Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

adetka
26. sep 2006

My sme s manzelom negativny obidvaja 😀 ... tak som zvedava, co to s nasim babom urobi... myslim ohladne zdravia...

viem, ze to v takom pripade s protilatkami nie je problem... ale ta minusova krvna skupina... ta da zabrat... 😀

mima3
27. sep 2006

celkom tomu nerozumiem, negativnym mamickam sa po porode alebo potrate picha injekcia, aby mohla mat dalsie babo. a aj napriek tomu, ze ju dostane su dalsie tehotenstva rizikom?

biancarv
27. sep 2006

mamine sa picha po pôrode injekcia v prípade ak je maličký pozitív, ked je negatív tak je všetko OK. a ak injekciu mamina dostane bezproblémov môže byť znova tehotná, bábo to nijako neohrozí...aspon som čítala na www.primar.sk

malka
27. sep 2006

Ale na www.primar.sk sa pise aj toto:
Podľa názoru hematológov by sa mala preventívne podávať Rhega každej Rh negatívnej mamičke v 29. týždni tehotnosti.

biancarv
27. sep 2006

to potom zavisí už len od lekára, na zač tehu. som chodila do poradne v Pezinku a tam mi tie protilátky objednali, viem že ma chceli zaočkovať, lenže som sa bohužial odsťahovala na východne SR a tu o tom ani pol slova, len toľko, že to až po pôrode, takže podľa mňa to hlavne zavisí od lekára. 😖

mima3
27. sep 2006

diky biancarv, a tzn. ze v pripade pichnutia injekcie extra riziko nevznika ani pri viacerych detoch, napr. pri tretom, ci stvrtom?

ena
27. sep 2006

ja osm citala o rhaga v 29 tyzdni.. ale mne sobne ju pichli az na druhy den po porode, pretoze maly je rh+

biancarv
27. sep 2006

mima3 predpokladám, že kľudne môžme mať viac detí aj ked sme rh neg. 😀

adusa
27. sep 2006

Ahojte. Pridavam sa k rh neg. Ja som tehulkovala aj rodila v USA a rhega tu davaju kazdej neg zene v 28 tt. Mala je tiez rh neg po mne ☹ , takze po porode som uz injekciu nedostala. Myslim si zeby mali davat rhega preventivne kazdej neg mamine este pred porodom.
Biancarv ...moja mamina je tiez rh neg. Prve dieta bolo pozitiv takze v poho, lebo bolo prve a ja som bola nastastie negativ. Ale tretie co mama cakala, potratila. Dufam aj ja ze mozme mat viac deti. Moj manzel by chcel min.3 😀

mima3
27. sep 2006

takze aj negativne, aj pozitivne skusenosti. asi je to aj pripad od pripadu. moj manzel by tiez chcel viac deti, takze uvidime, ci to bude mozne, snad ano, drzme si palce.

ikke
27. sep 2006

urcite negativne maminky mozu mat viac deti 😉 len si treba ustrazit tu injekciu po porode, ak sa vam narodi pozitivne babo. mojej sestre tvrdili, ze jej prvorodena dcera je negativ, a po prichode domov z prepustacej spravy zistili, ze je pozitiv 😒 injekciu nedostala. nastastie druhorodeny syn bol negativny... sestra vravi, ze keby druhe dieta potratila, mali by kramare o jednu zalobu viac... 😔

tinka26
27. sep 2006

Ahojte tehulky a mamičky.Ja mám krvnu skupinu B rh pozit.Cw negatívSom na rizikovej gravidite a už mi 5 krát brali krv na protilátky a stále mi to vyšlo rovnako zle.Záver znel takto:špecifikácia protilátky v opakovane odobratej vzorke znova poukazuje na anti CW,ktorá je vzácne príčinou hemolytickej tranfuznej reakcie a hemolytickej choroby novorodenca.Vprípade hemoterapie pripraviť krv Cw negatívnu.Bola som na detskom oddelení,za jednou známou lekárkou a tá mi povedala,že moje bábo može po porode dostať bud ľahku,alebo ťažku žltačku,alebo hrozý mu opuch mozgu,takže ak sa vyskytnu komplikácie musia mať pripravenu pre nho tu krv a zrejme si aj dlhšie poležíme v nemocnici.Prvé som mala na sekciu a tiež mi mali pichnuť injekciu,ale sa na to vykašľali.Takže teraz sa mi začali vytvárať protilátky.Druhé budem mať tiež na sekciu.

mima3
28. sep 2006

tinka26 - drzim ti palceky, si pod dohladom lekarov, takze to urcite dobre dopadne. daj nam potom vediet ako sa to vyvija. vela zdravia vam obom.

tinka26
28. sep 2006

Mimka DAKUJEEEM 🙂 Jasné,že Vám dám vedieť.4.10.idem do poradne,mala by som mať dalšie výsledky tak som zvedavá ako to dopadne.Zatiaľ papa

cat
28. sep 2006

ako píše Ikke, naozaj si to treba ustrážiť. Mne sa NIKTO neobťažoval oznámiť synovu krvnú skupinu až kým som sa sama neozvala. Im je to jedno, je to smutné ale je to tak.

mima3
28. sep 2006

cat a ako to nakoniec dopadlo? aku mal syn krv?
to som uz viackrat pocula, ze na to po porode alebo aj po potratoch kaslali a kym sa matka neohlasila, ze ma negativnu krv a ze by jej mali pichnut injekciu, tak sa nic nedialo. to je strasne.

tinka, 4-teho je uz buduci tyzden, tak vam prajem vela stastia.

cat
28. sep 2006

mima, syn je negatív po mne, tak nebolo treba injekciu. Ale naštvalo ma to, nato mali myslieť oni a oznámiť mi výsledok taký či taký, a nie ja oblbnutá po narkóze..

tinka26
28. sep 2006

Mimka vdaka 🙂

biancarv
29. sep 2006

ahoj cat aj ostatné tehulky mamulky 😀 . Mne tu v Rv /zapadákov/ dopredu povedali ze ked porodim musim sa sama spytat na krv malého,lebo ze oni na to mysliet nebudu a ze nech na to nezabudnem, no tak tomu hovorim riadny system 😖

ena
29. sep 2006

bancarv: tak to si uz doma napis na velku A4ku cervenym odkaz, lebo ked doktori na toto nebudu mysliet, tak teba urcite toto ako prve napadne...

biancarv
29. sep 2006

určite na to nezabudnem 😉

ikke
29. sep 2006

nuz, napriklad moja sestra si bola vedoma toho, ze sa na to musi pytat, aj sa pytala a aj jej povedali, ze dieta ma rh neg. a predsa mala neter rh pozit, ako neskor doma z karty zistili... 😒 takze, primajte doktora k tomu, aby vam to povedal pocas toho, ze sa bude pozerat do karty...

tinka26
30. sep 2006

Dobré ráno prajem 🙂

lindda
30. sep 2006

cafte tehulky ja ma RH1 nega a som prave po amnio uz som dostala prvu injekciu na protilatky tak dufam, ze babo bude oki manzel je AB tak dufam ze sa to nejako vynuluje 😀

boo
14. dec 2006

ahojte tehulky ja som tiež A rh negatív a manžel O rf pozitív tiež sa obávam ale dufám eže všetko dopadne dobre 🙂 🙂

lindda
14. dec 2006

baby neviete ze ako casto pocas tehu sa pichaju protilatky ?? alebo ci vobec mne pichali iba raz a to pred amnio dik

mracik
14. dec 2006

Iba pred invazívnymi zákrokmi - amnio, odber choriových klkov...

erka12
14. dec 2006

mne pocas tehotenstva brali asi 3x krat, kvoli zisteniu protilatok, ale inak sa pichaju iba ako pise mracik

lindda
14. dec 2006

mracik erka dik za info 🙂

lenus
14. dec 2006

AHojte "negativky". Aj ja som A Rh- a volalai mi dnes od doktora, ze mam prist na opakovany odber, co mi robili v 34tt 😕 Neviete preco? Nemali ste niektora taku skusenost? Doteraz (2x) som mala protilatky negativne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre