Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

leteku
27. máj 2010

babulka - no celkom ok to nie je, mala si ju dostať tak isto ako my všetky čo sme potratili a nedostali ju.

mircalla
27. máj 2010

bubulka - nebodaj si otehotnela po iVF? viem, ze si bola tazka odporkyna IVF a napisala si x prispevkov proti IVF
rhega urcite podana mala byt

katarina_k11
27. máj 2010

Leteku, dakujem. To, ked budem od zaciatku do konca PN - to sa moj sef potesi 😀 . Prveho maja som po trojrocnej materskej nastupila spat do roboty... Ale co by źena nespravila pre zdrave miminko. 😉

bubulka722
27. máj 2010

Ahoj mircalla!!! Ja som otehotnela po IVF, ale na po tom čím som prešla pri stimulke som na IVF názor aj tak nezmenila. Pravdaže som rada, že sa nám to konečne podarilo a stále dúfam, že to bude o.k. Je to môj individuálny pohľad, pretože som chcela chrániť hlavne vlastné zdravie pred hormónmi a viem, že náš problém by bol riešiteľný, len na SK nie sú lekári ktorí by boli ochotní sa s nami zapodievať. Každý sa nás najrýchlejšie zbavil odoslaním na IVF. Problém bol na strane mm a jeho rozhádzaných horm. hodnotách. Pri dobre zvolenej terapii mohlo dôjsť k náprave po niekoľkých mesiacoch.
Ešte tá druhá otázočka. Koľkokrát sa počas tehu berie krv na RH protilátky a kedy sa berie 1. krát?
Mircalla ako sa ti darí? Ty už si pokročilá tehulka. 😉

mircalla
27. máj 2010

berie sa v 12tt, potom v 28tt a 32tt

mircalla
27. máj 2010

upss...brali mi to skor prvy raz...dakedy v 10tt, vtedy ked mi robili krvny obraz a brali krv aj na toxo

leteku
27. máj 2010

mne tiež brali okolo 10tt, potom 24tt a zajtra sa idem dohodnúť na ďalšom odbere. Zatiaľ boli všetky negatívne.
Katarina - tak to si teda v robote dlho nepobudla 😀 .

kingstonka
27. máj 2010

..mne lekar povedal ze mi bude brat az v nejakon 26tt a 34tt ak sa dobre pamatam..no asi sa ho budem musiet opytat ci by nemohol aj skor...

bubulka722
27. máj 2010

Ďakujem kočky, tak pri najbližšej poradni budúci týždeň sa musím na to dokiho opýtať. Inak mali ste kvôli tomuto RH faktoru niektorá počas tehu nejaké problémy? Ja som pri synovi ani netušila, že je to problém a teraz mám obavy. Predsa len už nemám ... násť a na všetko sa pozerám úplne inak ako pred 11 rokmi.

mircalla
28. máj 2010

ja nie. aj som citala o pani, co mala 5 deti a problemy mala len pri poslednm. okrem toho je 50% sanca, ze dieta bude mat RH faktor po tebe.
zatial mi robili 2 krat testy, oba boli negativne, ten posledny ma caka.

bubulka722
28. máj 2010

No syn má RH + a nemala som pri ňom žiadne problémy. Pri druhom tehotenstve to býva už ale horšie. Uvidíme budúci týždeň idem na poradni. Dúfam, že bude všetko o.k..
Inak dúfam, že sa ti už v osobnom živote darí lepšie!!! 😉

kingstonka
19. júl 2010

ahojte- je tu niekto s podobnym problemom?
Som rh negat a manzel rh pozit- dcera je rh pozitiv....injekciu po porode som dostala. V 16 tt druheho tehotenstva mi brali krv na protilatky- sestricka mi do telefonu povedala,ze protilatky pozitivne ale kontrolny odber staci az v dalsej poradni- tak predpokladam, ze to nebolo velmi vysoke.... uz nebudem rozmyslat preco vznikli, ale chcem sa opytat ci sa to vyskytlo aj u niekoho ineho a ako sa to riesilo pocas tehotenstva.... tie protilatky sa ukazali dost skoro... 😒

bubulka722
19. júl 2010

Pri synovi mi brali krv na RH protilátky veľmi často, ale pri tomto tehu mi ich ešte nerobili. Tiež mi to nie je jedno, ale lekár ma ubezpečoval, že to stačí.

nibiru
19. júl 2010

ahojte neda mi nenapisat ja som tiez rh-negat a priatel rh-pozit. v presne urcenych terminoch mi doktor bral krv a v 28tt mi bola podana inekcia ako prevencia ak by v poslednom trimestri nastali komplikacie ktore mozu kludne nnastat .ked ma primali v nemocnici koli preklapsii doktory sa cudovali preco mi bola podana ci som vraj podctupila zakrok alebo amiocentezu ked som sa na to pytala mojho doktora vysvetlil mi ze tato inekcia je kompletne preplacana poistovnou a vo vsetkych okolitych statoch sa bezne rh-negat matkam ktore cakaju dietatko s rh-pozit.patrtnerom podava v 28tt a necaka sa az po porode kedze tam uz sa mozu vyskitnut komplikacie a buducnosti to moze mat nasledky a ze pri aniocenteze a podobnych zakrokoch je take vysoke riziko ze nikto si nezoberie na zodpovednost tak tie inekcie podavaju .....takze informujte sa je smutne ze vsade sa bezne podavaju a na slovensku niektory lekari hoci ich to nic nestoji neurobia nic poznam vela pripadou kedy sa lekar ani len neopytal aku ma partner krvnu skupinu mi sme mojmu museli doniest potvrdenie o krvnej skupine od jeho obvod.lekarky

bubulka722
19. júl 2010

@nibiru My s mm sme darcami krvi, takže poznáme naše krvné skupiny. Keď som lekárovi povedala, že môj mm je RH pozitiv ani ho to vôbec nezaujímalo. Pri prvom tehu mi po amniocentéze pichli Rhegu a lekár mi povedal, že mám už celoživotnú bariéru, vraj mi to viac pichať netreba. Nie je mi všetko jedno, zvlášť keď sme na bábatko čakali 4 roky.

kingstonka
19. júl 2010

... ano v zahranici sa regha alebo anti d podava aj pocas tehotenstva... aj ja som ju pocas prveho tehotenstva dostala (vacsiu cast teho.som bola v UK) po porode na SK som ju opat dostala a teraz je to moje 2.tehotenstvo a protilatky sa ukazali uz takto skoro ☹ aj ked vsade citam ze sa vytvorit nemali...len dufam, ze nebudu stupat....

kvetinka211
19. júl 2010

@bubulka722 urcite zmen lekara .. toto by sa nemalo zanedbat ...

bubulka722
19. júl 2010

@kvetinka211 Idem k nemu vo štvrtok, tak sa s ním o možnosti podania Rhegy v 28. týždni určite porozprávam. Zavolám si k revíznemu lekárovi do VZP a spýtam sa ako je to s preplatením tejto látky aby som mu mohla oponovať.
Určite sa mi nechce spoliehať na jeho reči, moje dieťa je najdôležitejšie!

nibiru
20. júl 2010

@bubulka722 ved to je sila ze normalne do teba tlacia nepotrebne antibiotika ale takuto zavaznu vec niektory zanedbaju mi sme tiez cakali na babo 2r.a chceme aj dalsie ja som mala predtym taku kravu lekarku ze dovidenia ked som jej povedala ze sa nam nedari 2r. mi povedala ze co od nej chcem ze ci nieco aby som otehotnela chapete?a do karty dala poznamku chce dieta a viac nic!ziadne vysetrenia tak som ju zmenila teraz mam uplne uzasneho lekara ktory riesil aj to preco sa nam nedarilo na hoci čo sa opytam nema problem mi to vysvetlit za co som fakt vdacna a je mi luto ze takych lekarou nieje viac 🙂

nibiru
20. júl 2010

@bubulka722 mojej zamej sa vobec nepytali na krv.skupinu mi sme ju tiez vedeli ale doktor chcel aby tam bolo razitko jeho obv.lekarky dovtedy mi ju ani do knižky nezapisal ...... priatelova doktorka nam ju na zdrap papiera napisala a dala bez razitka a moj doktor jej na to hned odpisal ci na zaklade takehoto zdrapu papiera by mu podala transfuziu a nechape s cim ma problem kedze chcel len meno adresu krvnu skupinu a razitko.aby mi to oficialne mohol do karty zalozit...no nakoniec nam to dali s ohrnutim nosom 😠

mircalla
20. júl 2010

@bubulka722 rhegu je dobre pichnut pri kazdom tehu, amnio, potrate, MA
ja mam 3. tehu (MA a SP), protilatky mi brali v 10., 28 a 34tt, nastastie negat
jednej kamoske z konika dokonca rhegu po potrate vobec nedali, a mala to aj tak negat

doky mi povedal, ze dnes uz to je dobre podchytene, a netreba sa bat, ale treba to sledovat....takze urcite v 28tt trvaj na teste. ono je pravdepodobne, ze ak to budes mat negat, tak aj tie posledne merane protilatky budu v pohode...myslim, ze ak sa nejake nebezpecne tie protilatky ku koncu tehu, tak radsej vyvovlavaju predcasny porod.
citala som o tom rozne clanky, ktore zneju hrozivo, ale v dnesnej dobe s tym uz vdaka rhege a sledovaniu ma maloktora kocka problem

bubulka722
20. júl 2010

@nibiru Viem, že pri prvej poradni mi bral krv aj na určenie krvnej skupiny. Ja som mu hovorila, že to nemusí, že mám som sebou preukaz darcu krvi, ale aj tak si to vzal. Nechápem prečo stým naťahovali tvoju obvodnú, keď majú tento úkon plošne preplatený z poisťovne.

@mircalla Určite si na to v 28. týždni dám bacha. Tebe sa to tak nádherne kráti, onedlho budeš mať malinkého pri sebe a všetko bude úúúplne inak. Už máš všetko nachystané?
Ozaj babulky máte to za pár. Viem, že mimo témy, ale ako sa pozeráte napovinné očkovanie novorodenca už 4. deň po pôrode?

nibiru
20. júl 2010

@bubulka722 zle som to napisala tam nesko o mna ale o partnerovu skupinu tu chcel mat potvrdenu jeho doktorkou 🙂

nibiru
20. júl 2010

moj doktor bol potom aj ochotny mu spravit odber ak by jeho obvodna robila problemi i ked mu to bolo cudne kedze islo len o vypis z karty aku ma krvnu skupinu a jedno razitko ....tak ale z niektorych doktorou ochota priam srsi 😠

bubulka722
20. júl 2010

@nibiru No vidíš a to pre istotu toho môjho lekára vôbec nezaujímalo...

nibiru
20. júl 2010

@bubulka722 ved prave to je sila i ked ako som pisala moja predosla gynekologicka sa omna nezaujimala tiez vzdy som tam cely den cakala a nakoniec mi dala najavo ze ju otravujem a som rada ze som od nej odysla a nasla lekara co sa fakt zaujima a stara a to nieje sukromny ale statny nic tam neplatim nikdy necakam nema urcene hodiny na poradnu a je tam kazdy den od 7.00-12.00 vzdy mi napisal len datum a dosla som pocas dna kedy mi to vyhovovalo ja som chodila na 7.00 a vzdy som bola prva 😀 fakt kazdy ukon mi vysvetloval keby bol aj porodnik tak urcite by som ho chcela aj pri porode 🙂

mircalla
20. júl 2010

no veru, uz za par...nechystane mam davno🙂
k tomu ockovaniu idem este vela studovat a mam aj dobru pediatricku, zatial som neriesila, ale urcite budem

kingstonka
20. júl 2010

caute baby- som rada, ze tu ste tu niktora nemali ziadne problemy s protilatkami... a naozaj by ma zaujimalo, ci niekomu v druhom tehotenstve nevyskocili protilatky uz tak skoro ako mne (16.tt) a ako sa to dalej riesilo... budci tyzden idem do poradne- urobia mi kontrolny odber a na vsetko sa povypytujem ale som z toho nejaka nerovozna... 😒

bubulka722
20. júl 2010

@mircalla Myslím, že je pre dobro našich detí viac sa venovať problematike povinného očkovania. Aj ja som dlho žila v letargii a naivite, že je to o.k., ale veci sú celkom inak ako sú podsúvané lekármi na Slovensku. Vo vačšine štátov sa od povinného očkovania upúšťa, dokonca v Japonsku je do 2 rokov dieťaťa zakázané. Skús nakuknúť do témy "Nesúhlas s povinným očkovaním" a odporúčaj aj stránku riziká očkovania.

rosienka
20. júl 2010

caute, ja mam prve tehu a tiez som dostala ako samozrejmost v 27tt injekciu Anti D. davaju to myslim vsetkym rh neg. zenam bez ohladu na rh poz. partnera.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre