Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

ninkaa89
27. jan 2010

No ved ja som v 6 a potom 7tt takmer potratila, a este mam aj sem tam spinenie, no ziadna slava.. no ten moj lekar to ma na haku, tak hadam sa nic neprihodi 😒 ved keby som si to tuto na konikovi neprecitala o krv. skupinach tak ani netusim, ze moze byt nejaky problem.. a lekari su od toho, aby poradili a liecili... slovenski lekari stoja za .... 🤐

bihan
27. jan 2010

Zmeň lekára, ak mu nedôveruješ.. pri krvácaní je totiž možné, že sa dostane krv miminka (z placenty) do tvojej krvi a ak má mimi RH pozitív, tvoje protilátky bez problémov prejdú placentou a môže útočiť na červené krvinky miminka a spôsobiť mu anémiu...

Keď je všetko v poriadku, nie je dôvod na paniku, ale v tvojom prípade by som nástojila na krvných testoch pre partnera a min. jeden odber na protilátk pre teba.

ikuska6
31. jan 2010

ahojte, ja som v 7tt. V 5 tyzdni som zacala spinit a tak sme zasli do nemocnice. Tam mi spravili krvne testy a ultrazvuk ci je vsetko o.k. Na ultrazvuku nebolo este nic poriadne vidiet ☹ . No doktor mi hned pichol injekciu ANTI-D koli tomu, ze mam Rh negativ. Na dalsi tyzden sa zopakovalo presne to iste, ale tentokrat sme uz videli ako mu bije srdiecko 😀 . Samozrejme ze mi zase pichli to ANTI-D. Presiel tyzden a ziadne spinenie, tak dufame ze vsetko dopadne dobre. Doktor mi spominal ze mi budu este tu injekciu pichat, ale teraz si uz presne nepamatam v ktorom tt.

janula.k
3. apr 2010

ahojte,
som tiez Rh negativ a muz je pozitiv. Mam za sebou nasledovne: tri potraty a jeden porod..Po prvej kyretazi mi pravdepodobne nebola podana ziadna injekcia, po druhom potrate som nebola na cisteni, ale tiez mi nebola podana ziadna injekcia, po tretom potrate, som bola znovu na kyretazi a to mi uz injekciu dali do 72 hodin po kyrete. Teraz som po porode a moj syncek ma krvnu skupinu Rh negativ. Chcem sa opytat, co ma caka v dalsich tehotenstvach....citala som, ze prve tehotenstvo je ok, ale druhe uz je horsie...ak este niekedy otehotniem, tak to bude moje uz 5.tehotenstvo...

iwusska
3. apr 2010

ahojte,
aj u nas je to tak, ze ja som Rh neg. a manzel pozit.....mame tri krasne zdrave babulky, bez akychkolvek problemov a to kazda z nich ma Rh pozit. po tatinkovi...pocas kazdej tehu som bola viac sledovana, co sa tyka odberov krvi na protilatky a po kazdom porode mi bola pichnuta Rhega do 72 hodin....dufam ze som vas aspon trosku potesila, ze sa da aj s takouto Rh kombinaciou donosit a porodit aj viac deticiek bez problemov..len to treba sledovat...drzim vam palce 😵

kormelia11
6. apr 2010

chcela by som sa spytat ked som rh negativna a partner rh pozitiv moze mi to na zaciatku tehu sposobovat tazkosti ako napr ..odpadnutie a tak..treba navstivit cim skor lekara??

ivka1603
7. apr 2010

Ahojte tehulky aj buduce mamicky.... ja som skoro ten isty pripad ako Iwusska......mam tiez Rh- a MM ma Rh+, mame zatial dve dcery zdrave s k.s. po MM Rh+....teraz cakame tretie babo, chlapceka a tiez nemam od zaciatku ziadne problemy, len som bola castejsie sledovana na protilatky a v pohode.....Takze sa vobec nemusite stresovat koli vasej Rh- 🙂

slniecko01
7. apr 2010

Ahojte, nepamätám si či by mne niečo pichali v tehu. Ja mám negatív, môj muž pozitív a malá ma po mne.

iwusska
7. apr 2010

ivka 😵 a este aj menovkyna 😵 😵 vela stastia, nech ste zdravucki....mne sa najmladsia narodila 27.4..... 😀mozno aj Rastik bude vtedy
slniecko ani mne nepichali v tehu, ale po kazdom jednom porode, lebo babulky vsetky zdedili po ocinkovi Rh+

ivka1603
7. apr 2010

Ahoj Iwusska.....dakujem, aj tebe prajem vela zdravia, aj tvojim detickam 🙂 Rastik by sa mal narodit do 23.4., tak som dohodnuta s Dr.....dnes po vysetreni som zacala skaredo krvacat, tak dufam, ze to coskoro ustupi a budem znova vladat chodit ako predtym, lebo teraz vladzem akurat iba lezat..a to ma uz nebavi ☹ Pekny vecer 🙂

iwusska
8. apr 2010

ivka drzim palce....tieto posledne dni byvaju pocitovo dlhsie ako cele tehulkovanie...aspon u mna to tak bolo...neboj o chvilu uz budete piati 😵 😵 😵 ozvi sa potom, budem na vas mysliet 😉

mickey85
11. máj 2010

ahojte, som rada, ze som nasla tuto temu. som v anglicku, budem tu aj rodit. vedela som ze som Rh negativ, ale nikdy som nepocula o tom, ake to moze mat rizika. moja mamka ma 6 deti a tiez je Rh negativ, co je vyhoda-tatino je Rh negativ tiez.
moj manzel ma Rh pozitiv, takze mi bolo povedane, ze v 25 tt a v 38 tt dostanem anti-D a tiez aj po porode. viem, ze pri prvom dietati nehrozi nic, ale obavam sa dalsich tehotenstiev, kedze mame v plane velku rodinku. tesi ma, ze iwusska aj ivka1603 nemali ziadne problemi, potesi si precitat nieco take 🙂 drzim palce

kingstonka
11. máj 2010

mickey85-myslim ze sa nemusis bat- v anglicku pokladam za vyhodu to ze ant-d sa dava uz pocas tehotenstva- tu sa len kontroluje krv a injekciu dostane zena len po poroda aj to len v pripade ze je dieta pozitiv...

bihan
11. máj 2010

Mickey, nemáš sa čoho báť, toto je moje druhé tehu, anti-D som dostala po pôrode, teraz mi pre istotu berú krv každý mesiac a zatiaľ je stále všetko negatívne 😉

mickey85
12. máj 2010

Diky baby, ja som tu spokojna so starostlivostou...aj ked je divne, ze gynekolog ma este nevidel a vraj ani neuvidi, az po porode. Ja len neviem, ake su rizika pri dalsom tehotenstve, kdesi som citala, ze sa moze narodit postihnute dieta-a to znie hrozivo ☹

katarina_k11
25. máj 2010

Ahojte dievcata, vy ste tu uz zbehle v tejto teme... Ja som tiez Rh negativ a manzel pozitiv. Po porode prveho synceka mi podali Rhegu. V januari sme cakali druhe dietatko, zial potratila som. Moja lekarka mi povedala, ze nie je nutne podat Rhegu, lebo to bolo velm mlade tehotenstvo (cca 6tt) a tiez staci, ze mi pichli Rhegu po porode synceka. Priznam sa, ze ma to velmi neuspojilo a stale ma to trapi... Mate niekto s tymto skusenosti? Nie je nutne podat Rhegu po kazdom tehotenstve, potrate a pod.?

mircalla
25. máj 2010

Katarina - tvoja lekarka si myslim nema pravdu. Rhegu je nutne podat pri kazdom tehu, potrate ci dokonca amnio. Ja som tiez potratila v 6tt a rhegu mi podali automaticky.

katarina_k11
25. máj 2010

Dakujem Mircalla za odpoved. Asi som mala viac nastojit na tom, ze ju chcem... Dufam, ze to nebude v buducnosti problem. ☹

mircalla
25. máj 2010

mozno je to pravda s tym skorym tehotenstvom...ale pre istotu
ak sa smiet spytat, bola si aj na cisteni?

a inak je 50% sanca ze dieta bude mat RH faktor negat tak potom neni co riesit. kamoske tiez rhegu nedali, teraz je uz 36tt a protilatky negat.

rhega tiez nezaruci 100% ze sa nebudu tvorit. ale lekar ma ukludnil, ze dnes su tieto veci uz tak podchytene, ze sa netreba bat...pocas tehu sa 3 krat sleduju. sama som sa dost o to zaujimala, kedze som tiez negat a mam za sebou 2 spon. potraty

leteku
25. máj 2010

katarina - som na tom podobne, celé tehu trpnem či nezačnem tvoriť protilátky. Zatiaľ je to všetko negatívne ale stres je neskutočný. Snažím sa sama seba presvedčiť, že môj chlapček je re neg a neprípušťať si niečo iné. Držím palce

katarina_k11
25. máj 2010

Mircallla, nie na cistenie, som na stastie nemusela ist, vsetko som si odkrvacala doma - len telefonicky som hovorila s mojou lekarkou a ona mi toto povedala. Tak dufam, ze to bude v poriadku, ale asi sa toho strachu nezbavim.

Leteku, prajem zdrave babatko. Viem, ze Ty toho mas asi dost, videla som Ta aj v inej velmi vaznej teme. Drzim Ti velmi palceky, aby ste to v zdravi dobojovali a vytesovali sa z Vasho chlapceka.

nibiru
25. máj 2010

nooo ked to tak citam tak ja mam prve tehotenstvo a vcera mi pichali injekciu a to som v 30tt doktor mi povedal ze vzhladom na moj krvny obraz ☹ a to ze ja som negat.a ze priatel je pozit. mi ju pichnu 🙂 a to som myslela ze ju dostanem az po porode..

leteku
25. máj 2010

katarina - ďakujem, zatiaľ je všetko v poriadku po všetkých stránkach tak dúfam, že to dobojujeme šťastne.

juliagregor
25. máj 2010

ahojte tehuľky,
ja som bola negatívna , manžel pozitívny, po obidvoch pôrodoch a aj po amnio mi bola podaná rhega, detičky sú zdravé 🙂

prajem bezproblémové a hlavne nestresujúce tehotenstvo 😉

kingstonka
26. máj 2010

katarina_k11- ja som na tom tak isto ako ty- po prvom porode som dostala injekciu , potom som mala potrat cca6-7 tyzden a bolo mi povedane ze nepotrebujem...tak som zvedava ako to dopadne

katarina_k11
26. máj 2010

Kingstonka, velmi drzim palce - vidim, ze si tehulka. Nam sa tiez zadarilo, ale ani nemam odvahu napisat, ze som tehu, lebo uz som na PN, spinim, lezim v posteli a nedokazem sa ani tesit. Lekar na pohotovosti povedal, ze je to take mlade tehotenstvo, ze tu sa neda nic ine robit len cakat a lezat . Tak cakam a odpocivam a je mi smutno. ☹

mircalla
26. máj 2010

katarina, s tym ale rh faktor nic nema. spinenie je caste, aj ja som chvilu spinila, dokonca dost krvacala, a dotiahla som to zatial do 31tt. okrem toho doky videl, ze babo je ok, tak je zatial fajn. takze ostava len kludovy rezim a setrenie....zial sa to neda ovplyvnit, ale spinenie neni ozaj nic vynimocne, casto to dopadne aj dobre. dnes podla statistik s tym ma problem kazda tretia tehula

katarina_k11
26. máj 2010

Mircalla, ja viem, ze Rh faktor s tym nic nema. Trochu mi je smutno a obavam sa, aby som nemusela zase riesit ci mi niekto pichne Rhegu alebo nie. Nejako sa mi nechce verit, ze tentokrat to vyjde... Ale to asi nepatri do tejto temy.

leteku
27. máj 2010

katarina - držím palčeky aby vám to vyšlo. Ja som tiež špinila a už som v 29tt. Od začiatku som na PNke.

bubulka722
27. máj 2010

Ahojte kočky!!! Konečne som tehotná po 4 rokoch a mám obavy zo svojho neg. RH faktora. Manžel je RH pozitiv. V kotrom týždni vám doki bral prvý krát krv na protilátky. Bola som tehotná pred 11 rokmi a vtedy mi to zvykli brať raz za 2 mesiace. Rhegu som dostala len po amnio ale po pôrode mi nič nedali. Asi to nie je celkom o.k.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre