Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

denisocka
6. máj 2010

iba ležiš

deniskateniska
6. máj 2010

nie ze iba lezim, ale cely den som v klude, kukam telku, lezim, sedim... predtym som behala po obchodoch a tak.. a teraz spim do desiatej, napapam sa kukam telku,.. no proste vegetim 😝

denisocka
6. máj 2010

no,bo ja tiež som furt doma,neležim v kuse,lebo z toho mi tvrdlo brucho ale polihávam,telka a aj kus PC -posedávam - obchody nehrozia,ani von nechodim ..

deniskateniska
6. máj 2010

tak si skus davat po jednej tabletke, a uvidis.. ja ked som vynechala tabletku hned som citila ze mi tvrdlo brusko viac.. skus a ak to bude horsie zase nasad tak ako si mala 😉 a pri lezani, ono mne tvrdne len ked sa prevalujem 😝

lusinkaj
7. máj 2010

ahojte,poradite mi ako zistim ci je to tvrdnutie bruska?mam taky pocit ze ako keby nad pupkom ale az tak uplne vysie mam take tvrdsie potom nie potom zase...je to to alebo nemusim sa obavat???
magnezium neberiem ale asi zacnem.....

deniskateniska
8. máj 2010

lusinka tvrdnutie je take stiahnutie, a brusko je cele ako skala... a nenasadzuj si nic sama, vsetko ries s lekarom... ak mas zly pocit, chod ku doktorke a ona ta pozrie a bude vediet 😉

lusinkaj
8. máj 2010

deniska...tak ja tvrdnutie bruska nemam...take pocity nemam...taze to su len drobci...predsa to brucho musi byt tvrdsie pevnejsie a nie ako sadlo,vsak? 😀

deniskateniska
8. máj 2010

jasne.. a tvrdnutie je "cvicenie" maternice... pokial nie je silne, ze citis stahy alebo neboli tak to si netreba vsimat... ked ti bude tvrdnut budes to poznat 😉 a ked tam mas navyse dvoch krpcov, tak sa necuduj 😉 😀

lusinkaj
8. máj 2010

jasne,je ine tehotenstvo s jednym babom ako s dvomi...asi sa velmi kontrolujem a a velmi pozorujem az to prehanam.... 😀

mirka12011
8. máj 2010

ahojte babule chcem sa Vas opytat poslickov mam uz 2tt a tvrdne mi brusku 5den ale tvrdne cely den, neviem ci je to normalne alebo ist za doktorom?

deniskateniska
8. máj 2010

mirka ak to neprejde cez vikend isto chod.. alebo ak budes mat bolesti radsej chod na pohotovost, radsej zbytocne ako neskoro 😉

groka
8. máj 2010

mirka ak je tvrdnutie viac ako 10 krat za den a je to sprevadzane aj bolestou,tak treba ist k lekarovi,ak chces mat istotu tak ci tak,chod na pohotovost,daju ta na CTG a pozru ci nemas kontrakcie

strelka11
8. máj 2010

ahojte holki,chcela som sa len opytat,to tvrdnutie bruska moze nastat v akomkolvek tyzdny alebo to byva az neskor? ja si ani neviem predstavit co to poriadne je to tvrdnutie,lebo ja uz nejaky tyzden byvam vecer pekne nafuknuta a posledna 2dni mam take divne pobolievanie v podbrusku ako by som mala dostat menzes,ale nemam teraz prave obdobie menzesu,tak neviem ci to je tym,ze babo rastie a vsetko sa mi dnuka stlaca 😨

deniskateniska
8. máj 2010

strelka tie menzesove bolesti to sa ti maternica natahuje.. preto tie bolesti...a tvrdnutie bruska moze byt kedykolvek,... a to ze si nafunuta, ja som bola asi do polky tehu skoro stale. ale ak sa ti nieco nebude zdat radsej sa pytaj doktora.. 😉

strelka11
8. máj 2010

dakujem deniska,lebo kedze som prvykrat tehotna tak nemam s cim porovnavat,takze sa len informujem 🙂 dik

deniskateniska
8. máj 2010

ja som tiez prvy krat, tiez som sa vypytovala na vsetko... ale teraz uz viem tak rada poradim .. 😉 a neboj sa doktora co i len na blbosti pytat... 😉

strelka11
8. máj 2010

tak ty sa uz pomaly blizis ku koncu...inak krasne brusko si mala v tom 14 az 16tt,ja take este ani nemam mozno vecer ked som nafuktnuta,ale rano urcite nie 😅

mirka12011
8. máj 2010

ahojte bola som na pohotovosti zrobili ctg aj prietoky skontrolovali ma dole uz sa otvarame 😉 aj mala je uz dostatocne dole cize mozme uz len cakat....pichli mi injekciu ale tvrdneme dalej tak v pondelok mam ist za gynekologom nech mi pichne dalsiu injekciu 😀

deniskateniska
9. máj 2010

strelka to je cast aj sadielko 😀 😀 😀 ja som sa stale obzerala a teraz, ked si pozriem fotky aka som bola pysna ze ako mi bolo brusko uz vidno tak sa smejem 😀 😀 😀 lebo teraz je to taka gula 😀

mirka dobre ze si skocila na tu pohotovost... 😉 to su injekcie na udrzanie aby si este neporodila? ci ake? ved ty uz len 2 tt a mozes ist 😝 drzkam palce, daj vediet ako si dopadla 😉

mirka12011
9. máj 2010

deniskateniska 😀 pekny nick hih to su injekcie proti bolesti a tvrdnutiu... 😉

zuzana.bo
9. máj 2010

K tvrdnutiu bruska - malo by byt take tvrde ako celo, ale nemusi byt tvrde po celej ploche, ide o napnutie svalstva na maternici a niekedy sa len vrchne, spodne, prave atd svalstvo napne, ja som v 38 tyzdni a niekedy mi stvrdne aj 10x za hodinu (najma ked sa fyzicky namaham), babatko je fajn, kopka odtlaca sa a srdiecko mu tiez bije fajn

jancecka
18. máj 2010

ahojte, ja som v 21 týždni, a začala som cítiť vľavo nad pupkom, tesne pod prsiami, také mravčenie, trpnutie, bez bolesti, je to vždy na tom istom mieste, zatiaľ sa mi to stalo len včera a predvčerom a to tak tri krát po sebe, na nejakých pár sekúnd, jedni známi vravia že pohyby, druhí že tvrdnutie bruška, a poradňu mám o dva týždne, ani doktorke som sa dnes nedovolala D: prosím poraďte mi, či sa mám obávať, ďakujem

zuzanockamt
18. máj 2010

ja som mala tvrdnutie zatial len dva razy ... dnes rano hned ako som sa zobudila, tak som mala tvrdu len jednu cast brucha ... a taky divny pocit to boll, presne ako pisete take trpnutie a bez bolesti, ale bolo to neprijemne ... a je to nebezpecne alebo je to normalne, ked sa to deje 😕

jancecka
18. máj 2010

to by som aj ja rada vedela, zajtra ideme do Poľska na nákupy, cesta trvá dve hodiny, pred troma týždňami sme boli tiež, bolo to bez problémov, vôbec si ako tehotná nepripadám, bruško mi nezavadzia, chodí sa mi dobre, nohy neopúchajú, krčove žily zatiaľ nemám, len teraz sa strachujem toho mravčenia, nemôžu to byť pohyby???? prosím odpovedzte

zuzanockamt
18. máj 2010

jancecka ... to si podobny tt ako ja 🙂 ... pohyby je citit ako take prelievanie alebo pohyby criev ... ja pohyby citim len minimalne ... mne inak dlhsie cestovanie vadi, lebo chodim velmi casto na WC-ko ... kazdu polhodinu asi 😝

susika
18. máj 2010

strelka-bruško ti može začať tvrdúť hocikedy. ale radšej to nechci. mne začalo niekedy v 16tt a doki už začal s predčasným porodom.aj malu som mala ´predčsne, ale bruško mi začalo tvrdnúť až neskoro. vtedy som envedela, čo toje, keby to viem, isto by sa nenarodila tak skoro. naštaastie je v poriadku.
ale na radu dokiho som si hned vtedy davala magnezko. mam obyčajné, predpisal mi ho pre istotu skoro hned na začiatku, ak by sa začalo niečo diať..tak som si davala 3x denne, on mi kazal iba 2x, ale ja osm sa toho tvrdnutia bala. teraz už si davam iba 2x za den a zredukovalo sa to na tvrdnutie 1-2x do týždna. je to velmi skoro a dufam, že to dotaihnem babule tak daleko ako aj vy🙂)ja sa smejem, že aj 36tt bude rpe mna rekord. skor by som nechcela, iba ak by drobcovi dali kortikoidy na dozretie pluc, inak by soms a bala, lebo prave na začiatku 8 mesaica začinaju iba dozreivať

jancecka
18. máj 2010

tak to aj ja :D ale zastavia mi :DD nemám problém sa vyčúrať hocikde :D naozaj, som z dediny :D dokonca keby si mám vybrať prírodu alebo verejné WC idem do prírody :D ja stále neviem ako by som mala cítiť tie pohyby, mne sa tam všeličo prelieva, ale to aj pred tým, jediný pocit ktorý je nový, je to mravčenie, všetko ostatné cítim od začiatku

deniskateniska
18. máj 2010

neviem ci vam pomozem. ale mna skoro cele tehu svrbela a ako necitliva koza alebo tak pod prsiami... to je normalne lebo sa koza natahuje....

janecka len tak dalej..ja som tiez behala po obchodoch a stale niekde, kym nezacalo brusko rast poriadne 😀

zuzanockamt ten pocit je to pravdepodobne ze sa babatenko vypuca.. tvrdnutie je stah maternice, zistis ze to je tvrdnutie... proste cele brusko je tvrde ako skala..

jancecka
18. máj 2010

susika, magnézium ako to šumivé na rozpustenie do vody? to mám aj ja :D od doktorky keby ma hlava bolela, alebo mala som nízky tlak, ale nepovedala mi nech si ho dávam tri krát denne :D iba keď mi niečo bude :D tak si ho asi začnem dávať

zuzanockamt
18. máj 2010

jancecka ... ja som si tiez nie ista s tymi pohybmi, lebo je to len zriedka, ale pri tom tvrdnuti som citila uplne tvrde brucho, inak ho mam mäkucke, ved mam tuku dost 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre