Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

bea26
17. jún 2009

Ahojte. Ja som tiež rh negatív a manžel rh pozitív, prvé dieťa je v poriadku a ani mi nijak extra pri prvom tehotenstve nesledovali protilátky. Dcéra je rh pozitív, a to je v tom, že sa nepamätám na to či som tú injekciu Rhega dostala. Teraz som asi tehotná a veľmi sa bojím čo bude? Viem mi niekto poradiť čo v prípade ak som tú injekciu nedostala. Hrozí potrat??

bea26
17. jún 2009

Ešte jedna otázka, kde vlastne pichajú tú injekciu?

mima3
18. jún 2009

bea - tu injekciu ti mali pichnut po porode, tusim do 72 hodin, ked si mala dieta pozitivne. asi si to len nepamatas. neviem, ale podla mna potrat nehrozi, mohla by si asi neskor zacat vytvarat protilatky proti malemu ak by bolo pozitivne, ale moze byt aj negativne po tebe. to ta budu sledovat, neboj. mne uz brali krv na protilatky 2x a este raz budu.. skus si precitat tuto diskusiu aspon par stran dozadu a tam zbadas, ze nie je to ziadna obrovska katastrofa aj keby nejake protilatky zistili. nestresuj sa zbytocne dopredu, to nerobi dobre drobcovi.

ribizek
18. jún 2009

mima3 - za málo. 🙂

bea 26 - mima má pravdu, možno si fakt nepamätáš. Ja som si tiež nie, len keď som sa opýtala sestričky, že to chcem a ona mi povedala, že už som to dostala a mala som to aj v správe. Neboj, bude to ok. To bolo možno strašiakom niekedy, teraz už sú na takéto veci pripravení a vedia, čo robiť. Netreba sa báť dopredu, lebo to by sme niktorá ani neotehotneli, keby sme sa báli všetkého, čo nám môže hroziť. 🙂 Držím palce.

roasha
18. jún 2009

rhega sa picha normalne do svalu/zadok/,do 72hodin od porodu,potratu,interupcii,mimomaternicovom tehu...

andrejka10
18. jún 2009

Awojte negatívky. Tak ja zajtra zase klušem do "skvelej" rizikovej poradne. Budú mi znovu brať krv na protilátky, tak myslite na mňa 🙂 🙂 🙂 , aby mi to dobre dopadlo.

mima3
19. jún 2009

andrejka, budeme na vas mysliet.. drz sa nam a podaj hlasenie ako to dopadlo a co ta "skvela" poradna zase vymyslela 😉

jenny43
19. jún 2009

andrejka10, mima a negativky
ahojcek
tak vysledky boli ok, som stastna, uz aby nam vsetk dobre dopadlo
drzme si palceky
s tou zltackou a celkovo dufam,ze to dopadne dobre.
dajte vediet aj vy,urcite ok
andrejka10
a ty ako postupujes sleduju ta urcite ok

shpirti
19. jún 2009

ahoj baby, ja som to rhega dostala uz teraz,ze vraj preventivne a po porode zase!tak neviem 😕

mima3
21. jún 2009

jenny - gratulujem k dobrym vysledkom, je to super..

shpirti - prevencia je dobra 😉 ublizit to urcite neublizi. kazdy lekar ma asi inu prax, moja kamoska tiez dostala injekciu aj pocas tehu, mne o tom doktor nehovoril, tak ja ju asi nedostanem, az po porode, ked bude mali pozitiv.

andrejka - nemas nic nove?

andrejka10
22. jún 2009

Ahojte negatívky. Tak ako vám ubiehajú tieto upršané dni?
My sme boli v piatok v poradni, ale výsledky budem mať až za týždeň. Mám si zavolať. Tak uvidíme, verím, že protilátky budú v rovnakej výške, ako naposledy. Veď už by sme to mohli nejako dobojovať. Ale mám aj dobrú správu. Keď som bola v poradni, tak tam boli dve budúce lekárky-praktikantky a lekár, ktorý mal službu, ich učil robiť na 3D sone. Tak mi malú prezrel dokonale 🙂 🙂 🙂 a všetko je v poriadku. Všetky srdcové komory, aortu, ladviny.......... proste všetko. Mala som šťastie. No a našej malej sa to nie veľmi páčílo. keď pritlačil tú sondu na brucho a chcel niečo premerať a urobiť foto, tak malá mu ju vykopla, zamozrejme meranie neuspešné, musel ho opakovať. 😀 😀 Už sa malej Sáry, neviem dočkať, vyzerá, že to bude riadny "čert".

mima3
22. jún 2009

ahoj andrejka, tak si mala ozaj stastie s tym 3d-ckom.. sare sa ocividne dari, co je super. drzim palceky na tie protilatky a tesim sa na dobre spravicky.
my sme dnes boli na ultrazvuku v nemocnici, co sa robi medzi 29-32tt a vyzera byt vsetko v poriadku. maly sa riadne predviedol - ukazal nam svoje chlapcenske organy v plnej krase 🙂 doktor hovoril, ze malokedy je to take evidentne, ale tu to ozaj bolo 🙂

damiana
24. jún 2009

Ahojte baby. Tak som tu taky novacik, tak sa este len ucim co a ako 😉 . Ale s vami asi budem mat čo to spolocne. Kedže som tieš negativka 😖 ... Ako som tak zbezne čitala, tak vy tu mate niektore dobry prehlad a asi aj čo to naštudovane o tom to nasom probleme, teda ak to tak možem nazvat 😅 ...
Ja som tiež Rh- a manžel je Rh+, už mam za sebou jedno tehotenstvo, ale maly bol po mne čiže Rh- . Tak sa žiadna injekcia mi asi neaplikovala, teda aspon si nato nepamatam... Neviete ako to bude pokracovat pri mojom druhom tehotenstve?? Možu byt nejake komplikacie ??? Ak mate nejaka podobny problem a dake skusenosti, sem s nimi 😀

mirip
24. jún 2009

ahojte aj ja sa hlásim k negatívu neviem akú krv má muž ale jedno nechápem v karte mám napísané už roky rokúce od narodenia že som AB pozitív a teraz v tehotenstve mi dali zistiť aj krvnú skupinu a že A negatív, neviem som počula že krv sa postupne mení v dospelosti a sa to vyhraní na aj iný typ napr. AB je A alebo B ale negatív sa na pozitív nemení a ani napopak RH ostáva, tak tomu sama nechápem žeby som bola výnimka 🙄

mima3
24. jún 2009

damianka ahoj medzi nami, ak mas prve dietatko negativ, tak super, nemuseli ti davat ani injekciu, no a zacinas od znova, lebo ak je dietatko po tebe, tak sa ti nemali z coho vytvorit protilatky, ktore by sa mohli aktivovat pri dalsom dietati.

ahoj miriq - tak to je zaujimave a pytala si sa lekara, ze ako je to mozne, ze sa ti zmenila krv aj faktor? nemala si to pred tym zle zaznacene v karte?

gerci90
24. jún 2009

babiky aj ja som RH negativ a priatel AB pozitiv mam s toho aj strach...... ☹ pretože mi mame dost velku smolu a bojim sa aby to nemalo nejake nasledký ci už na mna alebo na moje miminko:((((

dacey
24. jún 2009

nemáš sa čoho báť. je to predsa z vás, váš celok z dvoch polovíc a osud nedovolí vám položiť ďalšie prekážky pod nohy. ako som si dávnejšie uvedomila, niečo osud dá, niečo na oplátku vezme... niečo ti už vzal, takže ti teraz niečo aj dá musí. a mne ako výsledok vychádza zdravé bábo
moja skúsenosť? do tehu som mala nulku, v tehu mi brali krv, vyšlo A a ja na to, to nie sú moje výsledky, ja mám nulku. doky na mňa kuká, aďa nesranduj. zrobili sa testy znova, znova vyšlo A, naneštastie sa otočilo aj RH, teda s mužom opačné, no dieťa máme zdravé a šialené ako kolotoč v lete. svojou múdrosťou a umom predbehne často aj staršie detičky. doteraz však nevieme po kom to díte je 😀

teraz čítam mimu a pozerám, že miriq má tú istú skúsenosť 😕

ani8
24. jún 2009

ahojte bavíte sa tu o krvných skupinách tak som sa chcela spýtat či sa nietko z vás stretol s rovnakými krvnými skupinami ja som 0 rh poz. a tak isto aj manžel tak som sa chcela spýtat či to može nejako ovlivnit mimi ak stým má niekto nejake skusenosti

damiana
24. jún 2009

mima dakujem za odpoved, ani si nevies predstavit, ako si ma ukludnila. najnovsie som inak na pochybach, ci je maly naozaj po mne, teda Rh- , uz mi z toho hrabe 🙂 , ale mal by to mat napisane v karte, tak sa musim spytat doktora, ci to je naozaj tak...
No ved uvidime , snad vsetkko dobre dopadne, ak budeme cakat druhe babo 🙂

ani8 precitala som vela stranok s touto temou, a v rovnakych krvnych skupinach by nemal byt problem. Ono je to iba strasiak, ak je matka s Rh- a otec s Rh+ , ale ževraj ani to už by v tejto dobe nemal byt problem, ale ako sa hovori, ťert nikdy nespi, a mi buduce maminki sa stale o nieco strachujeme, ci bude vsetko OK 😀

damiana
27. jún 2009

Haloooo, kde ste baby 😀 ??? Dake ticho tu je ??? 😒 😒

mima3
28. jún 2009

ahoj dami.. poznam tieto pochybnosti, ci to alebo to, ci to je naozaj tak a podobne.. podla mna ich mame skoro vsetky tehulky ci snazilky, ktore sme velmi zodpovedne. ale zase treba mysliet aj pozitivne a niekedy si povedat, co sa ma stat, to sa stane. vy sa snazite o druhe babo, ci uz si tehoska?

monica271
28. jún 2009

ahoj babenky aj ja osm negativka a prve dietatko ktore ma uz 8 rokov bolo pozhitiv po otcovi takze mi teraz brali akurat druhykrat protilatky mam tam volat stvrtok takze uvidime dufam ze ok 😖 ja sa pamatam ked mi po porode pichli tu injekciu. dufam ze nebudu ziadne komplikacie. manzel s malym maju rovnaku krvnu skupinu dufam ze aspon mala bude po mne 🙂

mima3
29. jún 2009

moni ahoj, vitaj medzi nami, urcite to budes mat ok, drzime palce a daj nam vediet ako ti tie vysledky dopadli.

andrejka10
29. jún 2009

Ahojte negatívky. Dúfam, že ste všetky v poriadku a naplno si užívate tehulkovanie. 🙂 🙂 🙂
Mám na vás jednu otázočku, za ako dlho máte výsledky z krvi na protilátky. Ja tu čakám už vyše týždňa a neviem sa k nim dopracovať. Strašnéééé. Ževraj krv posielajú na rozbor do Prešova. 😕 Musím len byť trpezlivá. Ale malá si veselo vykopkáva a najradšej do môjho "mechúra". 😀 Tak si myslím, že sme v poriadku. 🙂 🙂 🙂
Držte sa mi tehulky.

kami68
29. jún 2009

Ahojte maminy.Dlho som tu nebola,stále mám čo robiť,ako okolo 4 detí.
Andrejka,neboj,určite ti bude v poriadku,viem že si nervozna,netrpezlivá,ale to je normálne.Mne môj doki vždy povedal,ak nebude niečo v poriadku,tak hned mi budú volať.Tak som potom nato až tak nemyslela,ale samzrejmeže som mala obavy,čo a ako.Andrejka,ani sa nenazdáš, a bábo -Sárku si už budeš držať v náručí,krásnu a zdravú.Držím silno palčeky.Daj vedieťaké sú výsledky protilátok,pozdravuj rodinku.

mima3
29. jún 2009

ahoj andrejka - ja som mala vysledky z protilatok cca za 3 pracovne dni. aj moj maly vykopkava o stosest, ale mna vacsihou hore vpravo pod prsiami, naposledy, ked som bola na utz, tak mal hlavicku v lavo dole a bol tak sikmo, mam taky pocit, ze sa odvtedy presunul blizsie k "vychodu", lebo uz kopka viac tak v strede pod prsiami.

kami - ahoj, to povzbudenie pre andrejku bolo pekne... ak sa nenahnevas, zobrala som si z neho aj pre seba. snad nam to vsetkym dobre dopadne a vsetky tu budeme potom upokojovat novopecene tehulky - negativky.

damiana
29. jún 2009

mimka, no ja som este neni tehulka, a zacneme pracovat na babatku az okolo septembra, leto si este chcem naplno uzit 😀 😀 😀 ...

andrejka, videla som tvoj album, fakt nadherny kocik ste kupili, aka to je znacka, ak sa smiem spytat??? 😵 A nebud netrpezliva, vysledky budu urcite v poriadku drzim ti palceky !!! Ako aj vsetkym ostatnym tehulkam - negativkam...nech sa ziadne protilatky vam vyhibaju ooobrovskym oblukom 😉

andrejka10
29. jún 2009

Ďakujem vám dievčence za povzbudivé slová, je super vedieť, že niekde mám spriaznené dušičky. Ste milééééé. 🙂 🙂 🙂 Ešte raz ďakujem. A mám suprovúúú správu. Konečne som sa dopracovala k výsledkom na protilátky. Neviem, ako to je možné, ale sú negatííííííívne. Hurááá, teším sa. 😀 😀 😀 Hoci doky hovoril, že prebehla reakcia a boli radi, že to ostalo stáť na rovnakej hladine dnes protilátky už nemám. (dúfam, že nepoplietli výsledky) Mám ísť skôr do rizikovej poradne, tak vám dám vedieť čo so mnou zamýšľajú. Asi ma vrátia na bežnú poradňu.

andrejka10
29. jún 2009

Damiana, od šťastia som ti zabudla napísať značku kočíka. 😀 😀 😀 Je to Adbor Arte 3x3. Kúpili sme ho v Poľsku a celá súprava včetne autosedačky aj so sieťkou proti hmyzu a s igelitom proti daždu stála smiešnych 180eur. 😀
No a asi mi už prihoreli hranolky. 😝 😝 😝

kami68
29. jún 2009

Caute čaute.Mima,čo si malá,prečo by som sa hnevala 😀 😉 Všetkým Vám silno silno drží palčeky.

Andrejka-som straaašne straaašne rada,že je to všetko Ok. 🙂 Vidíš,písala som Ti to.Viem,mne sa to už ľahko píše,treba veriť a hlavne sa tešiť na miminká.Ani to neviem tak napísať,ako sa s Vami kočky teším.

Ozaj,mima,pozrela som si Tvoj termín,sranda moja skoro 7ročná dcérka sa narodila 31.8. a presne na termín. 🙂 a ešte väčšia sranda je v tom,že sme pre istotu vybrali chlapč.meno,i ked na 100%nám vraveli že to bude baba,ved aj je,ale čo ak,tak sme vybrali Marek.Nemusíš mi to veriť,ale je to tak. 🙂.
Kočky,prajem Vám príjemný zvyšok dňa a držte sa. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre