Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

jancecka
18. máj 2010

deniskateniska /super nick/ takže ja to tvrdnutie nemám :DD lebo ja ho nemám na dotyk tvrdé :D som kľudnejšia :D fakticky, chodím na zdravie.sk ale tu ste mi odpovedali behom pár minút, tam čakám niekedy na odpoveď aj tri dni a nič, a ešte ma aj vysmejú

deniskateniska
18. máj 2010

a pohyby babatka - je to take ako bublinky alebo ako motyliky v brusku.. na zaciatku som to citila ako ked idete na aute alebo autobuse rychlo dolu kopcom alebo tak..taky zvlastny pocit 😀 😀

zuzanockamt
18. máj 2010

deniska ... tak ja ziadne bublinky ani motyliky necitim, len ako keby pohyb criev 😅
jancecka ... ja som ho mala tvrde aj na dotyk, prave to mi prislo divne, lebo ja tvrde brucho ani nepoznam, len mäkucke 😀

deniskateniska
18. máj 2010

janecka no ja som na koniku uz par mesiacikov 😀 😀 a skazdym problemom mi tu maminky pomohli 😉

deniskateniska
18. máj 2010

zuzi niektore maminy opisuju pohyby podobne pohybom creiv.. no je to nieco podobne, ale tak ako ked sa ti bublina pohybuje po crevach 😀 😀 😀

zuzanockamt
18. máj 2010

deniska ... tak to bude asi ono, ale je to veeelmi zriedkave ... uz by mohol byt maly aj aktivnejsi, kedze som uz 23 tt

denisocka
18. máj 2010

zuzi,daj tomu týžden dva a nebudeš moct po nociach spavať,ver mi . ja som si tiež myslela že toto male je len taky roll-on v bruchu a teraz čo robí? amen

jancecka
18. máj 2010

holky, a keďže už idem do toho Poľska zajtra, prosím poraďte mi, akú základnú výbavu potrebujem pre bábo, mám zatiaľ len kočík a postieľku, nič iné, a v Poľsku majú úžasné ceny, tak mi poraďte, taký základ čo musí byť, chcela by som vaničku, prebalovací pult, ale z oblečenia ma nič nenapadá, fusak mám ešte po mne a sestre, je kvalitný, tak vydržal toľké roky, dudlík jeden mám, som dostala od gynekologičky ale že flašku a čo ešte? nevyznám sa absolútne v tom D: prosím poraďte

jancecka
18. máj 2010

ste tu?

michele11
18. máj 2010

jancecka, flasku by si mala dostat v tom kufriku v porodnici, na zaciatok by ti mala stacit. My sme v Polsku kupovali nejake oblecko, ak ti mozem poradit, kup si kosielky, podla toho, ako casto chces prat, ale take, co sa nemaju kopu gombikov, alebo snurky, podbradnicky, dupacky, polodupacky, tie su super, ponozticky a ciapocky so siltom, kedze budes mat letne babo, rukavicky tenke, ...

jancecka
18. máj 2010

letné bábo? veď ho porodím chúdiatko zrovna na zimu D: a ako viem veľkosť? ja mám termín 1.oktobra, ale podľa veľkosti plodu vravia, že sa asi doktorka prerátala, a bude to o mesiac skôr :D alebo to bude veľké bábo narodené 1.oktobra

jancecka
19. máj 2010

ahojte baby, nakoniec sme Poľsko odložili, vraj tam hrozne prší, a prišli švagrovi do toho nejaké povinnosti aj tak dobre, bola som u lekárky, vraj je všetko v najmenšom poriadku, to mravčenie čo cítim, sú pohyby :D

zuzanockamt
19. máj 2010

jancecka ... no tak to je fajn, ze to nie je tvrdnutie 🙂
my chceme ist do polska az niekedy v lete kupit hlavne plienky, lebo tam je too najlacnejsie, co mi sestra vravela

zuzanockamt
19. máj 2010

som kukla tvoje foto, mas uz fajnove brusko 🙂

susika
19. máj 2010

ahojte.
zuzi, tie pohyby, to máš presne ako keby ťa am niečo šteklilo. ja osm ich mala znova skoro. pri maje tiež, neviem či 14tt alebo 16tt.ale teraz to bolo v 16tt, ked som prišla od dokiho, o týžden to bude 4 týždne, lahla som si na gauč a niečo mi akoby behalo po spodku brucha a potom som si priložila aj ruku a dostala som krásny kopanec do ruky🙂))traz je to z týždna na týžden silonejšie a naposledy doki vravel, ež to je z toho, ako sa bábo hýbe a je to tak, cítim to vtedy, ked sa bábo prehadzuje, alebo ked sa zohnem, že je tam tlaak.
magnezko mám od dokiho 500mg, normálne v tabletkách. sranda, ež ti to dala na nízky tlak, lebo magnezium sa dava pri vyššom tlaku alebo krčoch, aby ten tlak znižil.
brfuško na dotyk aj pri tvrdnutí mavam mäkké, ono stvrdne iba na nejakom mieste a urobí sa tam ako keby taká loptička, niekedy ako tenisová a niekedy trošku väčšia...len sa bojím toho predčasného porodu zasa, radšej budem celé dni leňošiť...
k velkosti oblečka-mne tiež doki hovorí, že bábo je o týžden popredu, malá bola drobček, takže velkosť 50-56 sme nosili dlho a taktiež všetky velkosti.ale ak by bábo bolo väčšie, kludne kup aj v.62. nevadí, ekd bude trošku dlhšie, bábätká rýchlo rastú a košielku azhned rukavik...mne sa super obliekali tie klasické košielky na šnurky. ked naboku šnurka nebola, tak som si našiila. body som začala niečo okolo 4-5-6 mesiacov, ked už držala super hlavičku a sama sa trošku udržala, že aj cez tu hlavičku som nemusela bojovať...a naj sú so zapínaním na pliecku.ale neoplatí sa kupovať vela maličkých vecí, anis a to nevynosí a neskor budete potrebovať kooooepc vecí a nebudete stíhať prať 😀

zuzanockamt
19. máj 2010

susi ... ja tie pohyby citim az teraz ... od toho 23 tt ... mam lenive dieta 😀

susika
19. máj 2010

nemáš🙂)iba si ho nevnímala🙂))musíš mu viac dohovarať🙂))
baby, hodte nejaké foto, ench si viem brucho porovnať. mne sa zdá stale akési malé....už osm vyhrabala aj čo mám odfotené týždne z jednej knižky, podla toho OK a pribrala som asi 4,5-5 kil a baba v tej knižke do 20 týždna iba 3..ale ja som rada, lebo som bola vychudnutá....

zuzanockamt
19. máj 2010

susi ... ja mu velmi nedohovaram 😅
ja som zatial do 24 tt pribrala 5,5 kg, takze som rada, ze nie viac ... za cele tehu by som rada mala len tak do + 10 kg
ja mam bruch v albume, len ho idem zverejnit 🙂

susika
19. máj 2010

tzuzi, pusti mu hudbu, uvidíš, ako bude tancovať🙂))u nás vždy niečo hralo a malá je celá do hudby paf..stále tu musí niečo rozpravať, spievať a aj ona je celá spevavá a od malička jvrtí zadkom pri hudbe...
tak to si dobrá....ja osm pri malje pribrala 10 kil a pritom som jedla normálne a malá mala necelé kilo, placenta o ničom a sotalo mi 5,5 kila a potom som ani neivem ako do pol roka stratila 10 kil🙂)takže asi hormony🙂ale niekde som čitala, že z magnezia sa priberá...hm, ale ved čo nespravíme pre našich prckov....ja som bola vždy velký jedák, nikdy to vidieť nebolo a tak to aj malá zdedila🙂))nejako si z toho hlavu nerobí, ako ludia, čo nevedeli, že som tehu a stáel do mna rýpali, že som nejako pribrala...o takých si myslím svoje....
jancecka- som si pozrela tvoj album, tak nejaké také mám, ked som oblečená....tak snad OK.
už sa porovnavam, lebo pri malej mi za posledné 4 týždne vobec bruško nenarastlo..nejako som to vtedy nemala kedy sledovať a bolo zle....tak teraz radšej🙂))
už sa teším. v stredu bud. týžden idem na sono, tak snád bude všetko OK a drobček bude veliké bábo🙂)

zuzanockamt
19. máj 2010

tak to mate pekne bruska na tie tt ... ja mam mensie 🙂
ja som si magnezko dala uz len 1xdenne, pokial sa to zase nejako nezhorsi, ale som doma, tak by to malo byt fajn

susika
20. máj 2010

sa neteš🙂pri dalšom budeš mať aj ty väčšie🙂)maternica bude volnejšia🙂)ja sa smejem, lebo teraz mám také bruško ako pri prvom tehu v 28tt🙂)škoda, že som si vtedy neodmerala obvod...🙂)) ked som vtedy bola v 20tt, ešte len mi bruško začínalo vykúkať a to malá bola na ten týžden velké bábo

zuzanockamt
20. máj 2010

susika ... ja uz druhe neplanujem 🙂

susika
20. máj 2010

ani ja som neplanovala, lebo som sa po prvej skusenosti bala,a by to nedopadlo rovnako. ale malá je velmi spoločenská a nutne potrebujeme surodenca, tak som to riskla🙂ved jej bude vždy lepšie, ked budu aspon dvaja🙂

zuzanockamt
20. máj 2010

no my na dve deti nemame financne prostriedky a ak sa to nezlepsi do piatich rokov, tak uz potom nechcem ... lebo to uz aj z hladiska veku nebude velmi zodpovedne ... este co sa mna tyka, tak hej, ale MM uz bude mat 40 a z vlastnej skusenosti viem, ze to je uz vela na dieta

jancecka
20. máj 2010

ja chcem veľa detí :D zase, ale ešte som nerodila, tak neviem či ma to neodradí :D ale bola by som sebec, keby hej D: minimálne tri by som chcela, jedno je strašne máličko pre mňa a peniažky neriešim :D máme predsa starých rodičov :D

zuzanockamt
20. máj 2010

jancecka ... ale spoliehat sa stale na niekoho, ze to bude za mna riesit 😖 ... no neviem 😖

susika
20. máj 2010

my sa musíme spoliehať iba na seba, prípadne na mojihc rodičov, ale nie finančne. ani pomoc pri malej som nežiadala, ked som vladala, tak som vladala a ked už nie, tak som si zvolila inú taktiku.a ked niekam som potrebovala ísť, tak tiež som ju všade vláčila so sebou a tak je to stále, iba ked k zubárovi, tka som sa snažila, aby moj chlap bol doma, lebo robí preč a sme celé týždne samé, tak sa musím spolahnúť sama na seba....
financie tiež neriešim, ekby osm to riešila, tak druhé ani nečakáme. nejako bolo, nejako bude.pripadne deti znosia po sebe, ked su menšie, aj ked chlapec po dievčatku vela nie, ked sme mali vela ružového, ale ved doma je to jedno....a keby su možnosti, tak aj futbalovú 11-tku🙂))aspon bude doma veselo🙂))
zuzi-tiež som teraz radšej otehotnela, aby som v 40-tke nemusela utierať detskú prdelku a riešiť detičkovské veci....ešte síce nemám ani 35, ale vela nechýba a s vekom rastie aj riziko.
inak hej, je to vela na malé dieťa. vidím to podla mojho švagra. ten prvé dieťa si zažil tesne rped 40 a jednoducho je taký aký je. viac praca a na vychodu ide tvrdo. deti maju viac zakazov ako povolení.hm, policajt🙂))su držaní dosť nakratko a na staršom to aj vidno, je ako odtrhnutý z reťaze, ked je mimo dohladu rodičov....

zuzanockamt
20. máj 2010

ani ja nemam este 35 a ani 30, ale jedno mi bude stacit ... mame len jednoizbovy byt, MM je bez prace uz dlhsie, tak to bude lepsie len s jednym

flamenga
20. máj 2010

zuzanockamt my sme na tom rovnako.. ja mám síce "len" 27, manžel 24, ale tiež neplánujeme druhé... nielen z finančných dôvodov... ale aj "zdravotných"... keďže môj organizmus znášal dosť ťažko tehotenstvo a ja už (možno je to sebecké) nechcem zažiť ďalších takýchto deväť mesiacov (kto nezažil, nepochopí)....

ale nech neodbočujem..... magnézium vysadené od 35tt.... brucho začalo hneď tvrdnúť, teraz už dosť pravidelne a aj bolestivo, ale už to pripisujem tým prípravným kontrakciám a aj keby sa spustil pôrod, tak pipík by už mal byť donosený 🙂

zuzanockamt
20. máj 2010

flamenga ... ja mam 28 a MM 35 ... to mas este mladuckeho manzelika 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre