Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

pointka
5. sep 2011

nelynka aspon mne pichali epidural ak som bola na 3 cm otvorena, avsak ja som sa neotvorila viac ako na 7 cm a museli sme ist na CS. Ak chces mat prirodzeny porod, mozno by som epidural nevolila, lebo moze sposobit zastavenie kontrakcii a pod. Viacerym zenam sa to stalo co poznam. Aj ja som brala cele prve tehu magnezko a aj teraz ho beriem, mozno aj to bolo dovodom, ze som sa neotvarala, neviem, akurat Dr mi vravela, ze prilis vela magnezka znizuje svalovy tonus u novorodencov. Mne ho prave ide postupne vysadzovat, brusko mi tvrdne iba obcas aj to hlavne vtedy ked sa prejem, alebo uz vela beham.

elvera
5. sep 2011

@lucytao no to magnezium neuveritelne pomaha, ja som bola na infuzkach, pustili ma na velke doprosovanie domov v 35 tyzdni, maly uz aj keby sa narodil, tak by mal peknu vahu, tak som ich ukeckala, no bola som doma 3 alebo 4 dni, bez magnezia a odtiekla mi plodova voda, takze maly sa narodil zaciatkom 36 tyzdna s vahou 3 kila a 50 cm 🙂. Neboj to bude dobre, len sa nenechaj odradit od ludi, ktori neveria, ze sa to podari. U mna ani moja svokra neverila, ze to zvladneme aj s malym a bude to dobre ☹. To jej dodnes neviem zabudnut!!! Ale ty to zvladnes uvidis a budes mat doma take krasne sidielko, ako je moj maly. Bude mat 19 mesiacov a je o hlavu vyssi od vsetkych deti, vyzera, ze je starsi, tak sme to vsetko dohnali a aj predbehli 😉. Drzim prsteky, len bud kludna, podari sa to. 🙂

fairynika
5. sep 2011

@lucytao a ty niesi v nemocke?? 😒

lucytao
5. sep 2011

@fairynika nie pustili ma domov už som doma skoro 2týždne a musím vyklopať držíme sa občas je tlak na krčok väčší ale zvládli sme to tak len ležím a nič nerobím snad to zvládneme pevne verím tak mi držte palce už som v 26tt+2d no do 32 to musím vydržať inak by som musela isť do inej nemocnice kde majú oddelenie pre nedonosené detičky a tam nemáme vybaveného lekára máme ho vybaveného v sukromnej nemocke. ale my sme dievčatá silné 🙂 🙂 🙂

fairynika
5. sep 2011

@lucytao ja som bola na zaciatku tehu riziko potratu a od 30tt riziko predcasneho porodu skracoval sa mi krcok a bola som pre prst otvorena tam som si polezala 5tyzdnov brucho mi tvrdlo dost uz pri par krokoch som ho mala ako kamen no vdaka tym liekom v nemocke a bolo ich teda dost som vydrzala a malinka sa mi narodila v skoro 38tt ale to som si uz nedavala pozor a nelezala stale.

lucytao
5. sep 2011

@elvera dakujem takéto správy a povzbudzujúce slová mi určite pomáhajú 😉

tinoka
5. sep 2011

Ahojte babenky, ja zacinam 8mi mesiac a zvyknem raz denne mat taky cudny pocit v podbrusku, ako keby sa mi tam presunulo cele babatko (stvrdne mi to a cudne boli - tazi ma ci co) trva to len par sekunk ale je to neprijemna bolest, no a sem tam mavam nafuknute cele brucho, ako keby mi chcelo prasknut ako keby sa mi v nom nafukovala lopta a je tiez tvrde ale toto uz neboli. Teraz ktore z tychto dvoch je tvrdnutie brucha?
Viete mi poradit?

dianka3
7. sep 2011

@tinoka ahoj,ja to tiez mavam,to je tvrdnutie bruska no dakdo vravi ze je to normalne a ked som lezala v nemocke tak dr vraveli ze to neni dobre lebo to su kontrakcie,tak som z toho somar aj ja,stale sa bojim ked mi stvrdne ze su to uz kontrakcie,a takto som skoncila v 33 tt v nemocke s nalezom uz otvorena na 3,5cm a vydruali sme to do toho 36tt, A ty si v ktorom tt?

adika_pl
8. sep 2011

Ahoj! Ja som v 24. tt a tvrdnutie bruška pociťujem sem-tam už asi 3. tt. Najprv to bolo len keď som dlho niečo robila, stála, chodila a tak.... ale pred pár dňami sa začalo objavovať aj večer, keď len ležím a čítam si a tak :( Dosť sa toho bojím. Poradňu mám v pondelok, ale asi tam idem už zajtra, ak sa to dnes objaví zas :(

makmitka33
8. sep 2011

@adika_pl ak ti niekto tvrdí, že to nie je problém, tak never a radšej to povedz doktorovi. Lebo ja som tak v 24 tt dostala kontrakcie a teraz mám zakázané všetko a aj sa bojím ☹ . Tiež to bolo najprv len v určitých polohách a potom častejšie, nepodceňuj to ako ja. Mne dali na to magne b6 čo je aj ako doplnok vitamínov k tehotenstvu a blbá nepila som to , no mala som , to je prevencia proti vzťahom a kŕčom 😉

adika_pl
8. sep 2011

@makmitka33 ďakujem pekne, že si ma upozornila. idem zajtra do poradne a hotovo. snáď to bude dobré. takže magne b6 🙂

makmitka33
8. sep 2011

@adika_pl ano, magne b6. Držím palce a daj vedieť ako si dopadla 🙂

nelynka18
8. sep 2011

@pointka medzi casom som sa pytala porodnicky ale dakujem 🙂 povedala,ze na 2-3cm...ja som pri prvom mala tiez epi a ja som sa otvarala normalne,takze myslim,ze v tom problem nebude,teda dufam 😕 mne teda brucho tvrdne skoro stale a uz som na 2,5cm otvorena,tak ze vraj este mozno chvvilku vydrzime...teda som sama zvedava ako a co a hlavne kedy 😉

tinoka
8. sep 2011

@dianka3 Ahoj, no ja som momentalne 33tt, nemavam tie bolesti ci co to je casto ale nikdy neviem kedy to fakt tvrdne a kedy len mala zatlaci. V pondelok idem do poradne tak to poviem lekarovi a nech ma riadne prezrie nerada by som rodila predcasne ked nemusim. Aj mne kamosky vravia ze tvrdnutie je normalne ak nie je casto, ale co je to casto.... :D

zewa11
8. sep 2011

@nelynka18
@tinoka Ahojte,ja som v 33tt a bruško mi tvrdne už stále.Dnes som to hovorila dr.a zvýšil mi Magnerot na 2X2denne a povedal,že to sa maternica pripravuje,tak neviem ......Včera som bola na sone a môj sen o prirodzenom pôrode zanikol,pretože prvé som mala CS a teraz ma bolí jazva a dr.povedal,že mám maternicu ako prefúknutý balón stenčenú a že ešte ma na konci septembra pozrie a pravdepodobne sa dohodneme na plánovanom CS skôr☹

nelynka18
9. sep 2011

@zewa11 ahoj,aj mne dr.povedal,ze je to ok 🙂 ja magne uz nejem lebo ja idem prirodzene a magnezko brani stahom ale ty ked ides na CS,tak ty ho urcite jec....nebud smutna neprides ovela 😉 nahodou mne sa paci to,ze je to naplanovane a ty sa mozes nachystat a mozes sa zariadit podla toho....mna ak to chyti v noci,tak budem musiet buntosit mamu aby prisla k synovi a my mozme ist a to nechcem....po 1.noc mi nie je sympaticka 😉 a po 2.mame este riska doma....ale nech je uz akokolvek,len nech su deturence v poriadku 😵

adika_pl
9. sep 2011

Ahoj 🙂 Dnes som bola v poradni. Dali mi nospu a magnezko. Krčok je ok. Ale že vraj to môže byť aj tým, že naša malá je zadočkom dole a dosť tlačí a ťahá maternicu. O týždeň mám kontrolu, tak uvidíme. Dúfam, že sa to zlepší 🙂

makmitka33
10. sep 2011

@adika_pl Prečo ti dali nospu???

lucytao
11. sep 2011

dievčence prosím vás keď mám pocit že mám nafúknute bruško ako keby mi malo vybuchnúť a nebolí to tak to je čo??? trošku aj tvrdšie bruško je to je ok alebo nie??? ja som v 27t+1den stále len ležím chodím veľmi málo len po byte. Berem 3xdenne 2tab. magnezia nieje to veľa??? tak mi to doporučil gyndoš ale zdá sa mi to veľa a neviete je aj nízky tlak v tehotenstve problém zvyknem mať najnižší až 45/98 nemôže to ublížiť bábu???? u lekára mi vačšinou namerali 60/100 tak to neriešia ale merám si vždy keď sa mi točí hlava doma a je nízky tak nemáte niekto skúsenosť dakujem

anjelicek26
11. sep 2011

@lucytao - no tak 3x2tbl denne su uz konska davka magnezia, to je pre tehulky ktorym tvrdne brusko denno-denne par krat, to, co popisujes je prudky rast maternice a vypucovanie dietatka prave v tychto tehotenskych tyzdnoch, ale nie su to poslickovia... Preco ti to vlastne predpisal??? Mala si nejake problemy?

lucytao
11. sep 2011

@anjelicek26 joj dakujem lebo som bola vystrašená no predpísali mi to po tom čo som už 2x ležala v nemocke pretože mi mala naliehala na krčok mala som pocit že mi vypadne v nemocke mi dali infuzky magnezia tie pomohli a pôrodnik povedal že mám brať toľko magnezia a jedno holčina mi písala že je to veľa že v 5 mesiaci prišla o bábo a že jej internistka povedala že to bolo z 10tab. magnezia ktoré jej predpísali v nemocke tak teraz sa bojím ja už som 2xpotratila už by som to viac krát nezvládla tak myslíš tiež že by som mala znížiť dávku a ak ano na kolko vidím že máš bábo tak máš skúsenosti dakujem

anjelicek26
11. sep 2011

@lucytao - zavolaj inemu gynekologovi a porad sa s nim, predsalen ak je to taketo vytuzene babatko, neriskovala by som len tak vysadit lieky - ak tak len velmi postupne a opatrne. Ale pokial si v nemocke nebola kvoli kontrakciam, ale kvoli naliehaniu na krcok, nevidim dovod tam to magnezium nadalej brat. Veru tolko tabliet magnezia je vela a nic, co davame do tela nie je bez odozvy a ty momentalne papas 6 tabliet - vlastne na nic, lebo ti brusko netvrdne, kde to magnezium konci a na co posobi?

Ja som pri dcerke do porodu nemala poslickov ani nic (takze ziadne magnezium), ale pri syncekovi od 30.tt stale poslickovia od rana do vecera, tvrdnutie, aj mini kontrakcie na ctg uz v 34.tt, nic prijemneho, mala som predpisane 3x1 tabletu a oddychovat, moc sa mi to nedarilo pri 4 rocnej dcerke doma, maly sa aj potom narodil o tri tyzdne skor. Preto pisem, ze magnezium ma svoj vyznam a aj ucel, ale pokial ja viem, tak privela magnezia sposobuje skorsie "opotrebenie" a dozretie placenty, co zasa moc fajn asi nebude.

lucytao
11. sep 2011

@anjelicek26 dakujem určite postupne vysadím bude stačiť dnes večer len 1 miesto 2 a od zajtra ráno 2 obed 1 večer 1 a pozajtra 3X1 môže byť??? nebude to rýchle neviem komu inému zavolať dakujem

kbalicka
11. sep 2011

Ahoj, ja som v 33.tyzdni a tiez mi par krat za den tvrdne brucho. Beriem 2xkrat denne 1 tabletu Magne B6. Moj lekar mi povedal,ze to nie je nic strasne pokial je to len par krat za den a trva to len chvilku. Horsie by bolo, ak by tvrdlo v pravidelnych intervaloch a trvalo by to dlhsie. To iste mi povedala aj znama gynekologicka. Brucho moze stvrdnut aj pri zmene polohy, pri plnych crevach, alebo mne sa to stava aj ked mam plny mocovy mechur.

anjelicek26
11. sep 2011

@lucytao - podla mna mozes zavolat akemukolvek gyndosovi v telefonnom zozname, ze potrebujes skonzultovat pristup ineho lekara (lebo zvazujes nad prestupom - aj ked to tak nie je) a opytat sa. Podla mna ti poradia.

Inak ano, ja by som tiez tak znizovala, ved uvidis, co sa bude diat, keby ti zacalo tvrdnut brusko, tak by to nebolo dobre, zasa davku zvysis. Ale ak nie, je fajn sa dostat zasa do "normalu".

lucytao
11. sep 2011

@anjelicek26 dakujem za radu si zlatá

adika_pl
12. sep 2011

@makmitka33 : Tvrde mi častejšie bruško a aj v pokoji, nielen keď niečo robím...mala som aj kŕče v lýtkach

makmitka33
12. sep 2011

@adika_pl a to preto ti dal nospu? Lebo tá je na žlčník, aspoň na to to dostávali kočky v nemocnici, ktoré so mňou ležali. Tak neviem ☹

ianitka
12. sep 2011

@makmitka33
nospa sa casto dava na krce

makmitka33
12. sep 2011

@ianitka to naozaj? Nevedela som, preto sa pýtam 🙂 . Viem, že to dávali na žlčník 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre