Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

jenny43
13. máj 2009

andrejka10
zidovske???? tak to je predsa na nas.mna vobec nezaujima komu sa meno bude lubit alebo nie.bude to nas poklad, a hotovo no nie???
a ked ide o svokru, neni si sama 😒 ..neboj, zvyknu si.mne sa meno Sara paci odkedy som ako 11rocna citala knizku Mala princezna tam bola hlav.postava Sara.
drzme sa

andrejka10
13. máj 2009

Super jenny. teším sa spolu s tebou. Som rada, že ti to dobre dopadlo 😀 😀 😀 Hneď je svet krajší, však?

mima3
15. máj 2009

jenny - supeeeeer, gratulujem, tak tu máme samé dobré správy a povzbudenie pre všetky negativky. teraz mi brali krv v 24tt, neviete, kedy bude ešte ten 3. odber?

babulka123
18. máj 2009

ahojte babulky..
prave som sa vratila od dr. lebo mi mi vysli pozitivne vysledky na RH Protilatky - enzymovy test P1, P3 som mala pozitiv, P2 negativ..
neviete nahodou co to je?
ja aj manzel mame A negativ..
dr. ma 3tt dovolenku tak sa snazim zistit ze co to je a co hrozi..
dakujem

mima3
18. máj 2009

ahoj babul - no tak to teda neviem, ale asi to nebude nic zle.. a ved ked ste obaja negativ, tak aj tak sa to sleduje? lebo ved vy by ste mali mat podla tych zakonitosti dieta negativ a tym by nemalo vznikat riziko.. to je zevraj len pri matka - a otec +.. ci mylim sa?

jenny43
18. máj 2009

mima3
3odber nam budu brat V 34tt.ale tebe aj teraz robili skor, tak mozno ti zoberie skor.dakujem

jenny43
18. máj 2009

andrejka 10 yo je to radost.a ty?urcite ok.

jenny43
18. máj 2009

babulka 123
doktor ma dovolenku?a nemozes vybehnut tomu, co ho zastupuje?
bo ked je matka - a otec + tak moze byt ohrozene ako pisala mima3
ale ked su dve rovnake skupiny, aj rh.tak neviem.urcite by som vybehla za zastupujucim doktorom pre istotu

babulka123
18. máj 2009

neviem.. sak uvidim co bude podla tychto dalsich vysledkov..

mima3
19. máj 2009

babulka, drzim palceky z celej sily a verim a urcite to bude v poriadku... daj nam potom vediet dalsie vysledky a aj to, ze preco ti sleduju protilatky, ked ste obaja negativni.

babulka123
19. máj 2009

oki. urcite sa ozvem.. ale preco mi to sleduju netusim .. hehehe asi automaticky.. som po IVF a tak ma strazia ako oko v hlave...

mima3
19. máj 2009

babul - 🙂 to je dobre, ze ta strazia.. lebo keby sa aj nieco vyskytlo, tak v dnesnej dobe sa to uz da liecit.. tak sa tesime na pozitivne spravicky.

lul
19. máj 2009

sleduju ta asi preto, lebo dieta moze byt aj napriek tomu rh+ 😉 pretoze obaja nesiete v sebe geny aj na + aj na -. tzn, ze nesleduju ta kvoli manzelovmu minusu, ale kvoli tomu, ze dieta ma 50% sancu byt plus 😉

babulka123
19. máj 2009

lul ako je to mozne??
inak dnes som sa bavila so svokrou a ona mi hovorila ze oni maju v rodine prave to ze ona aj jej manzel su pozitiv a ich syn { moj muz} a jeho 1 sestra su negativ a posledna sestra je uz pozitiv po nich.. takze mozno aj preto to takto vyskocilo.. ja uz neviem ... ked budem vediet viac ddam vam vediet..

babulka123
20. máj 2009

ahojte.. ja len aby ste vedeli , brali mi znova krv, a tam uz bolo vsetko ok, takze je vsetko uplne ok... hhhehehehe somm vytesena..

kami68
20. máj 2009

ahojte...som tiež Rh- a manžel Rh+.Mám 4 deti,pri každom tehu mi sledovali protilátky,našťastie boli vždy negat.Po druhom tehu mi taktiež nedoporučili mať daľšie dieťa,aby nebolo zdrav,postihnuté alebo aby som aj ja nebola ohrozená.Ale 6 rokov po druhom dieťati sa mi narodila krásná a zdravá dcérka a znovu po 6 rokoch naše krásná a zdravučká Natálka.Baby,držím Vám všetkým palce,aby Vám to všetko dobre dopadlo a narodili sa Vám krásné a hlavne zdravučké detičky.

lul
20. máj 2009

no ako je to mozne ti z genetickeho hladiska vysvetlit neviem. len viem, ze to tak je. nesiete v sebe geny aj na plus aj na minus. dieta moze byt preto plus alebo minus. som rada, ze vsetky vysledky su ok 😉 dufam, ze budu aj moje, som tiez Rh- 🙂

andrejka10
21. máj 2009

Ahojte negatívky, tak nemám dobré správy. Práve mi volala moja gynekologička a od zajtra ma presúvajú do rizikovej poradne. ☹ Do telefónu mi potvrdila, že mám zvýšené protilátky. Neviem akú hodnotu, keď idem hneď na rizikové. Možno sa tam pridružilo aj niečo iné. Zajtra Vám dám vedieť.Som smutná. ☹ Verím, že to bude dobré.

kami68
21. máj 2009

andrejka10...myslíme na Teba,určite to bude dobréééé.Držte sa.

jahody11
21. máj 2009

caute babky, aj ja som negativka, vysledky krvi budem mat az v poradni 2.6., myslite, ze keby nebolo nieco v poriadku, doky by mi zavolal skor ??

kami68
21. máj 2009

samozrejme jahody11,aj andrejke volala jej Dr.a držíme palčeky

jahody11
21. máj 2009

dakujem kami, tak som uz kludnejsia 🙂 uz som si toto tehotenstvo uzila dost, tak dufam, ze aspon toto bude negativne lebo doteraz som schytala vsetko co sa asi dalo...

kami68
21. máj 2009

je mi ľúto jahody11 že tehu u Teba nemá norm.priebeh,ale treba myslieť pozitívne,že to dopadne dobre a tešiť sa na bábo.mne osobne to pomáhalo.pri prvom som bola veľmi citlivá,všetko som citlivo prežívala,bála som sa oneho,pretože som pred ním mala spont.potrat.malý to veľmi vnímal a aj teraz ked už má 15 rokov,je stále citlivý chlapec ako ja.takže-hlavu hore jahody 🙂

jahody11
21. máj 2009

uz som teraz na tom lepsie, na zaciatku som krvacala, preslo to... potom mi vysli zle vysledky z Afp testov, tam som sa nachodila ako na klavir , potom som mala zvyseny cukor v moci ale nastastie pri krvnom teste na cukrovku som mala hodnoty v poriadku, teraz ide do poradne 2.6. tak len cakam co to bude tentoraz...
a este som zabudla, ze mi opucha ale zahadne iba jedna noha...

kami68
21. máj 2009

och...ale hádam Ti už bude len lepšie a lepšie.aj ja som nemala dobre vysledky Afp,posielali ma na amniocentézu,bolo tam podozrenie na Downa,ale nešla som,bo som sa bála a verila som že bode zdravá a chválabohu je zdravučká

jahody11
21. máj 2009

aj ja som mala zvysene na downa, nastastie, dr. vravel ze amniocentezu netreba, ze staci morf. utz na ktory som bola u dr. Cunderlika v BA, je to vraj naj odbornik na zap. slovensku a on povedal,ze je zatial vsetko v poriadku, ake si mala hodnoty AFP testov ak si este pamatas?

kami68
21. máj 2009

nie,nepamätám si,ale riziko Downa bolo umňa v pomere 1:200,hlavne vzhladom na vek

jahody11
21. máj 2009

ja som mala 1:360 a mam 26 rokov..

kami68
21. máj 2009

nooo,tak si myslím že by to malo byť ok,ved aj Dr.Cunderlik Ta upokojil

super 😉

jahody11
21. máj 2009

ano, ja uz som sa s tym zmierila, nech je ako chce, ked som videla babatko na ultrazvuku, tak som si povedala, ze je to len a len moje zlatinko a nikomu ho nedam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre