Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

kami68
29. jún 2009

baby,nedá mi to,ešte musím napísať,Andrejka,pozrela som si Tvoj album amáš nádhernú rodinku,zlaté deťúrence ,už aby k Vám pribudla Sára. 😉 pá a dobrú noc 🙂

andrejka10
29. jún 2009

Ďakujééééém kami, to je strašne milééééé. Potešila si ma. 🙂 🙂 🙂 Aj ty nahoď nejaké fotečky, ak môžeš. 😉

valhali
29. jún 2009

ahojte kocky,tak ja sa hlasim do klubu 😒 . Som B negat,manzel B pozit. Prva dcerka ma krv po mne, cize B Rh-, takze mi ani nepichali injekciu po porode. Teraz mi beru protilatky kazdy mesiac, zatial boli negat,ale dnes na poradni vyskocili na pozit. Vraj este nevytvaram protilatky proti babatku,ale su tam niketore faktory pozit,takze mi brali dalsie 4 skumavky krvi,vraj idu skumat, ci v pripade transfuzie podavat krv chladenu, ohriatu,alebo este jednu moznost povedal doki,ale uz nepamatam. Ze vraj to musia mat podchytene,lebo pri negat matkach to nie je jedno. O 10 dni budu vysledky,tak mam volat a o mesiac na dalsej poradni budu brat zase krv na protilatky.

valhali
29. jún 2009

opravujem sa,neberu mi protilatky kazdy mesiac,ale krv na protilatky 🙂

andrejka10
29. jún 2009

Vitaj valhali medzi nami 🙂 . To čo si tu napísala, som ešte nikdy nepočula. Fíha, normálne som prekvapená, to ako vážne, nie je jedno či ohriatu, alebo chladenú. Ja som myslela, že musí mať telesnú teplotu a dôležitá je krvná skupina. No vidím, že mám čo doštudovať. Idem hľadať na nete. Pááá

damiana
30. jún 2009

Ahojte babule 🙂 !!
Valhali, tak teda vitaj medzi nami !! Si presne ten pripad co, ja, teda myslim s tymi rvnymi skupinami, aj moj maly prvorodeny mal rkvicku po mne. Sic este niesom tehotna, ale sa bojjim co bude pri druhom ☹ . Ty si pisala, že ti beru krv na protilatky každy mesiac, tak to mas super, moj gynekolog, to mal aj pri prvom tehotenstve, ako by som to...no na haku... Tu beru iba každe tri mesiace... Co sa deje medzi timi troma mesiacmi ich akosi neraci...A clovek aby potom rozmyslal. Aj pri prom tehu som bola napata cele tehotenstvo len koli tomu, ale ak ostanem druhy krat tehotna, zrejme pritvrdim 😝 😝 😝 ...

damiana
30. jún 2009

andrejka, ten kocik je fakt super, aj farba pekna !!! A ta cena, no to akože fakt nema chybu 😀 , už len malu princeznu do neho 😀

iva81
30. jún 2009

Ahojte buduce mamicky negativky tak ja sa vam chcem tiez trosku vyrozpravat 🙂 Prave som sa vratila od lekara a robil nam ultrazvuk a vsetko v pohode, velmi sme sa tesili a dostali sme aj fotecku.
Ale potom doktor pozrel na moje vysledky na protilatky a ze boli pozitivne. Podotykam ze toto je moje prve tehotenstvo a povedal ze za jeho 40 rocnu prax sa s takym pripadom este nestretol aby pri prvom tehu a este v tak rannom stadiu tehotenstva boli pozitivne. A hned mi zobrali dalsiu krv a ze zajtra budu vysledky a ak budu znovu pozitivne tak idem hned do rizikovej poradne a mozne komplikacie s tym spojene.
povedal ze je mozne ze som mala nejaky potrat o ktorom ani neviem. a teda ak o nicom neviem tak mi samozrejme nebola pichnuta ziadna injekcia. Tak sa teraz strasne bojim a uz som si aj poriadne poplakala ☹
Viem ze som tu nova ale prepacte ze som sa tu tak rozpisala ale potrebovala som sa trosku postazovat. Tak mi prosim vas drzte prsteky nech mam tie vysledky v poriadku. Dakujem vam a ste strasne zlate ako sa tu navzajom podporujete.

kami68
30. jún 2009

AHOJ IVA a vitaj medzi nami.Dobre si urobila,že si sem napísala,treba sa niekomu vyrozprávaťa potrebuješ podporu a tú Ti my negatívky určite dáme.Každá mamina tú má strach osvoje bábo a je to normálne,ale neboj,spoločne to tu určite zvládneme,teda píšem aj za ostatné maminy ak sa na mňa nenahnevajú,lebo ja už mám doma 4deti a posledné má o 2dni 5mesiacov.držíme Ti palce,bud trpezlivá,musí to dobre dopadnúť,dúfam,že máš dobrého dokiho a ustráži Teba aj Tvoje bábo.Ked budeš mať niečo nové,napíš.Držte sa. 😉

mima3
30. jún 2009

ahoj ivka a vitaj medzi nami, super, ze si prisla, lebo kto ta lepsie pochopi ako my, co mame z rovnakeho strach. verim, ze zajtrajsie vysledky uz budu lepsie - daj nam urcite vediet ako to dopadlo.. nestresuj sa zbytocne dopredu, nerobi to dobre tvojmu drobcovi.

kami - neupravis si pas tak, aby bolo vidiet, ze mas stryri deticky a kolko maju rokov? je to fajn pri komunikacii 😉

mima3
30. jún 2009

ahoj valhali - tak vitaj medzi nami, tak ty uz cakas druhe babo? super. pamatam si ta zo snaziliek, ale to uz bolo davno 😉 drzim palce k dobrym vysledkom a urcite nam daj potom vediet..

iva81
30. jún 2009

Dakujem baby ste zlate 🙂 Ja sa strasne snazim na to nemysliet ale ked ja som v tomto strasny pesimista, ja hned myslim na najhorsie ze co ak a co potom. No tak ja to teda skusim do zajtra nejako vydrzat. Dik za podporu 🙂

mima3
30. jún 2009

ivka - chapem, ja som na tom podobne, povedala by som, ze so kralovna katastrofickych scenarov.. ale nejako som si uz pocas tohto tehu zvykla mysliet pozitivne, obcas samozrejme aj ja mam obavy a bojim sa o male, nech je zdrave a tak.. ale poviem si tiez, ze akekolvek, ale bude to moje slniecko..

kami68
30. jún 2009

Mima,presne ako vravíš,Treba myslieť pozitívne a pozit. to potom vplýva aj na malé 😉 ste statočné maminy 🙂 😉

monica271
30. jún 2009

Ahoj babenky, fu ako ste sa tu rozbehli odkedy som tu naposledy bola 🙂 no ja mam stvrtok volat kvoli tym vysledkom ale ako to tu citam som coraz nervoznejsia ☹ a to mi maju povedat aj vysledky cukrovych testov,,,uffff to si asi ohryziem nechty uz 😖 tak mi drztge palce, ste tu vsetky moc mile 😉

kami68
30. jún 2009

monica-držíme palce,daj vedieť aké sú výsledky,bude to určite fajn. 😉

monica271
30. jún 2009

kami moc dakujem za podporu urcite napisem 🙂

andrejka10
30. jún 2009

Vitaj Viva medzi nami. Neboj sa a nestrachuj sa zbytočne dopredu. Uvidíš všetko dobre dopadne, musíš v to veriť. Všetky ti budeme držať palce a myslieť na teba. Aj keby zajtra protilátky ešte neusúpili, oni potvorky časom ustúpia. Sama som toho príkladom. No a mne v poradni lekár hovoril, že sa vytvárajú tri druhy protilátok a len jeden z nich je agresívny,kt. poškodzuje plod. Ale aj tak sa nemáš čoho obávať, mne sa vytvárali práve tie, vysoká hladina, nástup do rizikovej poradne, tam plod pravidelne pod ultrazvukom kontrolovali, každé 2 týždne brali krv na protilátky a dnes nemám po nich ani stopu. Neboj sa, a ver im. Naozaj si nás negatívky vedia už ustrážiť. Ja viem, je prirodzené, že sa obávaš o bábo, to my tu všetky. A keď ti bude smutno, len napíš, sme tu pre teba. 🙂 🙂 🙂
Monica, aj na teba budeme vo štvrtok myslieť, tiež sa neboj zbytočne dopredu. Určite všetko dobre dopadne aj tebe. Držíme ti palčeky. 🙂 🙂 🙂

valhali
30. jún 2009

damiana, mne je tiez cudne,ze mi berie lekar krv na protilatky kazdy mesiac, aj pri prvej dcerke bral tak casto,ale ze vraj pri negativkach staci kazde 3 mesiace. Ale asi to zavisi od lekara a ten moj je dost velky detailista a puntickar,tak on sa rozhodol pacientkam brat kazdy mesiac,aby mohol vcas zareagovat. Opatrnosti asi nikdy nie je dost a som rada,ze on je naozaj dobry doktor.

mima, ja si ta tak matne pamatam z tych snaziliek,ale to u bolo naozaj davno 🙂

andrejka, nasla si nieco na nete? Mna tiez zaskocila ta informacia o tej kvi,co mi povedal vcera lekar, nepocula som o tom nikdy.

Ozaj, ked sa zacnu vytvarat protilatky, automaticky to znamena,ze dietatko bude pozitiv? Lebo proti negativnemu babu si nemozeme vytvarat protilatky,ci ano?

damiana
1. júl 2009

valhali , tak to mas teda stastie, že mas takeho starostliveho doktora, kiež by boli vsetci taky 😖 ... A velmi sa tomu nerozumiem, ale zrejme to tak bude, ked zacnes vytvarat protilatky, tak zrejme preto, že babo je Rh+ a prave preto sa tie protilatky tvoria... 😒 ... aj to neviem, prečo to tak priroda zariadila, žiadne protilatky sa nemali tvorit a hotovo !!! ved to babo sa este ani nevie branit, chuda, a už na neho utocia dake protilatky, vet to je hrozneeeee 😠

damiana
1. júl 2009

iva a nedostala si v minulosti transfuzku krvy??? lebo ževraj aj tak by si mohla zacat tvorit ie protilatky, bud prekonany potrat, hned v skorom stadiu, ktory si možno ani nezaregistrovala, alebo transfuzia krvy, to može naštartovat tvorbu protilatok...

mima3
1. júl 2009

dami - veru, veru, priroda to takto nemala zariadit, hnusne protilakty, hnusna neznašanlivost krvnych skupin 😠 a my budeme proti tomu bojovat a hotovo, ziadne protilatky nase dietatka neohrozia!! 😀

titkovamiriam
1. júl 2009

iva a mohla si byt tehu a potratit a ani o tom nevediet trebars prvych 4 t.

iva81
1. júl 2009

Ahojte baby dakujem velmi pekne za podporu. Doktorovi mam volat az o takej 15.00 tak snad to vydrzim. Som sa vecer trosku ukludnila a som si povedala ze budu negativne a hotovo 😀
A nemala som nikdy v minulosto transfuziu krvi. A to o tom potrate povedal aj lekar ze som to nemusela ani zaregistrovat, ale tak nejako sa mi tomu nechce verit. lebo sme sa snazili len od decembra a ani nie velmi aktivne a nepametam si nejaku extra silnu menstruaciu kedy by to mohlo byt. A ked mi raz meskali tak som robila hned testy a nic. No neviem uz je to jedno ale da to cervika do hlavy.
Tak baby neostava mi nic len cakat a drzim palce vsetkym co cakaju na nejake vysledky. Potom dam hned vediet. Pa pa zatial 🙂

damiana
1. júl 2009

mimka presne tak, pekne si to napisala 😉 !! Žiadne protilatky nase babulky neohrozia, teda ja niesom este ani tehu ale ked budem , budem s tym bojovat.. Ty už to mas za par, vsak ?? Ty sa chystas rodit v LV porodnici?? ako to tam vizera, lebo nam tu u nas zrusili porodnicu, tak ak , tak ma caka LV alebo NR ...

iva81
1. júl 2009

baby teraz mi volala sestricka ze je vsetko v poriadku ja som taka stastnaaaaaaaaa 🙂 Boze aky kamen mi spadol zo srdca. Aka zlata ze mi hned volala ze aby som sa zbytocne nebala lebo inak by som cakala az do 15.00. Juuj to je super pocit. Dakujem vam kocky ze ste boli pri mne. podpora fakt pomaha. Dakujeeem. A drzim palce vsetkym ostatnym. 🙂

valhali
1. júl 2009

kocky, mam taku otazku, ked sme negativky a narodi sa nam babatko s Rh+, pocula som,ze take dietatko zvykne mat silnu novorodenecku zltacku. Je to pravidlo? Je tu taka mamicka,co mala pozit. babo a nemalo silnu zltacku?

Uz teraz sa bojim,lebo moja dcerka je na mna dost naviazana a aj to bude vela,ked budem tych par dni v nemocke po porode. Ale ak by druhe dostalo tu silnu zltacku kvoli tomu,ze je pozit,tak by som v porodnici bola vecnost a bojim sa,ako to bude znasat moja dcerka. Lebo ja tazko, uz teraz si nad tym robim starost 😢

valhali
1. júl 2009

iva, super 😉 vidis, nakoniec je vsetko v poriadku 🙂

damiana
1. júl 2009

valhali, moj maly ked sa narodil mal velmi silnu zltacku, a to bol po mne Rh- , domov sme isli az na 12 den ... uz mu hrozila aj vymena krvy, ale potom ma asi dakto tam hore vyslišal a zacalo sa to upravovat. Tak sa zbitocne nestresuj, urcite to nezavisi od Rh , či je + alebo - je to vo hviezdach ... ale drzim palceky, aby si mala malinke bez žltacky a ked aj predca, tak len s takou slabunkou, aby ste rychlo mohli domov za Emuškou 😉

monica271
2. júl 2009

Ahoj spolutrpitelky 🙂 teraz som volala doktorovi vsetko negativne takze som stastna ako blcha 😀 dufam ze nam to takto ostane az do porodu s mojou dcerkou 🙂 a kazdemu drzime palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre