Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

karin1234
18. mar 2012

@mikca94 určite ti budú sledovať protilátky, dnes si vedia už poradiť s rh-negativnym faktorom. a dávali ti pri prvom bábätku rhegu?

mikca94
19. mar 2012

to prave neviem ci mi pichali rhegu je to uz 12 rokov od porodu 🙂 takze dufam ze ano

mataharyy
19. mar 2012

@mikca94 Ahoj, máma to tak měla a doktor říkal že tam jde o to že pokud by plod měl opačné znaménko +/- tak by její tělo s ním bojovalo jako s nemocí a snažilo by se plod vypudit a mohla by potratit, takže jí sledovali protilátky a v případě nutnosti by jí dávali nějaké "oblbováky" aby tělo nemělo potřebu plod vypudit a bojovat s ním, o negativních vlivech na dítě nic neříkal (krom toho rizika potratu), ale prý už v dnešní době je to celkem "zanedbatelný" problém, protože věda a zdravotnictví značně pokročilo 😉

karin1234
19. mar 2012

@mataharyy súhlasím s tebou, ja som tiež rh negatív, protilátky sa mi začali tvoriť v poslednom trimestri, cele tehotnestvo mi ich sledovali a ked vybehli hore tak mi vyvolali porod. keďže boli dosť vysoke mali pripavenú aj transfúziu pre malého ale na šťastie bolo všetko o.k a nebolo ju treba.

mikca94
19. mar 2012

karin1234 a v ktorom tt ti vyvolali porod ?

karin1234
20. mar 2012

@mikca94 chceli mi vyvolávať v 36tt, ale uznali,že ešte chvílu ešte počkáme a na začiaku 38tt mi vyvolali porod. našťastie sa tie protilátky začali tvoriť až ku konci. no ale teraz sa bojim, že pri druhom dieťati sa začnú tvoriť skorej.

kristina1818
21. mar 2012

ahojte dievčatá.. ja som O neg a manžel B pozitiv a uz som raz potratila v siestom tyždni a teraz opat cakame babo a som v deviatom tyzdni. co to pre mne znamena?

kvetinqa
22. mar 2012

@kristina1818 pichali ti po potrate rhegu?

kristina1818
22. mar 2012

@kvetinqa nie.. to bol potrat v siestom tyzdni a doktor povedal ze to sa nerata a ze aj keby daco malo byt tak mi zoberie odbery v dvanastom tyzdni na to

alikaa
12. apr 2012

Ahojte, viete mi povedat, ci sa RHega ma pichat aj po velmi rannom potrate, napr. v 5tt? Moja dr. tvrdi, ze nie. A moze tak skory potrat suvisiet s RH faktorom?

nescafe28
12. apr 2012

@alikaa v 5tt este nie, mne lekar povedal, ze az od 8tt. Ja som tiez zacala krvacat v 6tt a tiez som sa lekara na to pytala, ale ubezpecil ma, ze to s RH faktorom nema nic spolocne. Vraj az od 8tt sa prepaja krvny obeh.

alikaa
12. apr 2012

@nescafe28 aj mne toto povedala dr., ale ked som si citala tuto temu, tak som sa docitala, ze po akomkolvek potrate sa ma pichat Rhega. Moja dr. povedala, ze mam ist do nemocnice na vysetrenia a tam sa oni rozhodnu. Ale ak sa to tak skoro nepicha, tak asi potom nema vyznam ist do nemocnice. Nechcem ist na cistenie, takze sa tam s nimi o tom budem musiet hadat. Lebo oni to tam beru ako samozrejmost.

julkat
10. máj 2012

Baby, dakujem za vsetko informacie. Ako asi vacsina z vas, aj ja som negativ a priatel pozitiv. Mna by vsak skor zaujimalo, ci sa pri pokusani otehotniet mam viac "pozorovat" v tom zmysle, ze hned ako zistim, ze som tehotna utekat ku gynekologicke na prehliadku a pod (vzhladom na tu moju krvnu skupinu), alebo to brat easy, cakat, co pride a ked zistim, ze som tehotna, ist v pohode na prvu prehliadku ku gynekologicke ako ostatne tehulky. 😉

hradnapani
10. máj 2012

@julkat ahoj, vobec to nemusis riesit 🙂 bude ta to neskor stat zopar dberov krvi navyse, ale to az neskor

sisaha
10. máj 2012

@julkat ber to easy.. Aj tak ti nebude hned brat krv na protilatky - to sa sleduje v urcitych tyzdnoch 😉 . A prve dieta je v pohode.

olifcek
10. máj 2012

pozri, ja pozitiv, mm negativ a Oliv po mm... Co uz... Nie je to ale ziadna tragedia 😵 a neboj, ziadne preliecenie. Aspon mojej znamej len castejsie krv brali na rozbor a tesne pred porodom cosi pichli

lentilka311
13. máj 2012

...ahoj,my sme s priateľom obidvaja 0 rh negatív..môeu nastať nejaký problém ak budeme chcieť mať bábo?

karin1234
12. sep 2012

@lentilka311 problém by nastal vtedy keby si bola ty rh negativ a tvoj muž rh pozitiv..

biancarv
13. sep 2012

ahojte baby, v ktorom týždni sa robí druhý odber na protilátky a v ktorom tretí odber? nepamätám sa, ako som to mala pri prvom, to bolo už pred 6 rokmi 😅 zatiaľ mi robil len jeden odber v 12 tt a prvého syna mám pozitívneho, a keď sa doktora na to spýtam, že kedy, tak on joj to máme čas 😒 , ale ja som už v 30 tt

nescafe28
17. sep 2012

@biancarv mne robili druhy odber v 29tt.

biancarv
17. sep 2012

@nescafe28 ďakujem za odpoveď, konečne mi niekto odpovedal 😀 , no ja idem v pondelok do poradne, tak dúfam že aj mne už konečne urobí druhý odber 🙂

nescafe28
17. sep 2012

@biancarv za malo, nech ti to dobre dopadne 😉

zuzkag2
17. sep 2012

@biancarv ahojky...tie odbery sa robia v 28tt a potom v 34tt, ale aj nejaky posun je podla mna v pohode. mne robili v 28tt, a potom v 30tt znova, lebo mi vysli tie testy pozitivne. teraz idem v utorok znova na odber, som zvedava ako to dopadne.

biancarv
17. sep 2012

@zuzkag2 ahoj, fúha a nebojíš sa , že ti vyšli pozitívne, či ťa lekár ukľudnil? tak ti prajem nech všetko dobre dopadne

zuzkag2
17. sep 2012

@biancarv no uprimne ti poviem, ja ani nejak velmi dobre neviem, co to vlastne znamena. ja som si bola zobrat papiere u mojho obvodneho gynekologa, a chodim uz do nemocky na poradnu, a tam si to necham zajtra vysvetlit, co to vlastne znamena pre mna a pre babatko. jedine co mi moj lekar povedal je, ze ked by som niekedy mala dostat transfuziu, musim dostat len negativnu krv. ved uvidim co mi povedia zajtra, zatial sa nebojim 🙂

biancarv
17. sep 2012

@zuzkag2 no ja som čítala, že v takom prípade, sa bude tehotenstvo sledovať dôkladnejšie a musí sa vyvolať predčasne pôrod, ak sú pozitívne výsledky, dokonca v zlých prípadoch museli bábätku meniť krv, tak dúfam, že bude už v tvojom prípade všetko ok, daj vedieť čo ti povedali v nemocke, držím palce, to je hrozné s tým našim Rh-faktorom 😒

zuzkag2
18. sep 2012

@biancarv ahojky...tak dnes mi nic nepovedali, lebo bola len sestricka na odbery, ale trosku som si pocitala o tom. najprv som sa strasne vystrasila, ale uz som kludna. uz som to pochopila. ja som totiz bola na amniocenteze, a vtedy som dostala injekciu, ako keby ockovanie protilatkami, a po tej injekcii su vraj v tehu pozitivne vysledky. nic to vraj neznamena, len ma musia viac sledovat, a po porode mi daju dalsiu taku injekciu. vraj to pre babatko nie je ziadne riziko.

biancarv
18. sep 2012

@zuzkag2 no tak to je potom dobre,už aby sme mali doma tých našich chlapčekov 😀

zuzkag2
18. sep 2012

@biancarv presne tak...a inak, krasne meno ste vybrali drobcekovi, moj mm je Risko🙂 drzkajte sa, prajem vela zdravicka 🙂

biancarv
18. sep 2012

@zuzkag2 aj Šimon je krásne meno, no aj ja vám prajem veľa zdravíčka, už sa neviem dočkať kedy to tehuľkovanie budem mať za sebou, lebo si pripadám ako balón a dúfam, že sa mi narodí živý a zdravý chlapček a samozrejme tebe tiež a aj ostatným tehuľkám prajem zdravé detičky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre