Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

zuzajka4
23. apr 2010

No veď áno tam píše,že sa nesmie ale prečo ho podávali a potom zrazu že 'škoda že už nemôžu,že to dávali dlhé dlhé roky a ako bolo všetkým fajn'

denisocka
23. apr 2010

Mna zaujima preco mi ho dat chce?co to lentilky?

dulkagabulka
24. apr 2010

Denisocka..zuzajka...lekari studovali a su nastaveni vnutri tak,aby liečili...takze sa snažia, ak im vravite,že vas niečo boli, či trapi, či tvrdne, či makne, hladat riešenie a zbavit vas toho,ci zmiernit, skratka oni chcu liečit....robia to čo najlepšie vedia a vela veci sa robi tak,ze "u nás sa to robí tak"....vysušali podavat "oblbováky" a zaberali...teda zaberali tak,ze matke prestalo tvrdnut brucho, takze hurá../ženy,ved to je jasny dokaz toho,ze to tvrdnutie je viacmenej vyvolávané stresom,strachom atd/..no zamyslel sa niekto nad tym,aky nasledok to bude mat pre dieta?do jeho života?? ze akou exponeniálnou krivkou vzrastá počet hyperaktívnych , autistických, či závislých detí??či detí z inými poruchami?......zrejme sa niekto aj zamyslel a preto ho uz davat "nemozu"....čítali ste prispevky od juju,ktora ma manzela lekara, lenze byva v inej krajine tejto Zeme, kde sa tvrdnutie bruška berie ako samozrejmost a nelieči a kde by lekar považoval za hriech podat matke guajacuran alebo diazepam...tu je to skratka zauživane tak,tak sa to robi tak...takze moj nazor je že preto denisočka

denisocka
24. apr 2010

Asi fakt zato davaju,ale ja nechapem co mi to chce dat,citim sa dobre!neboli,netvrdne

dulkagabulka
24. apr 2010

deniska, zvykli sme si preniest zodpovednost na lekara...lenze on nie je všemocny...
je na tebe, ak sa budes citit dobre sa spytat lekarky na jej dovod a tiez je iba a iba na tebe rozhodnut sa,ci tie lieky uzivat budes..

denisocka
24. apr 2010

no jasne, ona jak videla moju reakciu na diazepam,ta len kukala . normálne toto ma vytočilo ,akože diazepam a nič mi neni .

deniskateniska
24. apr 2010

deniskocka diazepam uzival moj bracho ked mal zachvat, a cely den spal.. tak do toho by som nesla ... 😒

zuzanockamt
24. apr 2010

mne zase predpisali prothazin ... neuzivala som ho a skoncila v nemocke ... tam mi dali infuzku, magnezium a tiez nejaky liek - plegomazin ... nasi lekari na tieto tazkosti davaju upokojujuce lieky, ktroe liecia v prvom rade stres, depresiu, uzkost, pripadne prejavy alergie ... teraz som nastastie doma, takze problemy nemam ... horsie bude asi, ked pojdem zase do prace 😝

denisocka
24. apr 2010

zuzka,ked počujem plegomazin,nieje mi dobre.to sme davali na oddeleni ked mali chlapy absťaky,alebo na osychiatri na praxi bežne,mna tiež dorazilo že mi to dali pri rozbehnutom porode,aby si maternica oddýchla a rozšrila som sa,ale že to davaju aj takto v tehu,no zlvašne !

teraz som pozerala na Zone reality,ako jedna baba potretila v 15tt a ostal jej mierne pootvoreny krčok,tak pri dalšom tehotnstve sa lekáry /asi UK,alebo australia / rozhodli - POZOR !!!! pre velmi , ale velmi nezvyčajny sposob udžania tehotnosti a to .- zastavenie porodu podšitím ........... tam to je velmi nezvyčajne,u nás rutina. tiež jej dali nejaku injekciu na zastavenie kontrakcii a pani vydržala 153dní /do 32tt či viac. nazvali ju rekordmankou,že nik na svete takto dlho umelo nepredlžil tehotenstvo

v albume som dala včerajší monitor z pásov,asi nemam žiadne kotrakcie,alebo to zle umiestnili a nič nemeralo???

zuzanockamt
24. apr 2010

ale zase lekari vedia co robia a nedali by tehotnej nieco, co by jej vyslovene uskodilo ... treba asi len verit

denisocka
24. apr 2010

no jasne, očividne neuškodí,a doma maš potom dieťa kadejake a to už oni neriešia

zuzanockamt
24. apr 2010

ja budem optimista a verim, ze bude vsetko OK ... citala som si o tom aj na nete, davaju to na zastavenie kontrakcii ... ten prothazin neberiem, vzala som si len 2-krat ... staci, ked mam kludovy rezim a magnezium ... ono sa to potom zase rozzbehne po nastupe do prace ... ach jo

dulkagabulka
24. apr 2010

zuzanockamt...treba asi len verit...akoze lekarom myslis...
kedy mamičky začnu verit sebe? svojmu telu? prirode?svojmu dietatku?
ked citam guajacuran, plegomazin,prothazin,dolzin...mne osobne vstavaju aj vlasy okrem chlpov...
a este raz pridam ten moj nazor: KEBY tehotna povedala,ze uziva drogy, vsetci by ju odsudili a dieta by jej chceli zobrat.
Ako je to vobec mozne ze pri porode a v tehu to nasi lekari v pohode predpisu či pichnu, dolzín napriklad atd???? ?? sa pytam,ze tehotnej žene lekar da drogy a mamička povie,že musim mu verit??och..och..

zuzanockamt
24. apr 2010

dulka ... kazdy ma svoj nazor ... ja ked som teraz doma, tak tie lieky neberiem ... ale ked som bola v nemocke, tak hej ... ja nie som odbornik, tak neviem, co sa vo vnutri deje

dulkagabulka
24. apr 2010

zuzanocka..ok..ano..kazdy mame svoj nazor...
priznam sa,ze ked som bola v tvojej situacii, pozerala som na to podobne ako ty 🙂
to len skusenosti nam poskytnu iny uhol pohladu
ja ti zelam vsetko dobre v tehu a radost s babatka 🙂

juju
24. apr 2010

denisocka ja som bola na monitore uz tri krat - rozne male komplikacie a ked nic nemeralo, tak to znamenalo, ze to bolo zle nastelovane, ale mozno su aj ine priciny, u mna to bolo ze mi to zle nastavili 😀

podla mna by sa mala zena zaujimat co do nej pchaju aj v nemocnici, nie slepo verit lekarom. moj mazel je lekar a ani jemu slepo nedoverujem a niekedy sa s nim hadam, ale on ma chvalabohu podobne nazory ako ja 😵 treba sa vela pytat a citat aj alternativne zdroje a nejak intuitivne vybrat to naj pre seba; celkovo co citam rozne prispevky, tak na SK su sposoby liecenia, ci starania o tehotne velmi premedikovane, zakazdym pchaju lieky, nechavaju v nemocnici; urcite je to v niektorych pripadoch potrebne ale ked to porovnam, tak sa mi to zda velmi prehnane; tehulka by mala byt predovsetkym bez stresu v pohodke 😉

fatimuska
26. apr 2010

ahojte, mne tvrdne bruško bez ohľadu na to, či sa pozorujem, či len celý deň sa mocem, alebo či idem na vychádzku, je to aj 30x za deň, ale mimi sa pekne hýbe, vypúča, na poslednej kontrole bolo všetko ok, môže to tvrdnutie byť nejaké nebezpečenstvo pre mimi? ďakujem

deniskateniska
26. apr 2010

fatimuska aj tu sa stretavame 😀 no tvrdnutie bruska v tvojom tyzdni su stahy maternice, maternica cvici ako to tu pise dulkagabulka 😉 ak si precitas vyssie jej nazory, tak ta to trosku ukludni 😉

majka3383
2. máj 2010

ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu od soboty mi tvrdne brucho v pravidelných 20 minútových intervaloch a to celý deň ako prvorodička som si neni istá či je to ok a či to môže byť pomaly sa rozbiehajúci pôrod . Ďakujem za rady 😉

denisocka
2. máj 2010

nemusi byť,vydrž. mne v den D začalo tvrdnuť každe 7min a za par hodin to už bolo každe 4min a TAK SOM Až IšLA DO PORODNICE

denisocka
3. máj 2010

baby,ak mam krčok stale rovnaky CS 1-2 a brucho mi netvrdne,možem si znížiť MAGNE B6 na menej ako 3x2tbl?

bambibam
3. máj 2010

denisocka - ja berem magne a doktorka mi povedala, že hlavne nech nezabúdam večer ,tak neviem ,brala som ho tiež 3x a postupne sa mi to znížilo na 2x a teraz beriem už len večer a cítim sa v "pohode" , treba asi vyskúšať. 🙂

denisocka
3. máj 2010

vyskušam,určite ,dik

flamenga
3. máj 2010

ja som brala zo začiatku 1-1-2, keď sa však nález na kŕčku nemenil, tak mi doktorka znížila na 1-0-1 a teraz už nemám brať vôbec... ale ja som už "vysoký" týždeň.... a hlavne... krčok sa správa rozumne 🙂

denisocka
3. máj 2010

FLAMENGA,TY TO Máš Už ZA PáR,AJ JA Už CHCEM BYť ZA 34TT

denisocka
3. máj 2010

ja mam CS 1-2 stale,tak neviem či to ma mať vpliv aj na tuhosť krčka to magnezium,či len na tvrdnutie

deniskateniska
6. máj 2010

ja sa idem pochvalit magnezko uz len 2x denne beriem 😉

denisocka
6. máj 2010

ta ty si už 33+ ... parada ,.,,,, a kto ti znížil,doktor či sama?

deniskateniska
6. máj 2010

doktorka,, bola som na kontrole a ze brusko je ukazkove 😉 asi preto ze lezim a moc nerobim lebo uz nevladzem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre