Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

kami68
27. aug 2009

jej milada,super,tak si to užívaj,držkaj sa a daj vedieť o sebe priebežne,myslím na Teba 😉

Ahojky andrejka.Som rada že si sa aspoň na chvíľu zastavila a napísala si na MK.Uplne Ta chápem a rozumiem Ti,máš toho dosť,poznáme to...Myslím na Vás,držkajte sa,hlavne aby ste boli všetci zdravučkí a ak budeš mať čas,ohlás sa .Zatiaľ pá pá 🙂 😉 😉 🙂

mima3
29. aug 2009

ahojte vsetky negativky...

andrejka v prvom rade ti gratulujem k narodenemu uzlicku - sarinke a prajem vam obom vela, vela zdravicke, nech mala rastie do krasy v zivote plnom stastia.

tak aj my sme uz rozpadnuti na dvoch. maly sa narodil 20.8. s mierami: 51 cm a 4050 g - riadny valibuk. pre nas je najkrajsi na svete a co je najdolezitejsie zatial je zdravucky ako buk... ale inak zdedil presne krvnu skupinu po mne a je to nas negativko - A1 negativ.. 🙂 a dokonca nemal ani zltacku, teda na hlavicke mal hranicne hodnoty, ale nic s nim nerobili, na telicku vobec nebol zlty, len tak pri ockach sa mi zdal trosku, takze super.. mala som ho len polohovat za oknom na slniecku, aby mu to neprepuklo.

takze nove negativky, nebojte sa, vidite tu nas ako priklady, ze aj negativne mamicky maju zdrave babenka..
drzim vam vsetkym palce, aby vam to rovnako dobre dopadlo.

kami - dik ze si na mna myslela, ty si tu take nase zlaticko utesujuce.. 😉

kami68
29. aug 2009

ahoj mima-jeeej,konečne sa aj z Teba stala štastná maminka negatívka.Srdečne gratulujeeeem 😉 😉 😉 🙂
Zelám Vám obom veľa veľa zdravíčka,šťastíčka,lásky,tak isto veľa krásnych radostí aj starostí 🙂 ,pevné nervičky 😉 😉 😉 🙂 🙂
mima-veľmi sa s Tebou teším a držím Vám palce ,užívajte si to .nie je nič krajšie na svete pre ženu ako materstvo a mať pre koho žiť-pre naše deťúrence a nesmiem zabudnúť samozrejme aj na ich tvorcov -otcov 😀
mima,ak budeš mať chvíľku času daj vedieť ako sa mávate

nastávajucí mamičkám negatívkam-želám aj Vám toľké šťastie aké majú andrejka a mima krásné a zdravé detičky 😉

ozaj mima -nádherný kúsok malý Marek,len dúfam,že si sa veľmi a dlho nenatrápila. 😉 pá

mima3
30. aug 2009

kami ahoj a dakujem velmi pekne za blahozelanie... nooo, marecek bol riadny kusok a veru som sa trosku vytrapila. porod zacal spontanne, kontrakcie, odtiekla mi plodova voda, ale kedze som sa celu noc neotvorila (od desiatej do siedmej rana asi len na jeden prst) a kedze bol maly taky velky podla merani, tak mi nakoniec spravili cisarsky.. na bolest som uz vsak zabudla, tesim sa z marecka a z toho, ze nam je zdravucky...
mame sa fajn, je vcelku dobry, dobre papka, dobre spinka... mava krizu, tak okolo siestej - osmej vecer, vtedy je nekludny, ale po kupani a papani sa upokoji a potom uz pekne spinka. ocinko nam velmi pomaha, lebo mal este dovolenku, buduci tyzden to uz bude tazsie, ked zostaneme sami, ale ved uz mame aky-taky rezim, takze si zvykneme a ked bude treba pride pomoct aj babka.
obdivujem ta, ze si poradis s takou velkou rodinkou, ale je to super, aj ja by som chcela viac deticiek, snad mi to zdravotny stav dovoli..

andrejka10
30. aug 2009

Mima, blahoželám ku riadnemu "valibukovi". Teším sa spolu s vami. Som rada, že ste obaja zdravučký, to je hlavné. Prajem vám obom veľa , veľa zdravíčka, šťastíčka, lásky a všetkého čo ku tomu patrí. A maminke, veľa mliečka pre takého "chlapa".
No už mám malú hore, takže hurááá do boja...... 😀 😀 😀 😀

kami68
30. aug 2009

čau mima
.tak to je super že Vám ocko pomáha.A som rada,že sa máte dobre.neboj moja,nabehneš na ten systém,ako ,kedy,čo...je mi ľúto,že Ti museli robiť sekciu,ale ked to nešlo samo,bolo tomu treba takto pomôcť,hlavne že ste obaja v poriadku a Ty budeš tiež skoro OK.Uvidíš.Treba myslieť pozitívne,myslím,že stačí sa pozrieť na drobca a hned Ti je lepšie.Hovorím z vlastných skúseností,aj ked mi nerobili sekciu,viem ako Ti je,som zdravotník.tak sa mi držkaj.
No a nech sa Ti splní sen mať viac ako jedno dieťatko.Je to super.
andrejka,ahojte.Tak ako ide to? 😉 a čo deti,určite sú šťastní,že majú krásnu malú sestričku.

baby,prajem krásny zbytok nedele.pá pá 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂

mima3
31. aug 2009

andrejka - dakujeeeem 🙂 som rada, ze som tu stretla take uzasne spolubojovnicky, velmi mi to pocas tehu a strachu o dietatko pomohlo..

kami - jasne, malicky je pre mna utechou a robi mi radost, pozerala by som sa na neho aj cely den - keby bol cas 🙂 celkom dobre sa regenerujem z tej sekcie, takze fajn..

epaula7
3. sep 2009

ahojte negativky,

ja mam ten isty problem, ja som Rh neg. a moj partner RH pozitiv.
teraz som v 29tt a krv na protilatky mi brali v 9tt a tie vysledky vysli ok, ale uz mi brali aj 2x v 26tt a tie mi vysli pozitivne: 3000/2009 titer 1:4+
mate niektora z vas podobne problemi? a ake mate vysledky?

Dakujem za rady

jenny43
3. sep 2009

kami68,mima, andrejka
caute babule.
takze 17.8.sa nam narodila Sára 3750g, 52cm...
porod otrasny...vsetko mam vonku,ak chapete...beriem pirule.17hodin trval, bez vyvolavacky.
mala ma krv.sk A + po partnerovi.takze fajn, ani zltacku nemala.
Gratulujem aj vam mima, andrejka.tak sme to zvladli, teraz uz aby boli hlavne zdravi.

ostatne negativky nebojte, ked sa sleduju protilatky, je to ok.aj my sme sa bali, verte mi..

epaula7
3. sep 2009

ahojte,

este stale sa mi nik neozval.
prosim napiste mi

kami68
4. sep 2009

ahoj jenny43-gratulujem k dcérke-pekné miery 🙂 Moje 2deti vážili 3800g.
Je mi to ľúto,že si sa pri pôrode tak natrápila.Držím Ti palce,aby si sa rýchlo zotavila aby si sa mohla naplno venovať dcérke.jenny,teším sa s Tebou,veľmi.Uvidíš,doma sa rýchlejšie zotavíš.Veľa síl Ti želám a tak isto obom veľa veľa zdravíčka,šťastíčka,Sara nech rastie do krásy a maminke pevné nervičky 😉 😉 🙂

epaula7-ja Ti veľmi neporadím,pretože som mala pri každom tehu protilátky negat..Ale držím Ti palce aby Ti to dobre dopadlo 😉 a neboj ,určite sa Ti nejaká mamina-negatívka ozve ,ktorá má alebo mala také ťažkosti ako Ty.Držkaj sa moja ,myslím na Teba a daj vedieť. 😉 😉 😉

kingstonka
4. sep 2009

epaula7- asi ti velmi neporadim- ale mne niekde okolo 30 tyzdna vysli pozitivne vysledky- velmi som sa vystrasila ( uz aj nieco lekar spominal, ze sa mam pripravit ze budem rodit skor) a tyzden alebo 2 nato som mala opakovany test a vysledky ok... doteraz tomu nerozumiem... nepomohla som, viem, ale aspon budem drzat prsty nech ti to dopadne dobre

andrejka10
5. sep 2009

Jenny supeéééér. Blahoželám, k "riadnej" bábike. Ani sa nečudujem, že ťa tak potrápila. Hlavne, že už to máte za sebou. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Prajem ti veľa veľa zdravíčka aj malej a nech vás šťastena sprevádza na každom kroku v živote. Držkajte sa mi, aj mamina aj Sárina. 😀 😀 😀

mima3
6. sep 2009

jenny - aj ja gratulujem.. a super, ze mala ma krv po ockovi, aspon nebude mat take problemy ako my. moj maly je negativny, ale aj to je super, lebo aj ked bude mat negativnu partnerku, tak to je fajn. prajem vam vela, vela zdravicka, nech rastiete do krasy v stastnom zivote.

epaula - musis verit doktorom a oni ta budu sledovat a urobia vsetko, aby to bolo ok. dolezite je, ze si pod dohladom a uvidis, ze vsetko dobre dopadne. priebezne nas informuj, verim, ze to budu same dobre spravy. drzim palceky.

millada
9. sep 2009

ahojte, dnes mi prave volala sestrička, ze mam zle vysledky na protilatky 😔 Zajtra idem ešte raz na krv. Vraj to ide na nejake špecialne rozbory. Ale vobec neviem, čo ma teraz čaka. Pichnu mi tu injekciu na protilatky? Je nejako ohrozene babätko???

kami68
9. sep 2009

millada-to mi je ľúto ☹ ,ale držííím Ti moc moc moc palčeky,neboj sa,určite si Ta aj Tvoje bábenko ustrážia a urobia všetko aby to dopadlo dobre.Držkaj sa moja

mima3
10. sep 2009

millada - drzim palceky, teraz ti budu pravdepodobnejsie robit podrobnejsi rozbor a sledovat titery a podla toho zistia, ci je to nieco, co by mohlo ohrozit babo, nie vzdy su protilatky pre babo nebezpečne... dolezite je, ze ta budu sledovat. tak daj potom vediet ako to dopadlo a ja pevne verim, ze sa to upravi a babatko bude ok.. proste to tak musi byt. drz sa a skus byt pokojna, lebo to je pre babo najdolezitejsie..

jarra
23. sep 2009

ahojte, aj my s manželom mame rh kompatibilitu. Pri prvom tehotenstve boli všetky výsledky na protilátky negatívne. Malá zdedila krv po tatinovi takže mi 48 hodín po pôrode pichli injekciu. Teraz čakáme druhé mimi a mám strach či bude všetko o.k. Krv na protilátky mi už brali a teraz čakám na výsledky. Mala niektorá z vás problém pri ďalšom tehotenstve. Dr mi povedala že všetko bude v poriadku a že sa nemusím strachovať, ak mi pichli po pôrode tu injekciu berie to telo ako prve tehotenstvo, je to pravda?

kami68
25. sep 2009

ahoj jarra.Vitaj medzi negativkami.Viem aKO SA ASI CíTIš.máš STRACH,OBAVY,AKO TO VšETKO DOPAEDNE.neboj sa,určite bude všetko v poriadku,mysli pozitívne.Ja mám 4 detičky a chválabohu som mala protil.pri všetkýyh tehu negat.Mám 2 deti pozit. a po pôrode mi pichli inj.Tak si ber príklad zo mňa 😀 😀 😉 a ver mi ,dobré to bude.Veľmi Ti držím palčeky,daj potom vedieť aké boli výsledky.Držkaj sa.pá pá 😉 😉 🙂

meinkonka
25. sep 2009

millada ty uz mas vysledky? mne brali krv v utorok tak som zvedava. ale zatial som nestudovala, co by bolo, ked budu vysledky zle 😕

millada
25. sep 2009

mein, po tych zlych vysledkoch mi brali znovu krv, išlo to na rozbor niekde do BA, kde skuamaju, či su to nejake nebezpečené protilatky. Ale sestička mi uz pri odbere hovorila, ze zatial to nikomu nevyšlo zle. A našťastie aj mne tie rozbory vyšli dobre, ale musim byt pod dohladom a o mesiac či dva musim ist znova 😔

bonoka
12. okt 2009

Bonoka ☹
Ahojte všetci.Som zúfalá totiž tiež som Rh negativ a malého mám Rh pozitív.Moj porod bol komplikovaný mala
som abrupciu placenty.Nemám to nikde uvedené že by som bola dostala tú Rhegu ...Chcela by som, dalšie dietatko,no neviem či by som mohla otehotniet a ak áno ,či to neohrozí bábo?A tá injekcia sa može podat len
do tých 72 hodín po porode?Prosím poradte mi niekto,vdaka.

yasminka137
12. okt 2009

Ahoj Bonoka,ja mam tiez RH negativ a mam dvoch nadhernych synov(11,7),Dostal som po porode injekciu,inac oba porody boli uplne v pohode,ale pri druhom tehotenstve som mala zle krvne vysledky,tak mi robili amniocentezu pre istotu,aj rozne vysetrenia,ci nebude babätko postihnute a tak,ale vsetko bolo ok,doktor mi povedal,ze vo väcsine pripadov su zle krvne vysledky a ze sa netreba plasit.Takze bud kludna,ja by som chcela mat aj tretie babätko,tak uvidime ako to tam hore zariadia...🙂pekny den a drzim palce

zuzka1008
26. jan 2010

AHOJKY, som B/ RH neg a priatela teraz poslala lekarka na krv. Mám sa báť, je to zlá krvna skupina? čo ma čaká ? viete mi niekto poradiť?

garonka
26. jan 2010

zuzi nieje to nič hrozne, ak sa ti narodí babenko rh pozitívne tebe pichnu po pôrode injekciu Rhegu aby tvoje telo vytvaralo protilatky a aby si mala druhe tehu bezproblemove
a krv na protilatky ti budu brať do konca tehu ešte dvakrat 😉

bihan
26. jan 2010

Zuzka, je to skvelá krvná skupina a tak ako všetky negatívne Rh faktory dosť vzácna 😵

Krvné testy na protilátky sa robia (teda aspoň v mojom prípade, neviem presne, ako je to na Slovensku) každý mesiac, v šiesto mesiaci alebo až po pôrode ti pichnú "vakcínu", ako to občas volajú a pri ďalšom tehu ťa zase budú monitorovať 😉 Nič viac, nič menej.

juliagregor
26. jan 2010

ahoj,
ja som rg negatívna a mm je pozitívny a mám 3 zdravé detičky 🙂
nemusíš sa báť, len budeš viac sledovaná, pri prvom tehu ti budú brať krv a sledovať, či sa protilátky dieťaťa nedostanú do tvojej krvi, po pôrode zistia mimi krv a k bude mať pozitívnu pichnú ti rhegu.
riziko je skôr pre ďalšie dieťa, keby ti nedali rhegu mohli by protilátky prvého mimi bojovať proti druhému mimi

ninkaa89
27. jan 2010

ahojte, mne zistili krvnu skupinu 0 negativ, je to moje prve tehotenstvo, a ked som sa lekara pytala, ci je to v poriadku, tak povedal, ze netreba nic riesit, ze to az v druhom tehotenstve je dolezite 😒 a snubenec nevie aka je krvna skupina, a lekar to teda ani nejde zistovat... co si o tom myslite? A este sestricka mi preciarkla tehu knizku cervenou fixou, ze to aby v nemocnici vedeli, ze som negativna... a ani mi nic k tomu nevysvetlil, ze to nejdeme teraz riesit 🤐

juliagregor
27. jan 2010

ozaj je to dôležité pri druhom tehotenstve, ale vysvetliť ti to mohol 😒

bihan
27. jan 2010

Podľa mňa je zvášená starostlivosť na mieste hlavne ak sa ti vyskytne nejaké špinenie...a hlavne keby zobrali partnerovi krv, tak by bolo hneď jasné, či si vôbec vystavená nejakému riziku alebo nie.. zvláštny prístup 🙄
Ako som spomínala, mne brali krv na protilátky každý mesiac aj v prvom tehu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre