzajucich dvoch tehotenstiev a pritom beriem magne b6.Dufam ze sa to nebude zhorsovat.

zabka1003
4. dec 2007

Baby mne tiež tvrdne od 20 tt, a tvrdne až doteraz a už asi ani neprestane..doteraz mi to nespôsobovalo vážnejšie problémy..
Len ma lekár viac kontroloval, či mi to neskracuje krčok...no a ten sa mi začal skracovať až teraz, no ale to asi preto, že pôrod sa blíži 😕 😀

kada
4. dec 2007

zabka ako casto si mala to tvrdnutie aj v nemocnici si bola?
dakujem za odpoved

vrtulka27
5. dec 2007

Ahojte, aj mne tvrdne brusko ale to je tym ze babo rastie.......uz od toho 32 tt stale viac a viac......ved nejako sa tam musi pomestit :o)

cemi
6. dec 2007

ahojte,
ja si myslim ze s tym tvrdnutim je to velmi individualne. mne ked tvrdlo, tak to bolo velmi neprijemne. mozno sa k tomu pridruzila aj psychika. ale uz som potom vedela rozlisit ze asi z coho mi moze tvrdnut. ked sa mala hybala, tak mi potom vacsinou stvrdlo. ale niekedy to zacala z nicoho nic a nechcelo prestat. ale zabudla som povedat, ze doktor mi povedal, ze pravdepodobne som otehotnela do malej maternice a navyse som dost sportovala, takze ani brusne svaly sa nechceli moc natiahnut. ved som aj mala strasne male brusko🙂
tvrdnut moze, len sa nesmie skracovat krcok.lebo tvrdnutie su vlastne take mini kontrakcie a tie sposobuje skracovanie krcku.
ale mojej sestre tvrdlo tak tych 10krat a vobec nemala ziadne problemy.kazda mamina sa pozna najlepsie sama a vie co sa s nou deje.

nevesta
6. dec 2007

Mne tvrdlo od 5. mesiaca, ostala som PN pre istotu, brala som Magne do zaciatku 9.mesiaca a rodila som v 38 tt...

cemi
6. dec 2007

nevesta ja tak isto...
a este som zabudla povedat ze mala nebola pretocena, takze mi pekne kopkala dole do podbruska co tiez sposobovalo stahy

zabka1003
6. dec 2007

Kada, ja som to mala tak okolo 10 x za deň..teda ešte stále mám 🙂
nebola som v nemocnici, iba magnézium som brala..najprv som si to dosť všímala, a potom som si na to nejako zvykla.. cítila som to skôr pri väčšej námahe a v niektorých polohách... teraz mi to robí stále, no ale asi to už do pôrodu neprestane..
našťastie mi to neskracovalo krčok maternice, takže doktor z toho nerobil niečo vážne..

kada
6. dec 2007

zabka dakujem

majcik
17. dec 2007

Ja som si to vsimla minuly tyzden vo stvrtok a piatok, ze mi tvrdne brusko, mala som odrazu pocit, ako by som mala v bruchu 100 kilovu skalu .. uff. Ale ked som si lahla, tak to preslo. Obvolala som vsetky kamosky - maminy 🙂 (vratane jeden j porodnej asistentky) a tie mi odporucili viac oddychovat, menej fyzickej aktivity, uzivat magnesium a keby to bolo castejsie pocas dna (cca 20x) alebo keby som zacala spinit ci krvacat, utekat k lekarke ...

shela
17. dec 2007

Tvrdnutie bruska mozu sposobavat Braxtonove kontrakcie. 😉 Nebojte to je len dobre. Maternica tak trenuje.. ved uvidite v 8-9 to bude riadne tvrdnutie 😖

sue
17. dec 2007

...inak Zabka má už od 14.12. krásnu dcérku 😵
Majcik, v tvojom tt od 10 tvrdnutí na deň je to nebezpečné... resp. ... najmä ak je to pravidelnejšie a spojené s tým čo si písala 😉

majcik
17. dec 2007

Shela - to som citala na nete ...

Sue - zatial to bolo len pocas 2 dni, budem to sledovat dalej.

tribitka
17. dec 2007

majcik, teraz som sa vrátila z nemocky, bola som tam mesiac, presne kvôoli tvrdnutiu bruška...ale u mna tvrdlo každú polhodinku tak na 20 sekúnd, potom sa k tomu pridali už aj kontrakcie.... 😖
kámošky ti poradili dobre, papaj magnézium, a viac oddychuj....a nechaj si u lekára skontrolovať krčok, ten sa pri častom tvrdnutí zvykne skracovať.... ale pokial je krčok ok, tak je to v pohode....držím palce.... 😵

majcik
17. dec 2007

Tribitka - dakujem pekne ... vsak to, keby som teraz isla lezat do nemocnice, tak vianoce travim tam ☹ Myslim, ze take vazne to az nie je, ale keby sa mi nieco nezdalo, uz aj sa idem dat skontrolovat. Mojej maminke tiez zvyklo tvrdnut brusko, ale nikdy sa neotvarala, praveze mala problem sa otvorit pri porodoch. Zatial som dost po nej zdedila, co sa tyka priebehu tehotenstva. Viem, ze spoliehat sa na to nie je prave najmudrejsie, ale zas ani robit paniku.

majcik
17. dec 2007

Tribit - co s Tebou robili v nemocnici? Predpokladam, ze si musela lezat a pchali do Teba magnesium. Uz Ti to teraz nehrozi znova? Alebo? 😒

tribitka
17. dec 2007

majcik, mne už magnézium nepomáhalo, tak som bola žilou napojená od soboty rána do utorka v noci VKUSE na Brykanile....to je poslená záchrana pred kontrakciami.... noa a kedto trošku povolilo, tak som mala denne 6 krát magnéziovú infúziu pus nejaké lieky....
no a odkedy som doma, musím len ležať a ležať a ležať, lebo mne sa pri kontrakciách skrátil krčok na 1 cm, čo je vraj hraničná hodnota...no a práve kvôli tvrdnutiu brucha ho nemôžu podšiť.... aj doma mi tvrdne tak každú hodinku, ale hlavne že už nemám kontrakcie.... 😉
ale ako si správne napísala , nerob paniku...je normálne že ti stvrdne na pár sekúnd bruško pri zmene polohy, hlavne sa na to velmi nesústred.... iba keby to fakt bolo velmi často a trvalo to viac ako 20 sek..... 😉

majcik
17. dec 2007

Tribitka - fuuuha, to teda nie je nic prijemne ... ja som nieco ako kontrakcie zatial nezaregistrovala, akurat vcera dobeda (po cca 10 minutovej ceste pesi do kopca) ma nejaku dobu bolelo brusku aj podbrusko. Ale neskor to preslo.

Viac ako 20 sekundove tvrdnutie som mala v piatok pobede (tiez po ceste z roboty - sla som do kopca nejaku dobu a bola som dost vycerpana z prace), no lahla som si a preslo to ... inac len tak kratsie a uz nie tak intenzivne ako vtedy. Tak dufam, ze sa to nezhorsi.

Drz sa, davaj si na seba pozor. Dufam, ze aj teraz pri PC lezis .-)

pistek
4. jan 2008

Ahojte baby, aj mne tvrdne brusko, zacalo mi to presne 25.12.2007, takze cele Vianoce a doteraz zijem z dost neprijemnym pocitom. Vcera som bola u lekara a povedal, ze je to normalne, ze krcok sa mi neskratil a ze mam byt v pohode. No to sa lahko povie, ale ja mam brucho tvrde ako skalu skoro cely den. Ay k veceru citim stahy, ktore trvaju do 10 sek. Z toho strach nemam, viem, ze sa maternica cvici, ale to napatie pocas dna, som z toho na mraky. Mate s tym niektora skusenost. Mala by som brat magnezium, lekar mi povedal, ze nic nepotrebujem. Co by ste mi poradili? Ak to takto ma byt az do porodu, tak sa z toho zblaznim. Budem rada, ak mi niektora z vas poradi, co robit. Vdaka a drzim vam, vsetkym prsty, aby prestalo tvrdnut brusko, alebo aby sa to aspon zmiernilo

marhulka88
5. jan 2008

Tiez by ma zaujimalo ako rozoznat tvrdnutie bruska....obcas mavam take zvlastne pocity v brusku na taku minutku dve ... neviem to presne identifikovat ale je to pocit akoby mi trplo trosku brusko alebo akoby sa dietatko otieralo o stenu maternice?? no neviem to opisat 🙂 co myslite je toto to tvrdnutie? 🙂 ked sa dotknem bruska tak ono je tvrde v podstate vzdy takze na dotyk nemam pocit ze by bolo nejake extra tvrde ...
no..vypisujem to tu ako blbec ale fakt ten pocit neviem identifikovat 🙂

ini
13. jan 2008

ahojte, tiez som si neni ista co sa deje v mojom bruchu...nechcem ani panikarit a ani to brat na lahku vahu, posledne 3-4 dni mi asi tak 3x do dna pride do bruska jemny tlak, trva to mozno 2-3 sekundy, mam ho tvrde, ale ako pisala marhulka mam ho tvrde stale, cize sa jedna len o vnutorny pocit...neviem ci sa mimi nepresuva alebo nenatahuje, pretoze ten tlak je zvacsa iba na jednom mieste, asi od 12tt beriem magnezium,kvoli roztahovaniu maternice, zvykla som si nanho, tak ho pijem kazdy den...

martina21
13. jan 2008

ahojte, tak mne tvrde brucho uz od piateho mesiaca, dokonca mi tvrdlo kazdu hodinu, teraz tvrdne tak tri krat za den...no a rozpoznat to tak teda aspon u mna ze ked lezim a nic sa nedeje tak necitim ziadne stahovanie citim sa uvolnene a dobre ale ked stvrde tak je ako kamen maternica sa stiahne a brucho ma trochu iny tvar,akoby sa vyduje, po chvilke to prejde a brucho je zas uvolnene, vravim najlepsie to vidiet ked lezim na chrbte...a nie je to nic zle je to v poriadku pokial to neboli...no ja posledny tyzden pocitujem vacsinou vecer tak raz alebo dvakrat take slabucke ako keby menstruacne bolesti, tlak v krizoch a po chvilke to prejde a potom nic...neviete ci uz su to slabe kontrakcie?

evinka2311
8. feb 2008

Ini,Ty si to uplne vystihla,ja to teda popisat vobec neviem,ale je to tak,ako pises aj u mna.no teda,mne už tiež tvrdne asi 2 tyž,najma vecer,hoci som teraz len v 23tt.ale v prvom tehot som to necitila vobec,dokonca ani v 9. mes.inac,baby,nema to suvis aj so sexom?mne sa tak zda,že aj hej,tak som sa rohodla ho už uplne vylucit....

jesssie
12. feb 2008

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre