Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

ivett1
3. nov 2010

@mandarinkaa určite choď k lekárovi, neboj sa ...istota je istota...môžeš len získať...nepodceňuj to...aj ja som mala podobné pocity pri synčekovi a brala som dva mesiace pred pôrodom magnézium (intravenózne- infúzka) a pravdaže - bola som v kľudovom režime - dokonca v nemocnici 😒...ale podstatné je, že mám krásne zdravé dieťatko 😀 takže, šup-šup...

zade
7. nov 2010

baby, uzivate niktora MAGEZIUM aj MAGNEROT naraz?

feb13
7. nov 2010

@zade Magnerot je magnezium (500mg v jednej tabletke, len kazda firma moze dat tomu istemu lieku iny nazov) takze k tomu ziadne ine magnezium netreba uzivat.

vivien11
7. nov 2010

ahojte otazocka to ze mam v 9 tt uz tvrdsie podbrusko je normalny jav??

feb13
7. nov 2010

@vivien11 To este asi nebude tvrdnutie maternice, lebo maternica je v I. trimestri este za lonovou sponou.

martinex
8. nov 2010

ahojte,
prosim viete mi poradit? uz vyse tyzdna mam take tvrde brucho,pri pohybe je to taka tlakova bolest..trva to doobeda 2-3hodinky a potom poobede od tej 17tej az kym neulozim maleho a uz sa nehybem 😀 dr. mi dala magnezium,ale nemam pocit,ze to moc pomaha...snazim sa byt co najvic v klude,aj som PN,len okolo maleho musim behat,sak to inak nejde.. neviem ci je to tiez tvrdnutie brucha,ked to trva tak dlho...a hlavne mam pocit,ze je to nejako skoro este...

zade
8. nov 2010

@feb13 dakujem ti, cize obycajne magnezium uz nemusim uzivat, vsak?

feb13
8. nov 2010

@zade presne tak

@martinex podla mna ak nemas zmeny na krcku tak z toho netreba robit az taky velky problem, no netreba ani uplne zanedbat. Z vlastnej skusenosti, ucinok magnezia som si vsimla asi po tyzdni ci 10 dnoch a to som brala 3x500mg, no najviac pomaha lezanie. Pri fyzickej aktivite (a to stacilo prejst na WC) to tvrdnutie nikdy uplne neprestalo ale aspon zoslablo.

martinex
8. nov 2010

@feb13 ja beriem magnezium 3x1g uz vyse 10dni a stale ziadne zlepsenie..do toho mam aj problemy s tlakom..nakoniec po konzultacii s lekarkou mi zvysila davku na 4x1g a zajtra idem k nej,ze sa na mna pozrie... pri prvom som tvrdnutie totiz nemala,tak sa bojim aby som nieco nezanedbala a kedze s 15mesacnym synom sa mi naozaj neda lezat,tak je to tazko...

ivett1
9. nov 2010

@martinex ahoj, úplne súhlasím s feb13, len si dávaj zvýšený pozor...aj ja som mala podobný problém-tvrdnutie bruška a musela som sa venovať našej maličkej (vtedy 20 mesačnej) - a ako som už vyššie písala, skončila som v nemocnici 😒 (ale mne sa pridali aj iné "komplikácie"...)...hlavne sa snaž, čo najmenej synčeka dvíhať na ruky a celkovo sa hýbať ...aj keď sa to niekedy nedá 😉 ...a oddychuj 😉 ..držím palce

martinex
9. nov 2010

@ivett1 dakujem,snazim sa ako to len ide..tiez sa bojim aby som neskoncila v nemocke,lebo mam na to nabeh aj kvoli inym zdrav.komplikaciam...ale tak snad to dobre dopadne

ivett1
9. nov 2010

@martinex ...určite 😉 neboj a nestresuj sa...(aj keď viem, aké je to ťažké, ja som si sem-tam aj poplakala 😝 ...)...aj keď sa mi vtedy pri myšlienke na pobyt v nemocnici dvíhala hladina stresu 😖 ...ale...keď už nič iné, tak som si tam aspoň trochu oddýchla...(pod dohľadom lekárov a sestričiek...xi-xi)...a ten môj zlatúšik, ktorý toho bol príčinou 😉 , mi zatiaľ robí len radosť ... 😀 😵
(vidím, že si z okres Ba, ak by si chcela vedieť trochu viac, napíš mi na IP)

miamia27
9. nov 2010

Caute baby! Ake to je ked tvrdne brusko? Ja som mala dnes taky pocit akoby som bola strasne nafuknuta, akoby mi islo brusko prasknut a bolo tvrdsie ako inokedy...

alexandrah
9. nov 2010

@miamia27 - hm, tazka otazka ... ako, podla mna to urcite rozoznas, mas pocit, akoby ti stvrdlo na kamen, ale asi hlavne podbrusko ... vtedy treba lahnut, oddychovat, ak by sa opakovalo, ist k lekarovi, da ti asi magnezko ...

ahoj @martinex - ako citam, mam to velmi podobne, aj ja mam maleho synceka, 11 mesacneho, a som v 21 tt, a ked doma trochu ze povysavam, alebo tak, tak mi obcas tvrdne brusko ... pri prvom tehu som to nemala, ale to som koli bolestivej maternici brala magnezko od zaciatku, a bola na rizikovom, a teraz ... hm, ked mi stvrdne, dam si 1 ampulku magne, asi 400 mg je to ... ale tiez sa trochu bojim, lebo je to skoro ... jasne, ze oddychovat, ale obcas clovek potrebuje upratat, niekam zajst, snazim sa setrit, ale ... aj svokru som zapojila do upratovania, trochu pomaha s Riškom, no ale ked tvrdne teraz, co bude ptom?? kontrolu mam o tyzden, aj morfo (este neviem pohlavie), tiez by som si zelala druheho chlapceka, ale to je vlastne jedno, tak mu poviem, asi mi da to magne pravidelne, snad sa to potom zlepsi ... drzim moc palce, ja som bola minule tehu tiez v nemocke, ale az ku koncu, a to som doma ale nemala pokladik, ako teraz, neviem, ako by som to znasala bez neho, a kde by bol ... 😒 😢

feb13
9. nov 2010

@miamia27 Mozno by sa to dalo prirovnavat tomu ked niekomu chces ukazat bicepsy a strasne tie svaly napnes aby sa vyduli, take nieco spravi aj sval maternice. Ak ti bude naozaj tvrdnut brucho, urcite to spoznas. Na nafuknutie sa to podla mna nepodoba.

alexandrah
10. nov 2010

suhlasim s feb13, je to skor ako napnutie svalu, nie ako nafuknutie, alebo ak si niekedy dostala do svalu krc, a nemohla ho uvolnit ... len bez tej bolesti, iba to stuhnutie, alebo tak ...

susie76
10. nov 2010

Ahojte, aj ja som mávala tvrdnutie bruška od 20. týždňa a určite by som to nezanedbávala.Skončila som v nemocnici a dcéra sa narodila aj tak o dva mesiace skôr, úplne sa mi uvoľnil krčok, to tvrdnutie bolo skôr ako kŕč snáď 50-krát za deň, niekedy som ani nevedela vstať.

martinex
10. nov 2010

@alexandrah ja som bola v nemocke v 34tt kvoli preeklampsii,ta mi hrozi aj teraz..
a ja beriem magnezium 4x2tbl cize 4x1g a dnes napriklad mi opat tvrdne tak ze to boli...bohuzial nemam koho zapojit do domacnosti a do starostlivosti o maleho...niekedy mam pocit,akoby si mysleli (mama,manzel,svokra) ze si to vymyslam..ale fakt niekedy nevladzem a musim navarit,upratat,starat sa o maleho..to sa samo nespravi.. ☹

inak som bola u lekarky vcera,tak krcok drzi,neotvaram sa,ani maly netlaci hlavou,ma dost miesta...tak neviem..
u mna to neni ako krc,ze sa to opakuje...skorej jeden suvisly krc,proste aj 3 hodiny mam to brusko tuhe a na dotyk je to bolestive... 😠

alexandrah
10. nov 2010

@martinex - ahoj, aj ja som to mala suvisle, aj 2 hodiny, ako pises, nie ze krc, a povoli, kym som cca 2 hodiny nelezala, tak to nepovolilo ... teraz je to menej, ani nie tak casto, ale zase skoro, doslaka ... hm, a to ma mrzi, ze ti nik nepomoze, sak aspon manzel by mal, ved toto neni sranda ...treba sa postarat aj o toho v brusku ... je to strasna skoda, keby ti aspon navarili, doniesli, a muz trebars upratal, alebo tak ...

renatka100
10. nov 2010

@martinex a robili ti kultivaciu? Ja to mam tiez, uz som doma na PN. Asi 30 x za den mi stvrdlo a bolo tak cca 5 min. Ked uz sa mi to stavalo aj v noci, ze som sa na to budila sla som doktorovi. Dostala som magnezko a nakolko mam krcok v poriadku som doma a mam odpocivat. V kultivacii mi zistili nejake potvory, tak mam na to mast Macmiror, ktora sa moze aj v tehotenstve. Urcite to netreba podcenit a ziadaj kultivaciu.

martinex
10. nov 2010

@alexandrah ja som to pri prvom tehu nemala,preto ma to vobec prekvapilo....
a pomoc nehrozi,mama chodi do prace a ma svojich starosti dost, svokru som rada ze radsej nevidim,lebo to by mi hned vyletel tlak..a manzel je cele dni v praci,teraz este aj chory,takze uuplne super 😎 aspon ze Davidko je take empaticke dieta a vidi ze mi neni dobre,tak sa zahra aj sam...len teraz sa mu prerezavaju stolicky tak ej trosku nervnejsi
@renatka100 bola som na interne,brali mi krv aj moc a vsetko je ok...lekarka ma vcera vysetrila a krcok drzi,neotvaram sa ani nic...PN som aj ja,ale to mi je prd platne ked musim okolo maleho lietat... snazim sa odpocivat,vzdy cez obed si s nim lahnut na 2 hodky,ale niekedy to fakt nejde 🙂

alexandrah
10. nov 2010

@martinex - a ty nie si na materskej? no ja to mam podobne, mama nepomaha, a to je na dochodku, muz do noci v praci, len svokra obcas ... nastastie sa da ... ja ale aj zle spim, som velmi unavena, prve tehu som skoro nespala, mala som velke problemy, teraz ani cez den neviem zaspat ... v noci sa budim ... nastastie risko spi celu noc, vela, dlho, a cez den je tiez velmi samostatny, ale je este malicky ... no snad sa to zlepsi, ale pri nom mi to aspon rychlo ubieha, rychlejsie, ako prve tehu, tak snad ... a nemozte si ani aspon ze na 1 den v tyzdni najat niekoho na upratanie? ci nehrozi??

martinex
10. nov 2010

@alexandrah ja som na rodicaku s Davidkom,ale kedze si platim DNP,tak z neho mozem cerpat PN,cize si aspon o par korun prilepsime
a mama si brava maleho utorky poobede,takze aspon to mam klud..len vies,jeden tyzden je chora,druhy tyzden sa deje nieco ine..takze tak 2x v mesiaci ho ma..ale aj to pomoze 🙂
a tiez mi to rychlejsie ubieha teraz ako predtym...prve tehu sa strasne vlieklo,toto si to tak neuvedomujem..neni kedy 😀

alexandrah
11. nov 2010

@martinex - hm, tie korunky potesia!! a mamina by sa teda mohla teraz posnazit, sak nechce prist o druhe vnuca?? mohla by si ju trochu postrasit, aj manzela, ze lekar varoval ... alebo nejak tak, nech to konecne zoberu vazne, a pomahaju ti!!! ja mam Riška furt doma, ale svokra pomoze ... no aj tak lietam ja ... ale zase idu na 2 hodiny na vychadzku ... este je moc maly, aby som ho davala niekam, tvoj je predsa len väcsi, ale clovek si moc neoddychne, ked je doma, a lietam aj tak ja ... ale nevadi, kym vladzem, co uz obcas nie, ale zahra sa sam ... hlavne ho teraz bavi lozenie, ani hracky nepotrebuje 😀 😀

martinex
11. nov 2010

no vies, s mamou to je tak,ze ona sa druhy krat vydala a jej muza teda nemam v laske a pravdu povediac on nas tiez len trpi pretoze sme jej deti...aj ked je maly u nich,vyslovene citit ako uz je raz ze ho berieme prec a ako ho to obtazuje... a kedze sa nechcem stavat medzi mamu a jej muza,tak som ticho a neriesim to...
a moj muz,.. uz niekolko krat mu to lekarivraveli,vyslovene som ich o to poziadala,lekar vysiel na chodbu a povedal to mojmu muzovi... a vidis to,nepomohlo...
dnes rano som mu to vsetko vykricala,lebo mi praskli nervy, nedviham mu telefon a nerozpravam sa s nim...nevarim,neupratujem,neperiem,nezehlim..a nech sa stara 🙂

renatka100
11. nov 2010

@martinex tak sa drz a nepoľav! Hlavne si to vydiskutujte, lebo hnevať sa nie je dobre 😉

alexandrah
12. nov 2010

@martinex - to s tou mammou mas pravdu, zase tlacit na pilu nevedie k nicomu, v neposlednom rade aj davidkovi tam asi nebude v konecnom dosledku dobre ...

a s muzom, ... hm, aj mne by praskli nervy ... ja som sice na mojho nenavrieskala (akoze aj to sa stalo), ale teraz nam Riško nejak zblbol, a co inokedy chodi vzdy spat o 8 vecer, tak teraz 2 dni po sebe medzi 12 a 1 v noci!!! a muz doma pri pocitaci, pracuje ... ja uz som si fakt potrebovala lahnut, tak tiez doma nic moc ...on inokedy, nech oddychujem, a tak, pokial ho to samozrejme nerusi od roboty, a nemusi robit nic on ... (teda inokedy aj urobi, fakt, lae ked ma vela roboty, co ma vzdy ... hm, aj o 01 v noci ... no je to peklo ...). 😒

martinex
12. nov 2010

@alexandrah no nejak to uz musime zvladnut...sak uz sme za polovicou,tak to uz pojde rychlo...teda dufam 😀
teraz je David nejaky chory,zatial len sople,tak dufam ze sa toho zbavime,lebo inak to bude este narocnejsie

martinex
12. nov 2010

@renatka100 vydiskutovane to mame,uz len dufam,ze si to zapamatal a aj nieco z toho splni co slubil 😅

alexandrah
12. nov 2010

@martinex - no risko prave prekonal virozu, s horuckami, tak to bolo vesele ... no druha polka bola u mna tazsia, tu prvu som ani nevedela, ze som tehotna, ani brusko, nic, teraz to uz bude len horsie ... prave sa mi vsetko sype, som nervozna, dosla mama, nieco mi navarit, komanduje, ja mam nervy ... do toho mi volali, ze ma zle objednali na morfologicky ultrazvuk, co som sa objednavala pred mesiacom, ze to v ten den nerobia, tak ma dali na piatok o 7 rano, ja som chcela ist aj s muzom, mama by dosla postrazit riska, no len o pol 7 rano mi nik nedojde, tak asi pojdem sama, co je fakt super!!!!! a hlavne ze ma objednali naraz aj na kontrolu u lekara, takto tam musim ist na 2 X ... proste ked sa to se ... tak sa tl se ...
hehe, inak aj moj muz mi pisal sms, ze toto zle obdobie prekoname, no len neviem ako, ked on ma pracu furt ...a ja uz padam na hubu ... risko nam vcera po peripetiach zaspal o 01 v noci!)!!!!!!!!!!!!!!!! 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre