Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

kami68
2. júl 2009

ahojte.val,môj druhý syn má Rh pozit a mal silnnú žltačku,ale v pohode bol pod lampou a dávali mu živoč.uhlie a šli sme domov na 5deň.Moja posledná dcérka má Rh pozit a žltačku NEMALA!Deti sú zdravé a veľmi živé 😀 😀
Držím Vám baby palce!Nebojte,všetko bude dobré,ved sme nejaké bojovníčky.

andrejka10
2. júl 2009

Ahojte negatívky. 🙂 🙂
Ivka, tebe blahoželám k dobrým výsledkom a teším sa spolu s tebou. 😀
Monica, aj tebe držím palčeky, aby ti to vydržalo až do pôrodu, teda všetkým negatívkam, čo najmenej problémov a komplikácii. 😀 Nie čo najmenej, opravujem sa, žiadne problémy. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Valhali, ja som negatívka a obe detičky mám potitívne (aj to tretie, čo čakáme 😀 😀 😀 ), obe mali žltačku, ale v norme. Nemusíš sa teda obávať ani ty. Nie je to pravidlom, že negatívky s pozit.detičkami majú silnú žltačku. Dokonca ani pod lampou neboli. Opaľovali sme sa iba na slniečku. Domov nás pustili normálne.

valhali
2. júl 2009

ahojte kocky,

kami, andrejka, tak to ste ma s tymi zltackami potesili,ze to nie je pravidlo. A ked aj bola silna,ze ste to zvladli a sli skoro domov. Prva dcerka mala slabu zltacku,takze to bolo v pohode a akosi som sa nalakala toho,ze druhe by malo mat silnu. ALe som rada,ze to tak nemusi byt a som kudna 🙂 Vdaka vam 😉

dami, tak to ma mrzi,ze mal malicky taku silnu zltacku a urcite si prezivala uz hned v prvych dnoch strach o maleho,aby mu nemuseli menit krvicku. Preto je super,ze to napokon maly zvladol 😉
Darmo, my vsetky a aj nase deticky su velki bojovnici 😵

andrejka10
2. júl 2009

Valhali, veď preto sme tu. 😀 Aby sme sa vzájomne povzbudzovali a podelili so skúsenosťami. Mne osobne neraz modrý koník pomohol v ťažkých chvíľach. Naozaj sú tu skvelé babenky. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mima3
7. júl 2009

monica - gratulujem k dobrym vysledkom.

kami, andrejka - vy ste tu nasim povzbudenim, tak sa to dobre cita, ze uz mate tolko deticiek a su zdravucke.. drzim vsetkym negativkam palce, nech je vsetko ok a aj my tu budeme moct rozdavat pozitivne infosky..

biancarv
7. júl 2009

ahojte aj ja som Rh negatívna mamička a môj syn sa narodil ako Rh pozitív, po pôrode mi pichli tú injekciu, už neviem ako sa to volalo a teraz sa pokúšame o druhé babätko a vidím že ste tu niektoré, ktoré už čakate ďalšie, a chcem sa opýtať, kontroluje sa to nejako, teda či je všetko ok? a tak ďalej, je tam nejaká zmena oproti prvému tehu? za odpovede dakujem

kami68
7. júl 2009

ahoj bianca.co sa týka mňa,tak pri každom tehu som mala protilátky negat. a kontrolovali mi ich 3krát počas každého tehu.Mám 4 krásne a hlavne zdravé deti.Bianca,Tvoje obavy sú pochopitelné,ale neboj,určite bude všetko OK!Ak si si prečítala,čo sme sem napísali,tak vieš,že každá mamina negatívka sa bojí o svoje mimi,či všetko bude v poriadku a každá z nás má tie svoje skúsenosti a zážitky.V podstate tu ide o to,že si tu nájdeš priateľky,ktoré Ta povzbudia,dodajú veľa veľa energie,aby si všetko hravo zvládala.Bianca,tak ako ostatným maminám,tak aj Tebe strašne strašne držím palce a do toho!!!!.

mima,neboj,pokiaľ budem mať čas a stíhať všetko,určite Vás budem i nadalej povzbudzovať a samozrejme sa tešiť s Vami a držať vám palce.VSETKO BOLO,JE AJ BUDE DOBRE 🙂 😉

biancarv
8. júl 2009

dakujem za povzbudenie kami68 a blahoželám k tooooľkým detičkám 😀

mima3
8. júl 2009

biancarv - vitaj medzi nami a drzim ti palce, aby sa ti cim skor podarilo otehotniet a delit sa tu s nami o svoje skusenosti... to je super, ze ti pichli tu injekciu a tak ako pise kami, nas velky priklad, ze aj negativky mozu mat viac deticiek, urcite bude vsetko ok. prirodzeny strach o nenarodene dietatko ma urcite kazda tehulka, nielen negativka. skus si precitat spätne tuto diskusiu a uvidis, ze vsetko sa da riesit a ze to nie je taka velka katastrofa, ze mame negativnu krv 😉

biancarv
8. júl 2009

ahoj mima, dakujem za privitanie, ale ja som taká staro nová, už hned na prvej strane som diskutovala 😀 v tejto téme ale to bolo pred tromi rokmi, vtedy som bola na zač. tehu s mojim synom Paťkom 😉

biancarv
8. júl 2009

a ešte mima ako to tak spätne čítam tak sme aj my dve spolu diskutovali na strane dva, ale to bolo pred tromi rokmi 😀

mima3
9. júl 2009

bianca, ja som tušila, ze uz sme spolu kecali 🙂 bola si mi znama, ale nevedela som, ze priamo v tejto teme 😉 to som ja vtedy bola len snazilka.

biancarv
9. júl 2009

no tak to ti gratulujem, prajem príjemné tehulkovanie, bezproblémový pôrod a krásneho zdravého synčeka 😀 , vidíš teraz je to naopak ty si tehu a ja som snž 😉

sjuzi
9. júl 2009

Ahojte, táto téma mi stále rezonuje v hlave... S mm máme krvné skupiny 0 a ja som - a on +. Pri prvom synčekovi som nemala problémy, aj keď má pozit.RH faktor. Nemal ani žltačku. 😉
Rodila som sekciou a nejako som v tom frmole si nepamätala, či mi v pôrodnici pichli Rhegu... V papieroch tiež nikde nebol záznam o tom, že by mi bola Rhega podaná...
To som ale zdôrazňovala pri svojom 2. tehotenstve začiatkom tohto roka aj svojmu gynekológovi. Ten ma však ubezpečoval, že to je v poriadku, že budeme sledovať protilátky...

Napriek tomu, mám zlý pocit... pretože, o druhé bábätko sme v 12tt bohužiaľ prišli... 😔 a v nemocnici mi ihneď potom Rhegu pichli a službukonajúci doktor mi povedal, že po 1. pôrode mi ju možno nedali preto, že ju akurát nemali k dispozícii... 😒 ☹ 😠
Na moju otázku, či to mohlo teda celé mať dopad na moje 2. tehotenstvo, samozrejme (ako ináč) odpovedal, že nie... to isté i môj gynekológ... ale akosi tomu neverím čím ďalej tým viac... Dosť o tom čítam a môže byť, že plod odíde už v 1. trimestri alebo reaguje formou zvýšených protilátok počas postupujúcej gravidity...
Preto sa kočky radšej naozaj ubezpečte a odsledujte si, že vám ju po pôrode pichnú, aby ste sa prípadne vyhli zbytočným stratám v budúcnosti... 😒

mima3
10. júl 2009

sjuzi, mrzí ma, čo sa ti stalo.. ale možno to naozaj nebolo kvôli tým protilátkam..
no ved my sme tu už tolko o tom popísali a podľa mňa je to aj dobré, lebo si všetky určite budeme dávať pozor, či nám injekciu pichli alebo nie.
už som párkrát počula prípady, že injekciu zabudli pichnúť alebo ju proste nemali a nesnažili sa zohnať.. nechápem tú ľahostajnosť.

hviezdickamaria
10. júl 2009

ahojte dievcata my sme s manzelom sme tiez 0 . ja negat. a manzel pozitivny. v novembri som potratila ale doktor si dal zalezat a pre istotu mi injekciu pichol tak dufam ze to bolo ono, to co hovorite. to mi bude aj teraz pichat kedze som opat tehulka a cakam dokocna jednovajencne dvojicky? alebo mi to uz pichat nebudu?
dakujem za odpoved 🙂

andrejka10
12. júl 2009

Ahojte babenky. Tak mám úžasné správy. Som opäť v bežnej poradni. Je potvrdené - protilátky sú preč. 😀 Doky povedal, že protilátky sa vytvorili po amnio - po zásahu. Nevytvoril ich môj organizmus ako obranu.Preto sa stratili, keby ich vytvoril môj organizmus, tak sa nestratia. A teraz už nie je dôvod na rizikovú poradňu. Mala som spočiatku obavy, či nezamenili výsledky, ale aj z Prešova chcú vedieť, kedy mi bola naposledy pichnutá injekcia. Zrejme sa chcú aj oni chrániť. Veľmi sa teším. Ešte niekoľko týždňov takto vydržať. 🙂 🙂 🙂
Hviezdickamaria, mne ju pichli iba raz, aj to po amniocentéze. (A zabrala 🙂 ) A do konca tehu ma budú len pozorovať, poprípade riešiť komplikácie. Tak neviem, zrejme pichajú iba raz.

mima3
12. júl 2009

hviezdicka - ja si tiez myslim, ze ti nemaju preco momentalne pichnut injekciu, az po porode, ked niektore z tvojich deticiek bude pozitivne.. skus si precitat tuto diskusiu dozadu, je tu o tom vela pisane, tak by ti to mohlo pomoct.

andrejka - supeeeeeeeeeeer, gratulujem, vyborneee, velmi sa tesim s tebou a uz to urcite pojde dobre az do konca, ved to uz mas za par 😉 tvoje obe deticky boli negativne, ked pises, ze ti len raz pichli injekciu a to po amnio.. ??

andrejka10
12. júl 2009

Mima, ďakujeeeem. 🙂 No mám to za pár, tak ako aj ty. 😀 😀 😀
Moje detváky sú všetky pozitívne. Zrejme som to tak hlúpo napísala. 😵 Ja som myslela, že počas tohto tehotenstva mi pichli len raz a to po amnio. Po pôrodoch mi samozrejme tiež pichli. 🙂 🙂

mima3
13. júl 2009

andrejka 🙂 tak uz teraz chapem a je to fakt super, ze tvoje telo to tak pekne zvladlo..
tusim ty si tu davala taky link a to ma este trosku máta, že v clanku bolo napisane, ze vysledky krvi na protilatky nemusia indikovat problem, alebo tak nejak, ze nemaju az taku vypovedaciu hodnotu. ja ked som sa na to pytala doktora, ze ci to je urcite ok, ked su vysledky negativne, tak ma asi celkom nepochopil, lebo hovoril len o tom, ze keby boli pozit., tak sa sleduju titery, ci co.. tak som sa nechcela motat. neviete o tom nieco blizsie?

andrejka10
13. júl 2009

Zrejme máš pravdu Mima, lebo aj mne do tehot. knižky zapísali, najskôr : protilátky a výsledok. A potom už písali: titer Anti-D a výsledok. Ale čo to znamená nemám potuchy. A už sa tým ani nechcem zaťažovať. 😉 Som rada, že je to za mnou a verím, že to bude dobré až dokonca. Aj všetkým ostatný negatívkam držím palce, aby im tehotenstvo ubiehalo bez komplikácií. 🙂 🙂 🙂

bea26
21. júl 2009

Ahoj baby. Držte palce, zajtra idem a krvné testy (protilátky).
Viete problém je v tom, že pri prvom tehotenstve, dcéra zdedila krv po otcovi čiže má +, a môj lekár nevie či na zaočkovali. A predstavte si nemám to ani v karte. Neviete náhodou čo hrozí ak aj toto bábo je +???.
Prosím držte palce som úplne na dne. Bojím sa toho najhoršieho. Ahoj

kami68
21. júl 2009

ahoj Bea.Na žiadne zlé veci vôbec ale vôbec nemysli,určite bude všetko dobré,mysli pozitívne,Silno silno Ti držím palce a daj samozrejme vediet,aké sú výsledky.prosím len nebud velmi ustráchaná,samozrejme že Ta chápem,aj ja som si tým prešla,ked som čakala na výsled.testov,aj ostatné maminy negatívky,ale ako som už písala,mysli pozitívne,velmi to pomáha.A máš doma malú Lianku,takže máš sa o koho starat a tešte sa spolu na bábo. 😉 😉 🙂

mima3
23. júl 2009

bea - drzim palceky a verim, ze to bude ok a nezabudni nam dat vediet ake si mala vysledky..
aj ja teraz cakam na vysledky poslednych odberov, budem ich vediet na buduci tyzden, dufam, ze to bude opäť ok, dva posledne odbery na protilatky som mala negativne.

kami68
24. júl 2009

ahojte.mima myslím na Teba a tvoje bábo,určite to bude všetko ok,držte sa obaja 😉
Daj vedieť potom.

andrejka10
24. júl 2009

Jasné miima, že teraz ku koncu tehu sa to nepokazí. 🙂 Ale aj tak ti držím palce.
Mne robili odber tiež, tak uvidím, mali by sa potvrdiť negatívne protilátky. Ja si už iné ani nepripúšťam. 😀 Výsledky budem mať až 3.8.

kami68
25. júl 2009

andrejka,samozrejme že výsledky budú Ok,inak to už nemôže byť držím Ti palce.Andrejka,mima,už to máte za pár. 😉 Držte sa 😉 😉 🙂

andrejka10
25. júl 2009

kami, ďakujééééém 🙂 🙂

bea26
26. júl 2009

Ahojte. Výsledky sú zatiaľ negatívne. Chcela by som vedieť, keď sú teraz výsledky negatívne, môže sa stať, že to v priebehu tehotenstva zmení na horšie. Aké máte skúsenosti??? Keď sú protilátky negatívne na začiatku tehotenstva ostáva to tak do konca tehotenstva??? Zatiaľ sa teším z toho, že sme v poriadku. 🙂 🙂

kami68
26. júl 2009

Ahoj bea.To je super,vidíš,treba myslieť pozitívne.No ja som mala pri všetkých 4 tehu výsledky vždy negat.Takže ja mám také skúsenosti.Dúfam že aj u Teba to bude prebiehať hladko,bez komplikácii.Držím Ti palčeky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre